škôlka

Nosiče pre deti na prvý pohľad – metódy a tipy na nosenie

Marsupi-detský nosič-hnedá-spona-opasok

Pokiaľ ide o nosenie, novorodenci nie sú „stvorení“ pre kočík. Dieťa sa dá ľahko prepravovať v popruhu alebo v detskom nosiči, kde sa môže prisať k mame a otcovi a vyzerať veľmi spokojne. Okrem toho má nosenie dieťaťa mnoho ďalších výhod. Tento článok vám napovie, ktoré Detské nosiče sú k dispozícii a čo je ešte dôležité pri nákupe.

Výhody nosičov pre deti

manduca-detsky nosic-cerveny-otec-brucho Nosicky pre deti

Teplo tela, tlkot srdca matky, jemné hojdacie pohyby majú upokojujúci účinok a deti sa cítia bezpečne a chránené ako v kokóne, a preto sú často spokojnejšie, keď sú veľmi blízko srdca mamy..

S detským nosičom alebo závesom majú matky voľné ruky pri práci a sú mobilnejšie bez objemného kočíka. Váš drahý je zároveň vždy s vami a aktívne sa zúčastňuje na spoločenskom živote.

Jeho nosenie podporuje rozvoj ešte nezrelých bedier dieťaťa, ktoré by ste po pôrode mali čo najmenej namáhať.

Typy nosičov pre deti

baby-sling-bandáže-nosenie-polohy-späť

Môžete si vybrať z rôznych spôsobov nosenia: Sling, Mei Tai, Ring-Sling a konfekcia.

Zaviazanie detského popruhu nie je také jednoduché, ale ako v živote, je to čisto vec cviku. Viac o jednotlivých technikách viazania sa môžete dozvedieť v kurzoch, od špeciálnych konzultantov alebo z videí na YouTube. Najprv si zacvičte s plyšovým medvedíkom alebo bábikou. Popruhy sú dlhé 5 metrov alebo viac a môžu byť elastické alebo tkané v závislosti od hmotnosti dieťaťa. Popruh vyrobený z elastického materiálu je vhodný pre deti s hmotnosťou 8 kilogramov, zatiaľ čo pevne tkaný popruh udrží deti až do 18 kilogramov.

Pokyny na viazanie popruhu Mei Tai

Nosiče pre deti mei-tai-sling-bandáž-návod

V závese sú možné rôzne polohy v ľahu a v sede: kolíska, klokanie poloha pre novorodencov, poloha v sede tvárou k nosiču, poloha bokov, poloha na chrbte od 3. mesiaca a poloha v sede s tvárou v smere nosenia od 6. mesiac.

Dieťa nesené na chrbte

mei-tai-baby-sling-tie-navody-navrat-poloha

Mei Tai je kombináciou medzi popruhom a pohodlným nosičom a pochádza z Ázie. Skladá sa z obdĺžnikového kusu závesu so štyrmi širokými popruhmi v rohoch. Mei Tais sa viaže jednoduchšie ako záves a dajú sa používať dlho, pretože sa dajú ľahko nastaviť a rastú s dieťaťom. Sú vhodné iba pre deti od troch alebo štyroch mesiacov a môžu sa nosiť pred bruchom a na chrbte.

Ring-Sling Baby Sling

ring-sling-sling-nosí-v-pred-žalúdka

Krúžkový popruh je tiež vyrobený z popruhovej textílie, ale prstene sú všité, čo šetrí únavnú úlohu jeho viazania. Utierka sa jednoducho navlečie a dieťa sa uloží do nosítka. Napriek tomu, že sa tento rýchly nosič na dieťa neprispôsobí dieťaťu a osobe, ktorá ho nosí, tak flexibilne ako klasický detský popruh, používanie je oveľa jednoduchšie, a preto je veľmi obľúbený. Z dlhodobého hľadiska zaťažuje chrbát jednostranne a používa sa iba krátko.

Nosič pohodlia Baby Bjorn

Baby-Björn-detský nosič-poloha čierneho žalúdka

Prefabrikované nosiče nie sú také univerzálne ako popruh, ale pozostávajú z praciek, polstrovaných ramenných popruhov a ďalších popruhov, ktoré by mali zaistiť pohodlné a ľahké nosenie na chrbte. Pri kúpe detského nosiča by ste sa mali riadiť aj vekovým odporúčaním, pretože niektoré detské nosiče sú vhodné až od tretieho alebo štvrtého mesiaca.

Ergo detský nosič

ergonomické spony na opasok dieťaťa

Ring slingy vhodné aj pre novorodencov

baby-sling-ring-sling-novorodenec-vhodné Nosiče pre deti

rôzne farby a vzory

ring-sling-sling-modro-zelená

kockovaný detský záves

ring-sling-sling-check-pattern

vyrobené z elastickej alebo tesne tkanej textílie

tkaný ring sling poloha bokov