Životný štýl

Prekonanie strachu z lietania – spoľahlivé rady, ako sa zbaviť fóbií

Prekonajte strach z lietania tipy Tipy z fóbie z cestovania pomáhajú bojovať s panickými záchvatmi nad mrakmi

Predstava cestovania vzduchom môže byť pre niektorých ľudí skľučujúca, ale niekoľko jednoduchých techník vám môže pomôcť prekonať strach z lietania. Téma si zaslúži istú dávku pozornosti, pretože mnoho dovolenkárov sa s ňou musí vyrovnať počas cestovania vzduchom. Možno je teda načase vziať situáciu do rúk, aby ste konečne prekonali strach z lietania. V tejto príručke sme zostavili niekoľko praktických tipov, ktoré môžete ľahko vyskúšať.

Ako môžem prekonať strach z lietania? – Efektívne metódy

Tipy na prekonanie strachu z lietania rady Fobia z leteckej dopravy pomáha bojovať s panickými záchvatmi nad mrakmi v lietadle

Ak si myslíte, že strach z lietania je len módnou záležitosťou, pravdepodobne sa vám v posledných rokoch venovala malá pozornosť. Podľa štatistík táto fóbia paralyzuje približne 20% svetovej populácie. Je preto oveľa rozšírenejší, ako by sme si mohli myslieť. Ale prečo je to tak? Niekedy nie je nič desivejšie ako strach z neznámeho, ktorý sa môže niekoľkokrát zvýšiť v priebehu niekoľkých stoviek metrov nad zemským povrchom..

Prekonajte strach z lietania tipy Tipy z leteckej fóbie pomôžu poraziť záchvaty paniky nad oblakmi

Navyše sa to pre niektorých z vás môže stať skutočnou výzvou a dokonca vám to môže zabrániť v tom, aby sa vaša vysnívaná dovolenka stala skutočnosťou. Preto môžete strach z lietania prekonať tým, že sa pred lietaním alebo počas neho budete riadiť týmito užitočnými radami. Ale skôr, ako získate všetky odpovede na túto otázku, musíte si najskôr položiť otázku, či ste skutočne pripravení bojovať proti svojmu zdeseniu. Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je preto zmeniť svoj postoj.

Odkiaľ pochádza strach z lietania??

Prekonajte strach z lietania tipy rady letecká doprava poraziť fóbie lietanie pomoc

Na vyriešenie problému je dôležité podrobne ho preskúmať. Predtým, ako vám poskytneme praktické riešenia, ako prekonať strach z lietania, zistíme, odkiaľ táto fóbia pochádza. Takáto hrôza spravidla úzko súvisí s temperamentom. To spôsobuje, že v určitých situáciách, napríklad počas letu, zažijeme silný záchvat paniky. Ďalším dobrým dôvodom vašej úzkosti môže byť trauma alebo prehnane ochranní rodičia.

Prekonanie strachu z lietania – Dostať sa na dno príčin

Tipy na prekonanie strachu z lietania rady Fobia z leteckej dopravy pomáha bojovať s panickými záchvatmi v lietadle

U mnohých cestovateľov sa táto fóbia začína dávno pred nástupom do lietadla. Ako bolo uvedené vyššie, do značnej miery to pochádza z predchádzajúcej skúsenosti, ako je napríklad nehoda mládeže alebo niečo šokujúce, čo ste mohli vidieť v televízii alebo inde. V tomto prípade môže byť diskusia o téme so špecialistom myšlienkou, ktorú nemožno zanedbať. Prečo sa teda nerozhodnúť pre služby psychológa. Tak sa ponoríte hlbšie do problému a možno odhalíte hlavný zdroj paniky.

Prekonajte strach z lietania pomocou hypnózy

prekonanie strachu z lietania tipy rady letecká fóbia pomoc hypnóza terapia protistresové aviofóbie

Ďalším spôsobom, ako sa brániť pred týmto nepríjemným stavom, môže byť známa metóda psychológie. Okrem sedení s psychológom stále existuje niekoľko spoľahlivých riešení, vďaka ktorým zabudnete na strach zo štartu a pristátia. V tejto súvislosti ste už pravdepodobne počuli o hypnóze. Tento variant sa používa ako terapeutický nástroj na zvládanie stresu a stáva sa stále obľúbenejším. Vediac, že ​​strach z lietania je len desivá predstava, ktorá sa stále vracia, takáto hypnóza bude pravdepodobne schopná tento proces zastaviť..

Antistresové kurzy pre aviofóbov

Prekonanie strachu z lietania tipy Tipy z fóbie z leteckej dopravy pomáhajú terapii hypnózou

Ďalším riešením, ktoré vás zrejme nenapadlo, ale už bolo testované, je antistresová terapia. Tento typ ošetrenia nájdete vo viacerých plánoch odborného výcviku. Najprv vám opäť ponúkneme stretnutie s psychológom, aby ste s ním prediskutovali váš problém. Potom máte šancu stretnúť dostatočne skúseného pilota. Môžu odpovedať na všetky vaše otázky na tému „Prekonanie strachu z lietania“. Pokiaľ ide o poslednú časť, terapia spočíva v tom, že sa dostanete do chúlostivého, dokonca riskantného problému, v ktorom budete presvedčený a ocenený v profesionálnych skúsenostiach pilota..

Bojujte s panickými útokmi počas letu

prekonanie strachu z lietania tipy rady z fóbie z leteckej dopravy pomôcť panickým záchvatom nad oblakmi zažívajú otázky pilotov

Teraz, keď ste prišli na to, ako prekonať anticipačný strach z lietania, je načase zistiť, aké triky proti nemu použiť na palube lietadla. Čakanie pred nástupnými bránami je desivé, ale existuje mnoho ďalších účinných relaxačných techník, ktoré môžete pri cestovaní vzduchom použiť na zníženie úzkosti. Jednou z týchto techník je samozrejme brušné dýchanie. Aby ste to urobili, musíte sa najskôr na svojom mieste usadiť čo najpohodlnejšie. Skúste sa psychicky pripraviť tak, že odstránite hluk okolo seba a z letu urobíte príjemný okamih, ktorý je len váš.

Vyrovnajte sa so stresom s brušným dýchaním

Prekonajte strach z lietania tipy rady z fóbie z cestovania pomáhajú záchvaty paniky nad oblakmi ošetrujú brušné dýchanie

Ak chcete dodať brušné dýchanie, položte ruky na brucho a pokúste sa nájsť vlastnú dýchaciu techniku. Pri nafukovaní brucha sa zhlboka nadýchnite a veľmi pomaly vydýchnite ústami. Počítajte sekundy, ktoré potrebujete na nádych a výdych. Oddýchnite si tým, že získate späť svoj prirodzený rytmus a opakujte cvičenie tak často, ako chcete, so zameraním na oblasť brucha. Už po niekoľkých opakovaniach si všimnete spomalený srdcový tep, hlboké dýchanie a relatívne pokojnejší stav mysle. Dokončite s hlbokým nádychom a uvoľnite bradu a ramená. Pomocou tejto metódy by ste mali byť schopní prekonať alebo aspoň výrazne obmedziť strach z lietania. Všimnite si toho, že táto príručka úplne neodstráni vašu fóbiu, ale napriek tomu môže byť pre váš celkový stav veľmi nápomocná.

Prekonanie strachu z lietania – odpútanie pozornosti

Prekonanie strachu z lietania tipy Tipy z fóbie z leteckej dopravy pomoc nad oblakmi liečenie rozptýlenia počúvanie hudby čítanie knihy

Ak sa pred letom rozptyľujete, pravdepodobne jednou z najlepších možností bude ovládať strach z lietania. Aby ste to urobili, tesne pred nástupom si urobte malý plán, čo budete počas letu robiť. Nejde o to, aby ste si predstavovali najrôznejšie desivé scenáre, ale skôr o počúvanie hudby alebo jednoduché prečítanie niekoľkých strán z knihy alebo časopisu. V skutočnosti, ak vám cesta lietadlom trvá dve až tri hodiny, máte v podstate dostatok času na to, aby ste zvládli obe činnosti. Medzitým môžete napríklad použiť malé vrecúško levandule na vôňu alebo pár žuvacích cukríkov podľa svojho vkusu..

Prekonanie strachu z lietania tipy rady z fóbie z leteckej dopravy pomoc nad oblakmi lieči rozptýlenie hodinky filmové plátno

Môžete tiež použiť konvenčnú metódu na pomoc pri strachu z lietania. V závislosti od dĺžky letu majú mnohé lietadlá na každom sedadle samostatné televízne obrazovky. Jedná sa o veľmi obľúbené rozptýlenie alebo zábavu, najmä pri dlhých letoch. Tento štandardný variant funguje vo väčšine prípadov veľmi dobre. Z tohto dôvodu vám odporúčame naplno využiť predmetný luxus, pretože bude čoskoro z ekonomických dôvodov zrušený. Medzi únavou, úzkosťou a jedlom, o ktorých budeme diskutovať v nasledujúcich riadkoch, sú filmy ďalším spoľahlivým spôsobom, ako sa upokojiť a nakoniec aj zaspať.

Rezervujte si strategické miesto

Prekonajte strach z lietania tipy rady letecká doprava poraziť fóbie lietajúce interiérové ​​lietadlo

Na rozdiel od toho, čomu veríte, výber sedačky nie je zanedbateľný. Ak teda patríte k ľuďom, ktorí si stále predstavujú to najhoršie, viete, že v stroji sú špeciálne miesta, v ktorých sa môžete cítiť lepšie. V porovnaní so zadnou časťou lietadla sú sedadlá v strede a v blízkosti krídel ideálne pre tých z vás, ktorí neznesú turbulencie. Zadné sedadlá sú však v skutočnosti o niečo bezpečnejšie v prípade leteckej nehody. Inými slovami, je väčšia pravdepodobnosť, že prežijete vedľa zadného kolesa než v strednej časti lietadla.

Jedlá, ktoré vám pomôžu prekonať strach z lietania

Prekonanie strachu z lietania tipy Tipy z fóbie z leteckej dopravy pomáhajú jedlám a nápojom proti stresu

Existuje spojitosť medzi vašou nervozitou a jedlom, ktoré jete počas letu? Na túto otázku môžeme okamžite odpovedať „áno“. Ako na zemi, tak aj za letu, stres môže byť do značnej miery ovplyvnený zlou stravou. Medzi kávou, cukrom, nealkoholickými nápojmi, nezdravým jedlom a zmenami tlaku sa vaša náchylnosť na stres iba zvýši. Výsledkom je, že tieto môžu spôsobiť nežiaduce zažívacie problémy, ako je plynatosť. Preto by ste sa mali vyhýbať všetkým potravinám, ktoré majú silný vplyv na váš nervový systém. Čo však potom môžete konzumovať pred letom alebo počas letu? V zásade tu nie je cieľom preťaženie tráviaceho systému. Aby ste to urobili, mali by ste uprednostniť ľahké jedlá bez cukru, ako aj teplé nápoje s bylinkami.

Akupunktúra prekonáva strach z lietania

Prekonanie strachu z lietania tipy Tipy z fóbie z leteckej dopravy pomoc nad oblakmi liečiť akupunktúru

Vedeli ste, že účinná masáž rúk v určitých oblastiach pomáha proti úzkosti a stresu? Ak používate akupunktúru samostatne alebo v kombinácii s inými časťami tela, táto liečebná metóda môže navrátiť pokoj v prípade porúch spánku a určitých fóbií. Ako je vidieť na obrázku vyššie, spomínaný bod je medzi ukazovákom a palcom. To sa dá stimulovať malou masážou po dobu 4-5 minút. Na dosiahnutie najlepších výsledkov môžete pridať trochu esenciálneho oleja.

Alkohol pomáha znižovať stres v lietadle?

Prekonajte strach z lietania tipy Tipy z fóbie z cestovania pomôcť alkoholu zmierniť stres upokojiť relaxovať

Ako môžete použiť alkohol na prekonanie strachu z lietania? Mnoho cestujúcich je zvyknutých počas cesty vypiť niečo alkoholické, aby sa upokojili. Má však alkohol v lietadle skutočne relaxačný účinok na telo a myseľ? Malo by sa analyzovať, ale v skutočnosti je tento jav málo rozšírený, najmä pri diaľkových letoch. Keď sa alkohol rozloží v krvi, zmení sa na vzrušený pocit a často je sprevádzaný bolesťami hlavy. Je preto nepravdepodobné, že jeden alebo viac pohárov šampanského bude mať pozitívny vplyv na váš stav.

Prekonanie strachu z lietania tipy Rady z fóbie z leteckej dopravy pomáhajú deťom obrazovka mobilného telefónu rozptyľovať sedadlo

Každý bilancuje svoj život rôznymi spôsobmi a táto príručka má jednoducho odhaliť rôzne možnosti. Ostatné musíte urobiť sami. Žiaľ, neexistuje žiadny čarovný vzorec alebo recept, pomocou ktorého by ste dokázali prekonať strach z lietania alebo bojovať s inými fóbiami. To znamená, že kontrolované rozptýlenie a čo je najdôležitejšie, mentálna príprava sú dobrými profylaktickými opatreniami, ktoré je potrebné vykonať pri ďalšom lete.