Interiérový dizajn

Nepriame svetlo vytvára príjemnú atmosféru – vila od PrismDesign

nepriame ľahké dlažby mramorový vzhľad

Spolupráca spoločností Prism Design a Mori Design nedávno vyústila do projektu modernej vily v čínskom Nantone. Architekti vytvárajú príjemnú atmosféru pomocou foriem, farieb, materiálov a nepriameho svetla. Tento projekt kombinuje východnú a západnú estetiku a snaží sa vyjadriť harmonický vzťah medzi človekom a prírodou.

Nepriame svetlo a tmavé drevo

Obývacia časť tmavého dreva rozdeľovač miestností v odtieňoch šedej

Fáza návrhu a plánovania trvala rok a pol. Dizajnéri použili prvky čínskej tradície vrátane umenia a farieb a spojili ich so západnou kultúrou. Veľa nepriameho svetlého a tmavého dreva charakterizuje celý dom a navodzuje náladu.

nepriamy svetlý obývací priestor kuchyňa z tmavého dreva mramor

Návrh prvého poschodia je založený na téme transparentnosti. Dvojnásobne vysoký strop v jedálni vytvára vzdušnú a ľahkú atmosféru. Zvláštnym vrcholom je tu zaujímavý dizajn steny z mosadzných dosiek a zrkadlových prvkov. Nepriame osvetlenie tiež zdôrazňuje 3D efekt.

Obývacia izba nepriame stropné osvetlenie sivé hnedé tóny

Jedáleň susedí s malou príjemnou obývacou izbou s posedením. Keďže je táto miestnosť opticky zmenšená, cítite sa bezpečne a pohodlne.

čierne kuchynské fronty biela pracovná doska kuchynský ostrovček

V suteréne je telocvičňa a domáce kino, v druhom poschodí sú dve spálne. Osobitná pozornosť sa venovala návrhu detskej izby. Detská izba je vyrobená z dreva a bielej farby a je vizuálne rozdelená do troch zón: na učenie, spánok a hranie. Farebné akcenty v oranžovej, červenej a modrej farbe vnesú do elegantnej, tmavo zariadenej miestnosti svieži tón. Akrylová závesná stolička sľubuje hodiny zábavy alebo relaxácie.

Nepriame svetlo v detskej izbe

Detská izba nepriama svetlá stena podlaha z tmavého dreva

Na stenu za posteľou bol pripevnený čierny LED nástenný pás, ktorý dodáva miestnosti jedinečnú atmosféru. Tento nástenný pás skrýva svetelný zdroj a šíri útulné svetlo po celej miestnosti.

Bublinková závesná stolička do detskej izby stena nepriama

Hlavná spálňa je na treťom poschodí, kde dominujú tiež krémové tóny a povrchy z orechového dreva. Na štvrtom poschodí je súkromná pracovňa, ktorú je možné využiť aj ako spálňu.

Detská izba tmavé drevo

Detská izba nepriama svetlá drevená obkladová stena

nepriame svetlo biele chodbové schody

Spálňa nepriamy svetlý strop tmavé drevo

Nástenná lampa do ležadla vo formáte XXL

Obývacia izba nepriama svetlá stropná sedacia súprava

nepriame svetlo biela domáca kancelária zábradlie z tmavého dreva

malá nástenná maľba Šatníková skriňa s posuvnými dverami z tmavého dreva XXL

Dizajn: NÁVRH PRISMU

v spolupráci s Mori Design

Fotograf: Hirabayashi Katsumi