jeseň

Tinkerujte a aranžujte jesenné dekorácie moderne – v interiéri aj exteriéri!

jesenná dekorácia-moderné-tekvicové-maľovanie-blokovanie farieb

Jesenné dekorácie sú viac než len Oktoberfest a Halloween. Či už tekvice, gaštany alebo jesenné lístie – príroda nám každý rok ponúka množstvo materiálov, ktoré nás inšpirujú k ručným prácam. Ale ak chcete dodať prírodnému vzhľadu súčasný nádych, našli ste ho tu. Ukážeme vám pár skvelých nápadov, ako môžete využiť jednoduché materiály na modernú prezentáciu jesenných dekorácií.

Predstavenie jesenných dekorácií moderne: červené tóny sú trendy

Herbstdeko moderný drotársky-ružovo-kvetinový aranžmán-stojan na tortu

Popri žltej a oranžovej farbe zúria jesenné dekorácie aj fialové, ružové a bobuľové farby. Rôzne odtiene červenej sa dajú úžasne zinscenovať vo forme aranžovania kvetov. Táto ružovo maľovaná tekvica napríklad zaujme pôsobivou kvetinovou výzdobou z chryzantém, ranunculus, georgín, asterov a karafiátov. Skráťte stonky rezaných kvetov asi na palec alebo dva a odstráňte listy. Do tekvice vyvŕtajte malé otvory a vložte do nich kvety. Zvlášť pekne to vyzerá, keď kvetinový prúžok prebieha diagonálne. Aby boli kvety dlhšie čerstvé, postriekajte ich pravidelne vodou.

jesenná dekorácia-moderné-drotárstvo-tekvica-polka-bodky-veniec z kvetov

Veniec z kvetov ponúka alternatívu k aranžovaniu kvetov. Najprv vytvorte drôtený veniec. Potom zviažte existujúce kvety do malých kytíc a koniec kytice zabaľte do kvetinárskej pásky. Kytice sa potom pevne zviažu pozdĺž drôtu. Hneď ako bude kvetinový veniec hotový, korunujte krásne namaľovanú tekvicu za kráľovnú jesene!

Jesenná dekorácia moderné tortové obrúsky-strieborná-pavučina

Z čipky vyžaruje neporovnateľné kúzlo a jesennej výzdobe môže dodať punc elegancie. Zaobstarajte si striebornú čipkovanú obrúsku, remeselný nôž, ceruzku a rezaciu podložku. Okrúhlu čipku zložte na polovicu, potom výsledný polkruh znova zložte na polovicu a potom znova rozrežte na polovicu. Nakoniec by mal vzniknúť trojuholník. Pero nakreslite na papier vzor pavučiny. Vystrihnite vnútro vzoru. Teraz opatrne rozložte papier a môžete obdivovať svoje umelecké dielo. Potom čipkovanú obrúsku prilepte na tekvicu lepidlom na decoupage.

jesenná dekorácia-moderné-kutilstvo-tekvica-washi-páska-čierna-čipka-bordúra

Pásky Washi sú úžasne všestranné a sú skvelé na použitie, keď chcete navrhnúť Hebstdeko moderným spôsobom. Mini tekvice môžu v priebehu chvíľky dostať úplne nový vzhľad. Ale buďte opatrní: Každý, kto kedysi zdobil originálnu lepiacu pásku, už ho nemôže opustiť!

Jesenná výzdoba moderné ručné práce-tekvice-dip-farbivo-farba-dip-pastel

Ale je to skvelý trik! Keď sme tieto tekvice prvýkrát videli, mysleli sme si, že sú namočené v farbe. Farebné balóniky poskytujú farebný nádych! Za týmto účelom sa krkom balónov odreže a balóny sa potom pretiahnu cez tekvicu ako kryt..

jesenná dekorácia-moderný-krbová rímsa-veniec-tekvica

Ak chcete krb ozdobiť na jeseň, je najlepšie priniesť niekoľko tekvíc dohromady v skupinách. Ak chcete vytvoriť harmonický celkový obraz, spoliehajte sa na tri až štyri farby. Zvlášť neobvykle a moderne vyzerá napríklad farebná kombinácia ružovej, oranžovej a čiernej. Spestrením dekorácie sú okrem farieb aj rôzne druhy tekvice.

jesenná dekorácia-moderné-drotárstvo-terasa-chryzantéma-tekvicový-koberec

Ak chcete na terase navodiť peknú jesennú atmosféru, potom zvoľte látky a materiály, ktoré vydržia počasie. Spoľahnite sa na drevo, kov a sklo. Špeciálne outdoorové textílie, ako sú koberce a vankúše, poskytujú väčšie pohodlie.

bylinkydeko-biely-moderný-dom-vchod-tekvice-zlaté

K jedným z najprekvapivejších trendov tohto roku určite patrí „biela jeseň“, ktorá sa zrejme inšpirovala ľahkým škandinávskym štýlom zariaďovania. A nie je sa čomu čudovať, pretože biela je aj na jeseň taká krásna, upokojujúca farba. Bielu je možné perfektne kombinovať so sušenými kvetmi, sušenými listami kukurice, stonkami pšenice a svetlým drevom.

jesenná dekorácia-moderné-diy-čajové sviečky-starý-pulóver

Teplé svetlo je cenené v tmavých a chladných jesenných večeroch. A tieto držiaky na čajovú sviečku sú skvelým nápadom, čo robiť so starými svetrami. Poťahy zo svetrových rukávov vyžarujú útulnosť! Najprv však skontrolujte, či sa objímka zmestí na držiak na čajovú sviečku.

jesenná dekorácia-moderné-kvetinové-vázy-nity-vzorované-obrusy

Vydlabané tekvice ako vázy, naplnené rôznymi jesennými kvetmi, pôsobia obzvlášť dekoratívne. Tekvicu je veľmi ľahké naplniť vodou a je absolútne nepriepustná. Len sa uistite, že tekvica je stabilná a vzpriamená a nemôže sa prevrhnúť. Ak však chcete zabrániť plesni a hnilobe príliš rýchlo, môžete nakrájané kvety vložiť do sklenenej nádoby umiestnenej v tekvici.

jesenná dekorácia-moderné-kutilstvo-držiak na vietor-brečtan-tekvicová-misa

Aby ste spomalili tvorbu plesní a užívali si vyrezávané a vydlabané tekvicové výtvory čo najdlhšie, odporúčame niektoré prostriedky, ktoré zabíjajú baktérie a konzervujú ovocie.

  • Lak na vlasy – To umožňuje uzamknutie vlhkosti v tekvici. Táto metóda je však vhodná len na krátke konzervovanie.
  • Číry lak alebo akrylový sprej – Pokiaľ ide o trvanlivosť, majú rovnaké vlastnosti ako lak na vlasy.
  • Bielidlo – 15 ml bielidla sa zriedi 1 litrom studenej vody vo vedre alebo vo väčšej nádobe. Potom do lúhu vložíte vydlabanú tekvicu otvorom nadol. Nechajte odstáť aspoň hodinu alebo cez noc. Po vybratí tekvice musí byť dobre vysušená.
  • Kyselina ako ocot alebo citrónová šťava – Jeden diel kyseliny zmiešajte s jedným dielom vody
  • špeciálne tekvicové spreje

jesenná dekorácia-moderný-drotár-papier-listy-tekvica-decoupage

Jednou z najpopulárnejších remeselných techník v poslednej dobe je technika na obrúsky. Papierové obrúsky sú spravidla prilepené na všetky druhy predmetov. Môžete však použiť aj hodvábny papier. Vystrihnite rôzne tvary listov, natrite bielu tekvicu lepidlom na decoupage a položte na ňu motívy. Celé to opäť natrieme lepidlom. Začnite zvnútra a naneste lepidlo smerom von. Nechajte všetko dobre uschnúť.

jesenná dekorácia-moderné-drotárske-šnúrkové-umenie

Mimochodom, tekvice sú ideálne ako pevný povrch pre takzvané strunové umenie. Sú to obrázky, ktoré sú vytvárané niťou a klincami. Nechty sú upevnené na tekvici a tvoria kontúry motívu. Potom sa šnúra natiahne medzi nechty. Skúste to sami!

jesenné dekorácie-moderné-tekvicové-farebné šablóny

Ak chcete na svojich tekviciach vytvárať komplikované motívy a vzory, môžete použiť samolepiace šablóny. Potrebujete tiež štetček a čiernu akrylovú farbu. Šablóny motívov sú veľmi flexibilné a prispôsobia sa povrchu. Niektoré z nich sú dokonca opakovane použiteľné.

jesenné dekorácie-moderné-kutilské-tváre-masky-plsti-masky

Svietiace vyrezávané lampáše jack-o boli vždy súčasťou bylinnej tradície, najmä na Halloween. Ak chcete dať usmievajúcim sa tekvicovým tváram tajomný nádych, môžete si vyrobiť tieto krásne plstené masky. Jednoducho si vytlačte nižšie uvedenú šablónu a prispôsobte ju svojej tekvici. Šablónu dvakrát preneste na plstenú tkaninu a vystrihnite. Šité dva kusy dohromady s stehom rafie. Potom prilepte plstenú masku na jednoduchú, vopred zakúpenú masku. K nositeľovi masky sa viaže dlhšia stuha.

jesenná dekorácia-moderný drotár-šablóna-maska

V neposlednom rade jednoduchý DIY nápad: netopiere vyrobené z čiernej saténovej stuhy. Odrežte 4-palcový kus saténovej stuhy a v strede uviažte voľný uzol. Konce odstrihnite tak, aby pripomínali netopierie krídla. Potom sú malé netopiere pripevnené k tekvici pomocou špendlíkov. Príjemné kopírovanie!

Herbstdeko-moderná-drotárska-príroda-mobilná záhrada