karneval

Remeselné nápady na karneval s brmbolcami pre malých aj veľkých

Remeselné nápady na karnevalové pompony Mardi Gras návod na dekoráciu deti dospelí

Mardi Gras a karneval sú farebné časy, na ktoré sa takmer každý teší a hlavne deti netrpezlivo očakávajú. Na chvíľu sa môžeš premeniť na svojho obľúbeného hrdinu. Vystupujú indiáni, kovboji, klauni, superhrdinovia a ďalšie postavy. Ulice, večierky, siene a domy zdobia girlandy, stuhy, balóny a všetky druhy karnevalových predmetov. Je skvelé, že deti si môžu vyrobiť aj vlastné kostýmy a dekorácie. Aby nechýbali nápady na ručné práce pre Mardi Gras a karneval, zozbierali sme veľa návrhov na kreatívne ručné práce s pomponmi.

Farebné nápady na remeslá pre Mardi Gras a karneval s pomponmi

remeselné nápady mardi gras pompony kostýmy deti

Pomlázky sú pravdepodobne dobre známe každému, kto rozveseluje futbalové zápasy. Sú však k dispozícii v rôznych prevedeniach a veľkostiach. Nadýchané zväzky hodvábneho papiera, pozlátka alebo medovníkové gule sú vhodné najmä na zavesenie. Zdobia stropy a steny hál, spoločenských miestností a miestností. Z mierne menších verzií, ktoré sú väčšinou vyrobené z priadze, sa dajú vyrobiť hravé girlandy. Sú obzvlášť účinné aj na kostýmy, obuv a doplnky na karneval alebo Mardi Gras. Pom-poms sú často okrúhle, ale sú možné aj iné tvary: srdcia, diamanty alebo kvapky. S trochou trpezlivosti a trochy zručnosti si môžete pomlázky vo všetkých predstaviteľných farbách vyrobiť sami.

Remeselné nápady na karneval: urobte si pom-poms sami

Remeselné nápady na karnevalové pompony Mardi Gras detské párty čiapky papier

Pompony môžete vyrábať zo širokej škály materiálov. Či už z vlny, priadze, tylu, textilu alebo hodvábneho papiera, vtipné bublinky si ľahko vyrobíte sami. Sú úžasne vhodné pre všetky dekorácie a ako malý nádych farby. Materiál je predovšetkým vhodne zvolený. Bobule z tkanivového papiera vyzerajú obzvlášť krásne ako závesný veniec na strope alebo nad zrkadlom. Malé pompony vyzerajú mimoriadne pekne ako štítky na darčeky, brošne na oblečení, klobúky alebo topánky. Tylové pompony je možné použiť namiesto kvetov na špeciálnu dekoráciu stola. Malé a husto pošteklené, vyzerajú ako kvety Craspedia Drumstick (žltý guličkový kvet).

Pompoms pre domácich majstrov: ako si vyrobiť pom poms sami?

Návrhy na remeselné nápady na karnevalový pompon Mardi Gras si urobte sami

Malé i veľké bobule by nemali chýbať na žiadnom kostýme alebo karnevalovom outfite. Sú dokonalým doplnkom k tomu a ich výroba je veľmi jednoduchá. Nepotrebujete na to veľa: zvyšky vlny alebo nite v akejkoľvek farbe, kus lepenky, špicaté nožnice a pár kompasov. Musíte si vybrať kompas v závislosti od požadovanej veľkosti bubliny. Teraz nakreslite kompasom dva kruhy rovnakej veľkosti a vystrihnite tvar tak, aby vznikli dva rovnaké krúžky. Aby bolo jednoduchšie zabaliť pompon, môžete vystrihnúť malý kúsok prsteňa. Potom položíte dva kartónové krúžky na seba a postupne ich rovnomerne obalíte priadzou. Ak je v strede veľmi malý otvor, vystrihnite vlnu na dlhej strane medzi dvoma krúžkami. Pred odstránením kúskov lepenky prevlečte dlhý závit a pevne ho zviažte. Nakoniec sú kartónové krúžky odstránené a bambuľka je pekne „ušitá“.

DIY malé pompony

Remeselné nápady na karnevalové pompony Mardi Gras malú vidličku vyrobte sami

Na veľmi malé pompony odporúčame použiť jemné nite, najlepšie vyšívacie nite alebo hodvábne nite. Čo je ešte potrebné, je vidlica so štyrmi hrotmi. Teraz v strede zauzlite priadzu a omotajte ju celou vidličkou, aby ste vytvorili tučný zväzok. Potom ho zauzlíte niťou v strede a vyberiete z vidlice. Na konci odstrihnete slučky a tým bude malá bobble pekná a nadýchaná. Môžete to trochu úhľadne odstrihnúť nožnicami, aby sa to stalo sférickým.

DIY tylové pompony

remeselné nápady karnevalové pompony tyl urob si sám návod

Veľké pompony z tylu alebo papiera sú skvelou ozdobou mnohých príležitostí. Najmä na svadbách a v spoločenských miestnostiach presvedčia svojim filigránskym vzhľadom. Na rozdiel od papiera, tyl nemá tú nevýhodu, že sa trhá príliš rýchlo a vždy vyzerá tak krásne. Je samozrejme o niečo drahší ako papier, ale odolnejší a môžete ho aj prať. Tyl na kotúčoch sa dodáva v rôznych farbách a veľkostiach. Je tiež k dispozícii ako metráž na šitie v obchodoch s látkami. V závislosti od veľkosti potrebujete pre pompony rôzne množstvo tylu. Dajú sa drobiť pomocou dvoch papierových krúžkov alebo vidličkou. Namiesto vidličky použite obdĺžnikový kus lepenky v závislosti od veľkosti pomponu a tyl jednoducho omotajte okolo kartónovej škatule. Potom v strede previažte niťou a úplne prerežte z oboch strán. Nakoniec musíte jednotlivé vrstvy striedavo skladať doľava a doprava, trochu ich vytiahnuť a pekne vyformovať.

Farebné nápady remesiel pre Mardi Gras a karneval s pomponmi

drotárske nápady karnevalové pompony detské kostýmy pančuchové korenie

Pomlázky rôznych tvarov, veľkostí a farieb je možné navzájom kombinovať a okoreniť tak každý nudný karnevalový outfit alebo karnevalový kostým. Platí pravidlo: čím viac, tým lepšie. Môžete urobiť toľko, koľko chcete. Mali by byť koordinované iba z hľadiska farby. Jasné, svetlé farby sa veľmi dobre kombinujú a taktiež s témou karnevalu. V nasledujúcom texte uvádzame niekoľko skvelých nápadov na karnevalové doplnky.

Vyrobte si vlastnú čelenku s brmbolcami

drotárske nápady karneval pompony čelenka

Farebné bobule je možné rýchlo vyrobiť uvedenými spôsobmi alebo alternatívne kúpiť hotové a ešte rýchlejšie ich pripevniť na požadované miesto. Takže môžete ozdobiť takmer všetky časti karnevalového kostýmu atmosféricky. Podľa toho, ako bujne si outfit predstavíte, je možné pridať niekoľko malých alebo len niekoľko väčších bobúľ. Tu uvádzame dve varianty bambule s čelenkou.

drotárske nápady karneval pompony čelenka návod

Jednoduchú, obyčajnú čelenku krásne rozveselíte niekoľkými farebnými pomponmi. Ak si želáte, môžete naň pripevniť iba o niečo väčšiu bambuľu. Najlepším spôsobom, ako pripevniť pom pomy, je použiť horúcu lepiacu pištoľ. Ak sú na spodnej strane nejasné zvyšky lepidla, môžete ich pekne prikryť kúskom plsti.

Remeselné nápady pre Mardi Gras a karneval: Vyrobte si veniec z pomponov sami

nápady remesiel karnevalové pompony dekorácia veniec strapce urobte sami

Farebné pompony a strapce rôznych veľkostí v rôznych farbách je možné úžasne spracovať ako girlandy na karneval, karneval alebo jednoducho na farebné dekorácie do detskej izby. Potrebujete iba pevnú niť a ihlu. Medzi bambulky možno pre zmenu vložiť niekoľko okrúhlych a hranatých drevených korálikov alebo iných ozdobných prvkov.

Ozdobte spoločenské klobúky pomlázkami

nápady remesiel karnevalové pompony detské spoločenské čiapky

Spoločenské čiapky patria na každú párty. Navyše, klaunský kostým pre Mardi Gras alebo Karneval môžete nádherne doplniť krásnym kartónovým klobúkom. Na to potrebujete kus lepenky, elastickú niť, farebné ceruzky a pár farebných bublín. S malou pomocou si každé dieťa môže vyrobiť párty čiapku, ako je táto.

remeselné nápady mardi gras karnevalové pompony zdobia spoločenské klobúky

Potom, čo ste z kartónu vyformovali kužeľ akejkoľvek veľkosti, musíte zvnútra pripevniť elastický závit. Potom sa môžete zaoberať výzdobou párty klobúka. Je veľmi jednoduché vytvoriť na klobúku rôzne bodky špongiou a farbou. Nakoniec dolný okraj klobúka ozdobte malými farebnými pomponmi, ktoré sú k sebe pripevnené pomocou horúcej lepiacej pištole.

Vyrobte si karnevalové topánky sami

drotárske nápady mardi gras pompony ozdobia topánky okorenia

Ako vyzerajú perfektné karnevalové topánky? Rozhodne by ste mali byť pohodlná a pekná zároveň. Tenisky alebo tenisky sú určite príjemné pre vaše nohy, ale nie sú celkom pekné, však? Jednoduchý model topánok okamžite získa novú karnevalovú tvár s pomponom v jasných farbách.

Ozdobte brmbolcami z tylu na karneval a karneval

remeselné nápady mardi gras pompony tyl zdobiť

Takzvané pomponové kvety sú perfektné ako skvelá ozdoba na karneval a tiež jednoducho ako farebná škvrna v byte. V závislosti od požadovanej veľkosti môžu byť drôtené akýmkoľvek materiálom, ako je priadza alebo tyl, pomocou jednej z metód, ktoré sme ukázali vyššie. Domáce pompony sú pomocou drôtu opatrne zastrčené do dlhých tenkých konárov alebo paličiek. A nádherné sférické kvety sú pripravené!

 Kostým roztlieskavačky obsahuje pomlázky

nápady remesiel mardi gras karnevalové pompony deti roztlieskavačky

Pom-pomy poznáme predovšetkým z futbalových, basketbalových alebo lakrosových hier, kde sú roztlieskavačky v krátkych šatách a svetlých pomponoch absolútnou nevyhnutnosťou. A neexistuje lepšia príležitosť vkĺznuť do inej úlohy ako v karnevalové dni. Popri kreslených postavičkách, šerifoch a kovbojoch sú obľúbenou témou aj exkluzívne kostýmy roztlieskavačky. S trochou snahy si môžete sami navrhnúť outfit alebo ho perfektne doplniť domácimi doplnkami.

Cheeleader, ktorý si robí pom poms sám: pokyny

drotárske nápady karnevalové pompony roztlieskavačky robia pokyny

Kostým roztlieskavačky obsahuje: krátku skladanú sukňu a tričko alebo krátke šaty objímajúce postavu, ploché tenisky, čelenku do chvosta a dve veľké brmbolce. Okrem toho je vhodné nosiť spodnú bielizeň a pančuchy vo farbe pokožky, pretože roztlieskavačky zvyčajne vykonávajú veľa akrobatických tanečných rutín. Dokonalý vzhľad dokonale dotvárajú dve pompony v rovnakých farbách ako kostým. Môžete to urobiť sami bez veľkého úsilia.

nápady remesiel karnevalové pompómy roztlieskavačky si urobia diy

Na roztlieskavanie pomponov sú vhodné rôzne materiály, ako napríklad akákoľvek tkanina, pozlátko, hodvábny papier, nylon alebo podobne. Na pompon, ktorý nie je príliš veľký, použite kus látky 12 “x 16” alebo iný materiál. Čím veľkolepejšia by mala byť pompona, tým viac materiálu by na ňu malo byť použitých. Obdĺžnik musí byť narezaný na pásy vo vzdialenosti 1,5 – 2 cm na oboch stranách, ale nie do konca. V strede by mali pruhy zostať celé a držať tak strapce pohromade.

nápady remesiel karneval pompoms diy roztlieskavačky

Týmto spôsobom môžete spracovať toľko materiálu, koľko chcete. Nakoniec sú všetky kusy v strede zviazané dohromady a buď upnuté na plastovú tyč, alebo alternatívne každý pripevnený káblovou sponou..

Vyrobte si vlastnú pokrývku hlavy pre Mardi Gras alebo karneval

drotárske nápady karnevalové pompony pokrývka hlavy harreif perové kamienky

Malé pompony sa dajú úžasne použiť na ozdobenie pokrývok hlavy pre Mardi Gras alebo karneval. Tu uvádzame jednoduchý návod, ako z plastovej koruny princeznej urobiť krásnu slávnostnú čelenku s perím a trblietkami.

drotárske nápady karneval pompony čelenka páperová čelenka