Dom a záhrada

Nezvyčajné nápady na dizajn záhrady – šťastnejšia záhrada

nápady na záhradný dizajn lavička mozaika dizajn kvetinové motívy

Premeňte svoju záhradu na skutočnú oázu pre horúce dni jednoduchým osviežením niekoľkými farebnými a originálnymi akcentmi. Vneste do záhrady dobrú náladu bez toho, aby ste sa museli starať o malé experimentovanie. Stačí popustiť uzdu fantázii. Máme tu niekoľko neobvyklých Nápady na dizajn záhrady, ktoré vám môžu pomôcť vyzdobiť vašu záhradu šťastnejšie.

Nápady na záhradný dizajn s textilom

nápady na záhradný dizajn textilné dekoračné vankúše kvetinová modrá žltá drevená stolička

S textíliami môžete vytvoriť jedinečné prostredie. S letom sa hodia najmä jasné a výrazné farby. Ozdobte posedenie pomocou vankúšov alebo dekoratívnych vankúšov a užite si voľné minúty.

Nápady na dizajn záhrady – kvetináče a iné nádoby

nápady na záhradný dizajn kvetináče dekorácia farebné kvety

Nepodceňte efekt, ktorý majú kvetináče na terase a v záhrade! Pomocou rôznych návrhov, ktoré sú dnes ponúkané, môžete vytvoriť vlastné oblasti, ktoré úplne zodpovedajú vášmu vkusu.

Dizajn s fontánou ako kvetináčom

nápady na záhradný dizajn fontána kvetináč šťavnaté dekorácie

Namiesto klasických kvetináčov môžete zvoliť aj originálnejšie varianty, napríklad tento nápad s fontánou. Môžete mať dokonca aj starý, ktorý bežne nepoužívate. Vyberte si akékoľvek kvety a rastliny a vytvorte si malý raj.

Nápad s čajníkom

nápady na záhradný dizajn váza na čajovú kanvicu gaensebluemchen

Stará čajová kanvica je vhodná ako váza aj ako kvetináč. To dodáva vonkajšiemu priestoru určitý vintage nádych, ktorý vytvára romantickú atmosféru. Neváhajte prísť s ďalšími nápadmi na nádoby pre záhradný dizajn.

Nápady na záhradný dizajn – správne osvetlenie

Lucerny na zavesenie-nápady na záhradnú výzdobu

Na to, aby bola vaša záhrada šťastná, nepotrebujete veľké sumy peňazí ani prebiehajúce rekonštrukcie. Práve naopak! Stačí použiť staré položky a obnoviť ich. Tak získate jedinečnú dekoráciu podľa svojho vkusu. So správnym osvetlením môže vaša záhrada pôsobiť nielen prívetivejšie, ale stane sa aj romantickým zákutím, do ktorého sa budete môcť vrátiť.

nápady na dekoráciu záhrady lampa s vázou-kyticou

Namiesto použitia bežných žiaroviek si môžete vyčarovať záhradné osvetlenie sami. Napríklad staré murárske nádoby namaľujte jasnými farbami a použite ich ako lampióny. Predtým ho naplňte pieskom a potom do neho vložte čajovú sviečku. Jednoducho omotajte drôt okolo horného okraja skla, ktoré budete neskôr používať na zavesenie. Uistite sa, že je bezpečne pripevnený. Rozložte sklenené lampáše po celej záhrade a žasnite nad skvelou atmosférou, ktorú vyžarujú.

Nápady na záhradný dizajn – šťastná záhradná cesta

Vytvorte záhradné chodníky v tvare listu, urobte si nápady sami

Záhradná cesta môže slúžiť ako ozdoba aj ako pohodlie. Ale to mu nevadí, aby to trochu duplikoval, aby priniesol do záhrady viac dobrej nálady. Vytvorte si cestičku z trávy a postavte rôzne figúrky: figúrky zvierat, maľované kamene ako lienky, koše plné kvetov alebo indikátor vetra.

Ďalším variantom je urobiť cestičku z kameňov. Môžete pridať stopy, aby bola táto cesta menej nudná. Na chodidlá použite veľký kameň a na prsty na nohách menšie kamene. Alebo môžete nastaviť rozcestníky ako ozdobu. Mali by ste však dávať pozor, aby sa detaily, ktoré do cesty pridáte, nestratili na pozadí, ktoré cesta tvorí.

Vytvorte pútač očí

nápady-pre záhradníctvo-dekor Recyklácia bicyklov nápady

Bez ohľadu na to, aká veľká alebo malá je vaša záhrada, mali by ste si vytvoriť miesto na odpočinok. Nudné stoličky a stoly je možné ľahko namaľovať v jasných farbách, ako je modrá, ružová alebo žltá. Môžete tiež použiť obyčajné rybárske stoličky, pričom nudnú tkaninu vopred nahraďte veselšou. Vyberte si konkrétnu farbu alebo buďte odvážnejší a urobte z každej stoličky inú farbu. Ale pretože existuje riziko, že stoličky budú pôsobiť nevkusne, mali by ste sa vopred uistiť, že sa vzory navzájom zhodujú.

Nápady na záhradný dizajn – Lavica vyrobená zo starých stoličiek

Postavte si vlastnú lavičku pre nápady na cykloturistiku v záhrade so starými stoličkami

Ak vám zostanú 2-3 staré stoličky, môžete z nich vytvoriť lavicu. Za týmto účelom spojte stoličky so širokou doskou, ktorú na sedadlá pribijete. Operadlá môžete ozdobiť technikou decoupage. Jednoducho položte na sedadlo niekoľko farebných vankúšov.

Tienisté miesto na odpočinok

nápady na terasu dekorácia kovové stoličky barový pult veselé farby

Tieň väčších stromov vo svojej záhrade môžete tiež dobre využiť. Zaveste pestrofarebnú hojdaciu sieť, v ktorej budete v horúcich dňoch odpočívať.

Nápady na záhradný dizajn – kvetináče a stojany na kvety s rozdielom

záhradný dizajn kreatívne nápady farba kvetináče farebné

Okrem bežných kvetináčov existuje mnoho ďalších vecí, ktoré môžete použiť na pestovanie rastlín, korenia a zeleniny. Zaujímavé Nápady na dizajn záhrady sú staré gumáky, napájadlá alebo dokonca už nepoužívané zásuvky komody, ktoré beriete ako kvetináče pre vaše rastliny. Zároveň do svojej záhrady prinesiete určitú odrodu. Niektorí do nich tiež používajú koše, aby do nich zasadili korenie, ktoré potom záhradu naplnia príjemnou vôňou. Košíky si môžete vopred urobiť veselšími pridaním umelých kvetov alebo mašličiek alebo ich vymaľovaním v rôznych farbách. Zapojte fantáziu a trochu osviežte svoje obyčajné kvetináče. Ukážte odvahu a vyniknite.

Recyklujte staré topánky

Kvety v čižmách-nápady na recykláciu vlastnými rukami

Drevené boxy ako police na kvetináče

Vyrobte si vlastné záhradné police z drevenej škatule

Konvička ako váza

nápady na záhradnú výzdobu upcycling projekt zalievanie môže ako váza

Staré kvetinové pneumatiky zafarbené v jasných farbách slúžia ako kvetináče

nápady na recykláciu staré pneumatiky na autá zafarbené farbami v spreji nápady na kvetináče

Extravagantnejšie Nápady na dizajn záhrady: Niektorí iní sa spoliehajú na extravagantnejšie veci do domácnosti: záhradný šalát v starom cedníku, farebné petúnie, ktoré rastú v starej vani, alebo umývadlá, ktoré slúžia ako kvetináče pre pelargonie. Ak sa podobných neobvyklých nápadov radšej vzdáte, existujú pre vás ďalšie zaujímavé varianty, vďaka ktorým bude vaša záhrada vyzerať šťastnejšie. Za týmto účelom vezmite svoje bežné kvetináče a namaľte ich jasne, namaľujte bodky, tváre alebo iné vzory. Aby ste vyzerali ako na pláži, môžete na vrch hrnca prilepiť mušle.

Tipy na dekoráciu záhradného trpaslíka tipy pre záhradných začiatočníkov

Ďalej Nápady na dizajn záhrady, s ktorou záhrada prinesie dobrú náladu:

  • Vyberte si roh, kam môžete položiť stôl, na ktorý položíte veľa malých kvetináčov s pestrofarebnými kvetmi.
  • Namiesto bežných stojanov na kvety si vezmite starý rebrík, na ktorého schody položíte rôzne kvetináče. Ak im chcete skryť nohy, môžete na ne zavesiť brečtan.
  • Nepodceňte príjemný efekt zavesených košov.
  • Na umiestnenie záhradného náradia použite starý háčik na kabáty. Aby ste sa uistili, že sa bude hodiť aj do vašej farebnej záhrady, vopred si ju vymaľujte žiarivými farbami.

nápady na recykláciu nápady do záhrady na vysadené čižmy do dažďa

Dekorácia záhonu na fúriku pre nápady na záhradný dizajn