Kuchyňa

Jednoduché plánovanie kuchyne: Čo sa týka tvaru, materiálu a vybavenia

Tipy na plánovanie kuchyne, nápady na materiál, drevo a mramor

V mnohých rodinách je kuchyňa centrom každodenného rodinného života. Ľudia tu jedia, smejú sa a milujú. Preto väčšinou existujú celkom konkrétne predstavy o tom, ako by mala nová kuchyňa vyzerať – tie je však niekedy ťažké zladiť. Štruktúra kuchyne, vybavenie a samozrejme vzhľad – pri plánovaní novej kuchyne je potrebné vziať do úvahy mnoho aspektov. Deavita.com vám ukazuje, ako si môžete perfektne naplánovať svoju novú kuchyňu bez toho, aby ste čokoľvek prehliadali. Plánovanie kuchyne je vždy individuálne.

Základné predbežné úvahy pre plánovanie kuchyne

Plánovanie kuchyne s pracovnou doskou z ostrovného dreva Rodina spoločne varí

Predtým, ako sa pustíte do podrobného plánovania, mali by ste sa zamyslieť nad tým, aká veľká by mala byť vaša kuchyňa – to je samozrejme obmedzené dostupným priestorom. Koľko ľudí by malo byť schopných pohodlne pracovať vo vašej kuchyni bez toho, aby si navzájom prekážali? Odpoveď na túto otázku by mala okrem dostupného rozpočtu určiť aj veľkosť vašej kuchyne.

tip: Ak už máte nejakú predstavu o tom, ako by mala vyzerať vaša kuchyňa snov, môžete prejsť Plánovače kuchyne ako KitchenAdvisor jednoducho žiadajte lacné ponuky.

Pretože plánovači kuchyne budú vašim novým najlepším priateľom pri kúpe kuchyne! Jednoducho zadajte do formulára všetky priania a pripomienky týkajúce sa vašej novej kuchyne. Potom budú pripravené návrhy podľa vášho vkusu a okamžite dostanete odhadovanú cenu, s ktorou môžete kalkulovať.

Potom budete presmerovaní na miestneho predajcu, aby ste sa na mieste osobne presvedčili, že vybraná kuchyňa skutočne spĺňa všetky vaše požiadavky. Potom sa ujmú milimetrovo presné úpravy a objasnia sa konečné otázky, ako je farba alebo materiál, aby špeciálne navrhnutá kuchyňa dokonale zodpovedala vašim predstavám..

Tvar a materiály: Určte základný tvar kuchyne

moderná kuchyňa v matnej bielej farbe s drevenou zadnou stenou ostrovnej rúry vyššie

Tvar tiež často závisí od priestoru, ktorý je v miestnosti k dispozícii, ale stále máte na výber:

 • Jednoradová kuchyňa: Niekoľko ľudí môže ľahko pracovať v jednoradovej kuchyni bez toho, aby si navzájom prekážali. Je to ideálne riešenie pre menšie kuchyne.
 • Tvar L.: Táto rohová kuchyňa je spravidla vybavená rohovým drezom. Je to dobrá voľba, ak chcete zriadiť jedáleň s jedálňou.
 • Kuchynský ostrov: Ak k kuchynskej linke alebo modelu v tvare L pridáte kuchynský ostrovček, behom chvíľky vznikne priestranná kuchyňa, v ktorej sa môže zísť celá rodina.
 • Tvar U: Kuchyňa v tvare U sa vyznačuje extrémne krátkymi vzdialenosťami s inteligentným usporiadaním prvkov, a preto je prístupná aj pre telesne postihnutých.

Aký materiál do kuchyne uprednostňujete, je úplne na vašom vkuse. Či už je to kuchyňa s vysokým leskom, plast, sklo, drevo alebo hygienická nehrdzavejúca oceľ – možnostiam sa medze nekladú. V ideálnom prípade vyberte na pracovnú dosku pevný materiál, ktorý sa nemôže poškodiť teplom alebo nožom.

Vybavenie: koľko pomoci potrebujete?

Zariadenie na plánovanie kuchyne Kuchynský ostrovček s platničkami

V minulosti boli sporák a rúra predovšetkým súčasťou štandardného vybavenia kuchyne, ale v súčasnosti existuje mnoho ďalších možností, ako si uľahčiť život pri varení:

 • Parník
 • Kombinované zariadenie
 • umývačka riadu
 • Mraznička
 • Otepľovacia zásuvka
 • Vstavaný kávovar / plne automatický kávovar
 • mikrovlnná rúra
 • Elektrický, indukčný alebo plynový sporák

Pri plánovaní majte na pamäti, že každé zariadenie zaberá úložný priestor v kuchyni. Preto by to malo byť rozumné Kompromis medzi dobrým vybavením a dostatočným úložným priestorom na hrnce, panvice, riady a zásoby.

Kuchyňa v vidieckom dome v štýle provence, drevená pracovná doska, vstavaná rúra, mikrovlnný kávovar

Obrázok 1: © istock.com / Bill Oxford

Obrázok 2: © istock.com / skynesher

Obrázok 3: © envato.com / bialasiewicz

Obrázok 4: © istock.com / deepblue4you

Obrázok 5: © envato.com / stockcentral