Interiérový dizajn

Modern Family Apartment – Súčasný obývací priestor v minimalistických tónoch

moderný rodinný byt súčasná obývacia izba minimalistická obývačka sedací koberec rustikálne závesné lampové okno

Tento moderný rodinný byt v meste Brovary na Ukrajine bol navrhnutý spoločnosťou Za-Za Interior Design. Plánovanie pôdorysu bolo obmedzené skutočnosťou, že všetky okná sú na jednej strane budovy. Hlavným cieľom bolo vytvoriť na pomerne veľkej celkovej ploche funkčný a moderný rodinný byt pre mladý pár s deťmi. Jednou z najväčších výziev, s ktorými sa dizajnéri stretávali, bolo zaistiť v byte dostatok prirodzeného svetla.

Výber správnych farebných tónov pre moderný rodinný dom

moderný rodinný byt súčasná obývacia izba minimalistická obývačka sedacia súprava koberec rustikálny jedálenský stôl televízna polica

Z tohto dôvodu dizajnéri naplánovali tri miestnosti okolo oblasti okna: hlavnú obývaciu izbu, detskú izbu a kancelársku izbu. Ten je spojený s kuchyňou presklenými dverami od podlahy po strop. Je to geniálny spôsob, ako vniesť prirodzené svetlo do interiéru domu. V tomto špeciálnom prípade slúži kuchyňa-obývačka-obývačka ako ústredné miesto postieľky, ako aj miesto stretávania sa celej rodiny.

moderný rodinný byt súčasná obývačka minimalistická obývačka sedacia súprava koberec rustikálne závesné svietidlo

Pohovka a jedálenský stôl sú umiestnené vedľa seba, takže každý prvok nábytku plní chytrú strategickú úlohu. Kreatívna predstavivosť dizajnérov umožnila mladým ľuďom súčasný životný priestor, pričom projekt zaujme svojou individualitou a minimalistickými tvarmi a farbami. Súčasne by mal byť vytvorený neutrálny interiér a osobné akcenty pre moderný rodinný dom.

moderný rodinný byt priateľský k deťom Polička vhodná pre deti Nástenka s plochou obrazovkou a dreveným stolom, priemyselný dizajn

Súčasný vkus uprednostňuje rôzne dekorácie, a preto interiéroví dizajnéri zavesili na steny abstraktné umenie a obrázky. Príkladom je obrázok veľryby, ktorý je možné vidieť v obývačke. Drevená doska stola kontrastuje s moderným štýlom a v obývačke vytvára rustikálnu a mierne industriálnu atmosféru. Takéto kombinácie dodávajú bytu viac charakteru a individuálnych vlastností, ktoré zdôrazňujú určité vlastnosti.

zrkadlo do kúpelne drevené obloženie tehlová stena tehlová biela skrinka

Pri navrhovaní tohto projektu museli dizajnéri myslieť spôsobom priateľským k deťom. Pokúsili sa to urobiť pridaním niektorých prvkov, z ktorých interiér začal vyzerať viac módne. Ako príklad – hrubé betónové vložky na rozdiel od jemných kvetinových vzorov. Súčasne s tehlovou stenou natretou na bielo navrhli ďalšie tvary, ktoré sú celkom tradičné. Všetko je navrhnuté tak, aby svetelné LED osvetlenie vytváralo vnútri príjemnú atmosféru a kontrastovalo so studeným betónom.

Interiérový dizajn s klasickými prvkami

kancelárska miestnosť čalúnená stena gauč pestrofarebný drevené trámy okno dvere kancelárska stolička laptop pohľad obytná budova slnečné svetlo

Farebná schéma zvolená pre interiéry pozostáva zo sivých a bielych odtieňov, ktoré dokonale zodpovedajú dreveným prvkom. Pôvodní drevené trámy nechali dizajnéri aj na strope v kancelárskej miestnosti. Tieto farby spoločne vytvárajú neuveriteľný efekt prirodzenosti, slobody a pokoja, ktoré sú ideálne pre moderný rodinný dom.

spálňa tmavý obraz osvetlenie sivé tóny hnedá kombinácia farieb

Spálňa a kúpeľňa, rovnako ako všetky ostatné miestnosti, majú tiež jednoduché a praktické integrované osvetlenie, ktoré dokonale zapadne do celého prostredia. V spálni je za posteľou zaujímavý svetelný efekt. To vytvára teplejšie sivé steny, zjemňuje pozadie a vytvára skutočne individuálnu atmosféru. Kuchyňa je tiež minimalistická a izba je vybavená najnovšou technológiou. Obývacia izba má tiež veľké okná od podlahy až k stropu, cez ktoré môžu obyvatelia zažiť život vonku.

abstraktné umenie obrázok stena osvetlená sedacia súprava drevená dlažba sivý betónový strop

Pri takom otvorenom obytnom priestore sa dizajnéri rozhodli pre vyššie uvedené rozdelenie miestnosti na tri zóny: zábavný priestor, jedálenský kút a kuchynský kút. Moderný rodinný apartmán ponúka pohodlie a pohodu počas chladných zimných dní za nepriaznivého počasia, čo sa v tomto regióne často stáva.

Navrhnite moderný rodinný byt individuálne

študovňa nástenné hodiny radiátor pestrofarebné drevené trámy sklenené okno svetlo klimatizácia

Interiéroví dizajnéri sa tiež snažili čo najviac maximalizovať prirodzené svetlo, ale dovolili si niektoré tmavšie oblasti, ktoré dodávajú viac súkromia. V interiéroch použili dizajnéri množstvo grafických prvkov, ktoré umožňujú elegantný, svieži a geometrický interiér. Nájdete ich na vankúšoch, stenách, v detskej izbe, na podlahách a vo vstupnom priestore.

detská izba minimalistická šatníková skriňa závesná lampa sedacia časť vankúš stôl stolička záves zatemňovacie rolety laminátová podlaha

Tento súčasný obytný priestor ponúka útulné, funkčné a moderné prostredie. Tím odviedol vynikajúcu prácu pri vytváraní priestorov vhodných pre deti, ktoré sú tiež esteticky príjemné. Použitie dreva, betónu a tehál v interiéroch tiež pomáha k tomu, aby moderný rodinný dom pôsobil sviežo a čisto. Rozsiahly výhľad cez okná pozýva vonkajší svet a vytvára miesto relaxácie a pokoja.

* Webová stránka Za-Za Interior Design

detská izba minimalistické lezenie závesné svietidlo posteľ vankúš stôl stolička záves zatemňovacie rolety laminátová podlaha

vybavená kuchyňa vybavená sivá kuchyňa zadná stena mramorová rúra kuchynský ostrovček pracovná doska

kúpeľňa sprchovací kút umývadlo radiátor kachľové sivé zrkadlo