Interiérový dizajn

Útulný byt na najvyššom poschodí v horskej chate – rustikálne kúzlo z dreva v horách

útulný apartmán na najvyššom poschodí horská chata rustikálne kúzlo drevo horský štýl drevený obklad šikmá strecha

Casa Maloja je útulný podkrovný byt, ktorý navrhol dizajnér Enrico Bellotti v drevenej chatrči. Krásna chata sa nachádza v lyžiarskom stredisku Bormio, ktoré je blízko švajčiarsko-talianskych hraníc. Ľahkosť svetla vychádzajúceho zo svetlíkov tlmí štruktúru dreveného obkladu. Architekt Enrico Bellotti sa zaoberal obnovou manzardovej strechy, ktorej výsledkom bol subtílny, ale moderný a útulný podkrovný byt..

Útulný podkrovný byt z prírodného dreva

útulný podkrovný byt lovecká chata parohy luster kuchyňa ostrov umývadlo pultová sedacia poduška farebné tóny nuansy ružová

Interiér je kompletne obložený drevom, zatiaľ čo prostredie ponúka vynikajúcu kombináciu teplých pastelových farieb a pohodlia. Podkrovný byt má aj moderný krb a minimalistickú kuchyňu s dostatkom priestoru na kulinárske výtvory. Krb je v blízkosti pohovky, vďaka ktorej je domáce prostredie útulné a teplé. Celé podkrovie má drevené obloženie, ktoré si obyvatelia môžu užiť pri každom použití. To siaha od podlahy po strop vrátane bytových doplnkov.

útulný byt na najvyššom poschodí poľovnícka chata parohy luster kuchyňa ostrovček vstavaná kuchyňa

Vstup pozostáva z malej chodby so strechou a drevenými stenami. Obývacia časť je usporiadaná vo veľkom otvorenom priestore, kde je kuchyňa, obývačka a jedáleň. Aj tu dominuje drevo.

útulný byt na najvyššom poschodí horská chata rustikálne kúzlo drevená chodba ulička koberec mramor

Rovnaká esencia bola použitá na podlahu, strop, steny a nejaký nábytok. Vďaka veľkej ploche a kvalite prírodného materiálu sála útulný podkrovný byt zvnútra príjemným teplom. Útulnú atmosféru podkrovia dotvára aj moderný presklený krb.

útulný horný poschodový byt poľovnícka chata parohový luster drevený stôl

Architekt taktiež do návrhu miestnosti neintegroval žiadne nadbytočné prvky, ako sú látky alebo prepracované osvetlenie, aby sa zachovalo rustikálne kúzlo horskej chaty. Na voľnom priestranstve dizajnér starostlivo navrhol prirodzené aj umelé svetlo. Prispieva k tomu aj efektný parohový luster, ktorý pozostáva z jeleních rohov, alebo lepšie povedané z koruny parožia.

útulný podkrovný byt horská chata jedálenský kút originálny obraz jedálenský stôl stoličky drevená podlaha farebné vankúše lampa

Aby sa zlepšil prísun denného svetla, boli na štítovej streche doplnené dva svetlíky. Na nočné hodiny však bola použitá séria umelých svetiel, ktoré svietili zo stropu aj z podlahy. Na rozdiel od decentralizovaného obývacieho priestoru je kuchyňa takmer umiestnená vo výklenku. Aby sa dosiahol malý kontrast, jedna zo stien je biela s pridanými čiernymi detailmi.

Správna zhoda farieb

útulný podkrovný apartmán horská chata jedálenský kút pôvodný obraz los vstup

Dominancia dreva v podkroví tak pohodlne narúša hojne používaný čierny náter. Obytný priestor tiež prináša nádych moderny a skutočnej funkčnosti. Na druhej strane sú vášnivo kontrastné farebné nuansy, ktoré vo forme vankúšov presvetlia sivú sedačku veľkorysými proporciami.

útulný podkrovný byt horská chata spálňa dekorácia šatník posuvné dvere spacia posteľ deka vankúše vzorované

Naopak, zaujímavá zlatá lampa predstavuje eleganciu v jedálni, zatiaľ čo roztomilá skrinka v spálni pripomína staré časy. Do spálne sa vstupuje úzkou chodbou, ktorá tiež odráža celkový štýl domu. Vnútri skutočne nachádzame striedanie dreva a bielej farby niektorých stien.

Útulný apartmán na najvyššom poschodí v severskom štýle

útulný podkrovný byt horská chata jedálenský kút pôvodná maľba chodba spálňa skriňa spacie lôžko

Štýlovo zariadený interiér vytvára skutočnú prázdninovú atmosféru na horách svojimi jemnými farbami a pohodlným čalúneným nábytkom. Ako už vidíte, štýlom pripomína predovšetkým poľovnícky zámoček. Motív dizajnu môžete cítiť v jedálni, kde na stene visí originálny obraz losa. Severský tón dodávajú aj vlnené prikrývky, koberce s geometrickými vzormi a veľmi pôsobivý obraz na chodbe.

útulný byt na najvyššom poschodí horská chata jedálenský kút pôvodná maľba jedálenský stôl stoličky drevená podlaha osvetlenie kvetov

Tento útulný byt na najvyššom poschodí okrem atraktívneho severského štýlu presvedčí predovšetkým otvorenými priestormi a vzdušnosťou. Obývačka, kuchyňa a jedáleň nemajú žiadne zbytočné zábrany, vďaka čomu je priestor príjemne väčší. Podkrovie má navyše minimalistického ducha, takže nepôsobí ako záplava nábytku. Ako vidíte, život v severskom štýle môže tiež pôsobiť hrejivým dojmom, najmä keď to drevo a mäkké textílie nedokážu samy.