Interiérový dizajn

Tipy na neobvyklý nábytok a dekorácie na dekonštruktivizmus vo vnútri

neobvyklý nábytok obývacia izba-uhlová-stena-akcenty-nepriame-osvetlenie

Každý, kto si cení obzvlášť moderný a extravagantný interiérový dizajn, môže uvažovať o dekonštruktivizme. Tento štýl, ktorý bol kedysi len architektúrou, dnes často zdobí interiéry budov, aby vytvoril jedinečné a abstraktné prostredie s moderným nádychom. Nielen steny a ďalšie pevné prvky sú skvelé pre dekonštrukčné zariadenie. K požadovanému dizajnu interiéru prispievajú aj ladiace neobvyklé kusy nábytku a doplnkov. V tomto článku by sme vám chceli ukázať, ako môžete v dekonštruktivizme použiť v každej miestnosti neobvyklý nábytok, dekorácie a bytové doplnky. Inšpirujte sa a začnite hľadať perfektný interiér už dnes!

neobvyklý nápad na nábytok-kuchyňa-ostrov-strop-dizajn

Dekonštruktivizmus je charakterizovaný rovnými, ale nepravidelnými tvarmi. Organické tvary tiež nie sú neobvyklé a dodávajú štýlu zvláštne čaro. Typické štvorcové alebo uhlové miestnosti s pravými uhlami nie sú žiaduce, alebo sú aspoň doplnené inými prvkami, aby získali abstraktnejší vzhľad. Tieto vlastnosti nemožno nájsť iba v tvaroch stien. Dvere, okná alebo schody môžu byť tiež nepravidelne navrhnuté rovnakým spôsobom a vytvoriť tak jedinečnú miestnosť, pre ktorú stačí kúpiť zodpovedajúci neobvyklý nábytok, ktorý jej dodá konečnú podobu. Výsledkom je minimalistické zariadenie špeciálneho druhu.

Neobvyklý nábytok do obývačky

neobvyklý nábytok obývacia izba-nápady-stena-polica-uhlopriečka

Osobitná pozornosť by sa mala venovať obývačke ako srdcu domova. Moderný nábytok do obývačky hrá dôležitú úlohu, ak chcete vo svojom verejnom obytnom priestore reprezentovať dekonštruktivizmus. Použiť je možné nielen hranaté kreslá a pohovky. Žiaduce sú aj nástenné police, príručné stolíky a podobne s abstraktným tvarom. Namiesto klasického štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru má koberec nepravidelný tvar a obzvlášť dobre zvýrazňuje priestor na sedenie ako stred miestnosti..

Dekonštruktivizmus v architektúre – nepravidelné štruktúry

Dekonštruktivizmus v móde ako body art

Dekonštruktivizmus – definícia, vlastnosti & známych predstaviteľov

neobvyklý-nábytok-obývacia izba-jednoduchá-stenová-jednotka-drevené parkety

Moderný nábytok do obývačky je k dispozícii so širokou škálou prevedení nábytku, ktoré zaručujú moderné bývanie. Môžete sa obmedziť na neutrálne farby, ako je čierna, biela alebo sivá, alebo pomocou nábytku nastaviť extravagantné farebné akcenty s kontrastnými farbami. Na to neexistujú žiadne pravidlá. Či už ide o nástenné jednotky z neutrálneho dreva, farebný konferenčný stolík alebo kombináciu oboch – stačí si vybrať podľa svojho vkusu.

neobvyklý-nábytok-obývačka-zavesený-strop-drevo-tmavo-minimalistický

Dekonštruktívny nemusí vždy znamenať komplexný a prehnane abstraktný. Ak predsa len dávate prednosť niečomu jednoduchšiemu, môžete namiesto ozdobného nábytku použiť minimalistické kusy nábytku a poskytnúť niektorým pútavým prvkom stropné prvky a podobné veci. Vo vyššie uvedenom príklade bol na tento účel navrhnutý zavesený strop v bielej farbe, ktorý si pod tmavým drevom príde na svoje a inak nudný strop použije ako akcent do obývačky..

Neobvyklý nábytok – nápady pre kuchyňu

neobvyklý nábytok raňajky bar-barové stoličky-minimalistická-kuchyňa

Na dekonštruktívny akcent môže slúžiť predovšetkým kuchynský ostrov alebo raňajkový bar. Potom je možné zvyšok kuchynského vybavenia zvoliť jednoducho a jednoducho minimalisticky a prípadná špeciálna výroba, ktorá sa môže ukázať ako veľmi drahá, zostáva nadbytočná. Stačí si vybrať ostrov, ktorý nie je zvyčajne hranatý. Model by mal mať jednoducho niekoľko ďalších uhlov a, ako sa v tomto článku tak často uvádza, byť nepravidelný a aspoň trochu abstraktný. Alternatívne môžete použiť aj zodpovedajúce barové stoličky.

Zariaďte spálňu dekonštruktívne dizajnovým nábytkom

neobvyklý-nábytok-spálňa-nočná skrinka-abstraktný-čierny-vysoký lesk

Neobvyklý nábytok je možné samozrejme použiť aj v spálni. Rôzni výrobcovia a dizajnéri nábytku naďalej prekvapujú atraktívnymi návrhmi, ktoré môžu premeniť tichý priestor na veľmi zvláštnu a modernú oázu. Dizajn nočnej skrinky na obrázku vyššie od Mortezy Ramezani kombinuje dve moderné vlastnosti, a to abstraktný a nepravidelný povrch, ktorý je taký typický pre dekonštruktivizmus, a vysoký lesk, ktorý by nemal chýbať v žiadnom modernom interiéri.

neobvyklý nábytok-zariadenie-spálňa-biela-čierna-písací stôl

Postele, ktoré pôsobia ako dizajnérsky nábytok ako futuristické, sú vynikajúcim prvkom. Obvykle sú ponúkané v štandardných veľkostiach, aby ich bolo možné použiť s bežnými matracmi. Len tie vonkajšie majú potom zaujímavý tvar. Môžete sa hrať aj s čelom postele. Vstavané police s nepravidelnými tvarmi, akcenty na stenu a dekorácie potom dodajú spálni konečnú úpravu.

neobvyklý-nábytok-moderný-obývacia-spálňa-sivá-biela-vstavaná polica

To isté platí pre spálňu: neutrálne farby sú rovnako vhodné ako svetlé farby. Aj keď sú v tejto relaxačnej miestnosti preferované jemnejšie farby, aby ste si mohli ľahšie oddýchnuť, môžete sa hrať s akýmikoľvek inými farebnými tónmi. Minimalistický štýl nábytku môžete najlepšie predstaviť pomocou neutrálnej farby, ktorú môžete tiež skombinovať s inou, ako v príklade vyššie, kde bola zvolená sivá a biela farba..

Neobvyklý kúpeľňový nábytok

neobvyklý-nábytok-biela-kúpeľňa-dekonštruktivizmus-umývadlo-vaňa

V kúpeľni je ťažké nájsť obzvlášť veľký počet kusov nábytku. Okrem umývadla alebo márnosti môže existovať maximálne polica alebo skrinka na uteráky, ktoré môžete použiť na neobvyklý nábytok, ale to je asi všetko. Čo tak si jednoducho nechať namiesto toho vyrobiť jedinečnú vaňu alebo nepravidelné umývadlo. Mnoho návrhárov ponúka aj hotové modely, ktoré premenia vašu kúpeľňu na extravagantný priestor. Moderný kúpeľňový nábytok v dekonštruktivistickom štýle je tiež skvelou alternatívou k neobvyklým obkladom a dokonale okorení minimalistický interiér..

neobvyklý-nábytok-kúpeľňa-márnosť-zrkadlo-futuristický-nápad

Ak sa vám stále zdá moderný kúpeľňový nábytok skvelý, môžete ho samozrejme použiť aj na vybavenie kúpeľne. Uprednostňujú sa vodotesné materiály. Skrine z PVC sú napríklad dokonale chránené pred vlhkosťou, môžu byť vyrobené v rôznych prevedeniach a vďaka lesklému povrchu pôsobia obzvlášť moderne. Ak chcete, aby to bolo obzvlášť luxusné, zariadenie do kúpelne je možné vyrobiť aj na mieru.

Efektný nábytok na chodbe

neobvyklý-nábytok-sála-dizajn-jednoduchý-cik-cak

Je pravda, že chodba spravidla neponúka potrebný priestor na prepracované zariadenie a neobvyklé nápady na nábytok. Napriek tomu sa dá veľa dosiahnuť pomocou príručného stolíka, abstraktnej dekorácie na stenu alebo efektného bežca a v neposlednom rade domáckejšej atmosféry. Aj tu sú možné deštruktívne akcenty. Ak sa však chcete zaobísť bez množstva zvonov a píšťaliek a zachovať jednoduchosť miestnosti, môžete pracovať so stenami. Namiesto rovnej chodby navrhnite nepravidelnú.

Moderný kancelársky nábytok

neobvyklý-nábytok-kancelária-domáca-kancelária-sklenený-stôl-organický

Môžete tiež kombinovať neobvyklý nábytok a doplnky v domácej kancelárii. Je dokonca potrebné vytvoriť príjemnú atmosféru. Namiesto typického obdĺžnika zvoľte neobvyklý tvar stola. Mnoho stolov a rohov v miestnosti môžete okrem iného vyrovnať organickým tvarom stola. Nástenné police, do ktorých ukladáte spisy a dokumenty, môžu namiesto toho, aby bežali priamo dole, sem tam vyčnievať o niečo ďalej a moderné kvetináče v štýle dekonštruktivizmu sú dokonalou ozdobou, ktorá spolu s rastlinami vytvára útulnú atmosféru. Výzdoba domova je rovnako dôležitá ako výzdoba kancelárie. Chcete predsa pracovať pohodlne.