Halloween, VIDEO

Prstové jedlo pre deti: 3 chutné recepty na zdravé občerstvenie

Prstové jedlo pre deti točí krekry so soľnými tyčinkami

Bez ohľadu na to, či plánujete detskú narodeninovú oslavu alebo chcete prekvapiť deti vynikajúcim občerstvením na Halloween – tieto tri recepty môžete podávať pri rôznych príležitostiach a stanú sa vrcholom každého bufetu. Tváre na chlieb – mačky napchávajú najmenších šunkou, smotanovým syrom a olivami, pavúky vyrobené zo sušienok a tyčiniek praclíka sú ideálnym občerstvením medzi nimi, príšery vyrobené z jabĺk, smotanového syra a čokolády chutia nádherne a sú zdravé. Podrobné recepty vrátane fotografických pokynov nájdete nižšie, vo videu vyššie môžete postupovať krok za krokom.

Prstové jedlo pre deti: recept na príšery z jabĺk

Prstové jedlo pre deti jablkový snack k narodeninám zdravý

Ďalšie príšery vyrobené z jabĺk vyzerajú skvele na halloweenskych večierkoch pre batoľatá. Sladká pochúťka je vyrobená z jabĺk, čokolády, slnečnicových semienok a smotanového syra. V každom prípade musíte čokoládu najskôr rozpustiť vo vodnom kúpeli.

Prstová výživa pre deti monštrum z jablkovej čokolády a slnečnicových semien

A takto sa pripravujú roztomilé príšery: Jablká najskôr rozštvrtte, potom z každej štvrtiny vyrežte malý kúsok. Vložte slnečnicové semienka do jablka (pozri fotografiu vyššie).

finger food deti jablkový náter čokoláda

Na jablko namažte čokoládu (ako je znázornené na fotografii vyššie). Z jablka vystrihnite tenký plátok a dajte ho netvorovi do úst.

prstové jedlo deti recept na jablkové monštrum čokoládový náter

Oči z čokoládových lupienkov zafixujte smotanovým syrom. Lahodný dezert je pripravený.

Prstové jedlo pre deti smotanový syr rozmazané oči čokoládové lupienky

Prstové jedlo pre deti: chlebová mačka

jedlo pre prsty detské prísady mačky chlebové tváre

Chlebové tváričky vzbudzujú v deťoch apetít a zaručene urobia radosť jedálenskému stolu. Ak chcete vytvoriť mačku s chlebom, potrebujete nasledujúce prísady: krajce chleba, papriku, čierne olivy, šunku, maslo, rozmarín.

finger food pre deti nakrájajte krajce chleba

Na začiatku vykrojte z krajcov chleba kruhy pomocou hrnčeka. Na každú tvár chleba potrebujete plátok. Pre každé dieťa môžete vytvoriť rolku k narodeninám detí.

paprička na nos pre deti do nosa

Chlieb jednoducho potrieme maslom, jadrovník a rozkrojíme na polovicu. Oči mačky sú vyrobené z dvoch polovíc. Z papriky vystrihnite trojuholník – bude slúžiť ako nos.

finger food deti listy rozmarínu

Potom môžete z rozmarínu vyrobiť mačke fúzy a uši sú vykrojené zo šunky.

finger food deti mačky tvár rožky

A konečný výsledok vyzerá nádherne sladko – ale deti sa budú baviť dvakrát viac, ak sa na príprave môžete zúčastniť. Ak chcete, môžete niektoré ingrediencie nahradiť inou, sezónnou zeleninou.

Halloweenske jedlo pre deti: zábavné pavúky vyrobené z krekrov a praclíkov

finger food halloween krekry soľné tyčinky olivy

Všetky deti milujú krekry a praclíkové tyčinky – ďalšie občerstvenie je pripravené presne z nich. Na pavúky z krekrov potrebujete tieto prísady: smotanový syr, vykôstkované čierne olivy, tyčinky preclíky, oválne krekry.

finger food deti pavúk oválny kreker smotanový syr

A takto sa vyrábajú slané pochutiny: krémový syr jednoducho namažte na sušienku, pripevnite k nim tyčinky praclíka a prikryte druhým krekrom. Pevne pritlačte k sebe.

finger food deti pavúk smotana syr olivy oči

Zo smotanového syra vytvarujte dve oči. Z olivy nakrájajte slamkou na pitie malé kruhy. Ozdobte ním oči. úplné!

finger food deti halloween narodeniny spider krekry