Domy snov

Dizajnový dom a prístavba pre päťčlennú rodinu v Austrálii – Iron Maiden House

dom s prístavbou železo panenský dom štítový architekt architekti exteriér záhrada čelný pohľad

Moderný dom „Iron Maiden“ s prístavbou vytvorený CplusC Architectural Workshop sa nachádza na predmestí Longueville v Sydney, malej obytnej štvrti na polostrove medzi zálivom Tambourine Bay a zálivom Woodford. Táto oblasť má výhľad na rieku Lane Cove a mesto.

Moderná architektúra – dom Iron Maiden s prístavbou

dom s prístavbou železný panenský dom štítový dom projektant architekti dvorček záhradný chodník detské palmy

Mimoriadna budova pozostáva z centrály a o niečo menšej časti, ktoré sú zoradené vedľa seba. Architekti navrhli dom a prístavbu pre päťčlennú rodinu, ktorá sa po niekoľkých rokoch vrátila do Sydney z Hongkongu. Zákazníci boli zvyknutí na oceánske, subtropické monzúnové podnebie a životný štýl typický pre Hongkong. Z tohto dôvodu hľadali domov, ktorý by sa mohol vykurovať a chladiť prostredníctvom pasívneho dizajnu.

dom s prístavbou železný panenský dom štítový dom projektant exteriér fasáda čelný pohľad drevené lamely kamenný múr tráva

Budúci obyvatelia sa nebáli spochybňovať tradičné predstavy o tom, čo by mal byť domov. Vyzvali na veľkorysé spojenie s prírodou, aby zabavili rodinu a priateľov a spoločne si užívali okolie.

dom s prístavbou železo panenský dom štítový dom minimalistická kuchyňa kuchyňa ostrovček biele závesné svetlo

Predĺžená strana dala návrhárom možnosť vytvoriť dom a prístavbu s atypickými tvarmi. Vzhľadom na to, že konštrukcia bola vystavená z dvoch strán ulice, bolo nevyhnutné, aby akékoľvek dizajnové riešenie zachovalo súkromie a zároveň maximalizovalo spojenie von. Prírodný kaňon, kde je voda vytesaná do skaly a vytvára odľahlé priestory s nadrozmernými stenami, bol kombinovaný s modernou reinterpretáciou typického štítového domu, aby sa vytvoril konečný tvar..

Prepracovať úzke pasáže a pasáže

dom s prístavbou železný panenský dom štítový dom architekti architekti zastrešenie rybníka pozdĺžny prechod

Na prvý pohľad má dom s prístavbou jednoduchý tvar. Toto bolo vytlačené pozdĺž staveniska a v strede prerezané rybníkom pozdĺž stredovej osi. V tejto centrálnej pasáži boli vytvorené úzke miestnosti podobné katedrále s dlhými rybníkmi, ktoré prebiehajú rovnobežne s chodníkmi. Architekti tak pozoruhodným spôsobom prepojili vonkajšie a obytné priestory.

dom s prístavbou železo panenský dom spálňa mrežový chodník popínavé rastliny kvety drevená podlaha

To poskytuje chránený súkromný vonkajší priestor pre rodinu, kde si môže oddýchnuť a užiť si to. Okrem toho sú izby v dvojposchodových zväzkoch usporiadané teleskopicky a siahajú do zadnej časti nehnuteľnosti. Kondenzovaný vchod s výhľadom do centra domu do záhrady a na vodu sa otvára do dvojpodlažnej kuchyne s obývacou a jedálenskou časťou v blízkosti..

zastrešenie jazierka pozdĺžny prechod drevený obklad interiér

V prízemí sú okrem toho základné funkcie znížené na bazén a okolité záhrady prostredníctvom bočného okraja obráteného dovnútra. Obývaciu izbu je možné otvoriť veľkoformátovými posuvnými sklenenými dverami so zaťahovacími sieťkami proti hmyzu. To výrazne zvyšuje využiteľnú podlahovú plochu každej miestnosti na móle.

Minimalistické interiéry v dome s prístavbou vytvárajú pohodlie

štítový dizajnér architektov obývacia izba vlnitý kovový obklad súkromná obrazovka súkromia

Aj keď sa môžete pozrieť dovnútra pôdorysu, horné poschodie vyzerá von. Ak vezmete do úvahy exteriér prístavného domu Iron Maiden, má niekoľko veľkých okien s výhľadom na panorámu mesta a nerušeným výhľadom na oblohu. Činnosť na prízemí a v súkromných izbách domu chráni vodorovný drevený a vlnitý plech.

dom s prístavbou železný panenský dom spálňa mrežový chodník

Baldachýn pred stromom na ulici je zapožičaný z obývačky na prízemí a obývačky na poschodí, aby poskytoval škvrnité svetlo a zelený výhľad. Externý chodník s výhľadom na bazén sa rozkladá a spája spálne na poschodí. V budúcnosti to môže tiež vytvoriť pocit nezávislosti u detí klientov, pretože z nich vyrastú mladí dospelí.

dom s prístavbou železná panenský dom spálňa

Chodník ponúka malým deťom aj možnosť otvoriť veľké posuvné dvere spálne von. Deti tak môžu vytvoriť vonkajšiu ulicu a pozerať sa do zelene z každej miestnosti.

dom s prístavbou železo panenský dom štítový dom minimalistický obývačka schodisko dizajnér figúrky tvary polička

Každý obytný priestor v Iron Maiden House a Extension môže zabaviť malú skupinu priateľov, ktorí vystúpia na chodník a majú ďalší priestor a pasívny dohľad od dospelého na prvom poschodí. Spálne tiež nadväzujú na neuzavretý druhý obývací priestor, ktorý na definovanie svojich hraníc a múrov polovičnej výšky používa výhľad na mesto a prírodné prostredie..

Webová stránka architektov

dom s prístavbou železná panna relaxačný priestor drevené lavice stôl dvor

dom s prístavbou železo panenský dom štítový dom minimalistický obývacia izba sedací koberec

dom s kultiváciou zastrešenie rybníka pozdĺžny prechod detské kvety mriežka

dom s prístavbou železný panenský dom pôdorys

dom s prístavbou železná panna dom pôdorys bočný pohľad vyššie poschodie

dom s prístavbou železná panna dom pôdorys bočný pohľad