kúpeľňa

37 myšlienok na bývanie pre kúpeľne: jednoducho synonymum moderného

životné nápady pre kúpeľne minimalistický-biely-nábytok-drevo-predné okno

Moderná kúpeľňa nezapadá do žiadneho rámca. V závislosti od preferencií a vkusu predstavuje zručný, individuálny mix materiálov, farieb, textúr a svetelných efektov. Trendom je však stále zmenšujúce sa prostredie s vysokým komfortom. Toto by malo nielen primerane fungovať, ale malo by byť prejavom osobnosti. Pozývame vás na virtuálnu cestu vybranými architektonickými domami a vilami. Tu predstavené vysokokvalitné špeciálne riešenia majú inšpiratívny sortiment variantov štýlu a nápadov na bývanie, ktoré môžu kúpeľne ponúknuť.

Živé nápady pre kúpeľne – ušľachtilé a sofistikované

životné nápady pre kúpeľne teplá atmosféra-sprcha-sklo-mramor

Dizajnový jazyk kúpeľňového nábytku je rozhodujúci pre celkový efekt tejto oblasti – zníženú estetiku sprostredkuje jednoduchý obdĺžnikový nábytok, zatiaľ čo oválne tvary a zakrivené detaily vytvárajú luxusný pocit z priestoru. V súlade s dobou sú moderné kúpeľne navrhnuté v dvoch až troch farbách, vo väčšine prípadov ide o neutrálne a monochromatické tóny alebo vysoko kontrastné kombinácie. Veľkorysý vstup do budovy zaisťujú veľkorysé kúpeľňové objekty, trendové obklady stien a podláh a mimoriadne svetelné efekty.

Živé nápady pre kúpeľne – miestnosti s množstvom svetla

nápady na bývanie-do kúpeľní-moderné-betónové-optiky-sivá-stena-vaňa-vaňa-okno-veľké

Plne presklené kúpeľne prinášajú kozmopolitný pocit priestoru, ktorý je umocnený lesklými doskami a lesklými bielymi povrchmi stien. Vďaka sklenenej fasáde a oknám od podlahy až k stropu je zaliate svetlom, štýlovo presvetlené cez deň aj večer.

Stylingové trendy pre kúpeľne – cielene nastavte kontrasty materiálov

nápady na bývanie-do kúpeľne-mramor-biela-drevený-akcent-vaňa-mokrá-komôrka

Pre kúpeľne s veľkými oknami sa na nábytok odporúčajú svetlé farby, najlepšie dokonca biele. Táto farba odráža svetlo a tým rozjasňuje celú miestnosť. S bielymi dlaždicami a kúpeľňovým nábytkom dosiahnete jednoduchý, ale moderný dizajn kúpeľne. Ak však chcete sem tam nastaviť akcenty, môžete sa rozhodnúť pre vydarené materiálové kontrasty. Napríklad s poličkou vyrobenou z dreva sa atmosféra stane útulnejšou a vytvorí sa prirodzený pocit.

Jednoduchý dizajn s akcentmi tmavého dreva

nápady na bývanie-do kúpeľne-obklady-mramor-umývadlo-konzola-polica-stena-drevo

Obrazy na stene, vázy s kvetmi alebo iné dekoratívne umelecké predmety, ktoré si môžete zariadiť sami, poskytujú individuálne akcenty. Môžete tiež vytvoriť skvelé akcenty s kusmi nábytku, ktoré majú inú farbu. Tu sa na štýlovú dekoráciu používa nielen umývadlo, ale aj jednoduchá sklenená váza s kvetmi a fotografiou.

Hranaté hrany a rovné kontúry podčiarknite svetlom

kúpeľňa-zrkadlo-osvetlenie-pozadia-biela-zariadenie-sprchovací kút

Ak hľadáte moderné nápady na bývanie do kúpeľní, s jasnými líniami a množstvom svetla máte určite pravdu. Obdĺžnikový kúpeľňový nábytok s jednoduchým dizajnom môže byť nádherne doplnený svetlými akcentmi. Tie môžu pochádzať zo zaujímavo navrhnutého okna, ako aj z výsledku pôvodného osvetlenia.

Biele povrchy pôsobia hygienicky a čisto

minimalistický-dizajn-kúpeľňa-monochromatické-farby-stena-široké-zrkadlo-závesné-skrine

Kombinácia čiernej a bielej je obľúbenou klasikou, ktorú je možné dobre implementovať aj v modernej kúpeľni. Čierne akcenty sú obzvlášť viditeľné v bielej kúpeľni. Môžete to urobiť veľmi dobre s mozaikovými dlaždicami alebo krásne vzorovanými obkladačkami. Na povrchy a kúpeľňovú keramiku sa však odporúča biela farba, pretože má hygienický účinok v miestnosti a oveľa jednoduchšie sa čistí ako ostatné farby..

Vysoko kvalitné materiály zvyšujú wellness faktor

mramorová vaňa-obdĺžnikový-dizajn-drez-doska

V moderných myšlienkach bývania pre kúpeľne sa často používajú vysokokvalitné materiály, ktoré v miestnosti vytvárajú skutočný pocit pohody. Jeden z najobľúbenejších z nich je bezpochyby mramor. Vysoko kvalitný druh kameňa má veľmi špeciálny vzhľad, ktorý môže zušľachťovať každú kúpeľňu. Mramor je skvelý pre márnosti, podlahy alebo dokonca vane.

Moderná kúpeľňa je priestranná a zaliata svetlom

neutrálne farby-obdĺžnikový-nábytok-kontúry-bývanie-nápady-kúpeľňa-moderné

Ak ste šťastným majiteľom priestrannej kúpeľne s oknom, potom v interiéri dokážete zázraky. So správnym plánovaním si môžete vytvoriť oázu pohody, ktorá je ideálna na relaxáciu po dlhom dni v práci. Pod okno môžete napríklad umiestniť voľne stojacu vaňu, aby neblokovala denné svetlo. Takto miestnosť vyzerá veľmi vzdušne a jasne.

Trendom sú bezbariérové ​​kúpeľne so sprchami na úrovni podlahy

bezbariérový-kúpeľňa-dlažba-porcelán-kamenina-podlaha-položenie-vzor

Bezproblémový prechod medzi rôznymi oblasťami v byte je v posledných rokoch obľúbeným trendom, ktorý nadobúda na dôležitosti aj v kúpeľni. Sprchy a sprchovacie kúty zo skla na úrovni podlahy sú moderným prístupom k predstavám o bývaní pre kúpeľne. V kúpeľni sú považované za krásne prvky a hovoria o vysokej kvalite. V malej miestnosti môžete vytvoriť priestor so sklenenými stenami pre sprchu a miestnosť opticky zväčšiť.

Kúpeľňu navrhnite ako wellness zónu medzi svojimi štyrmi stenami

bezbariérová-kúpeľňa-wellness-atmosféra-okrúhla-vírivá vaňa-voľne stojaca-vodovodná batéria

Kúpeľňa je pre mnohých oázou pokoja, kde si môžete oddýchnuť po dlhom dni v práci. Vírivá vaňa je pri zariaďovaní nových kúpeľní stále obľúbenejšia a poskytuje veľmi vysoký faktor pohodlia. So súkromnou vírivkou môžete svoj vlastný byt premeniť na wellness.

Tapety s trendovým motívom v retro štýle

útulná-kúpeľňa-prostredie-motív-tapeta-kvetinovo-zdobená-drevená skrinka

Ak chcete kúpeľňu zútulniť, môžete pomocou rôznych tapiet navodiť v miestnosti príjemný pocit pohody. V tejto miestnosti by ste však mali používať vodotesné tapety, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre oblasti, ako je kúpeľňa a kuchyňa. Tieto odpudzujú vodu a považujú sa za obzvlášť nenáročné na údržbu. Okrem toho môžete kúpeľňu individuálne navrhnúť pomocou tapety a vybrať si pre ňu ľubovoľný vzor.

Moderná kombinácia materiálov dreva a bielej keramiky 

priestranná kúpeľňa-podlaha-úroveň-sprcha-obklad-steny-v-dreve

Kombinácia dreva a bielej keramiky vytvára v kúpeľni obzvlášť útulný pocit. Prírodný materiál pekne kontrastuje s bielymi povrchmi a vytvára útulnú atmosféru. Ak sa však rozhodnete používať drevo vo vlhkých oblastiach, mali by ste sa uistiť, že prírodný materiál potrebuje primerané ošetrenie.

priestorový-dizajn-kúpeľne-nápady-voľne stojace-kúpeľňový-nábytok-komponenty

Kúpeľne s dreveným trámovým stropom poskytujú skutočný pocit pohody. To vytvára v miestnosti rustikálny nádych a pekne kontrastuje s jednoduchou kúpeľňovou keramikou. V kombinácii so sivými obkladmi a dlažbami možno v kúpeľni navodiť príjemnú atmosféru.

priestranná-kúpeľňa-útulný-dizajn-koberce-závesy-pár-jednotné vzory

V kúpeľni s vysokým stropom môžete vymyslieť zaujímavé svietidlo, ktoré dodá pekný akcent. K tomu sa perfektne hodí luster s originálnym dizajnom.

sivá-stena-podlaha-dlažba-kúpeľňa-úroveň podlahy-sprchovací kút-priečka-sklo

Living-nápady-pre-kúpeľňa-šikovne-umiestnené-kúpeľňové svetlá-nástenné zrkadlá

kúpeľňa-veľkorysá-rezaná mozaika-obklady-bezbariérová sprcha

Mramorové podlahy, dosky, umývadlá, police, integrovaná vírivá vaňa

obývacie nápady-kúpeľňa-kompletne obkladané steny-sivá-porcelánová kamenina-dlaždice

moderný-kúpeľňa-dizajn-podlaha-úroveň-sprchovací kút-drevená podlaha-voľne stojaca-vaňa

moderný-dizajn-kúpeľňa-biela-vaňa-vaňa-hranaté-kontúry-zrkadlová-stena

moderná-kúpeľňa-priestranná-oválne-a-hranaté-tvary-harmonické-prostredie

moderná kúpeľňa-drevená stena-obkladacia stena-vysoké-zrkadlo-umývadlo-doska

nápady na bývanie-kúpeľňa-wellness-vaňa-okenné tabule-bezrámové

moderná-kúpeľňa-svetelné pásy-vírivá vaňa-betónová hrana

Dlažby-obklady-kúpeľňa-moderný-dizajn-lesk-povrch-sprcha-úroveň podlahy

závesné umývadlo-kúpeľňa-voľne stojaca-keramická vaňa

nástenné zrkadlo-so-svetelným pásom-kúpeľňa-moderné-dramatické-zatemnené

wellness-kúpeľňa-ázijský-pocit-v-podlahe-vstavaná-vírivá vaňa

kúpeľňa-puristický-nábytok-priebežne-kachľová-voľne stojaca-vaňa

Kúpeľňa-obklady-odtiene modro-biela-umývadlo-skrinka-vaňa

sen-kúpeľňa-koncept-mramorová podlaha-steny-dizajn-ušľachtilý-jednoduchý

kúpeľňa-kontrast-materiály-lesklý-biely-povrch-betón-surová stena

feel-good-bathroom-tile-look-concrete-floor-carpet-vintage-effect

dobrý pocit-kúpeľňa-jednoduchý-dizajn-biele-steny-veľkorysý-priestor

nápady na bývanie-kúpeľňa-obklady-betón-vzhľad-moderné-vešiaky na uteráky