karneval

Vyrobte si kostým popcorn sami pre dospelých, deti a dojčatá s návodom

Kostým z pukancov robte nápady pre ženy sami

Pokiaľ je prestrojenie v Mardi Gras originálne alebo zábavné, neexistujú žiadne pravidlá. A od zábavných postáv od filmov cez zvieratá a jedlo až po najrozmanitejšie predmety každodennej potreby, skutoční fanúšikovia festivalu môžu prísť s najneobvyklejšími variantmi. Jedného z nich sme dnes vybrali a radi by sme vám ho predstavili. Toto je kostým popcorn. Samozrejme, ako mnoho iných kostýmov, aj tento si môžete kúpiť už hotový. Ale prečo zbytočne míňať peniaze, keď si ich môžete vyrobiť sami? Je to jednoduchšie, ako si myslíte, a rozhodne to stojí za vyskúšanie. Len s niekoľkými materiálmi a vecami, ktoré poskladáte rýchlo a za málo peňazí, vyčarujete originálne varianty pre malých aj veľkých. V nasledujúcom článku sme dali dohromady niekoľko nápadov s návodom na tento účel, aby ste si kostým pukancov ľahko vyrobili sami. A verte nám, keď vám povieme, že všetci budú žasnúť!

Nápady na výrobu nápadov na kostýmy jednoduché pokyny pre domácich majstrov

Predtým, ako sa dostaneme k pokynom, by sme však chceli upozorniť, že tento kostým pre domácich majstrov je vhodný pre ženy aj pre mužov a tiež pre deti a dokonca aj dojčatá. Vďaka tomu je ľahké zostaviť partnerské alebo skupinové kostýmy na karneval. Ak teda hľadáte nápady na rodinné kostýmy, môžete využiť dnešné návrhy a návody a vyrobiť si kostým pukanca pre každého sami. Ďalej nájdete niekoľko návrhov.

Vyrobte si kostým popcorn sami – návod na papier

Nechajte si kostým popcornu obliecť sa na karnevalovú žlto -bielu

Budete prekvapení, ako málo materiálov potrebujete, ak si chcete tento popcornový kostým vyrobiť sami. Návod je tiež veľmi jednoduchý, takže si ho môžu vyskúšať aj začiatočníci a zaručene úspešne poskladajú svoj originálny karnevalový kostým. Vďaka svojej jednoduchosti sa tento variant dá úžasne využiť aj pri kostýmoch na poslednú chvíľu. Pozrite sa, aké materiály potrebujete:

Popcorn kostým, aby sa materiály šaty horúce lepidlo farby

 • tričko alebo iný typ topu v bielej farbe
 • červeno -biele pruhované šaty, sukňu alebo nohavice
 • Horúca lepiaca pištoľ a horúce lepidlo
 • žltá farba v spreji
 • niekoľko listov bieleho papiera

Ak máte týchto pár vecí, môžete hneď začať a vyrobiť si vtipný popcornový kostým sami. Šaty môžete odložiť. Je pripravený tak, ako je a je potrebný iba pri vyskúšaní. Začnite papierom. Každý jeden list je pokrčený do guličiek. Nevyvíjajte príliš veľký tlak. Jednotlivé gule by mali byť voľné, aby čo najviac pripomínali pukance. Hotové guličky potom pomocou horúcej lepiacej pištole prilepte na bielu košeľu. Skúste medzi jednotlivými loptičkami nechať čo najmenší priestor.

Vyrobte si karnevalové kostýmy sami na karneval s iným mottom – 40+ nápadov s návodom

Kostýmový detský nosič – prehľad najkrajších kostýmových nápadov pre rodičov s kojencami!

Ako si vyrobiť kostýmy SpongeBob SquarePants z každodenného oblečenia & môže dať dohromady nejaké príslušenstvo

Vytvorte si vlastný kostým popcornu Návod na farbenie papiera na žlto

Je len na vás, či košeľu prilepíte iba na prednú stranu alebo zakryjete zadnú časť, keď si kostým pukanca vyrobíte sami. Ak ste s výsledkom spokojní, na rad prichádza farba v spreji. Tento krok vykonajte vonku alebo v dobre vetranej miestnosti, ak si tento popcornový kostým robíte sami. V dostatočne veľkej vzdialenosti sem tam postriekajte papierový popcorn žltou farbou. Toto má predstavovať maslo. Nechajte farbu dobre zaschnúť a môžete si vyskúšať svoj nový kostým. Za týmto účelom si najskôr oblečte šaty alebo sukňu a potom košeľu s pukancami. Pruhované šaty predstavujú box. Červená a biela je klasická farebná kombinácia, ale môžete si vybrať aj modrú a bielu. Odporúčame tiež zladiť topánky. Váš outfit dostane nádych elegancie, ak si vyberiete topánky na vysokom podpätku, najlepšie v žltej alebo červenej farbe. Ak nájdete dokonca aj červeno -biele pásikavé topánky, o to lepšie!

Popcorn-kostým-urob si sám-drotár-na-karneval

Chceli by ste využiť tento nápad a poskladať vtipné skupinové kostýmy? Potom môže jedna zo žien nosiť červeno -biele pásikavé šaty a druhá napríklad zvoliť modrú a bielu. Muži naopak používajú akékoľvek nohavice a košeľu alebo košeľu. Nohavice môžu byť dlhé aj krátke. Zvlášť vtipne by však vyzerali nohavice alebo kombinézy alebo dokonca kombinácia oboch. Ako teda vidíte, popcornový kostým pre ženy je možné prerobiť aj na model pre mužov. Stačí, ak si vyberiete iný druh oblečenia, ak si kostým pukancov vyrobíte sami.

Ak ste po dlhom hľadaní nenašli hotové pruhované šaty alebo zodpovedajúce nohavice, môžete tiež improvizovať a vyrobiť si ich sami pre kostým popcorn. V tomto prípade potrebujete model úplne v bielej alebo červenej farbe. Potom pridajte prúžky pomocou plsti. Vhodné sú aj iné látky, ale s filcom sa pracuje najľahšie. Vystrihnite pásy rovnakej šírky a pomocou lepiacej pištole ich prilepte k nohaviciam, šatám alebo sukni.

Kostým s popcornom

Dámsky kostým s popcornovými nohavicami a pruhovanou tunikou

Zábavné kostýmy môžete získať aj pomocou skutočného popcornu na výrobu. Na jednej strane to môže zdobiť šiltovku. Ale reťaz, náramok a podobne sa dajú použiť aj vtedy, ak si kostým pukancov vyrobíte sami. Budete potrebovať bielu čiapku, rovnako ako domáci alebo vopred zakúpený pukance a horúcu lepiacu pištoľ. Chutné občerstvenie sa potom nalepí na klobúk. S lepidlom nešetrite, aby pri natiahnutí klobúka všetko zostalo na svojom mieste.

Krabicu s popcornom potom predstavuje vrch, ako aj nohavice alebo sukňa alebo šaty. Ďalším variantom dizajnu pruhov je použitie farby. Vezmite si biele oblečenie a namaľujte naň pruhy červenou farbou na textil. Ak si pruhy na pukance vyrobíte sami, nerobte si starosti, ak pruhy nebudú rovnomerné a dokonalé. Čím je outfit bláznivejší, tým lepšie sa hodí k Mardi Gras.

Vyrobte si jednoduché karnevalové kostýmy – namiesto pukancov balóny

Dámsky odev so žltými balónikmi a červenými pruhmi

Alebo čo tak použiť balóniky namiesto papiera alebo skutočného popcornu, keď si kostým pukancov vyrobíte sami? Naozaj zábavný nápad, nie? Žlté balóniky používajte čo najmenšie. Ak ich nájdete v rôznych odtieňoch, vytvára to ešte zaujímavejší efekt. Môže sa pridať aj niekoľko bielych. Môžete tiež nafúknuť balóniky v rôznych veľkostiach. Koniec koncov, skutočný popcorn sa vždy líši vo veľkosti.

Balóniky sú potom prišité k zvolenému outfitu. Na to použite balónový uzol. Neboj sa. Aj keď nemáte žiadne skúsenosti so šitím, zvládnete to bez problémov. Pretože ak sú balóny k sebe tesne prichytené, šev aj tak nevidieť. Okrem toho si môžete sami vyrobiť čelenku ku kostýmu pukancov. Vezmite si čelenku, čelenku, sponku do vlasov alebo podobné príslušenstvo, na ktoré pripevníte balóniky. To dáva karnevalovému kostýmu konečnú úpravu. Tento popcornový kostým si môžete tak rýchlo vyrobiť sami!

Vyrobte si kostým popcorn pre deti sami

Kostým z popcornu urobte zo seba nápad na šitie detí pre začiatočníkov

Vtipné karnevalové kostýmy sú samozrejme obľúbené aj u detí. Popcornový kostým si tak môžete sami vyrobiť aj pre svojich najmenších. Môžete si vybrať jeden z vyššie uvedených modelov a implementovať ho v malom formáte, ako aj nasledujúci, ktorý je o niečo zložitejší, ale rovnako uskutočniteľný. Začnite tým, že získate nasledujúce materiály:

 • červený filc (cca 1 m²)
 • biely filc (cca 1 m²)
 • trochu čiernej plsti (pre písmená; všetky zvyšky je možné recyklovať)
 • Stuha na traky (cca 2,5 cm široká)
 • horúce lepidlo
 • Izolačná pena
 • Plastová fólia ako základ
 • Vykurovacie potrubie s najmenším možným priemerom (používa sa na podlahové vykurovanie)
 • Čapy s rovnakým priemerom ako vykurovacie potrubie
 • Zapínanie na suchý zips, šírka 2,5 cm
 • Zapínanie na suchý zips, šírka 1,2 cm

Vyrobte si kostým popcorn sami a urobte si drobné stavebné úpravy

Na prvý krok potrebujete podložku a izolačnú penu. Na výrobu pukancov použite penu. Najprv urobte kríž a potom na križovatku pridajte ďalší blob, aby ste vytvorili tvar pukanca. Na začiatku sa to môže zdať trochu komplikované, pretože pena trochu stúpa vo vzduchu, ale určite sa rýchlo zorientujete. Potrebujete veľa týchto tvarov. Požadované sú rôzne veľkosti.

Potom ich nechajte chvíľu zaschnúť a stuhnúť. Medzitým môžete pokračovať v ďalších krokoch a vyrobiť si popcornový kostým sami. Izolačné penové prvky potrebujete iba na konci.

Kostým Mardi Gras si ušiješ froté červený biely valec

Teraz potrebujete červený filc. Zamyslite sa nad obvodom a dĺžkou popcornového boxu. Potom podľa týchto meraní odstrihnite plstenú tkaninu. Oba konce zošite k sebe vľavo a vytvorte tak trubičku. Potom budete potrebovať lem v hornej a dolnej časti. V každom prípade nechajte malý otvor, cez ktorý vložíte vykurovacie rúrky. Dĺžka vykurovacích rúrok by mala zasa zodpovedať veľkosti škatule na popcorn. Akonáhle ste rúrky pretlačili cez lem, spojte obidva konce klincovou skrutkou. Potom vezmite hotovú tubu a položte ju na biely filc. Odmerajte okrúhly kus, ktorý je o niekoľko palcov väčší ako obvod hadice. V strede vyrežte dostatočne veľký otvor, aby sa zmestil okolo krku vášho dieťaťa. Vystrihnite aj trojuholníkový kus, aby ste skrátili výsledný prsteň. Ak neskôr spojíte tieto dva konce k sebe, automaticky sa vytvorí tvar lievika a pukance si prídu na svoje.

ušiť si gumené popruhy karnevalový kostým pre deti

Biely prsteň je teraz vybavený zapínaním na suchý zips. Tu použite ten širší. Potom je páska pripevnená k červenej hadici. Dva kusy slúžia ako nosiče a sú prišité na tubu zvnútra. Teraz si to môžete dať otestovať. Teraz najneskôr môžete označiť a zmerať otvory pre ruky a potom ich vystrihnúť. Ak je po skúške všetko tak, ako má byť, môžete pokračovať a vyrobiť si posledné prvky do kostýmu pukancov.

Nápad z plstených písmen strihaný jednoduchý kostým

Rozložte niekoľko kúskov užšieho suchého zipsu pozdĺž horného prstenca, zhruba rovnomerne od seba. Jeho náprotivky sa striedajú na bielom plstenom prstenci, pričom by mali byť zvolené rovnaké vzdialenosti, aby sa k sebe neskôr hodili. Teraz vystrihnite niekoľko ďalších pásikov bieleho filcu a prilepte ich pozdĺžne na červený filc. Mali by mať teda rovnakú dĺžku. Na biely krúžok prilepte tvary izolačnej peny. Nakoniec všetko, čo potrebujete, je slovo „popcorn“, ktoré ste vystrihli z čiernej plsti. Prilepte ich na oválny základ z bieleho filcu a ten zase na prednú stranu krabice s popcornom. Hotovo! Hneď ako si vaše dieťa odloží škatuľu, môžete pripevniť pukancový prsteň a môže byť na ceste na karnevalový večierok. Kto má chuť, môže si pokrývku hlavy z izolačného penového popcornu a kusu gumy ku kostýmu pukancov vyrobiť aj sám. Prostredníctvom „popcornu“ jednoducho prepichnite otvory a prevlečte gumu alebo ju pomocou horúceho lepidla pripevnite na gumu. Ďalším variantom je. Nasaďte gumu na podložku a pukance z izolačnej peny vytvarujte priamo na ňu. Potom je guma automaticky zahrnutá v pene.

vtipný nápad na detský kostýmový box vyrobený z kartónovej reťaze z pukancov

Podobný karnevalový kostým môžete vidieť aj vyššie. Pre tento variant nemusíte ani šiť. Namiesto plstenej trubice jednoducho použite kartónovú škatuľu. Horný okraj môže byť vlnitý ako tu, ale nemusí. Popcorn bol vyrobený z polystyrénu, ktorý sa používa ako výplňový materiál do kartónových škatúľ. Ak hľadáte jednoduché kostýmy pre deti, tento model je rovnako vhodný. 

Vyrobte si detský kostým sami

Dojčenské šaty pre materskú košeľu a motýlika Mardi Gras

Zábavné karnevalové kostýmy tohto druhu je možné vyrobiť aj pre deti a nezaberú veľa času a úsilia. Ak máte nosič na dieťa, môžete ho jednoducho prestavať pomocou bieleho a červeného filcu. Okrem toho potrebujete detskú čiapku, ktorú ozdobíte pravým popcornom a nasadíte dieťa na Mardi Gras. Pre dieťa to teda nemusí byť zložité. Jednoduché sú aj nápady na kostýmy, takže zaručene trafíte do volského oka, ak si taký kostým z pukancov vyrobíte sami. Ako matka alebo otec sa môžete obliecť ako predajca lístkov.