Interiérový dizajn

Maľovanie chodby: 45 nápadov na štýlový dizajn steny s farbami

Nápady na maľovanie malých chodieb pre moderné úzke miestnosti opticky široké

Prvý dojem sa počíta: vítajte svojich hostí v štýlovej chodbe. Vďaka úspešnej farebnej schéme sa z úzkeho vstupného priestoru stane príjemná, svetlá a priestranná izba. Vysvetľujeme vám, na čo si dávať pozor pri navrhovaní vašej chodby a ako môžete dosiahnuť harmonický farebný efekt. Pretože je to práve najmenšia miestnosť v dome, ktorá sa často ukazuje ako najväčšia dizajnérska výzva. Farby vstupných dverí, dverí do miestnosti a nábytku tiež ovplyvňujú vnímanie priestoru, a preto hrajú rozhodujúcu úlohu v konečnom výsledku. S našimi tipmi si budete môcť vybrať tie správne farby stien! Nechajte sa inšpirovať nápadmi vo sérii fotografií a zistite, ako môžete namaľovať efektívnu chodbu.

Maľovanie úzkej chodby: Zelené nuansy pre prirodzený vzhľad

Pruhy v zelenej a bielej zelenej farbe Tuja Nápady na dizajn steny pre vstupný priestor

Vneste do vstupnej časti dotyk prírody a vymaľujte steny v rodine zelených farieb. Namaľujte oblasť hornej steny svetlým neutrálnym odtieňom, ako je slonová kosť alebo bielo zelenú, a oblasť spodnej steny odložte tmavším odtieňom. Ak je chodba dlhá a úzka, existuje jednoduchý trik, ako ju vizuálne zväčšiť. Prednú stenu namaľujte tmavšie ako bočné steny. Horizontálne pruhy tiež pôsobia veľkoryso a dodávajú rozmanitosti. Tmavý drevený nábytok vo vintage alebo vidieckom štýle vyzerá obzvlášť krásne pred zelenou stenou. Zlaté doplnky, vázy v trblietavých kovových farbách a ručne tkané košíky dodávajú miestnosti konečnú úpravu.

Vymaľujte malú chodbu do polovice: tóny Berry a nahé nuansy vytvárajú harmonický životný priestor

Nápady na bobuľové nuansy na stene a kombinácie so slonovinou vo vstupnom priestore

Prenášajú pohodlie a teplo a premenia aj najmenšiu miestnosť na zážitok. Niet divu, že v dnešnej dobe je v obchodoch široká škála bobuľových tónov. Spolu s teplými, neutrálnymi odtieňmi, akými sú nahá, svetlo ružová alebo pastelovo fialová, vytvárajú obzvlášť harmonické životné prostredie. Farebná kombinácia sa nádherne hodí k svetlému dubovému nábytku. Mimochodom, ak sa chystáte vymaľovať steny a dať chodbe nový vzhľad, môžete stenu ochrániť pred nečistotami a škrabancami aj obložením. Obloženie je možné namaľovať alebo namaľovať podľa želania a je ideálnym variantom pre rodiny s malými deťmi alebo pre jednotlivcov, ktorí ukladajú svoje bicykle vo vstupnom priestore..

Maľovanie chodby: Kombinácia šedej a hnedej vyžaruje exotický nádych

Zariaďte a ozdobte chodbu exotickým spôsobom. Vyberte matné farby stien

Kto povedal, že steny chodby je potrebné natrieť svetlom? Odvážte sa zvoliť tmavšiu farbu steny a vneste dotyk exotiky do vlastných štyroch stien s hnedou. Maľujte najužšiu stenu alebo zvýraznite výklenky a rohy matnou hnedou. Šedé bočné steny miznú v pozadí a umožňujú, aby teplý farebný tón hral hlavnú úlohu vo vstupnej časti. Aby stenový dizajn nepôsobil nudne, vstupujú do hry bytové doplnky. Exotickú farebnú schému dotvárajú zlaté vázy, vzorované dekoračné vankúše a sedacie vaky v zlatej, benzínovej a čokoládovo hnedej farbe.

Maľovanie úzkej chodby sivou farbou: klasický monochromatický dizajn steny

Maľba chodby sivou svetlofarebnou komodou a bielou lavicou na chodbe bezfarebne

Nefarebné farby ako biela, sivá a čierna sú považované za nudné a v interiéri sú obľúbenejšími kombinačnými partnermi ako sólistami. Na chodbe však v konečnom dôsledku môže prísť na rad šedá. Ak je miestnosť malá, príliš veľa farieb vyzerá chaoticky. Ak namaľujete stenu svetlo šedou farbou a stojan na kabáty a nástenné police o odtieň tmavšie, potom sa všetky prvky dizajnu harmonicky zlúčia. Na to sa perfektne hodí: lavica v starožitnom bielom a malý príručný stolík v krémovej farbe.

Farebné nápady pre chodbu v šedej farbe: nastavte akcenty s chrpa modrou

Vstupné priestory v žltej a modrej farbe vytvárajú nápady pre moderné zariadenie chodby

Trendová farba nevädzovej modrej, bohatý a výrazný odtieň modrej, bola tento rok videná na mólach mnohých módnych návrhárov. Modrá nuansa nielenže rozbúšila srdce tvorcov trendov, ale aj interiéroví dizajnéri boli z nej nadšení a úspešne ju integrovali do svojich konceptov izieb. Tienidlo funguje najlepšie ako akcent v malej chodbe. Spolu so šedou pôsobí moderne a okamžite nechá charakter chodby zmiznúť. Aby farebná schéma nevyzerala príliš chladne, prichádza na rad žltá. Pohodlná lavica s čalúnením v žiarivej žltej farbe dodá miestnosti domácky nádych.

Maľovanie chodby: Nadčasovo elegantné farebné duo šedej a bielej

Stena v sivobielom obraze studených farieb kombinuje nápady na dizajn pre elegantné vstupné priestory

Malý, ale pekný: sivá a biela chodba vyzerá nadčasovo elegantne. Zvlášť krásne to vyzerá, ak na stenu namaľujete sivú farbu a všetok nábytok, dvere a ukončovacie lišty na snehobielo. Zmenšený dizajn zaručene zožne komplimenty a zanechá na priateľov pozitívny dojem. Aby paleta farieb mohla rozvinúť svoj účinok, je lepšie obmedziť zariadenie a dekoráciu na minimum: predsieňový nábytok vo vysokom lesku s prednými časťami bez úchytiek, pár kvetináčov s orchideami a fotografia na stene zaokrúhľujúca puristický životný program. Mimochodom, rovnako krásne to vyzerá aj na svetlom vchode do domu.

Maľujte chodbu: steny, podlahu a strop bielou farbou

Vymaľujte chodbu snehobielou a kreslom kráľovskej modrej ako trblietkou. Obrázky dodávajú akcenty zelenej farby

Malé miestnosti alebo miestnosti s mnohými rohmi a výklenkami pôsobia harmonicky, ak steny, podlahu a strop natriete na bielo. Vďaka tomu chodba automaticky vyzerá priestrannejšie. To, čo môže na prvý pohľad vyzerať sterilne a cool, je v skutočnosti najlepšie možné pozadie pre kreatívny dizajn stien a farebné zariadenie. Limitom je vaša predstavivosť. Experimentujte s farbami, tvarmi a životnými štýlmi. S čiernou dosiahnete dramatický efekt, kráľovská modrá nastaví farebný akcent a urobí vstupný priestor oveľa živším. Trávová zeleň dodáva miestnosti charakter a sviežosť.

Maľovanie chodby: akú farbu majú dvere miestnosti?

Akú farbu pre dizajn dverí chodby v dverách kombinujú biele a azúrovo modré nuansy stien

Máte dlhú, úzku a tmavú chodbu? Namaľujte všetky dvere do miestnosti akcentovou farbou. Súhra krémovej bielej alebo sivej a azúrovej modrej prináša stredomorský nádych vašim štyrom stenám a v malej chodbe je výrazným vyhlásením. Nuance bielej farby robí rozdiel: krémová biela obsahuje časť béžovej, preto miestnosť vyzerá príjemne a teplo..

Maľba chodby do polovice: farebné nápady tón v tóne

V polovici chodby vymaľujte pastelové farby z rovnakej farby rodiny tón v tóne broskyňa a ružová a biela a nahá

Chcete do vstupného priestoru priniesť štruktúru? Potom môžete svoju chodbu vymaľovať do polovice. Pre harmonický efekt zvoľte tlmené nuansy z rovnakej rodiny farieb. Farba „akt“ ponúka širokú škálu rôznych intenzít farieb. Na fotografii vyššie môžete vidieť vynikajúci príklad úspešnej farebnej kombinácie. Svetlá farba steny zjemňuje kontrast k bielym vchodovým dverám a stropu. Tma vytvára plynulý prechod na podlahu z dosiek.

Maľovanie chodby: kreatívne nápady čiernou farbou

Skombinujte antracit a červenú a bielu. Štýlové zariadenie starých budov

Čierna na chodbe je absolútnym zákazom? To nie je pravda. Ak je váš vstupný priestor priestranný a svetlý, môžete experimentovať s farbami. Pretože je na chodbe cez okná dostatok denného svetla, môžete si dovoliť tmavý náter a odvážne kombinovať červenú a čiernu. Snehobiele zárubne, svetlý bežec a konzolový stolík v antickej bielej farbe uvoľňujú prísny minimalistický vzhľad miestnosti a vintage sochy, rámy obrazov a taburetky umne kombinujú moderné a tradičné. Úspešná zmes farieb a materiálov vytvára eklektický interiér s vlastným nezameniteľným charakterom.

Zväčšite úzku chodbu: vymaľujte strop

Hala je vymaľovaná žltým stropom a čiernymi vnútornými dverami s červenými akcentmi

Chcete vizuálne zväčšiť svoju úzku chodbu? Zdôraznite strop jasnými farbami a vytvorte hĺbku vďaka šikovnému dizajnu miestnosti. Maľujte stenu slonovinou alebo perlou bielou. Tieto teplé neutrálne nuansy vytvárajú dokonalé pozadie a vytvárajú plynulý prechod medzi rôznymi oblasťami. Niekoľko dverí do miestnosti, lavička a priemyselná závesná lampa v čiernom prevedení s dramatickými akcentmi a abstraktnými obrázkami na stene dodávajú miestnosti šmrnc. Veselý a kontrastný dizajn dotvára strop v žltej alebo oranžovej farbe.

Maľovanie chodby: naneste vzor na stenu

Vzor chodby natretý žltou a slonovinou pred dreveným stolom v ťavej farbe na chodbe

Geometrické tvary a vzory prinášajú na stenu rozmanitosť. Ak si však netrúfate na okorenenie stien komplikovanými škatuľami, trojuholníkmi a pruhmi, podobný efekt dosiahnete jednoduchým trikom. Úspešný dizajnový nápad je zobrazený na fotografii vyššie. Veľkoformátový trojuholník oddeľuje stenu, interiérové ​​dvere a dokonca aj obraz na dve časti a dodáva chodbe nezameniteľný charakter. Stena vyzerá obzvlášť očarujúco v svetlých pastelových odtieňoch. Žltá farba v kombinácii s jemnou slonovinou sa veselo prezentuje a vytvára útulné prostredie.

Fialová farba na stenu na chodbe: čistý pôvabný dizajn

Vytvorte matnú purpurovú štýlovú akcentovú stenu a ozdobte ju zrkadlom so zlatým rámom

Matný purpurový odtieň na úzkej stene v kombinácii so zrkadlom s pozláteným rámom a vintage konzolovým stolom pôsobia na malú chodbu očarujúco. Dlhšie steny sú jednoducho udržiavané v neutrálnom odtieni a umožňujú, aby si tmavá farba steny prišla na svoje. Fialová a fialová sú ideálne pre byty v starých budovách a zariadeniach z polovice storočia.

Kreatívne nápady pre dizajn steny na chodbe

Maľba na chodbe vyberte pre strop a steny farbu ombre

Dlhá, úzka chodba s vysokým stropom môže byť nepríjemná. Populárna ombre stena, v ktorej sa farby plynule spájajú, jej dodáva domácky nádych a zároveň nádych sviežosti. Aby strop nevyzeral tak vysoko, je vymaľovaný v najtmavšom odtieni a gradient prebieha nadol. Vchodové dvere v chrpa modrej automaticky upútajú pozornosť a nastavia akcenty. Jedná sa o eklektický dizajn steny, ktorý sa perfektne hodí k dizajnu eklektickej podlahy. Ak je v malej miestnosti kombinovaná viditeľná tehlová stena, drevená podlaha a dlaždice z prírodného kameňa, potom vám neostáva nič iné, ako zdôrazniť eklektický charakter miestnosti..

Dizajn chodby v pastelových farbách

S pastelovými farbami, ktoré vytvoria prechod z chodby do záhrady, nápady na farebné schémy v ružovej a broskyňovej a žltej a nebeskej modrej

Pastelové farby sú veľmi obľúbené. Môžu byť navzájom kombinované, uvoľňujú oči a môžu vytvárať jemné akcenty a sedieť na zadnom sedadle. Úplní začiatočníci sa s pastelovými farbami nemôžu pomýliť. Povolené sú všetky možné kombinácie, pokiaľ je podlaha jednotná.

Pruhy na stene

Vstupný priestor s pruhmi v oranžovej a patinovo zelenej a sivobielej farbe

Pruhy na stene: Vertikálne pruhy rôznych šírok dodávajú chodbe spestrenie. Zvláštnosťou pásov je, že prinášajú dynamiku do vašich štyroch stien a stále zaisťujú poriadok na chodbe. Okrúhle vázy pôsobia proti vizuálnej náročnosti geometrických vzorov a uvoľňujú obytný priestor.

Či už jemné neutrálne nuansy alebo skôr výrazné odtiene: takmer všetky farby je možné aplikovať na stenu na chodbe. V správnej kombinácii však môžu naplno rozvinúť svoj efekt a dať chodbe niečo isté.

Navrhnite vstupné nápady pre prirodzene zelenú farebnú schému a drevený nábytok

Maľba na dve chodby rozdelená na oceľovo modrú a zlatú a smaragdovo zelenú farbu

Namaľujte vchod ružovou farbou. Klasické nápady na zariadenie steny

Ružová a levanduľa s teplými prírodnými nuansami kombinujú nápady

Maľba komody na chodbu v pastelových farbách v broskyňovej a sivobielej farbe s červeným odliatkom

Namaľujte stenu na benzínový a drevený nábytok akcentmi na sivý dubový nábytok

Steny a strop navrhnite v citrónovo žltej farbe a betónovú podlahu nechajte neošetrenú

Dovedna skombinujte prírodné nuansy, ktorých farba ladí s olivovo zelenou

Stena je rozdelená na dve časti, kombinuje machovo zelenú a bielu farbu a pridáva akcenty žltej farby

Vstupný priestor s tabuľovou farbou okorení praktické nápady na dekoráciu pre veľké rodiny

Čierne dvere a stena zo slonoviny a odkladací stolík so zlatými nohami

červená lavica a čierne zábradlie ako akcenty pred sivou stenou a bielymi nástennými policami

Oranžová stena a vintage ošumělý elegantný nábytok, žltá porcelánová váza a klietka a ratanový kôš ako dekorácia

Farebná schéma vstupného priestoru pastelové farby, ako je zelená a piesková farba a nábytok z tmavého dreva

Olivovo šedé nápady na nástenné farby pre priemyselný šik v byte

neutrálne farby nahé nuansy kombinujú teplé a studené

Fialová a fialová a stará ruža a čierne zábradlie moderná farebná schéma tón v tóne

výrazná červená a azúrová modrá a biela kontrastná exotická farebná schéma

Nebesky modré vchodové dvere a modrá stena a zárubňa v žltej farbe vytvárajú na chodbe atraktívnu farebnú schému

Maľujte steny chodby na zeleno a ako akcenty nastavte zlaté dekorácie

Šedá tapeta na stenu s klasickými vzormi a úzkym čiernym odkladacím stolíkom pred schodiskom

Nápady na viacfarebný dizajn steny na chodbe maľujú schody so žltými pruhmi

Maľujte chodbu v bobuľových tónoch a skombinujte ju s fialovou a sivou

Berry nuansy na stene na chodbe a šatník v bielej farbe

antracitová stena ako akcent a svetlo šedá stena ako pozadie Nápady na dizajn chodby s farbou

Sivobiele steny a tmavomodrý koberec na chodbe v škandinávskom štýle

Moderný dizajn vstupu Patina-zelená stena a šatník z dubu

Vstup do kráľovskej modrej sú navrhnuté drevenými policami a dlažbou v bielej farbe

Vchod do zlatého a zeleného dizajnu pre vintage nábytok