Domy snov

Drevená priečka a kovové posuvné dvere premenia otvorenú pracovňu na izbu pre hostí

Drevená priečka, betón a čierny kov sú bežnými prvkami v dekore

Tento moderný rodinný dom, ktorý bol navrhnutý pre pár a ich dvoch psov, kombinuje neutrálne farby a prírodné materiály. Nachádza sa v Španielsku, presnejšie v Madride, a má obytnú plochu 200 metrov štvorcových, ktorá bola optimálne využitá na vytvorenie dokonalého komfortu bývania. Architekti z Ventura Estudio vytvorili koncept otvoreného bývania s rovnomerne preplnenými plochami a otvorenými priestormi, pričom nezabúdali na nevyhnutné súkromie. V našom článku sa dozviete, ako je to zaručené a aké materiály boli na zariadenie nábytku použité. Pozrite sa do vnútra domu a zistite, na aký účel bola použitá praktická drevená priečka.

Drevená deliaca stena kombinovaná s odolnými materiálmi

Betónové konzoly ako kontrast k drevenému konferenčnému stolíku a bielej polici v pozadí

Ako už bolo spomenuté, mladý pár má dvoch psov. Z tohto dôvodu bol kladený dôraz na materiály, ktoré im vydržia. Napriek tomu bolo teplé, moderné a príjemné prostredie vytvorené použitím útulných farieb a súčasných materiálov. Betón, betónový vzhľad a drevo sa pravidelne striedajú a čiastočne monochromatický nábytok je pestrý. To platí aj pre farby, kde čierna je akcentom a bola zvolená pre rôzne kusy nábytku a steny. Neprehliadnuteľné sú pôvodné posuvné kovové dvere, ktoré poskytujú prístup do hosťovskej izby s vlastnou terasou a ktoré je možné zamknúť alebo nechať ľubovoľne otvorené bez toho, aby vás rušili.

Otvorená kuchyňa-obývacia izba s výhľadom na modernú obývaciu izbu s jedálenským kútom

Vďaka tomu je bezproblémový prístup do všetkých miestností. Tento dizajn otvorenej miestnosti je opticky podporený použitím jednej podlahovej krytiny pre celý interiér. Čierne kovové posuvné dvere v kuchyni navyše nie sú jedinou možnosťou pre otvorené priestory v tomto dome. Okrem toho existuje aj niekoľko pekných priečok z dreva, ktoré sú jednoduché, ale vyžarujú teplo a vďaka jednoduchému vzhľadu pôsobia moderne a štýlovo. Vnútri spálne je drevená priečka v podobe dlhých skladacích dverí, ktoré preberajú úlohu rolety a oddeľujú priestor na spanie od okna a zároveň od chodby. Stacionárna drevená priečka v tej istej miestnosti oddeľuje priestor na spanie od kúpeľne. Za zmienku stoja aj druhé čierne kovové dvere v jedálni, ktoré vedú do spálne.

Otvorené obytné priestory

Minimalistické vysoké skrinky z dreva s výklenkom v čiernej farbe v kuchyni

V opačnom prípade sa dá povedať, že dom bol rozdelený vo forme dvoch osí, ktoré prebiehajú horizontálne a vertikálne. Ich križovatka je v jedálni, ktorá funguje aj ako pracovný priestor. V zásade možno všetky obytné priestory využívať na rôzne činnosti v závislosti od dennej doby. Hosťovská izba teda slúži ako domáca kancelária, ak nie je obsadená. Posteľ je zabudovaná priamo do dreveného obkladu steny a v prípade potreby ju možno sklopiť. Do všetkých ostatných obytných miestností a oblastí je možné vstúpiť okolo priesečníka uvedených osí.

Skrytý úložný priestor za drevenou stenou

Pracovný priestor s drevenou priečkou, kuchyňa a jedálenský kút tvoria os

Drevené priečky nie sú jediným zástupcom tohto materiálu. Vo veľkom sa dá nájsť aj v kuchyni. Panely sa tam prebúdzajú, ako keby to bola drevená deliaca stena alebo obklad steny. V skutočnosti však ide o vstavané skrine, ktoré slúžia na uloženie kuchynského a stravovacieho riadu a iného riadu. Čierne prvky boli integrované tak, aby sa všetko drevo nestalo príliš dobrou vecou. Okrem kuchynského ostrovčeka sú to aj nika vo vstavanej skrini a už spomínaných kovových dverách.

Neutrálne a príjemné hlavné farby

Pracovný priestor za kuchyňou má drevenú priečku a kovové posuvné dvere pre súkromie

Všetky štyri hlavné farby nájdete v dome a zdobia interiér neuveriteľne harmonickým spôsobom. V prvom rade je to teplá farba dreva, ktorá sa používa na rôzne kusy nábytku, drevenú deliacu stenu v spálni a ďalšie drevené deliace steny. Druhá farba je šedá. V tejto farbe upútajú pozornosť betónové trámy v obývacej izbe. Pohovka a podlahová krytina, ako aj závesy v spálni a obývačke sú tiež sivé. Biela je treťou farbou pokožky, ktorá dodáva interiéru svetlú atmosféru a dokonale sa prispôsobuje ďalším dvom farbám. Steny sú navrhnuté v bielej farbe, ale aj časť nábytku, ako sú vstavané police v obývacej izbe alebo stoličky Eames v jedálni, skrinka a polica v kuchyni a rôzne dekoračné predmety.

Rozkladacia posteľ v hosťovskej izbe a drevená priečka medzi priestorom na spanie a predsieňou

Čierna farba je skôr prízvukom a veľkým kontrastom k ostatným farbám a drevenej priečke, ale zároveň je použitá tak početne, že ju možno vnímať aj ako hlavnú farbu. Okrem prvkov už spomínaných v kuchyni a systémov kovových posuvných dverí slúži čierna aj ako farba umývadla v kúpeľni. Okrem toho existuje mnoho menších dekoratívnych predmetov a prvkov, ako sú žiarovky, zárubne, bočné stolíky, jedálenské stoly a rámy stoličiek, ktoré tiež dodávajú nábytku malý nádych industriálneho štýlu.

Drevená priečka. Konkrétny vzhľad a ďalšie

S drevenou priečkou a kovovými dverami sa pracovňa zmení na hosťovskú izbu

V nasledujúcom texte sa môžete bližšie pozrieť na vnútro domu a získať prehľad nielen o zariadení a farebnom prevedení, ale aj o rozložení miestnosti z vtáčej perspektívy na základe pôdorysu. Nechajte sa inšpirovať myšlienkou zariaďovania s drevenou priečkou, betónovým vzhľadom a kovovými prvkami, ako aj otvorenými a zároveň multifunkčnými miestnosťami a použite svoje obľúbené nápady na stavbu vlastného domu..

Atraktívna deliaca stena v čiernej farbe s integrovanými posuvnými dverami ako rozdeľovač miestností

Jedáleň s veľkým oknom a hosťovská izba s drevenými skladacími dverami

Drevená priečka so vstavanými dverami oddeľuje izbu pre hostí od toalety a kúpeľne pre hostí

Umývadlo v čiernom betónovom vzhľade s integrovanou drevenou základňou v kúpeľni pre hostí

Drevené police v kúpeľni a čierne stĺpové umývadlo

Zámok na posuvnú drevenú priečku z odolného kovu

Biela polica s moderným vzhľadom a kovovým prvkom v drevenej priečke

Pôdorys domu - Návrh Ventury Estudio v Madride

Vstavaná polica do obývačky s priehradkou na televízor

Naplánujte si kuchyňu z dreva as čiernym betónovým vzhľadom

Dizajn od Ventura Estudio.