karneval

Vykonajte ručné práce pre Mardi Gras s deťmi na základnej škole – nápady na farebné dekorácie a doplnky na párty

Mardi Gras je určite farebné obdobie, ktoré si užívajú dospelí i deti. Je vzrušujúce, zábavné a niekedy aj trochu bláznivé obliecť sa a vkĺznuť do rôznych rolí. Kúzlo fašiangového festivalu nie je samozrejme len vo fascinujúcich kostýmoch. V tejto dobe doma, v materskej škole a v škole ľudia obzvlášť radi maľujú a robia ručné práce. V dnešnom príspevku sme pre vás zostavili skvelé nápady na karnevalové ručné práce s deťmi. Nasledujúce nápady pre karnevalové remeslá sú určené hlavne pre deti na základnej škole, ale s malou podporou od vás môžu pobaviť aj mladšie deti.

Drotár z Mardi Gras s girlandou na párty pre deti

Farebné trepacie nádoby na karnevalové drotárstvo s deťmi

perlové girlandy karnevalové farby trblietky karnevalové dekorácie drotár s deťmi

Ak hľadáte nápady na karnevalové ručné práce s deťmi, máte z čoho vyberať a zo širokej ponuky aktivít pre deti musíte vybrať niečo vhodné pre vek dospievajúcich. Deti v predškolskom alebo základnom školskom veku už získali veľa zručností a väčšinu remeselných projektov môžu zvládnuť z väčšej časti úplne samy, na čo budete neskôr samozrejme veľmi hrdí. Náš prvý nápad na ručné práce je pestrý ako samotná sezóna karnevalu. Čo hovoríte na trblietavé poháre??

Trasiace sa sklenené girlandové figúrky sa trblietajú na karnevalové ručné práce so školákmi

Trepacie sklo je samo o sebe skvelou karnevalovou ozdobou, ktorá nielen zdobí banketový stôl a parapet, ale je tiež vnímaná ako remeselný nápad na karneval ako vzrušujúci a akosi magický pre dospievajúcich. Ak chcete skvele upútať pozornosť, potrebujete čistú murársku nádobu so skrutkovacím uzáverom, vodu, tekutý glycerín a dekoráciu podstielky. Trblietok a perál, ktoré si deti môžu vystrihnúť z karnevalového perlového náhrdelníka, je viac než dosť.

Robte ručné práce pre Mardi Gras v materskej škole – nápady na masky, doplnky a dekoráciu

6 nápadov na nápadité doplnky na fašiangové maškrtenie s deťmi

Karnevalová detská maska ​​- 22 nápadov na ručné práce & expresné

Vyrobte si sliz na Mardi Gras s deťmi

vyrobte si sliz sami bez karnevalovej farby borax

Teraz nechajte svoje dieťa naplniť pohár vodou takmer po okraj a pridajte trochu glycerínu. Glycerín zabraňuje rýchlemu ponoreniu trblietok. Sklo zatvorte a prvýkrát vyskúšajte, či je tesné. Potom môžete veko na okraji utesniť vodotesným tekutým lepidlom. Do pohára nalejte všetko, čo je srdcom krásne zafarbené a navodí vám dobrú náladu. Túto modelovaciu hmotu, ktorú vidíte na obrázku vyššie, nenájdete rovnako farebnú a fascinujúcu?

ručné práce na karnevalové slizové taviace hry pre deti

Fenomén slizu sa k nám dostáva už nejaký čas. Vlastná výroba slizu spustila obrovskú trendovú vlnu po celom svete a určite ešte chvíľu zostane v móde. Zatiaľ čo miesenie v detstve podporuje jemnú motoriku a rozvíja kreativitu, školské deti sa skvele bavia pri príprave lepkavej gule samy. Existuje mnoho možností a receptov, pomocou ktorých si môžete s slizom v Mardi Gras s deťmi vyrobiť sliz v jasných farbách. Fantázii sa tu skutočne medze nekladú a niekedy naozaj nie je nič lepšie, ako sa prehrabať v gliberskom trblietku.

Drotár s kotúčmi toaletného papiera na karneval s deťmi vo veku základnej školy

nápady remesiel karnevalová párty konfety delo washi páska

Prázdne rolky toaletného papiera sú obľúbeným a lacným remeselným materiálom, ktorý je možné použiť na výrobu mnohých vecí na hranie a zdobenie. Tieto delá na konfety sú nepochybne jedným z najlepších remeselných nápadov na karneval. Konfetový dážď, ktorý zaplaví spoločenskú miestnosť, môže niekedy sťažiť upratovanie po večierku, ale rozhodne stojí za zábavu. Ak chcete vyrobiť konfetové delo na karneval, potrebujete prázdne rolky od toaletného papiera, konfety, balóny a farebnú lepiacu pásku.

karneval drotár toaletné rolky maskovacia páska konfetové delo

Deti v tomto veku môžu zvládnuť tento jednoduchý a skvelý ručný projekt úplne samy. V prvom rade musí byť toaletný papier, ktorý v skutočnosti slúži ako telo dela, poriadne smrekový. Je na vás, či použijete na lepenie farebný remeselný papier, necháte deti rolky namaľovať samy alebo ich možno prilepíte washi páskou s farebnými a vtipnými motívmi. Teraz musí vaše dieťa odrezať špičku balónika a dať ho cez toaletný papier. Najlepšie je fixovať balón lepidlom. Teraz stačí naplniť hotové delo konfetami všetkého druhu a natiahnuť balón.

Drotár so stavebným papierom na karneval s deťmi

Nápad na kostým klauna s deťmi na párty karnevalový pomponový klobúk

Klaun je jednou z klasických postáv karnevalovej sezóny. Nie je neobvyklé, že mladiství snívajú o tom, že sa oblečú do pestrého kostýmu. Ak práve vyrábate nápadne farebný kostým klauna so svojou dcérou alebo synom, potom potrebujete aj zodpovedajúce príslušenstvo, vďaka ktorému je žiariaca postava taká fascinujúca. Na karneval si teda môžete vyrobiť pekného klauna alebo párty čiapku. Deti si môžu vyformovať čiapku vo farbe, ktorú si zvolia, a ozdobiť si ju podľa vlastných tvorivých predstáv. Zvlášť vhodné sú pompony, čističe rúrok, hroty atď. Večierkový klobúk prepichnite z oboch strán, zapnite gumičku a vtipný klaunský klobúk je pripravený.

Vyrobte si masku s deťmi

remeselné nápady na karneval pre deti na základnej škole tvárovú masku

Nielen na karneval, ale aj na Halloween a rôzne tematické večierky sú masky dôležitou súčasťou spoločenského oblečenia. V závislosti od postavy, do ktorej sa chcete na karnevalovej párty premeniť, sú masky skvelým doplnkom, ktorý dotvorí kostým a dodá svojmu nositeľovi jedinečný vzhľad. Nádherné masky na tvár a oči môžu byť vyrobené z papiera a gumičky. So správnymi šablónami sa dá maska ​​rýchlo vystrihnúť a je potrebné ju zdobiť iba jednotlivo.

Remeslá na karneval s detskými voskovými pastelkami pre deti zo základnej školy

Deti môžu dosiahnuť tento originálny a atraktívny farebný gradient pre nich neobvyklým spôsobom, ktorý ich však nepochybne zaujme. Zaobstarajte si pre tento nápad karnevalového remesla voskové pastelky v rôznych farbách a nechajte deti nabrúsiť ich orezávačom. Farebné čipy, ktoré zostanú po zaostrení, sú základom pre vzorku farby. Nechajte deti, nech ich rozložia na kúsok voskovaného papiera. Kartón položte na vrch a nechajte deti na ňom žehliť pod dohľadom. Vosk sa veľmi rýchlo topí a výsledky sú skvelé.

Nápad s papierovými taniermi

vyrobte si tamburínu karnevalové ručné práce s deťmi s papierovými taniermi

Ľudia sa v Mardi Gras radi smejú, tancujú a spievajú. K hlasu to jednoducho patrí. V tomto sú obzvlášť dobré deti, ktoré budú fascinované nasledujúcou myšlienkou. Čo si myslíte o vykúzlení hudobného nástroja s blízkymi? Napríklad tamburína sa dá ľahko vyrobiť z papierových tanierov. Nástroj sa ľahko používa a bude vrcholom nadchádzajúcej párty. Na tamburínu sú potrebné dve papierové platne.

Tamburínové zvony z papierových tanierov zdobia nápady na karneval

Položte ich na seba a nechajte deti urobiť dierou 8-10 otvorov pozdĺž okraja taniera. Teraz môžu adolescenti kreatívne vypustiť paru a ozdobiť kartónové platne farbami, perami, flitrami a čímkoľvek, čo sa dostane do srdca a dá sa nalepiť. Teraz sa chyťte malých zvončekov alebo šidlo opatrne napichnite na fľaše. Teraz položte oba papierové taniere na seba tak, aby v strede vznikla dutina a zvončeky pripevnite k otvorom farebnou niťou alebo darčekovou stuhou.

Okoreňte topánky na fašiangovú párty

Farbiace topánky remeselné nápady pre karnevalové deti základnej školy

Keď sú kostýmy na fašiangovú zábavu pripravené, stačí už len myslieť na správne doplnky a vtipnej atmosfére už nič nestojí v ceste. Ručné práce s deťmi pre Mardi Gras môžete vykonávať s krásnymi, farebnými a predovšetkým jedinečnými topánkami. Dotvoria váš outfit a dodajú vášmu kostýmu individuálny nádych. Topánky si deti môžu okoreniť farbami na textil, trblietavým práškom, rôznymi nažehľovačkami alebo kamienkami podľa vlastných predstáv. Vyčarujú tak topánky, ktoré skutočne existujú len raz.

Robte s deťmi ručné práce na karneval

plyšové figúrky nápad na karnevalové dekorácie s deťmi

Ak by ste chceli pri príležitosti Mardi Gras zorganizovať párty s vlastnými štyrmi stenami s rodinou a dobrými priateľmi, výzdoba miestnosti musí zaistiť aj slávnostnú atmosféru večierkov. Čistič rúrok je dokonale kujný remeselný materiál, s ktorým si deti radi pohrávajú. Mladiství v školskom veku z nich môžu vytvoriť roztomilých malých mužov pomocou niekoľkých jednoduchých krokov, ktoré môžu ozdobiť okná, parapety a police. Výber farby je samozrejme úplne na vás a závisí od zvolenej témy a vášho vkusu.

hrnček s konfetami karnevalová dekorácia sami si pohrávate s deťmi

K vydarenej a originálnej karnevalovej výzdobe patrí aj jednomyseľná výzdoba stola. Ďalší nápad, ktorý by sme vám chceli predstaviť, je veľmi ľahký a skvelý spôsob, ako pozvať hostí na chutný nápoj. Vaše dieťa si môže taký farebný pohár s konfetami vyrobiť samo za niekoľko minút. Šálky vykrajujú dobrú postavu na slávnostne prestretom stole, ale sú aj ideálnym darčekom. Keď sa s takýmto trblietavým hrnčekom na prechádzku ukážete vonku, určite pritiahnete zvedavé a nadšené pohľady.

drotár s pokynmi školákov vyrobte si konfety sami

Na tento veľký remeselný projekt pre deti potrebujete jasný dvojstenný plastový termohrnček a hrsť konfiet v čo najväčšom počte farieb. Konfety môžete kúpiť v rôznych farbách a tvaroch alebo si ich môžete vyrobiť sami. Vaša dcéra alebo syn môže z dierky na motívy vyrobiť konfety z fólie alebo farebného papiera. Čím farebnejšie, tým lepšie je motto karnevalu. Teraz môžete dať konfety do vonkajšieho pohára a naplniť trochou vody. Plávajúce konfety musia byť prakticky medzi skutočnou šálkou na pitie a vonkajšou stenou šálky.

Girlanda z papierových klobúkov

karnevalová ozdoba drotár s detskou párty chatkou veniec

Ďalším skvelým nápadom na karnevalové ručné práce s deťmi, ktoré môžete spolu s dieťaťom zrealizovať najjednoduchšími materiálmi, sú vtipné karnevalové girlandy, ktoré do miestnosti okamžite vnesú sviatočnú atmosféru. Z papiera a dlhej šnúrky môžete vystrihnúť rôzne figúrky a tvary, ktoré potom navlečiete na niť. Tu môžu deti v predškolskom a základnom školskom veku prevziať iniciatívu a vyrobiť si veselú nástennú dekoráciu na karneval samy.

Remeslá na karneval pre okno

Farebné špirály na zavesenie ako párty dekorácia na karneval

Ak chcete vyzdobiť dom tak, aby zodpovedal téme, môžete si samozrejme vyrobiť aj karnevalovú dekoráciu špeciálne na okno. Girlanda hore sa na tento účel úžasne hodí, ale čo tak obrázky z okna alebo nasledujúce domáce stuhy? Môžu byť zavesené voľne v miestnosti alebo vo forme okennej dekorácie na karneval priamo na alebo pred oknom a sú skvelými remeselnými nápadmi na karneval pre deti.

  • farebný papier
  • ceruzka
  • nožnice
  • Lepidlo
  • Tanier

Ručné práce s farebným papierom pre krásne karnevalové dekorácie pre domácich majstrov

Položte tanier na farebný papier a vyznačte okraj. Alternatívne je možné použiť kompas. Potom vyrežte výsledný kruh. Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je nakresliť špirálu s ceruzkou, čo môže byť trochu zložitejšie, najmä pre menšie deti, takže s tým budete musieť pomôcť. Tento krok by ste preto mali urobiť buď sami, alebo:

Návod na výrobu fáborkov ako párty dekorácií pre deti i dospelých

Pomocou pravítka zmerajte rovnaké vzdialenosti od okraja k stredovému bodu a označte ich bodkami alebo malými čiarami. Deti teraz musia tieto body spojiť, aby vytvorili špirálu. Potom sa vystrihne pozdĺž čiary. Ak ich potom opatrne roztiahnete, získate krásny strímer alebo zavesenú girlandu.

Vytvorte si karnevalový večierok s domácimi papierovými stuhami

Ak chcete, môžete na dolný koniec pridať ďalšiu ozdobu, keď vyrábate špirály pre Mardi Gras. V tomto prípade boli použité hviezdy, ale vhodné sú aj iné karnevalové motívy (napríklad šišky, spoločenské čiapky, klaunské siluety atď.). Jednoducho vytlačte požadovaný motív (všetky druhy obrázkov nájdete na internete) a použite ho ako šablónu na prenos na farebný papier.

Papierové pompony

Vyrobte si krásne a farebné pompony sami z krepu alebo hodvábneho papiera

Pom-poms sú tiež veľmi pekné dekoratívne prvky, ale ich dokončenie vyžaduje veľa času. Skvelou alternatívou, ktorá nie je o nič menej pekná, sú tieto verzie z krepového papiera, ktoré môžete urobiť ako ozdobu na karneval. Na tieto nápady karnevalových remesiel potrebujete iba:

  • Krepový papier v akejkoľvek farbe
  • riadok
  • nožnice

Vyrobte si s deťmi vlastnú papierovú bobuľku, ktorú ozdobíte na večierku

Krepový papier na pompony nakrájajte ako nápady na karnevalové remeslá pre deti na obdĺžniky s rozmermi približne 25 x 40 cm. Táto veľkosť sa môže samozrejme líšiť v závislosti od toho, aké veľké chcete mať svoje pompony. Položte na seba niekoľko obdĺžnikov, striedajte farby a niekoľkokrát ich preložte ako harmoniku.

Výsledný pásik v strede previažte kúskom šnúrky. Teraz už len stačí jednotlivé vrstvy roztiahnuť. Buďte pri tom opatrní, pretože papier sa rýchlo roztrhne. Tip: Predtým, ako jednotlivé vrstvy roztiahnete, môžete úzke konce zaobliť nožnicami, aby hotové pompony vyzerali ešte krajšie.

Tinker papierová girlanda s deťmi

Remeselný nápad pre deti - vyrobte si obrúčky sami a navrhnite párty girlandu

Klasikou medzi girlandami je tá, ktorá je vyrobená z papierových krúžkov vlastnej výroby. A nie je sa čomu čudovať, keď sa zamyslíte nad tým, aké jednoduché je to urobiť. Tento remeselný nápad je dokonca vhodný aj pre menšie deti na základnej škole alebo staršie deti v materskej škole. Možno budete musieť pripraviť iba papierové prúžky, ale aj to závisí od veku.

Girlanda vyrobená z farebných papierových krúžkov na farebnú karnevalovú výzdobu

Na karneval platí: čím farebnejšie, tým lepšie. Preto sa odporúčajú rôzne farby papiera. Konce krúžkov sú jednoducho prilepené k sebe, pričom pásik obklopuje predchádzajúci prsteň. Girlandy je možné vyrobiť tak dlho, ako chcete, a ozdobiť steny, okná alebo dvere.