Domy snov

minimalistický drevený dom s vnútorným dvorom uprostred veľkého mesta

Dom japonskej modernej architektúry

A Drevenica s dvorom uprostred veľkomesta? Vďaka inovatívnej architektúre je možné navrhnúť moderný dom s praktickým pôdorysom aj na najmenšej ploche. Predstavujeme vám dom, ktorý určite upúta pozornosť.

Drevený dom s vnútorným dvorom – architektúra s individualitou

záhradný dizajn dreveného plotu v japonskom štýle

Vitajte v Japonsku – krajine, kde je životný priestor veľmi obmedzený. Malý terén a veľké budovy v bezprostrednom okolí predstavujú pre architektov veľkú výzvu Arbolský dizajn.  Po prvé, mali by ste byť funkční Drevenica s dvorom na druhej strane by sa moderná architektúra mala prispôsobiť okoliu. Architekti videli riešenie problému v budove zo svetlého dreva a „oddelenej“ od zvyšku sveta vysokými plotmi. Zelené vnútorné nádvorie v kombinácii so svetlým drevom vytvára ilúziu, že ste v lese namiesto husto osídlenej štvrte.

Drevený dom s dvorom a veľkými oknami

Drevený dom s kobercom z kamienkových bonsajových stromov

To Drevenica s dvorom bol určený pre dvoch seniorov. Dvojica chcela ostrov pokoja uprostred veľkomesta, kde je zaručené súkromie. Za týmto účelom bol dom obohnaný vysokým plotom. Na dvore boli vysadené malé stromy. Dom sa cez sklenené steny a posuvné dvere otvára do záhrady a prepúšťa do interiéru dostatok slnečného svetla. Chodba so sklenenými stenami vedie obyvateľov z obývačky do súkromia – kde sa nachádzajú spálne a kúpeľňa. Interiér je jednoduchý a zariadený v tradičnom japonskom štýle. Jedná sa o jednoposchodový dom, ktorý vďaka kreativite architektov chráni súkromný priestor majiteľa domu a zároveň ponúka pohodlie a pokoj.

Chodba so sklenenými stenami spája obývaciu izbu so spálňami

Dvorové stromy presklené steny chodba

Večer jemné osvetlenie

Sklenené nástenné stropné svetlá drevený dom s dvorom

Drevená fasáda v minimalistickom štýle

drevený dom s nepriamym osvetlením so vstupom do dvora

Vchod do domu – vyrobený z betónu a dreva

Vchod do domu betónová moderná architektúra

Drevený dom uprostred veľkého mesta

jednopodlažná záhrada japonského dvora

Stavebný náčrt projektu

Plán budovy, izba, izba, garáž