škôlka

Zariadenie a navrhovanie detských herní – skvelé nápady pre vysnívané miesto

Nastavte detskú herňu, úložný priestor, stôl, tabuľu

Herňa je bezpochyby jedným z najzvláštnejších a najdôležitejších miest pre vaše deti. Tam môžu behať a tráviť hodiny so svojimi hračkami. Detská izba musí byť navrhnutá s veľkou láskou a predstavivosťou, aby sa tam deti cítili skutočne príjemne. V tomto článku vám dáme tipy a nápady, ako vytvoriť obzvlášť krásny Zariadiť detskú herňu kde sa vaši potomkovia budú nepochybne cítiť skvele vo svojej vlastnej ríši.

Zriaďte detskú herňu a vytvorte si jedinečné miesto na behanie a snívanie

koberec-detská herňa-skladovanie-hračky

Zriadenie ďalšej detskej herne má niekoľko výhod. Deti majú všetok priestor pre seba a hračky môžu nechať len tak ležať. Pretože nasledujúci deň bude hra pokračovať. Ak chcete zriadiť detskú herňu, je veľmi dôležité a tiež užitočné zahrnúť tých najmenších čo najskôr do návrhu vlastnej herne. Skúste vziať do úvahy priania detí, napokon to budú práve oni, kto tam bude tráviť čas. Zariadenie a dizajn detských herní by malo byť v prvom rade prispôsobené ich veku a potrebám. Do úvahy treba vziať aj počet detí, ktoré budú v herni. Napriek tomu, že súrodenci rôznych vekových skupín majú rôzne záujmy, existujú veci, ktoré robia detskú izbu neskutočne útulnou a ktoré by nemali chýbať.

Zariaďte detské herne – priateľské k deťom, funkčné a vizuálne príťažlivé

moderná-detská-herňa-stan-hojdačka-škandinávska

Deti sa rady pohybujú, obzvlášť tie najmenšie. Z tohto dôvodu musí byť v herni dostatok miesta. Nepreplňujte miestnosť, aby sa deti mohli voľne pohybovať. Pri zariaďovaní detskej herne by mala byť pohodlná Sedenie na prvom mieste. Napriek tomu, že je v tejto miestnosti často hlučno, aj tie najdivokejšie balíky energie potrebujú malú prestávku na oddych a načerpanie nových síl. Malá skupina na sedenie pozostávajúca zo stola a stoličiek ponúka deťom možnosť vykonávať ručné práce, čítať alebo maľovať so svojimi súrodencami a priateľmi. Farebné taburetky, pufy a podsedáky s vtipnými vzormi nielenže pôsobia veľmi štýlovo, ale sú aj veľmi praktické. Môžu byť odložené okamžite, keď ich nepotrebujete.

stôl-kreslo-hodiť vankúš-komoda-detská herňa

Ak chcete svojmu dieťaťu zariadiť obľúbené miesto v detskej herni, môžete do miestnosti umiestniť svoje vlastné kreslo v atraktívnom dizajne alebo pripevniť závesné kreslo. Sedací vak rôznych tvarov a veľkostí, ako aj kocky sedadiel, ktoré si môžete namaľovať sami, sú tiež funkčnými a pohodlnými sedadlami a dodávajú miestnosti veľmi osobný nádych. Každé dieťa sa teší na rôzne hry a hračky, najmä ak má veľký výber. Aby detská izba nepôsobila hneď chaoticky, oplatí sa použiť skladovanie myslenie v košíkoch, škatuliach a škatuliach. Krabice a prepravky umožňujú nielen upratané uloženie, ale môžu v miestnosti tiež vytvoriť krásne farebné akcenty. Nechajte svojich drobcov pomáhať s upratovaním, aby sa rýchlo naučili, že poriadok v detskej herni je dôležitý.

detský kútik-kuchynka-farebné-bábiky kočík

Ak použijete iné, v miestnosti ľahko dosiahnete skvelú štruktúru a celkový vzhľad Oblasti zriadený v detskej herni. Remeselný alebo pracovný kútik so stolom, útulný kútik alebo kútik na čítanie, toto rozdelenie robí miestnosť jasnou a pohodlnou. Koberce v rôznych farbách robia jednotlivé priestory v miestnosti rozpoznateľnými a ponúkajú pohodlné možnosti hrania na podlahe. Koberce vo výrazných a sviežich farbách navodia atmosféru pohody. Správna farba steny a dizajn tiež prispievajú k atmosfére priateľskej k deťom. Svetlé alebo pastelové tóny sa do herne úžasne hodia. Napríklad vďaka ružovej, svetlo zelenej a svetlo modrej bude miestnosť pôsobiť priestrannejšie.

Lezecká stena-stena dekorácia-parapet-detská herňa

Samozrejme si môžete vybrať akúkoľvek inú farbu, ktorá sa hodí k zvyšku interiéru a ktorá sa vám a vašim deťom páči. Veľmi pekne vyzerá aj dvojfarebný kabát. Akcentová stena alebo zodpovedajúci okraj uvoľní detskú izbu a dodá miestnosti jedinečné čaro. Roztomilé nástenné tetovanie a samolepky sú na to ako stvorené Dizajn steny v detskej herni. Jednoducho sa používajú, rýchlo sa pripevňujú a rovnako rýchlo sa dajú opäť vzlietnuť. Sú veľmi praktické pri zariaďovaní a navrhovaní detských izieb, pretože chute sa v priebehu detstva neustále menia. Ukážkové tapety tiež otvárajú mnoho možností dizajnu. Môžete vyzdobiť steny v herni vlastnými majstrovskými dielami svojich detí. Dobre prezentované, sú dostatočné na jedinečný dizajn steny.

detská herňa-lietadlo-dekorácia-skriňa

Môžete tiež zariadiť atraktívnu detskú herňu s rôznymi Motivácie k cvičeniu, ktoré integrujete do miestnosti. Rozmanitosť cvičení vo vlastnom životnom prostredí môžete dosiahnuť s malým úsilím. Deti milujú pohyb – skákanie, skákanie, lezenie a švih, to všetko môžete robiť vo svojej vlastnej ríši. Horolezecká stena, krúžky na gymnastiku alebo hojdačka na váhe premenia detskú izbu na priestor pre pohyb. Na stenu môžete pripevniť aj farebné izbové balvany. Matrac, ktorý položíte na protišmykový povrch, zaisťuje bezpečnosť pri lezení. Deti tu môžu skutočne vypustiť paru a dlhé hodiny skvelej zábavy sú rozhodne nevyhnutné. Na strop alebo do zárubne môžete pripevniť hojdačku. S hojdačkou vo vlastnej herni nemusí vaše dieťa čakať na dobré počasie. Ak chcete v herni poskytnúť viac dobrodružstva, hojdačky tanierov sú skvelou alternatívou. Vaše deti budú bezpochyby milovať lietanie po miestnosti. Nudy zabraňujú aj uteráky, ktoré slúžia aj ako pomôcka pri lezení a hojdačka.

police-sedacie-vankúše-futbal-hračky

Čo si myslíte o zriadení basketbalového ihriska v detskej herni? Malý basketbalový kôš je možné ľahko pripevniť na stenu. Doma vhodnou alternatívou k tvrdým loptičkám sú napríklad malé penové loptičky. Hádzanie a chytanie je skvelá aktivita aj pre veľmi malé deti. Rozvinie sa tým ich motorika. Šmykľavka v herni je skvelý nákup, ktorý budú vaše deti milovať. Šmykľavka prináša zábavu a akciu do detskej herne zároveň.

hrať kuchyňa-polica-deti-herňa-koberec

Detský nábytok, taký Detská kuchynka alebo obchod s potravinami sú určené výhradne na kreatívnu hru a fascinujú dievčatá aj chlapcov. Ak v herni nie je dostatok miesta alebo nechcete za hernú kuchyňu minúť veľa peňazí, môžete si pre malé kuchárky postaviť vlastnú detskú kuchynku len z niekoľkých materiálov, trochy remeselnej zručnosti a kreativity. Starý a nepoužiteľný kus nábytku môžete napríklad premeniť na hernú kuchyňu. Veľká kartónová škatuľa vám môže dobre poslúžiť.

detský nábytok-tabuľa-detský domček

Na korpus kuchyne v mini formáte stačí, aby ste s dieťaťom kartón namaľovali alebo prilepili podľa nálady. Autentickú kuchynku na hranie je možné vytvoriť aj z veľkého boxu na víno. Kruhy z čiernej penovej gumy sa menia na profesionálne varné dosky. Na správnu prevádzku kachlí sú samozrejme potrebné tlačidlá a príslušenstvo, ktoré je možné jednoducho namaľovať. Umývadlo je možné okamžite vytvoriť z kovovej misky.

hojdacie kone-hojdačka-stoličky-stoličky

V skutočnej kuchyni by správne príslušenstvo samozrejme nemalo chýbať. Každé dieťa je fascinované rôznym riadom z kuchyne. V hračkárstve nájdete všetky druhy pomôcok, ktoré pôsobia klamlivo reálne. Veľkí malí kuchári môžu používať aj skutočné malé panvice, hrnce, miešacie lyžice, šľahače a ďalšie príslušenstvo.

tabuľa-stôl-kreslo-obrázky-úložné-koše

Rôzne základné potraviny je možné pri troche kreativity napodobniť aj z penovej gumy alebo plsti. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh a pokúste sa navrhnúť potrebné výrobky pre malého kuchára z jednoduchých materiálov. Môžete napríklad naplniť prázdny box na cestoviny cestovinami z papierových trubičiek alebo ušiť čajové vrecúška zo zvyškov látky.

závesné stoličky-koberce-podsedáky-koše

Pre veľký prízvuk a vzrušujúcu aktivitu pre vaše dieťa je v detskej herni jeden tabuľa starať sa o. Vložte do herne malú tabuľu a nechajte svoje dieťa písať si malé poznámky, maľovať ich alebo zanechávať pekné osobné správy. Môžete si dať tabuľu na stenu alebo jednoducho vymaľovať tanier tabuľovou farbou. Skvelým nápadom by bolo vymaľovať celú stenu v detskej herni tabuľovou farbou. Deti majú radosť zo stien, ktoré sú od podlahy po strop namaľované tabuľovou farbou. Deti si tak môžu každý deň vytvárať jedinečnú dekoráciu na stenu a vy už nemusíte zakazovať maľovanie na stenu.

stenový dizajn-detská herňa-kreslo-deti

Nadmerná doska je pre deti skvelou zábavou a stimuluje kreativitu. Tí najmenší budú radi pracovať na veľkých umeleckých dielach vyrobených z kriedy. Farbou na tabuľu môžete tiež jednoducho nastaviť akcenty v miestnosti. Menšia plocha s farebnou tabuľou ponúka aj možnosť kreatívne vypustiť paru. Tabuľovú farbu môžete tiež naniesť na stenu vo forme trojuholníka alebo kruhu alebo s ňou možno namaľovať celé postavy. Ak chcete, môžete pod tabuľovú farbu naniesť vrstvu magnetickej farby. Vaše dieťa môže pripevniť magnety a vytvárať skvelé figúrky. Skvelou alternatívou k umývateľnej farbe na tabuľu sú tabulové fólie, ktoré môžete nalepiť na dvere alebo nábytok. Tie sa neskôr dajú ľahko odstrániť z povrchu.

detská herňa-zostava-lesný nábytok

Pri zariaďovaní detskej herne okrem iného má zmysel, že navrhnete skvelé miesto na tiché hranie alebo na to, aby ste prišli a oddýchli si. Deti milujú byť skryté a ničím nerušené. Kreatívna skrýša, malá Playhouse alebo si môžete postaviť hrad sami z kartónových škatúľ. Mimochodom, starý nábytok je možné s malým úsilím prerobiť a zmeniť na skvelé magické skrýše a domčeky na hranie. Napríklad starú skriňu je možné zmeniť na vysnívaný domček na hranie s mäkkými vankúšmi alebo matracom. Vaše dieťa sa tam môže hrať s hračkami alebo sa venovať obľúbenej knihe.