jeseň

Remeslá s kukuricou na klasu a kukuričných listoch: figúrky a jesenné dekorácie

tinker-corn-on-the-cob-colored-corn

Na jeseň ponúka príroda veľa materiálov na ozdobu domu alebo na niečo kreatívne s deťmi. Použiť na to môžu nielen gaštany, žalude, farebné listy. Môžete tiež realizovať nečakané, rozmanité nápady s kukuricou. Ak druhý deň nemáte v rukách celé klasy, môžete si zaobstarať sušené listy kukurice. Tieto je možné ľahko upravovať a strihať nožnicami ako papier. Ručné práce s kukuricou klasom a listami kukurice bavia malých i veľkých!

Ozdobte a drobte kukuricou na klasu

Remeslá s kukuricou na klasu kvety-ovocné-vázy-dekorácie na stôl-jeseň

Jesenné kvety sú farebné, príjemné na pohľad a dajú sa krásne skombinovať s intenzívnou farbou kukurice na palici. Na klasu môžete rýchlo zakryť vázu alebo terakotový hrniec kukuricou. Svetlice, astry, slnečnice a georgíny sú ešte účinnejšie!

Ozdobte lampáše na jeseň

drotár-kukuričný klas-lampáše-dekorácie na stôl-jeseň

Lucerny sú vždy štýlovým doplnkom akejkoľvek dekorácie stola a vždy ich možno nádherne vyzdobiť podľa sezóny. Tentoraz sa však kukurica nepoužíva ako plnivo. Kukurica na klásku sa jednoducho uviaže okolo lampáša pomocou rafie alebo inej šnúrky. Vždy dbajte na to, aby sa plameň sviečky nedostal do blízkosti sušených listov kukurice. Na zvýšenie bezpečnosti je najlepšie použiť vyššie lampáše alebo sviečky poháňané batériami.

Jesenná dekorácia do záhrady

tinker-corn-on-the-cob-nápady-jeseň-filler-košíky-hrnce

Väčšina letných rastlín už vybledla, ale to neznamená, že by vaše kvetináče mali byť prázdne. Môžu byť naplnené niekoľkými klasmi kukurice. Hviezdou tohto usporiadania je však jednoduché solárne záhradné svetlo, ktoré je vložené medzi kukuričné ​​klasy. Cez deň sa nabíja slnkom a v noci sa automaticky zapne.

Girlandy z kukurice na klasu

tinker-corn-on-the-cob-garland-autumn-decoration

Girlandy z kukuričného klasu a listov je možné zavesiť vo vnútri aj vonku. Cez klas zasuňte zospodu očné oko. Potom striedavo navlečte kukuricu na klas a vlajky z listov kukurice na robustnú šnúru.

Okoreňte držiak na čajovú sviečku

drotár-kukurica-na-cob-listy-držiak na čajovú sviečku-dekorácia-stôl

Zabaľte niekoľko sklenených držiakov svetla do listov kukurice. Vďaka tomu bude vaša jesenná výzdoba stolu ešte atmosférickejšia! Suché listy kukurice najskôr namočte na niekoľko minút do misky naplnenej vodou. Vďaka tomu sa ľahšie ohýbajú. Potom navlhčené listy kukurice nakrájajte na požadovanú veľkosť. Potom sú okolo držiaka na čajovú sviečku uviazané rafiovou stuhou alebo tenkou saténovou stuhou. Perie perličky škvrnitej (z remeselných potrieb) by bolo nádherným doplnkom.

Kvety vyrobené z listov kukurice

tinker-corn-on-the-cob-leaves-obrúsok-držiak-ruža-

Kukuričné ​​listy vytvárajú nádherné kvety, ktoré je možné dokonca zviazať a vytvoriť tak kyticu. Tento projekt je však ideálny pre začiatočníkov: obrúskové krúžky s jesenným nádychom. Takto to chodí:

Od ruky odrežte špirálu z vlhkého kukuričného listu tak, aby mala najmenej štyri krúžky. Špirálu voľne naviňte na ružu, pracujúcu zvonku dovnútra. Nechajte uschnúť Prilepte kruh na základňu horúcim lepidlom a potom ho pripevnite k krúžku.

Tinker jesenný dverový veniec

Remeselné výrobky s kukuricou na klasových dverách veniec-slama-prázdno

Tento nádherný dverný veniec vyzerá ako slnko, ktoré nás chce potešiť svojimi teplými lúčmi aj na jeseň! Suché listy kukurice boli vytiahnuté von, a tak visia priamo nad okrajom polotovaru. Je ľahké ich napodobniť, však? Stačí vám asi 30 klasov s listami (asi 10-15 cm dlhých), veniec zo slamy (30 ø), horúca lepiaca pištoľ a najmenej 15 lepiacich tyčiniek.

tinker-corn-on-the-cob-door-wreath-square-instructions

Ak chcete moderný variant tradičnej jesennej dekorácie, potom by bol tento nápad pre vás ideálny. Namiesto výroby okrúhleho venca na dvere vyskúšajte štvorec. Na to môžete použiť polystyrén ako základ pre dverný veniec.

drotár-kukuričný klas-jesenný veniec-námestie-návod

Požadovaný materiál:

 • Polystyrénový tanier 90 x 30 x 2 cm alebo kvetinová pena
 • štetec
 • kukuričná žltá akrylová farba
 • hnedý papierový drôt
 • 24 malých klasov
 • fľaša s rozprašovačom naplnená vodou
 • čierna značka
 • Nôž na polystyrén alebo rezačku
 • Raffia
 • Horúca lepiaca pištoľ a lepiace tyčinky
 • Zvinovací meter alebo pravítko

Pomocou lepiacej pásky a čiernej fixky nakreslite na polystyrénovú dosku štvorec 30 cm x 30 cm. V strede je druhý štvorec 20 cm x 20 cm. Strihajte pozdĺž línií orezávačom a natrite hotový rám štetcom a akrylovou farbou v kukuričnej farbe. nechajte uschnúť.

tinker-corn-on-the-cob-instructions-door-wreath-square

Celý veniec viackrát obalte v rafii. Na každý roh prilepte dva klasy a potom pridajte zvyšok, kým nebudete s výsledkom spokojní. Navlhčite listy kukurice rozprašovačom. Potom rozmotajte každý jednotlivý list, aby bol veniec plný. Listy nechajte takto uschnúť. S dlhým kusom papierového drôtu je hotový jesenný veniec zavesený na vchodových dverách, nad zrkadlom alebo na chodbe.

drotár-kukurica-na-cob-figúrky-deti-muži

Vtipné postavičky s deťmi je možné vyrobiť z kukuričného klasu. Kukurica na klasu je ozdobená inými prírodnými materiálmi, ako sú tekvicové a slnečnicové semená, žalude, klobúky zo žaluďa, ihličie, šišky, fazuľa, šípky atď. Obľúbeným projektom sú samce kukurice, ktoré sú štýlovo oblečené do obrúskov, šatiek alebo filcu. Ďalšími skvelými nápadmi by boli figúrky domácich zvierat a lesných zvierat, ako sú veveričky, králiky, líšky, ježkovia, sliepky, psy, ošípané, mačky atď. Na to môžete použiť aj sušenú kukuricu bez klasov..

tinker-corn-on-the-cob-kids-nápady-ježko-pes-mačka-líška

Väčšinou sa používa čerstvá celozrnná kukurica, pretože je o niečo jednoduchšie rezať nožom alebo prepichnúť šidlom. Na krájanie suchej kukurice na klasu by sa mala použiť malá ručná píla. Jednotlivé prvky je možné navzájom spájať pomocou drôtu, klincov alebo špáradiel. Nechajte deti zdobiť. Slnečnicové semená tvoria zobák sliepok, tekvicové semienka sú perfektné ako uši. Popustite uzdu svojej predstavivosti!

Listové bábiky z kukurice Tinker s deťmi

drotár-kukuričný klas-listy-bábika-návod

Zo sušených listov kukurice si môžete za pár minút vyrobiť pekné bábiky. Myšlienka pochádza z východnej Európy a väčšinou postavy predstavujú roľnícke ženy a deti. Iní ich spájajú s festivalom Lughnasadh, Lammas alebo Lughasa, ktorý bol spomenutý v niektorých z prvých írskych literárnych diel a má pohanský pôvod. Starovekí Kelti oslavovali začiatok žatvy začiatkom augusta a keltský boh slnka bol týmto poctený. V tom čase sa obilným bábikám hádzalo vďaky za množstvo prírody.

drotár-kukurica-klas-listy-bábiky-deti-muži-ženy

Čo je potrebné:

 • suché listy kukurice
 • nožnice
 • Priadza alebo rafia
 • sprejová Flaška
 • Uterák
 • tenká šnúrka na kúsky dlhé asi 35-40 cm
 • kus odpadkového koša, dlhý 30-40 cm

Najprv pripravte listy, rovnomerne ich navlhčite vodou a nechajte ich 5-10 cm pod uterákom. Potom sú vyhladené svahmi. Mali by byť poddajné a nie príliš mokré. Absorbujte prebytočnú vodu papierovou utierkou. Dbajte na to, aby listy kukurice veľmi rýchlo preschli a najlepšie je mať ich pri práci zakryté.

drotár-kukuričný klas-listy-bábiky-deti-viazať

Krok 1. Hlava a telo

Do zväzku vezmite 4 alebo 6 už pripravených listov kukurice (vždy párny počet). Potom je viazaný bavlnenou niťou asi 2 centimetre od konca. Listy oddeľte na rovnaké časti (2 a 2 alebo 3 a 3) a stiahnite ich tak, aby zakryli niť. Znova uviažte asi 2 cm od konca hlavy. Tak vzniká hlava.

drotár-kukuričný klas-listy-bábiky-detské ruky

Krok 2. Ruky a ruky

Zložte kúsok listu pre ruky a umiestnite ho pod uzol krku medzi listy. Nakrájajte na požadovanú dĺžku a uviažte asi 1 cm z každého konca ramena rafiou. To dáva ruky.

drotár-kukurica-klas-listy-bábika-oblečenie

Krok 3. Pás a nohy

Zaväzovací pás. U samičích kukiel odrežte listy na rovnomernú dĺžku. V prípade bábik mužského pohlavia rozdeľte listy na rovnaké časti a zviažte ich rafiou na kolenách a členkoch. Odrežte prebytok.

drotár-kukurica-klas-listy-bábika-šaty

Ak chcete sukni dodať ďalší objem, môžete urobiť nasledovné. Princíp je ako hlava. Najprv by ste mali zdvihnúť ruky a zviazať ich. Vezmite bábiku do jednej ruky a druhou poukladajte listy rovnomerne na všetky strany. Môžu byť dve alebo tri smeny. Potom sa opäť zaviaže šnúrkou v páse. Hlava a ruky bábiky sú skryté v listoch. Teraz stiahnite každý jednotlivý list nadol a odstrihnite ho na požadovanú dĺžku. Zabalte do vlhkých vriec na odpadky a nechajte niekoľko hodín úplne vyschnúť.

drotár-kukurica-klas-listy-bábika-sukňa-šaty

drotár-kukuričný klas-listy-bábika-návod-ženy