Interiérový dizajn

Deco v prírodnej optike – kôra, mach a ďalšie nápady na dizajn

deko-prírodná-optika-moderná-kúpeľňa-akcent stena-kôra-umývadlo-skriňa-biela

Milovníci prírody budú potešení týmito nápadmi na dekoráciu, ktoré na IMM 2016 predstavili rôzne nemecké spoločnosti ako Freund, Organoid, StyleGreen a Rosmarie Schulz. S ich pomocou môžete z rastlín vytvoriť prirodzenú atmosféru, ale zároveň nepotrebujú starostlivosť. Ako to funguje? Ide o rastliny a ďalšie veci z prírody, ktoré boli umelo vyrobené, ale vyzerajú mimoriadne autenticky. Ale na výstave bol aj pravý mach. Niektoré z týchto pôsobivých nápadov pre Dekorácia v prírodnej optike radi by sme vám predstavili nasledujúce.

Deco v prírodnej optike – mach

deco-prírodný-vzhľad-pruhy-deko-nástenná maľba-mach-kúpeľňa-umývadlo-kameň

Prírodné materiály sú obzvlášť vítané v modernom zariadení, kde sú veci zvyčajne o niečo sterilnejšie. Vertikálne záhrady sa už dávno etablovali a sú nádhernou variantou pre deco v prírodnom vzhľade.

Deco v prírodnej optike – rôzne prevedenie machu

deco-prírodná-optika-mach-druh-model-výstava-imm

A hoci existuje veľa rastlín, ktoré nepotrebujú veľa starostlivosti, nie každý má čas starať sa o vertikálne záhradné rastliny. Pre takéto prípady existovali na IMM nádherné alternatívy, a to už spomínané umelé modely. Ak sa rozhodnete pre mach ako dekoráciu v prírodnom vzhľade, máte tiež na výber z rôznych prevedení, ako je vidieť vyššie.

Ozdobte kôrou

deco v prírode modely optiky-kôra-priateľ-dizajn-prírodný vzhľad

Kôra vyžaruje jedinečné ticho a teplo. Nezáleží na tom, o aký druh kôry ide. Ako však viete, každý strom má iný povrch, takže si môžete vybrať, ktorý chcete. Na veľtrhu bol opäť iný výber pre tento typ dekorácie v prírodnej optike.

Rastliny na stene

deco v prírodnom vzhľade Freund-imm-vertikálne-záhradné-rastliny-umelé-prevedenie

Steny môžu byť nádherne ozdobené rastlinami. To neplatí len pre interiér. Vaša terasa, veranda alebo balkón tiež vyzerá s vertikálnou záhradou oveľa útulnejšie. Aby sa dosiahol dokonalý mix rastlín, výstava ponúkala najrozmanitejšie dekorácie v prírodnej optike.

Nástenné panely v kôrovej optike

deco-príroda-optika-obklad steny-inšpirácia-kôra-priateľ

Vďaka stenovým panelom je možné pokryť povrchy akejkoľvek veľkosti. Zdá sa, že stena je skutočne vyrobená z kôry. Nastavte prirodzený prízvuk zdobením menšej plochy alebo použite dekoráciu v prírodnom vzhľade v celej miestnosti na rustikálny nádych.

Dizajnové motívy

deco-príroda-optika-mach-stena-dizajn-mapa sveta-stĺpik-nápad na konferenčný stolík

Pozrite sa na množstvo spôsobov, ktorými je možné dekoráciu v prírodnej optike využiť. Môžete navrhnúť akýkoľvek motív, ozdobiť sklenený stôl alebo pokryť menšie priečky machom. Takýmto spôsobom pridáte veľkú hodnotu do každej miestnosti.

Dekorácia v prírodnej optike od spoločnosti Freund

deco-prírodná-optika-kachľová-zrkadlo-kúpeľňa-nápad-kôrový-faucet-moderný

Spoločnosť Freund napríklad ponúka záujemcom široký sortiment materiálov prírodného dizajnu a dekóru v prírodnej optike. Obzvlášť pôsobivé sú modely napodobňujúce kôru stromov alebo dosky. Je možné nimi ozdobiť a navrhnúť najrozmanitejšie veci vrátane zadnej steny v kuchyni alebo akcentovaných stien.

Kôra brezového vzhľadu

dekorácia v prírodnej optike kôra-breza-biela-stena obklad-nápad-priateľ

Imitácia brezy je obzvlášť pekná. Remeselníci vždy radi používali tento druh dreva. Dôvodom je ich zaujímavá a jedinečná štruktúra. Vzor imitácie Freunda z neho robí perfektnú dekoráciu v prírodnom vzhľade.

Navrhnite fasádu

Deco v prírodnej optike fasáda-dom-kôra-nápad-rustikál-zima-sneh

Panely z kôry ako ozdoba v prírodnom vzhľade od spoločnosti Freund sú veľmi odolné. Z tohto dôvodu sa dajú ľahko použiť aj na návrh fasády alebo iných vonkajších priestorov. Domom to dodáva romantický, rustikálny vzhľad.

Mossov dizajn od Freunda

deko-prírodná-optika-zelená-rastlina-mach-kúpeľňa-vaňa

Freund ponúka nielen návrhy z kôry, ale aj atraktívne machové dekorácie. Možné sú panely na mieru, obývacie steny alebo taký dizajn s machom za sklenenou tabuľou. Spoločnosť vám týmto spôsobom pomôže so svojou výzdobou v prírodnej optike získať perfektný dizajn miestnosti podľa vašich predstáv.

Nápad na dizajn stropu

deco-prírodný-vzhľad-strop-dizajn-mach-obklady-lekáreň-laminát

Už ste premýšľali o návrhu stropu? Aj tu vám môže pomôcť dekorácia v prírodnej optike. Hore je lekáreň, ktorá má na dizajn stropu vybrané biele stenové panely. Sem tam však machové panely zdobia strop a vytvárajú prirodzený vzhľad, ktorý v kombinácii s laminátom vyzerá nádherne.

Deco v prírodnej optike – organoid ako obklad steny

deco-príroda-optika-organoid-idea-slama-vzhľad-stena-dizajn

Takzvaná organoidná technológia pochádza od Martina Jeherta a Christopha Eggera a prišla na trh v roku 2012. Ak ste ešte nepočuli o tomto type dekorácií s prirodzeným vzhľadom, je najvyšší čas, aby ste to urobili. Dvaja dizajnéri vytvárajú rôzne typy sedení, ale aj zvukovo izolačné prvky a obklady stien zo slamy, ktoré tiež vonia ako medový sen.

Prírodná tráva

deco-prírodná-optika-stena-deco-organoid-dizajn-samozrejme

Trávy, ktoré návrhári používajú na dekoráciu prirodzeného vzhľadu, pochádzajú z Álp. Ďalším dôležitým materiálom na výrobu je uhlík. Je to však kompenzované financovaním projektu v Južnej Amerike zameraného na obnovu lesov.

Vila z prírodných materiálov

deco-prírodná optika-tapeta-lotosový kvet-zelená-taiwanská vila

Tu môžete vidieť atraktívnu vilu na Taiwane, na dizajn a zariadenie ktorého boli použité iba organické materiály. K dekorácii v prírodnej optike patrí aj atraktívna tapeta v tmavozelenej farbe, na ktorej sú vyobrazené lotosové kvety..

Deco v prírodnej optike od StyleGreen

deco-prírodná-optika-stylegreen-rastliny-záhrada-vertikálna-zeleň

StyleGreen sa špecializuje na zdobenie stien. Ponúkajú sa nielen prepracované návrhy celých stien, ale aj menšie obrazy na stenu ako deko v prírodnom vzhľade, ktoré pozostávajú aj z rastlín..

Mach a iné rastliny ako ozdoba

deco-prírodná-optika-graeser-interiérový-dizajn-umelé-rastliny

Tu nájdete výber rastlín, ktoré ponúka StyleGreen. Dajú sa z nich vytvárať pekné kombinácie. Dekorácii s prirodzeným vzhľadom nemusíte obetovať žiadny čas na údržbu.

Prírodná výzdoba Rosemarie Schulz

deco-prírodná-optika-rosmarie-schulz-mach-prívesok-svetlo-zelená

Mysleli ste si, že s dekoráciou v prírodnom vzhľade je možné navrhnúť iba steny a stropy? Potom si myslel zle. Rosemarie Schulz vyvinula zaujímavé žiarovky, ktoré nielenže prinesú dostatok svetla, ale zároveň vnesú do domu prírodu, ako napríklad s touto lampou z machu.

Okvetné lístky ruží

deco-prírodná-optika-žiarovky-ruže-červený-kvet-listy

Vyberte si túto lampu a dodajte každej miestnosti večnú romantiku. Bol pokrytý červenými, sušenými lupeňmi ruží. Táto dekorácia prírodného vzhľadu od Rosemarie Schulz je dizajn, ktorý určite osloví každého.

Farebný mach

výzdoba v prírodnej optike mach-umelá-farebná-purpurovo-šedo-oranžová

Ak je pre vás zelený mach príliš nudný, stále existuje tento variant: Pestrofarebný mach. Tak získate nielen dekoráciu s prirodzeným vzhľadom, ale v miestnosti nastavíte aj zaujímavé farebné akcenty. Táto myšlienka je ideálna pre moderný interiér, ale nielen tam!

Návrhy od priateľ

Organoid

StyleGreen

Rosmarie Schulz