škôlka

Dekorácia detskej a detskej izby s mrakmi – 15 snových nápadov

Dekorácia do detskej izby s nálepkou na stenu do detskej izby a lampami

Návrh a zariadenie detskej alebo detskej izby je pre rodičov dôležitou úlohou, ktorá si vyžaduje určitý čas, úsilie a samozrejme kreativitu. Ak už máte izbu naplánovanú a zariadenú, zostáva už len ju vyzdobiť. Kreatívny Dekorácia detskej a detskej izby s mrakmi zaisťuje v miestnosti príjemnú a atmosférickú atmosféru a určite si ju obľúbia aj tí najmenší.

Dekorácia detskej a detskej izby s tapetou s mrakmi

Dekorácia detskej izby s mrakmi tapeta-detská izba-tipi

Ak chcete, aby bola detská izba elegantná a štýlová, môžete skombinovať zariadenie s nádhernými oblakovými motívmi. Oblaky v nástennom prevedení pôsobia na dojčatá a deti upokojujúco, a preto sú pre túto miestnosť ideálne. Krásne oblaky na stene vyčarujete pomocou tapiet, tetovania na stenu alebo maľby na stenu.

Dekorácia detskej izby s mrakmi – vyberte farby

Dekorácia detskej izby s mrakmi tapeta-mäta zelená-detská izba

Vliesové tapety s oblakmi sú najlepšie do detskej a detskej izby, pretože sa dajú ľahko pripevniť a skutočne rýchlo odstrániť, keď už nie sú potrebné. Pri výbere tapety sú okrem motívov dôležité aj farby. Svetlé farby a pastelové tóny sa najlepšie hodia do detských izieb. Okrem klasickej modrej alebo ružovej sú na steny v tejto miestnosti celkom vhodné farby ako mäta zelená, svetlo purpurová a béžová.

Nástenná dekorácia do detskej izby s nástennou maľbou

Dekorácia detskej izby s oblakmi nástenno-modrým interiérom

Môžete tiež namaľovať mraky na stenu akoukoľvek farbou steny. Sami rozhodnete, či celá stena alebo len niekoľko mrakov nad posteľou. Ak chcete maľovať steny sami, potrebujete papier, cloudové šablóny, remeselný nôž, farbu na stenu a kryciu pásku.

Vytvorte si vlastnú nástennú maľbu mrakov v detskej izbe

Dekorácia detskej izby s mrakmi dekorácia steny-maľovanie na stenu-návod

Na dekoráciu detskej izby s oblakmi po celej stene by ste mali najskôr vystrihnúť šablóny a potom na stenu pomocou maliarskej pásky vytvoriť mriežku. Výsledné obdĺžniky by mali mať veľkosť papiera. Teraz umiestnite cloudové šablóny do políčok ako šachovnicu a oblaky na stenu vymaľujte farbou. Nakoniec odstráňte maliarsku pásku a nechajte obraz uschnúť.

Fantastický dizajn steny v detskej izbe

detská izba-dekorácia-mraky-stena-dizajn-kreatívna

Dekorácia detskej izbičky s mrakmi stimuluje predstavivosť malých i veľkých detí a spôsobuje sladké sny. Ako alternatívu k farbe na stenu môžete oblaky vystrihnúť z fotoluminiscenčného filmu a prilepiť ich na stenu a strop tak, aby v tme žiarili.

Dekorácia detskej izby s mrakmi z filmu „Príbeh hračiek“

detská izba-dekorácia-mraky-modrá-stena-farba-hračka-príbeh-izba

Inšpiráciu na výzdobu detskej izby oblakmi môžete získať aj z animovaných filmov. V Andyho detskej izbe z „Toy Story“ sú modré steny zdobené zaujímavými bielymi mrakmi, ktoré môžete napodobniť vhodnou predlohou na nástennú maľbu.

Kreatívny dizajn steny v detskej izbe

detská izba-dekorácia-oblaky-nástenka-maľba-poličky-detská izba

Farebná dekorácia steny detskej izby je dosť trvalé rozhodnutie, pretože ak chcete odstrániť oblaky, musíte steny znova vymaľovať. Na druhej strane pomocou zodpovedajúcich nástenných tetovaní a samolepiek možno veľmi rýchlo vykúzliť dočasný dizajn steny.

Dekorácia detskej izby s lampou s oblakmi

detská izba-dekorácia-oblaky-urob si-lampu-rozprávkové svetlá

Ďalším pekným nápadom na dekoráciu detskej izby s mrakmi sú žiarovky. Väčšina detí sa bojí tmy a chce do detských izieb nočné svetlo. S trochou kreativity môžete vytvoriť krásne nočné svetlo ako mrak.

DIY cloud lampa

dekorácia do detskej izby-oblaky-lampa-urob si sám

Táto oblaková lampa je skvelý a lacný nápad na dekoráciu detskej izby, ktorú je možné napodobniť z jednoduchých materiálov. Na to potrebujete fotografický kartón v akejkoľvek farbe, ktorá zodpovedá zariadeniu detskej izby, rozprávkové svetlá, lepiacu pásku a horúcu lepiacu pištoľ..

Pokyny – vyrobte oblakovú lampu

detská izba-dekorácia-oblaky-lampa-majstrovanie-návod

Najprv nakreslite na lepenku oblak požadovanej veľkosti alebo použite šablónu a mrak vystrihnite. Potom z druhého listu urobte predĺženú škatuľu a prilepte ju k zadnej časti oblaku. Ďalej zaistite reťaz svetiel okolo škatule páskou. Nezabudnite nechať zavesiť časť so zástrčkou. Nakoniec prineste lampu na stenu v detskej izbe a zapnite rozprávkové svetlá.

Dekorácia detskej a detskej izby s obláčkovými vankúšmi

detská izba-dekorácia-oblaky-detská izba-vankúš-detská posteľ

Na dekoráciu detskej izby môžete použiť aj obláčkové vankúše alebo plyšové hračky. Namiesto ich nákupu môžu byť jednoducho ušité z látky a plnené remeselnou vlnou. Aby boli DIY mraky ešte kreatívnejšie, môžete na vytvorenie tváre použiť útržky látky a nite.

DIY girlandy ako dekorácia detskej izby

dekorácia do detskej izby-oblaky-detská izba-veniec-nástenná dekorácia

Z remeselnej plsti, vaty a nití môžete urobiť krásne dekorácie do detskej a detskej izby s oblakmi ako girlandy. DIY girlandy je potom možné zavesiť na stenu a slúžiť ako elegantná ozdoba prázdnej steny alebo priestoru nad posteľou.

Dekorácia detskej a detskej izby s oblakmi papiera

detská izba-dekorácia-mraky-detská izba-nápady-mobil

Môžete tiež vyrobiť oblaky z papiera a použiť ich na výzdobu detskej izby. Na navrhovanie 3D oblakov je možné použiť niekoľko listov papiera, z ktorých sa dá napríklad vyrobiť kreatívny detský mobil.

Dekorácia steny detskej izby Tinker sami

detská izba-dekorácia-oblaky-urob si sám-drevené-korálky

Farebné dekorácie sa perfektne hodia do svetlých detských izieb. S drevenými korálkami v rôznych farbách môžete vytvoriť pestrofarebnú dekoráciu na stenu a navodiť atmosféru v miestnosti malého dieťaťa. Nechajte svoju kreativitu voľne plynúť.

Dekorácia detskej izby s cloudom – Baby Mobile 

detská izba-dekorácia-mraky-detská izba-nápady-mobil-nástenná maľba

Detský mobil je dôležitou ozdobou detskej izby, pretože upokojuje vaše dieťa a pomáha mu zaspať. Mraky sú obľúbeným motívom pre mobilné telefóny a nad posteľou vyzerajú naozaj roztomilo. Cloudový mobil do detskej izby si môžete vyrobiť aj sami.

Vyrobte si cloudové mobily z plsti

detská izba-dekorácia-oblaky-mobil-srdiečka-vyrobte si sami

Ušiť mobil je najľahšie z plsti. Na to potrebujete remeselnú plsť v akejkoľvek farbe, ako aj nite, vatu a malý kúsok stuhy. Najprv z plsti vystrihnite požadované prvky, zošite dva rovnaké kusy k sebe a naplňte ich vatou. Nakoniec jednotlivé prvky zošite niťou a šnúry prišite na veľký prvok. Ak chcete zavesiť mobil, urobte vešiak zo stužky.

Kreatívna dekorácia detskej izby s mrakmi

detská izba-dekorácia-oblaky-mobil-diy-strapec-materiály

Namiesto prvkov z plsti môžete na ozdobu detskej izby s obláčikmi použiť farebné strapce. So strapcami v dúhových farbách dekorácia vyzerá, ako keby pršali dúhy. Materiály potrebné na tento projekt pre domácich majstrov sú remeselná plsť, oblaková šablóna, farebná niť, vata, vyšívacia niť a nožnice..

Pokyny – vytvorte si spánkový oblak z plsti sami

dekorácia detskej izby-mraky-plsť-drotár-detská izba

V prvom rade by ste mali z remeselnej plsti dvakrát vystrihnúť zvolenú šablónu. Teraz je oblak ušitý, podľa potreby vyšívaný spiacimi očami a vyplnený vatou. Okraje môžete vyšiť modrou vyšívacou niťou pre kontrastný efekt.

DIY strapce na ozdobu detskej izby

detská izba-dekorácia-oblaky-mobil-vyrobte-strapce-sami

Ďalej sú strapce vyrobené z priadze akejkoľvek farby. Najľahšie to urobíte tak, že si priadzu omotáte okolo prstov bez palca, zviažete hornú časť a odstrihnete spodnú časť. Nakoniec strapce prišite niťou a prišite na oblak plsti.