Kuchyňa

Kuchynský ostrov s jedálenským kútom – praktické možnosti na prestavbu jedálne

minimalistický kuchynský ostrov s jedálenským kútom ako praktická možnosť na prestavbu jedálne

Praktický kuchynský ostrovček s jedálenským kútom sa môže stať veľmi funkčným a krásnym stredobodom vášho kuchynského dizajnu. Vaša kuchyňa tak môže získať jednu z najobľúbenejších funkcií modernej jedálne. Kto hovorí, že jesť v kuchyni je zlé? V súčasnej dobe existuje veľa ľudí, ktorí majú vysokú úroveň voľného času a priestoru. Vzdáte sa formálnej jedálne a užívate si kuchyňu ako základ varenia a jedenia. Inteligentný a krásny kuchynský ostrov s jedálenským kútom môže tiež splniť všetky vaše potreby v kuchyni a jedálni. Pomáha vám spojiť to najlepšie z oboch svetov.

Integrujte kuchynský ostrovček s jedálenským kútom

byt s modernou kuchyňou a dizajnovými stoličkami okolo kuchynského ostrova s ​​jedálenským kútom ako nadstavba

Či už robíte rekonštrukciu alebo hľadáte malú zmenu, existuje niekoľko tipov, ktoré môžete použiť na začlenenie stolovania na váš ostrov a do jedálenského priestoru bez toho, aby to ovplyvnilo vašu varnú zónu alebo štýl. Ak teda máte nutkanie odtrhnúť sa od bežnej kuchyne, pozrite sa na naše inšpirácie nižšie. Pomocou týchto trikov vytvorte ďalší priestor na prípravu a jedlo.

krásny minimalistický dizajn s betónom a drevom pre súčasný kuchynský ostrov s využitím jedálenského kúta

Z technického hľadiska môžete použiť akýkoľvek kuchynský ostrovček s integrovaným jedálenským stolom. Pokiaľ má sedadlá a previs, cez ktorý môžete pohodlne polohovať sedadlá, dokážete to bez problémov. Na jedlo stačí minimálny previs 15 cm, aj keď 20 až 30 cm je obzvlášť veľkorysých na priestor na nohy. Použitie sedadiel, ktoré vyzerajú a pôsobia ako stoličky, taktiež dodáva kuchynskému ostrovu a jedálenskému priestoru atmosféru, zatiaľ čo sedenie s operadlami sa stáva pohodlnejším pri dlhších jedlách..

čerstvo vyzerajúca dizajnérska kuchyňa s dlhou kuchynskou doskou a sedadlami v zelenej a bielej farbe

Majte tiež na pamäti, že pohodlné jedenie bude podľa toho vyžadovať trochu viac priestoru. Skutočnosť, že určitý počet sedadiel sa technicky hodí na váš kuchynský ostrov s jedálenským kútom, neznamená, že sa tam mnoho ľudí pohodlne usadí. Typická šírka ramien pre osobu je približne dve stopy, ale snažte sa každé sedadlo posunúť bližšie k približne trom stopám. Napríklad tri stoličky široké 45 cm sa po stlačení zmestia na 150 cm dlhý kuchynský ostrov s pripevneným jedálenským stolom. Bolo by však lepšie použiť iba dve sedadlá, aby mal každý človek 75 cm pre seba.

Rozšírený kuchynský ostrov s jedálenským kútom

biely kuchynský dizajn s kontrastnými kovovými a ratanovými barovými stoličkami

Tu zobrazený dizajn má typický vstavaný ostrov s úložným priestorom v základni, ale s hlboko vytiahnutým vrcholom. Vzniká tak veľká plocha s dostatkom miesta na sedadlá. Všimnite si tiež, že koniec ostrova v popredí má priestor z troch strán. Na tejto fotografii môžete vidieť, že sa používajú iba dve strany, ale stoličku je možné ľahko stiahnuť na druhú stranu v blízkosti chladničky. To umožňuje malej skupine ľudí sedieť oproti sebe a ľahko si chatovať, nie všetci za sebou, čo by bola tiež pekná možnosť.

Extra predĺžený kuchynský ostrov s jedálenským kútom

dlhý kuchynský stôl so stoličkami s moderným dizajnom a praktickými možnosťami stolovania

V dlhom, úzkom kuchynskom priestore sa ostrov môže niekedy rozprestierať iba v jednom smere, rovnobežne so skrinkami. V takom prípade nemôžete ostrov roztiahnuť, aby umožňoval stoličky na okrajoch, ale skôr ich predĺžiť v jednom smere. Vzniká tak rozšírenie jedálenského stola vedľa hlavnej pracovnej plochy. Inými slovami, horná časť kuchynského ostrova je veľmi dlhá, ale základňa s úložným priestorom sa rozprestiera iba do polovice a druhá polovica je ponechaná voľná na sedadlá. Toto riešenie poskytuje veľa dodatočného priestoru na prípravu na denné varenie a v prípade potreby môžete vyčistiť jedálenský kút od vhodného jedla.

priestorovo úsporné rozšírenie modrého kuchynského ostrovčeka s dreveným jedálenským stolom a kuchynskými stoličkami

Podobný efekt môžete vytvoriť stlačením stola o existujúci kuchynský ostrov. Párovanie bude najlepšie vyzerať, keď budú mať stôl a ostrov rovnakú šírku, aby sa úhľadne stretli. Výhodou tu je, že stôl teraz môžete ľahko používať na stolovanie aj na prípravu jedla. Zvážte tiež použitie iného materiálu na dosku stola, aby kontrast vyzeral zámerne. Teplé drevo vytvára príjemnú atmosféru a je možné ho ľahko kombinovať s kamennou doskou. V tomto prípade si tiež všimnite, ako sa tkanina stoličky viaže na farbu puzdra, čo dáva eklektickej zmesi materiálov určitú kontinuitu..

zodpovedajúca farebná kombinácia ako rozšírenie kuchynského ostrova s ​​jedálenským kútom vo veľkých kuchyniach

Táto kuchyňa je trochu neobvyklejšia, ale výsledok je veľmi chladný. Vyšší jedálenský stôl špecifický pre zákazníka obklopuje ostrov v tvare písmena L, takže tieto dve časti pôsobia architektonicky integrovane. U kusu na mieru zaistíte, aby to bola presná dĺžka, šírka a tvar, ktorý sa zmestí do vašej kuchyne. Keď k tomu pridáte kuchynský ostrovček s jedálenským kútom na nižšej úrovni, povrch a pultový priestor sa stanú o niečo menej pohodlnými. Je to však pohodlnejšie ako jedálenský stôl a kompromis, ktorý v konečnom dôsledku závisí od osobných preferencií.

Okrúhly kuchynský ostrov s jedálenským kútom

okrúhly kuchynský ostrov s jedálenským kútom a posedením pre štyri osoby

Predchádzajúci koncept funguje dobre v dlhej, úzkej kuchyni, ale čo viac štvorcový alebo otvorený priestor? Polkruhový kuchynský ostrov s jedálenským kútom ako „bublinou“, ako na fotografii, vytvára jedálenský kút, v ktorom sa môžu hostia stretnúť proti sebe a kuchárovi, aby sa každý cítil zapojený do rozhovoru. Toto usporiadanie zaberá menej podlahovej plochy ako samostatný okrúhly stôl na boku. Z tohto dôvodu je to veľký kompromis medzi takýmto priestorom vypínača a otvoreným priestorom pri prechádzke. Na polkruh použite priemer približne 90 až 120 cm, aby ste mohli ponúknuť priestor pre dve až štyri osoby.

Vertikálne predĺženia

drevené lavice ako možnosť podobná pikniku s dreveným stolom a rustikálnym kuchynským ostrovom s jedálenským kútom

Táto kuchyňa umiestňuje jedálenský kút v štýle pikniku priamo za ostrov. Vzniká tak rozloženie, ktoré je podobné predchádzajúcemu „bublinkovému ostrovu“. Funguje to, keď máte vedľa priestoru na varenie oveľa viac priestoru ako v kuchyni samotnej. Kuchynský priestor „podvádza“ zvyšok miestnosti, aby kuchyňa vyzerala a pôsobila o niečo väčšia.

Integrujte čierny kuchynský ostrov s jedálenským kútom ako stôl so stoličkami v tvare L do svetlej kuchyne

Tu vidíte rovnaký prístup, ale vo väčšej kuchyni a modernom štýle. Tento kuchynský stôl je jednoznačne inštaláciou špecifickou pre zákazníka s použitím rovnakého materiálu. To obklopuje ostrov a vytvára luxusný efekt. Ďalšou výhodou tohto typu rozloženia je, že vytvára malú pracovnú plochu, ktorá je k dispozícii hlavnému kuchárovi. Jedna osoba môže napríklad pracovať na jednoduchšom jedle pri stole (napr. Miešať šalát), zatiaľ čo druhá varí nepretržite v hlavnej kuchyni..

rozšírenie paninsula ako jedálenský stôl so žltými stoličkami vo veľkej kuchyni so sklenenými dverami

Nemáte priestor pre skutočný ostrov? Pridajte polostrov, ako je tu zobrazený. Dotkne sa to hlavného vypínača, namiesto aby mal otvorený obvod na všetkých stranách. Aj tu to môže byť vstavaná nadstavba v pultovej alebo jedálenskej výške alebo samostatný stôl. Používajte stohovateľné stoličky, ktoré môžu byť uložené v skrini, keď sa nepoužívajú, alebo použite možnosť s nízkym operadlom, ku ktorej je ľahký prístup a ktorá vám pri varení nebude prekážať..

Lavice ako kuchynský ostrov s jedálenským kútom

moderná kuchyňa s ostrovčekom z drevených lavíc a jedálenského stola so zásuvkami

Drevená lavica je dnes veľmi obľúbeným kusom nábytku v kuchynskej časti, kde môže celkom dobre fungovať aj ako kuchynský ostrov. Ak používate skutočne veľkú lavicu, môžete ju úplne skryť pod ňu alebo ju nechať nainštalovať ako kuchynský ostrov s rozťahovacím stolom.

čierny kuchynský nábytok v kombinácii s rustikálnym dreveným stolom a dizajnovými stoličkami

Ako sme už uviedli, drevo je často najlepšou voľbou pre kuchynský ostrov s jedálenským kútom, pretože pekne kontrastuje s inými materiálmi. Je vhodný do moderných aj tradičných a rustikálnych kuchynských prevedení. Ak si vyberiete jedálenské stoličky, ktoré sú farebne zladené s nábytkom, môžete obe oblasti aj spojiť. Tmavá, čierna farba kuchynských skriniek v tomto návrhu napríklad dotvára vzhľad rustikálne vyzerajúcim dreveným stolom.

retro štýl pre kuchynský ostrov s jedálenským kútom a bielymi taburetkami v kombinácii s moderným dizajnom

Ďalšou peknou možnosťou je pokryť ostrov platňou z rovnakého materiálu alebo skaly. To môže zodpovedať pultu alebo kuchynskej pracovnej doske v miestnosti. Opäť si všimnite, ako sedenie znova spojí ostrov so šatníkom, aby sa časť farby preniesla z periférie do stredu miestnosti. Sedadlá nemusia k ničomu ladiť, ale je to ľahký spôsob, ako mať vyleštený a jemný pocit dizajnéra.

luxusný kuchynský ostrov s jedálenským kútom z mramoru a zodpovedajúcimi jedálenskými stoličkami z dreva

veľký kuchynský kút s niekoľkými sedadlami okolo kuchynského ostrova s ​​jedálenským kútom a priestorom na varenie

moderné nápady pre kuchyňu s tmavým dizajnom a kuchynský ostrov s posedením na stolovanie