Domáce zvieratá

Zabezpečenie balkóna pre mačky – tipy a príklad pomocou priehľadnej siete

Trávnik pre mačky na balkóne jedzte kvetináč

Prišla jar! Čím častejšie vidíte slnko, tým je na balkóne krajšie. Domáca mačka tiež rada občas vyrazí na čerstvý vzduch. Odporúča sa však opatrnosť. Výškový syndróm je termín používaný pre mačky, ktoré padajú z vysokých okien alebo balkónov. Na rozdiel od populárneho mýtu, mačky nie vždy pristanú na nohách. Napriek tomu, že mačky majú zákrutový reflex, na výške pádu záleží. Ak je vzdialenosť väčšia alebo menšia, než je doba, za ktorú sa mačka otočí o 360 stupňov, potom ako každé iné zviera dopadne na zem a môže sa vážne zraniť alebo dokonca zabiť. Mačka prenasledujúca vtáka alebo hmyz alebo sledujúca oblak očami môže omylom preskočiť zábradlie balkóna. Ak nechávate svojho miláčika na balkóne, musíte vedieť, ako zabezpečiť svoj balkón pre mačky, aby sa predišlo nehodám alebo pádom.

Zabezpečený balkón pre mačky – mačky vždy spadnú na labky?

Ako zabezpečím balkón pre mačky tkaninou z králičieho drôtu

Mačky majú silný pocit rovnováhy, ktorý im umožňuje skrútiť vlastné telá vo vzduchu, spadnúť na nohy a tlmiť úder. U mačiek sa to nazýva skrútený reflex. Keď sa chystajú pristáť, mačky natiahnu telo na maximum a urobia pohyb v dvoch fázach – ako keby mali padák, ktorý zvyšuje trenie so vzduchom a spomaľuje pád..

Spin reflexné mačky padajú na chodidlá s pocitom rovnováhy

Z tohto dôvodu paradoxne mačky trpia viac zraneniami z niekoľko metrových výšok. Sú pre nich najnebezpečnejší, pretože nemajú dostatok času na to, aby obrátili telo vo vzduchu a padli na nohy.

Pád z veľkej výšky je tiež veľkým rizikom. Aj keď sa mačke podarí spadnúť na labky, môže úder spôsobiť fyzické zranenie. Najčastejšie poranenia hlavy, hrudníka, brucha, zlomeniny kostí na nohách a niekedy dokonca aj smrť.

balkónové sedadlo pre mačky nápady drevené police

Nezabudnite, že najmä v mestách alebo na balkóne niekoľko Rizikové faktory na pády, pretože svet domácich mačiek sa veľmi líši od ich prirodzených životných podmienok:

– Obytné budovy môžu byť veľmi vysoké (približne od 7 do 30 metrov). V izbách, v ktorých sa domáca mačka pohybuje, spravidla také výšky nie sú.

– Mačka nemá jasnú predstavu o tom, ako je vysoká, pretože sa sama nedostala do budovy. Nie je to to isté, ako keď lezie na strom.

– Povrchy terás, balkónov, parapetov, okien atď. Nemajú obvyklú drsnosť prírody. Sú klzkejšie a je nemožné, aby sa mačka zachytila ​​pazúrmi a nechala sa chytiť.

Ako zabrániť pádu z balkóna u mačiek?

zaistený balkón pre mačky so sieťou

Mačky môžu kvôli svojej povahe alebo inštinktu lovu omylom spadnúť z balkóna. Aby sa zabránilo syndrómu parašutizmu, je vhodné zabezpečiť balkón pre mačky inštaláciou sietí, tyčí alebo oplotenia. V závislosti od miesta inštalácie, vašich remeselných schopností a vášho rozpočtu nájdete na trhu tisíce možností. Majitelia mačiek si najčastejšie vyberajú priehľadné siete pre mačky.

Ako si vybrať správnu ochrannú sieť pre mačky?

Zabezpečený balkón pre mačky králičím drôtom

Teraz je na trhu veľké množstvo sietí pre mačky, ktoré je možné prispôsobiť akejkoľvek veľkosti balkóna a vyrábajú sa z rôznych materiálov a variantov. Pri nákupe siete musíte vziať do úvahy vek, hmotnosť a správanie mačky. Ak je mačka mladá a aktívna, sieť by mala byť odolnejšia a stabilnejšia ako sieť pre pokojnú a starú mačku.

Dôležitým faktorom je aj vek. Veľmi mladé mačky vyžadujú ochranné siete s menšou veľkosťou ôk, napríklad 2 cm, zatiaľ čo pre veľké mačky sú vhodnejšie 4 cm. Aby sa zabránilo prehryznutiu alebo roztrhnutiu mačky, niektorí výrobcovia ponúkajú siete pre mačky vystužené drôtom.

Ochranná mriežka pre mačky balkónové drôtené drevené police

Pri inštalácii siete pre mačky musíte postupovať podľa pokynov výrobcu, pretože sa môžu navzájom líšiť. V niektorých prípadoch je sieť pripevnená k rámu, ktorý je pripevnený k zábradliu bez vŕtania. V ostatných prípadoch je sieť pripevnená k drevenej doske skrutkami s okom.

Príklad úspešnej ochrany mačiek pred pádom z balkóna

Zabezpečený balkón pre mačky so sieťkou, drevené lamely, drevené balkónové dlaždice

Teraz vám ukážeme príklad, ako zabezpečiť balkón sieťkou.

Najprv zmerajte veľkosť balkóna a získajte dve úzke drevené lamely, oceľový drôt a pletivo s vhodnou veľkosťou ôk. Potom priskrutkujte drevené lamely pozdĺž okraja balkóna. Mali by mať rovnakú výšku ako balkón.

balkón pre mačky bezpečný sieťový balkónový obkladový systém klik

Pre väčšiu stabilitu je vhodné prevliecť lano cez sieť. Potom pripevnite sieť na drevené lamely zošívacou pištoľou. V hornej časti zaskrutkujte tri S-háky a zaveste sieť.

Zabezpečenie balkóna pre mačky Pokyny na pripevnenie siete

Sieť je pripevnená k zacvakávacím dlaždiciam oceľovým drôtom. Kúpte si teda tenký oceľový drôt a nakrájajte ho na malé kúsky. Na zadnej strane klikacích dlaždíc je plastová nosná matica, na ktorú je možné uviazať drôt. Starostlivo naplánujte, kde bude každý oceľový drôt pripevnený, aby bol rovnomerne rozložený a aby všetko nakoniec vyzeralo dobre.

balkón pre mačky bezpečný návod Drevené obklady Ikea

Potom znova položte klikacie dlaždice a začnite viazať drôt okolo siete. Vezmite dva konce drôtu a poriadne ich prevráťte. Potom skryte konce medzi štrbinami dlaždíc.

Bezpečný balkón pre mačky Upevnite sieť na drevené dlaždice

A tu môžete vidieť výsledok! Je to pekné riešenie ochrany proti pádu: vyzerá dobre a je pre mačku bezpečné. Biely dekoratívny štrk dokonale dotvára celkový obraz!

balkón pre mačky zaistiť sieť z bieleho okrasného štrku

Zabezpečte balkón pre mačky

Postavte a vyzdobte balkón pre mačky

Len preto, že je balkón zaistený sieťkou, neznamená to, že musí byť pre vašu mačku neatraktívny alebo nudný. Mačky radi vidia z vyvýšenej polohy. Ponúknite teda svojej mačke výhodné body, ako sú nástenné police, polohovacie dutiny a hojdacie siete. Mäkké vankúše sú mimoriadne dôležité pre útulné a príjemné miesto na ležanie. Na balkóne by malo byť aj miesto, kde sa mačka môže schovať.

Zriadiť balkón pre mačky

Uistite sa, že je k dispozícii čerstvá voda, ako aj podstielka. Na balkón si dokonca môžete dať polievačku pre mačky. Majú dvojakú funkciu: ponúkajú domácim zvieratám čerstvú, chladnú pitnú vodu a môžu byť aj ozdobným pútačom pozornosti vo vonkajšom prostredí..

Trávnik na balkóne pre mačky Škrabka z lepenky

Zaistite, aby všetky rastliny na vašom balkóne boli bezpečné pre mačky. Existujú určité druhy kvetov, ktoré môžu byť pre mačky škodlivé a dokonca toxické.

Ak predsa chcete mať na balkóne rastliny, zvážte zavesenie závesných košov alebo kvetináčov. Môžete tak mať požadovanú zeleň a zaistiť, aby sa vaša mačka nedostala k rastlinám.

sieť na balkóny a izbové rastliny vhodná pre mačky

Tu je niekoľko ďalších nápadov, ako na balkóne vyčarovať mačací raj:

– (umelý) trávnik

– boxy a police na stenu

– škrabadlo

– Oviňte nohy balkónového stolu povrazom

– Kmeň stromu na poškriabanie

– Kvety, rastliny, malé stromy

– Starý psí košík alebo krabica, v ktorej je tráva

– Dekorácia, ktorá sa pohybuje vo vetre

– Jaskyne, ktoré môžete použiť ako skrýšu alebo na šlofíka

– Catnip v kvetináčoch

Balkón na ochranu proti pádu pre mačky lezenie po sieťke

balkónové sedenie pre mačky drevené dosky ochranný drôt

balkónové a izbové rastliny vhodné pre levanduľové mačky

Lezecká stena drevené mostové police balkón kat