Kuchyňa

Dosky do kuchyne: ktoré materiály sú tento rok trendy?

Chutné varenie a večer s rodinou alebo priateľmi – kuchyňa je ústredným priestorom každého domu alebo bytu. Kuchynské trendy na rok 2021 sú rozmanitejšie ako kedykoľvek predtým a výber nábytku, kuchynských liniek a farieb je skutočne široký. Nové kuchynské vybavenie nekupujete každých pár rokov a väčšina osadených kuchýň je natoľko kvalitná, že bez problémov vydrží niekoľko desaťročí. Od ostrých kuchynských nožov po horúce hrnce a striekajúcu vodu – najmä pracovná doska musí často čeliť mnohým výzvam. Tá musí byť nielen robustná, odolná voči teplu a ľahko sa o ňu starať, ale musí tiež dotvárať celý vzhľad našej kuchyne. V nasledujúcom texte vám vysvetlíme, ako si vybrať perfektnú kuchynskú dosku a aké materiály sú obľúbené!

Doska do kuchyne z prírodného kameňa

Kremenná kuchynská doska výhody a nevýhody kuchynské trendy 2021

Na kuchynskej doske sa toho denne stane veľa: používa sa na varenie, sekanie a všetky kuchynské spotrebiče sa neustále posúvajú tam a späť. Pri kúpe však rozhodujúcu úlohu zohráva nielen materiál, ale aj vzhľad. Pracovná doska môže výrazne ovplyvniť atmosféru v miestnosti, a preto by mala vyzerať harmonicky s farbou steny, podlahy a kuchynské fronty fit. Dosky do kuchyne z prírodného kameňa sú odolné voči teplu a prerezaniu, pôsobia veľmi vznešene a ponúkajú tiež veľký výber farieb. Môžete si vybrať medzi mramorom, žulou a bridlicou. Najpopulárnejšie sú však kuchynské pracovné dosky zo žuly, pretože sú nielen veľmi robustné a nenáročné na starostlivosť, ale aj skvele vyzerajú. Bez ohľadu na to, či ide o modernú kuchyňu alebo vidiecky dom – žula je jedinečná a premieňa miestnosť na skutočný pútač očí. Vďaka špeciálnej dlhovekosti prírodného kameňa si budete z tohto materiálu užívať dlho.

Kuchynské dosky z kremenného kameňa

Porovnanie kuchynskej dosky so žulovou doskou Porovnanie kuchynských dosiek

Ak milujete vzhľad kameňa a nechcete sa vzdať moderných prvkov kuchynského vybavenia, potom je kuchynská pracovná doska z kremenného kameňa pre vás to pravé! Kremeň je jedným z najtvrdších, prirodzene sa vyskytujúcich materiálov, a preto boduje ľahko ošetriteľným a extrémne robustným povrchom. Ďalšou výhodou kuchynských dosiek z kremenného kameňa je, že neobsahujú póry, a preto sú obzvlášť hygienické. Či už prírodné farby, ako je čierna, hnedá a biela, alebo skôr so vzormi a jemnými detailmi – materiál je neuveriteľne univerzálny a prináša do vašej kuchyne osobitnú živosť.!

Keramické kuchynské dosky

Keramická kuchynská doska Výhody Kuchynské trendy 2021

Estetické, odolné a robustné – keramické kuchynské dosky sú stále obľúbenejšie. Materiál vyzerá podobne ako žula, ale je vyrobený umelo. Dosky pozostávajú z rôznych, veľmi jemne mletých ílových materiálov, ktoré sa spaľujú pri veľmi vysokých teplotách. Výsledkom je extrémne hladká, tvrdá a robustná kuchynská pracovná doska, ktorá spĺňa najvyššie nároky. Keramika navyše neabsorbuje pachy, neabsorbuje tekutiny a je veľmi jednoduché sa o ňu starať – na odstránenie stopy po varení stačí vlhká handrička. Na rozdiel od iných materiálov, ako je betón alebo žula, keramickú pracovnú dosku nie je potrebné impregnovať. Či už je to trblietavý kov alebo klasický matný materiál – materiál je veľmi univerzálny a dá sa úžasne prispôsobiť akémukoľvek štýlu bývania.

Čistá príroda: pracovná doska do kuchyne z dreva

moderné vybavenie kuchyne kuchynská linka drevená pracovná doska výhody

Ste milovníkom prírody? Potom by bola drevená kuchynská doska pre vás tou najlepšou možnou voľbou! Pekné a teplé, udržateľné a jedinečne útulné – drevo zaujme svojou prirodzenosťou a dodá miestnosti nezameniteľnú a útulnú atmosféru. Či už klasický dub, teplá čerešňa alebo tradičný javor – kuchynské pracovné dosky z dreva sú k dispozícii vo všetkých predstaviteľných prevedeniach a vďaka veľkému výberu rôznych hnedých tónov sú vhodné do každého kuchynského zariadenia..

Pultová kuchyňa, rustikálny nábytok, kuchynské trendy 2021

Keďže kuchynské dosky z dreva sú prírodným výrobkom, mali by ste však zaistiť správnu starostlivosť. Je dôležité vedieť, že tieto nemôžu tolerovať teplo. Aby sa zachovalo prirodzené zrno a materiál bol o niečo odolnejší voči tekutinám, vyčistite dosku špeciálnymi olejmi. Pravidelná údržba je zásadná, aby sa pracovná doska nekrútila a drevo nenafukovalo. Milujete teplý vzhľad dreva, ale údržba je pre vás príliš časovo náročná? Potom by ste mali dobre poradiť s kuchynskými pracovnými doskami vyrobenými z laminátu alebo laminátu – vyzerajú neuveriteľne podobne ako panely zo skutočného dreva, ale sú oveľa robustnejšie a nenáročnejšie na starostlivosť..

Nápady na dosky výhody kuchynská žula kuchynské dosky výhody