Kuchyňa

Najlepšie materiály pre kuchynské dosky – klady a zápory

materiály kuchynské dosky prírodný kameň

Pozrite sa na toto hodnotenie od najlepších Materiály na kuchynské dosky spolu so stručnou analýzou kladov a záporov každého materiálu.

Materiály na kuchynské dosky – prírodný kameň

materiály kuchynské dosky vyrobené z kameňa

Devalváciu začíname od toho najlepšieho Materiály na kuchynské dosky s prírodným kameňom. Často používanými prírodnými kameňmi sú žulový kameň a mramor. Výhodami prírodného kameňa je jeho trvanlivosť, tepelná odolnosť a skutočnosť, že tento materiál je veľmi klasický a hodí sa do akéhokoľvek interiéru. Prírodný kameň musí byť bohužiaľ počas inštalácie utesnený a vyžaduje pravidelnú údržbu. Na povrchu môžu byť praskliny a materiál je dosť drahý.

Materiály na kuchynské dosky – kremeň

materiály pre kuchynské dosky minimalistický dizajn

Jeden z najbežnejších Materiály na kuchynské dosky je kremeň, stále známy ako kultivovaný kameň. Tento materiál sa dodáva v mnohých rôznych farbách. Je odolný voči teplu, škvrnám a poškriabaniu a veľmi ľahko sa čistí. Kremeň nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Na druhej strane tento kameň nevyzerá tak prirodzene ako náš prvý návrh a stojí rovnako veľa.

Kuchynské dosky s pevným povrchom

materiály na kuchynské dosky drevo biele

Kuchynské dosky z materiálu Solid Surface sú podobné prírodnému kameňu, ale sú oveľa lacnejšie a vyžadujú si malú údržbu. Sú odolné voči teplu a vlhkosti a ľahko sa čistia. Ale dajú sa ľahko poškriabať.

Laminátové kuchynské dosky

materiály pre kuchynské dosky tmavý povrch

Zvlášť rozšírené medzi Materiály na kuchynské dosky je laminát. Tento materiál je možné vyrobiť vo všetkých možných vzoroch. Je odolný voči teplu, špine a škrabancom a dá sa veľmi ľahko čistiť. Laminát je oveľa lacnejší ako ostatné materiály. Ostré nože však môžu tento povrch poškodiť a hlboké škrabance už nie je možné opraviť. Táto konštrukcia umožňuje iba vstavané drezy.

Kuchynské dosky vyrobené z ekologických materiálov

materiály kuchynské dosky vyrobené z ekologických

Obzvlášť trendy v oblasti životného prostredia Materiály na kuchynské dosky sú bambusové, recyklované sklo a papierové kompozity. Ľahko sa čistia a vo väčšine prípadov sú extrémne trvanlivé. Bambus však potrebuje pravidelnú údržbu a môže sa poškodiť teplom a ostrými predmetmi. Sklenený materiál sa dá ľahko rozbiť a papierový kompozit je náchylný na škrabance a škvrny.

Kuchynské dosky z dreva

materiály pre kuchynské dosky okrúhle umývadlo

Drevené kuchynské dosky pôsobia mimoriadne prirodzene a útulne. Jedlo na tanieri môžete nakrájať bez poškodenia nožov. Tento materiál vydrží dlho a vyzerá obzvlášť štýlovo. Tento materiál je obzvlášť citlivý na vlhkosť, teplo, kyseliny, chemikálie a škvrny a preto by sa oň malo starostlivo starať a čistiť ho. Vlhkosť môže spôsobiť, že sa drevo roztiahne alebo zmenší.

Kuchynské dosky z kovu

materiály na kuchynské dosky pastelové farby

Kov Materiály na kuchynské dosky vyzerať obzvlášť moderne a štýlovo. Najbežnejším materiálom je nehrdzavejúca oceľ. Tieto kuchynské dosky sú extrémne odolné a nedajú sa poškodiť teplom ani nečistotami. Niektoré kovy nie sú odolné voči poškriabaniu a nie je možné ich neskôr opravovať. Kovové kuchynské dosky nie sú vo väčšine prípadov obzvlášť lacné.

Kuchynské dosky z betónu

materiály na kuchynské dosky z betónu

Obzvlášť vytrvalý ľad Materiály na kuchynské dosky je betón. Nemôže byť poškodený špinou a teplom. Na druhej strane, o tento materiál by sa malo starať pravidelne a starostlivo, aby bol odolný aj voči vode. Kyseliny môžu tiež poškodiť betón.

Kuchynské dosky z dlaždíc

materiály kuchynské dosky vyrobené z dlaždíc vtákov

Dlaždice sú obzvlášť lacnou možnosťou, ako navrhnúť kuchynskú pracovnú dosku. Keramické dlaždice sú k dispozícii v mnohých tvaroch a farbách. Kuchynskú pracovnú dosku môžete obložiť dlažbou aj sami. Tento materiál je extrémne odolný, ale dá sa zlomiť. Vyžaduje tiež pravidelnú údržbu.

Masívna povrchová kuchynská pracovná doska vo svetlej farbe

materiály kuchynské pracovné dosky vyrobené z pevných povrchov

Moderná kremenná kuchynská doska

materiály kuchynské dosky z kremeňa

Kuchynská doska z bielej keramickej dlažby

materiály na kuchynské dosky vyrobené z dlaždíc

Laminátová kuchynská doska s kamenným vzhľadom

materiály kuchynské dosky mramor

Ultramoderný dizajn kuchynskej linky vyrobený z kovu

materiály pre kuchynské dosky rustikálny dizajn

Kuchynská pracovná doska vyrobená z ekologických materiálov

materiály pre kuchynské dosky lesklý povrch

Kuchynská pracovná doska z masívneho dreva

materiály kuchynské dosky vyrobené z dreva

Betónová doska v kuchyni

materiály pre kuchynské dosky z elegantného nábytku