Dom a záhrada

Navrhovanie terasy a záhrady – skvelé nápady pre šťastnú atmosféru

dizajn terasy a záhrady jedálenský stôl nábytok kovový romantické schody stredozemné

Pozrite sa na tieto nápady od siedmich návrhárov, od jedálenských kútov po detské ihriská, s ktorými vám pomôžu Navrhnite terasu a záhradu môcť. Kľúčom k úspešnej konverzácii je zosúladiť centrum akcie s okolím. Nasleduje 7 dizajnérov, ktorí pri navrhovaní terasy a záhrady zahrnuli najrozmanitejšie typické outdoorové aktivity. To zahŕňa relaxáciu, útulnú večeru, ako aj hru detí pod holým nebom.

Navrhnite terasu a záhradu – Jedlo

ratanový záhradný nábytok na terasu a záhradu okolo bazéna s jedálenským stolom

Väčšina ľudí považuje jedenie vonku za relaxačné a útulnejšie. Najdôležitejšou vecou pri plánovaní je skombinovať jedálenský kút s okolím. Outdoorové aktivity si vyžadujú istú dávku flexibility, pretože koniec koncov nemáte kontrolu nad slnkom, mesiacom, mrakmi ani dažďom. Môžete však v závislosti od možných zmien počasia Navrhnite terasu a záhradu.

Ochrana pred slnkom na terase

terasa a záhrada dizajn slnečník kôš nábytok dlažba kameň

Obed na horúcom slnku bude napríklad príjemnejší, ak sa pred ním ochránite pod slnečníkom, mrežou s vínom, pletivom z bambusu alebo látky alebo rohožou z trstiny. Po západe slnka budete chcieť nekryté miesto, aby ste mohli sledovať nočnú oblohu. Nábytok by mal byť vodotesný, pokiaľ ho nechcete stále meniť.

Dizajn s markízou

dizajnová markíza terasy a záhrady myšlienka tieň ležadla

Slnečné plachty sú tiež skvelým spôsobom, ako poskytnúť slnečnú ochranu v lete. Vyzerajú tiež moderne a môžu byť umiestnené kdekoľvek, buď na stenu, alebo na stĺpiky. Niekoľko slnečných plachiet je možné navzájom kombinovať.

Navrhnite verandu

dizajn terasy a záhrady, hnedý gauč, ratan, veranda, nápad, vtáčia klietka

Ak máte verandu alebo verandu, je to samozrejme najlepšie miesto na vytvorenie jedálenského kúta. Vždy ste tak chránení pred slnkom a dažďom a na konci sezóny nemusíte premýšľať, kam slnečnú ochranu uložiť..

Jedálenský stôl do záhrady z teaku

vytvorte príjemnú atmosféru pre vonkajšie stolovanie

 • Interiérový dizajnér Jeff Andrews vyvinul tento 3,6 metra dlhý teakový jedálenský stôl, ktorý slúži aj ako bufet. Lavičky sa vyhýbajú neporiadku, keď je veľký ruch. Vintage kovové kreslá v marockom štýle dodávajú určitý charakter.dizajn terasy a záhrady vintage dekorácia nábytku
 • Vintage nábytok perfektne zapadá do vonkajšej oblasti, najmä v kombinácii s moderným štýlom. Dizajnéri našli taký štýl Eric Ossart a Arnaud Maurières na starých hotelových stoličkách, ktoré boli súčasťou terasy hotela Dar al Hossoun v marockom Taroudante.

  “Sú to plastové stoličky zo 70. rokov minulého storočia, ktorých pôvodná farba bola výrazne modrá,” hovorí Maurières. „Namaľovali sme ich zelenošedým odtieňom,“ čo je farba, ktorá zodpovedá prostrediu olivového hája s rozlohou 100 akrov. Hostia používajú terasu predovšetkým na koktaily na konci dňa. Jazmín, ktorý prerastá plotom, dodáva prírodnú a očarujúcu vôňu.

1953 vytvoriť originálny návrhár návrhov z Los Angeles

 • Tento domov Rodneyho Walkera z roku 1953 je v Los Angeles. Renovoval ho grafický dizajnér George Mimnaugh. Súčasťou je travertínový stôl, ktorý je v minimalistickom štýle umiestnený pod strešnými trámami. Tento dizajn je dobrým príkladom toho, ako je možné oblasť prepojiť so susednou architektúrou.

záhradný dizajn calistoga california krásny rodinný dom

 • V kalifornskom Calistoga majitelia tohto dizajnu posúvajú jedálenský kút na vyššiu úroveň. Hoby záhradníci používajú recyklovanú sekvoju ako podporu pre baklažány, tekvice, paradajky a aromatické rastliny. Hliníkový stôl na mieru má v strede priehradku na fľaše vína. Mreže vyrobené z recyklovaných oceľových rúrok robia oblasť intímnejšou bez rušenia výhľadu.

Navrhovanie terasy a záhrady – hranie

terasa a záhrada vytvárajú priestor pre celú rodinu

Jeden z najväčších problémov, s ktorými sa stretáva niekto vážny Navrhnite terasu a záhradu je urobiť oblasť na jednej strane peknou a na strane druhej priateľskou k deťom. “Najlepším riešením je použiť veľkú predstavivosť a vybrať si správne príslušenstvo,” hovorí návrhár Clare Matthews z Veľkej Británie.

 • Dubové drevo tohto nadrozmerného posedenia je dostatočne hladké na to, aby ste mohli chodiť naboso. Uhol operadiel bol zvolený ako uvoľnený, ale nie príliš uvoľnený. Takúto platformu môžu skrývať rôzne rastliny. Tu sa používala Stipa arundinacea.

  Na fotografii môžete vidieť Matthewa a jeho dve dcéry. Často robia z areálu javisko, aby podali zaujímavý výkon pre divákov, ktorí nájdu priestor v tráve.

Vytvorte si terasu a záhradu, v ktorej si môžete hrať s prírodou

 • Krajinný architekt James Lord navrhol tieto pahorky Zeme pre päťčlennú rodinu v Kalifornii, ktorú rodina nazýva „Hobitie mohyly“. Slúžia tiež ako stabilizácia pôdy. Kopce sa okamžite stali obľúbeným ihriskom susedných detí. Môžu za to predovšetkým integrovaná trampolína, ktorá sa nachádza na jednom z kopcov, a malé šachty potrubného systému, cez ktoré sa dajú kotúľať loptičky alebo iné malé predmety.

terasa a záhrada robia hobití dom dokonalým

 • Tento dom hobitov vyrobil Surfacedesign Inc.. špeciálne navrhnuté pre deti. Jeho vonkajší dizajn je navrhnutý tak, aby oslovil aj dospelých. „Deti dostávajú veľa,“ hovorí návrhár James Lord, „ale to im umožňuje využiť ich predstavivosť.“ Tento dom je tiež navrhnutý tak, aby nesúvisel s vekom a aby sa tak ľahko nezaujímal. „Môj zákazník chcel záhradu, v ktorej by deti mohli vyrásť.“

Navrhovanie terasy a záhrady – relaxácia

dizajn terasy a záhrady, relaxačný salónik

Pokiaľ ide o vypínanie vonku, neexistuje nič ako útulné sedadlá. Hmotnostne orientované povrchy by mali byť pokryté mäkkými vankúšmi alebo vankúšmi. Všetko, čo súvisí s pohybom, napríklad hojdacia sieť alebo hojdačka, vám zaručene zabudne na stres.

 • Navrhnite terasu a záhradu – Architekt Alex Pössenbacher navrhla rôzne dovolenkové domy v Mexiku a Kostarike. Navrhol altánok pre tento dom v Costa Careyes na tichomorskom pobreží Mexika. Na verandu sa vstupuje cez spálňu. „Cieľom bolo navrhnúť krytú oblasť, ktorá poskytuje ochranný pocit a je rovnaká ako vonkajšia časť súčasne,“ vysvetľuje Pössenbacher. „Krivky strechy rámujú aj záhradu a výhľad na more.“

  Nenápadné stoličky a príručné stolíky sú skvelým spôsobom, ako odložiť nápoje, občerstvenie a čítanie. To isté platí pre moderný konferenčný stolík, ktorý je vyrobený z koralov a dreva. Príjemné lapanie vody v pozadí poskytuje ďalší relax. Použil sa na to kameň lavadera zo 16. storočia.

 • Klenutý strop prináša tejto mexickej terase eleganciu. Je tiež dielom architekta pre luxusné prázdninové domy Alex Pössenbacher. Okrové odtiene dodávajú sviatočnú atmosféru v zemitých farbách a zaoblenom sedacom nábytku. Sú návrhom jeho brata Marka Pössenbachera.

 nápady na dizajn terasy a záhrady nábytok salónik

záhradný komfort relaxácia vodný hluk prírodné kamene