Interiérový dizajn

Koncept inteligentného domu pre bezpečný, energeticky efektívny a pohodlný domov

koncept inteligentnej domácnosti automatické ovládanie domácich spotrebičov multimédiá

Už žiadne hektické ráno! Vďaka konceptu inteligentnej inteligentnej domácnosti je možné celý dom ovládať centrálne. Vďaka sieťovým multimediálnym a domácim spotrebičom, osvetleniu a kúreniu je možné automatické procesy vykonávať automaticky, špeciálna aplikácia umožňuje diaľkové ovládanie prostredníctvom mobilného telefónu alebo počítača a pre opakujúce sa rutiny je možné systém nastaviť aj hlasovým príkazom alebo ručnými signálmi . Bývanie je nakoniec oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie, pretože časovo náročné úlohy prebiehajú automaticky a technológia vo vašich štyroch stenách funguje nezávisle. Systém má aj ďalšiu rozhodujúcu výhodu: ak funguje správne, môže šetriť energiou.

Plánovanie systému inteligentnej domácnosti: Čo musíte zvážiť??

podrobnosti o pláne ovládania konceptu inteligentného domu

Koncept inteligentnej domácnosti je potrebné predovšetkým dobre naplánovať. Je potrebné starostlivo zvážiť niekoľko aspektov. Odborníci odporúčajú, aby ste sa najskôr zamysleli nad tým, aké požiadavky by mal spĺňať a aké konkrétne úlohy musia spotrebiče, osvetlenie a kúrenie v domácnosti prevziať. Tento prvý krok je veľmi dôležitý, pretože práve na základe takého kontrolného zoznamu môžete neskôr nájsť správne riešenie podľa vlastných potrieb. Rozhodujúcu úlohu zohráva aj vaša vlastná životná situácia.

inteligentný domáci systém ovládanie kúrenia šetrí energiu

V prípade nových budov vám napríklad poradcovia pre inteligentnú domácnosť poradia, aby ste si sadli s architektom a stavebnou spoločnosťou a naplánovali si ďalšiu riadiacu sieť. Štandard KNX ponúka vlastníkovi budovy možnosť integrácie siete s takzvaným zbernicovým systémom. Kábel zmizne v stenách, prepínače sú pripojené k zariadeniam a obyvatelia majú neskôr určitú flexibilitu, takže môžu časom systém dodatočne vybaviť.

Iná je situácia, keď je systém inteligentnej domácnosti potrebné integrovať do starej budovy alebo nájomného bytu. Zvlášť tu prichádzajú do úvahy možnosti rádiových sietí. Obojsmerné bezdrôtové štandardy WLAN alebo Bluetooth umožňujú nielen odosielanie, ale aj príjem informácií a týmto spôsobom navzájom bezdrôtovo spájajú zariadenia.

Aké úlohy môže inteligentný domáci systém vykonávať??

ovládať koncept inteligentnej domácnosti multimediálne osvetlenie

Systém inteligentnej domácnosti ponúka riešenia pre všetky aspekty domácich procesov. Zhrnuli sme pre vás niekoľko príkladov aplikácií na Portál inteligentnej domácnosti nájdete ďalšie príklady použitia a početné správy o testoch.

1. Vykurovanie je ovládané automaticky inteligentnými radiátormi a nástennými termostatmi. Keď obyvatelia nie sú doma, radiátory sa buď úplne vypnú, alebo sa zahrievajú, aby šetrili energiou. Niektoré nové modely sa môžu naučiť a prispôsobiť sa tepelnému správaniu obyvateľov, ostatné je možné na požiadanie predprogramovať.

diaľkové ovládanie konceptu inteligentného domu

2. Osvetlenie: Inteligentný svetelný systém šetrí elektrickú energiu a zaisťuje vysoký komfort bývania. Správne osvetlenie môžete jednoducho naprogramovať podľa vlastných predstáv. Systém inteligentnej domácnosti môže tiež intuitívne regulovať svetelné podmienky v miestnostiach.

3. Multimédiá inteligentnej domácnosti majú v domácnosti mnohostranné využitie. Ak napríklad vstúpite do kuchyne, automaticky sa vyvolá váš obľúbený zoznam skladieb, v kúpeľni je k hudobnej zbierke prístupné aj pomocou hlasového ovládania a v obývačke je možné predprogramovať niekoľko scenárov, aby napríklad keď je televízor zapnuté v režime kina, žalúzie sa automaticky stiahnu a svetlá sa stlmia a hudba sa vypne.

4. Spotrebiče: Urobia vám kávu, než sa ráno zobudíte, povysávajú, vyperú, umyjú riad a pokosia trávnik, kým ste v kancelárii. Inteligentné chladničky sú vybavené aj kamerou, takže si môžete rýchlo skontrolovať, či potrebujete ísť na nákupy, aj keď ste vonku..

5. Zabezpečenie: Systémy inteligentnej domácnosti majú tiež čo ponúknuť v oblasti bezpečnosti. Od detektorov pohybu, ktoré hlásia pokusy o vlámanie, cez elektronické zámky dverí, ktoré vás informujú, či sú deti už doma, až po detektory dymu a vody, ktoré hlásia problémy: množstvo komponentov ponúka riešenia prispôsobené vašim vlastným potrebám.

inteligentný domáci koncept ovládanie audio systému televízora