Interiérový dizajn

Moderný interiér s minimalistickými akcentmi od CaSa

vstavaná skriňa-posuvné dvere-kúpeľňa

Tento malý byt s rozlohou 36 m2 sa nachádza v Barcelone v Španielsku. Moderný interiér s minimalistickými akcentmi, ktoré pochádzajú z architektúry Colombo a Serboli alebo skrátene –CaSa nedávno navrhnuté. Ustúpme do pokojného a svetlého dizajnu interiéru, obdivujme biely interiér plný slnečného svetla a minimálne používanie nábytku.

Moderný interiér – ako to všetko začalo

Reproduktor-Kobercový most-Terasa-Bakon

Renovácia tohto malého jednoizbového bytu bola vopred objednaná v liste. Klient, francúzsky historik umenia a kurátor, lektor na parížskej univerzite Sorbonna, prišiel do tímu architektov CaSa s veľmi presnými predstavami a predstavami o svojom malom majetku v Barcelone. Centrálne umiestnený apartmán v pobrežnom meste Sitges vedie na pláž v niekoľkých krokoch a je úplne otočený dovnútra, s výhľadom do vnútorného dvora. Nedostatok výhľadu je kompenzovaný svetlom a pokojom. Zákazník jeden má moderný interiér požadovaný ako tichý, otvorený a nepostrádateľný priestor s malým nábytkom.

Moderný interiér s neustálou interakciou

malý nábytok-manželská posteľ-sklenený rám-nástenná dekorácia

Súčasné umenie, niekoľko kníh a jeho záznamy. Moderný interiér pre pokojné chvíle sprevádzané množstvom slnečného svetla. Rozpočet umožnil použitie nákladovo efektívnych konštrukčných riešení. Byt pozostáva z troch rôznych oblastí, konkrétne z kúpeľne-kuchyne, obývačky-spálne a treťou je terasa. Poslední dvaja navzájom neustále komunikujú, oddeľuje ich iba veľké okno a nadrozmerná roleta na boku spálne. 11-metrová terasa je spojená s interiérom prostredníctvom spojitosti podlahy zo syntetickej živice a slnečníka. Slnečná ochrana prináša chvíle pokoja počas dňa vďaka jemnému slnečnému žiareniu. Vonku i zvnútra sú teda zjednotené v jednom.

Kúpeľňa-maloformátový obklad-biela-armatúra

Biele kovanie, veľa svetla

 Stôl Quaderna od Superštudio 1970 bol integrovaný do interiéru profesorom na začiatku projektu. Doska stola ovplyvnila dizajn dlaždíc v kúpeľni a kuchyni. Biele maloformátové dlaždice 3 × 3 majú tvar mriežky a sú jedinou komplexnou štruktúrou v byte. Kúpeľňa je otvorená do spálne a umožňuje návštevníkom nahliadnuť do kúpeľne bez dverí alebo sklenených žalúzií. V kuchyni pozorujeme rovnakú štruktúru dlaždíc, čo znamená, že pri posúvaní plastového krytu sa sleduje aj kontinuita textúry.

jednoizbový byt s kuchynským kútom a kúpeľňou

osvetlenie

Dlaždice ukazujú cestu na toaletu. Všetky nádoby, ako sú umývadlá, vodovodné batérie, toaletné armatúry, umývadlá v kúpeľni, sprchové armatúry, sú všetky v matnej bielej farbe a pred ľudským okom sú skryté bielou prikrývkou. Svetlo je rozptýlené pomocou LED osvetlenia na kuchynských policiach alebo umiestnené v kúpeľni. LED osvetlenie zavesené nad okenným rámom oddeľuje obývaciu a terasovú časť a spája ich prostredníctvom svetla.

Terasa-biela-vysoký-lesk-podlaha-prútené-stoličky-terasový nábytok

Slnečník, popínavé rastliny

Stále zelená, popínavá rastlina svetlých farieb, ktorá v tomto projekte pokrýva steny a určuje limity bielej farby, funguje ako zábradlie mosta na terase..

Matrac-namiesto-pohovky-pre-hostí-čierny-rám obrazu

Triky v byte

Triky v byte si starostlivo vyberá zákazník sám. Francúzsky umelec Fabrice Hiber, ktorého vyučuje sám profesor, predvádza svoje umenie v grafickom zobrazení na jednej zo stien v obývacej časti. Fotografia zarámovaná Danielom Rierom visí nad manželskou posteľou. Na stene kúpeľne visia dva triky kubánskeho výtvarníka Félixa Gonzáleza-Torresa s nápisom „Somewhere Better Than This Place“ a „Nowhere Better Than This Place“. Fotografia Hedi Slimane je umiestnená v akrylovom skle a slúži ako hudobný stolík.

Nástenná dekorácia-kuchynka-mikrovlnka-ovocie

Nábytok

Vedľa stola je pohovka Muji futon, celá biela. Na terase nájdeme dve retro stoličky zo 60. rokov tkané spoločnosťou Raffiapalme, ktoré spolupracujú so stolom s vojenským dizajnom.

Matrac-s-vankúšmi-biele-steny-lesklé-podlahové-knihy

malý apartmán v Barcelone s kúpeľňou a kuchynkou

malá-okenná-hranatá-tvar-športová obuv-rádio-spálňa

Vstupné dvere-biely-byt-minimalizmussklopné-skriňové dvere-v-bielom