Dom a záhrada

Nákup alebo prenájom markízy – tipy na výber a funkčné prevedenie

Väčšina ľudí chce kúpiť alebo prenajať párty stan, aby našiel praktické riešenie pre svoju plánovanú záhradnú párty za rôznych poveternostných podmienok. Majitelia nehnuteľností alebo nájomcovia, ktorí žijú v dome so záhradou, ho môžu použiť na zorganizovanie akcie s minimálnym úsilím. Z tohto dôvodu sme pre vás zostavili niekoľko užitočných informácií o rôznych modeloch párty stanov.

Ktorý párty stan pri akej príležitosti?

Požičajte si alebo kúpte skladací stan pre špeciálne príležitosti, ako sú svadby

Plánujete rodinnú oslavu vonku? Potom je skladací stan veľmi vhodnou možnosťou. To vám a vašim hosťom umožní zdieľať spoločné chvíle v chladnom tieni alebo v lete v daždivom počasí vodotesný altánok utrácať. Ak si teda chcete užiť relaxačný čas na záhrade so svojimi susedmi alebo priateľmi, takýto párty stan alebo záhradný altánok by bol tou najlepšou voľbou. Párty stany sa zvyčajne používajú na krátke časové obdobia a na špeciálne príležitosti. Z tohto dôvodu by ste to mali zvládnuť Postavte a rozoberte záhradné pavilóny čo najskôr byť schopný. Väčšina týchto stanov je preto vyrobená z látky a dá sa rýchlo zložiť. Markíza však môže urobiť viac, než len slúžiť na príležitostné akcie. Niekedy dokonca zostane v záhrade celé leto. Môžete ho tiež vybaviť osvetlením, aby ste mohli zostať do neskorých nočných hodín.

Tipy na nákup

vo vnútri veľkého záhradného pavilónu postaveného s kovovou konštrukciou

Pri kúpe stanu tohto typu by ste mali, v prvom rade, venovať pozornosť svojim vlastným potrebám. Ak chcete párty stan často rozoberať a rozoberať, odporúčame vám skladací stan. Stabilita je tiež dôležitá: Aj v lete môže jedna alebo druhá búrka zametať záhradu, ale párty stan by mal zostať stáť. Zásadná je stabilná základná konštrukcia a odolný materiál, ktorým je stan pokrytý. Pokiaľ ide o veľkosť, hlavnú úlohu zohrávajú aj vaše vlastné potreby. Musíte teda zvážiť priemerný počet hostí, ktorých by ste chceli ubytovať vo svojom párty stane. Aj pre párty s malou skupinou by mala byť minimálna veľkosť Párty stan 3 × 3, alebo ešte lepšie 3 × 6 Merače. Pri väčších udalostiach mohol záhradný altánok merať dokonca päť krát päť metrov a viac. Aké typy takýchto stanov by však mohli byť pre vaše účely najlepšie? Tu sú niektoré z nich:

Skladací stan

skladacie lavice pod zelený záhradný stan vyrobené z látkovej záhradnej párty proti dažďu

Takéto skladacie stany sú mimoriadne praktickou možnosťou pre súkromné ​​použitie. Ich konštrukcia je zvyčajne vyrobená z hliníka alebo ocele. Hliníkové varianty sa vďaka svojej nízkej hmotnosti obzvlášť ľahko prepravujú, takže pravidelná montáž a demontáž nie je problémom. Na nastavenie musíte stan rozložiť v dvoch rohoch. Na ochranu pred slnkom, vetrom a dažďom sú skladacie stany potiahnuté textilným materiálom alebo plachtou.

Pagodový stan

obrovský pagodový stanový párty stan na lúke vonku

Pagodový stan je funkčný a zároveň krásny stan. Je k dispozícii aj v skladacej verzii a zvyčajne sa používa na veľmi špeciálne príležitosti, ako sú svadby alebo vonkajšie firemné akcie. Pagodové stany nájdete predovšetkým v Ázii, ale čoraz väčšej obľube sa tešia aj v Nemecku. Pagodové stany s vysokými špičatými strechami pôsobia elegantne a ľahko. Tento stan má spravidla rám z hliníkových profilov a spojovacie diely z ocele, ako aj strešné a bočné plachty.

Kúpte a postavte vhodný párty stan

Ak máte napríklad naplánovanú grilovaciu párty, ale predpoveď počasia hovorí o popoludňajšej búrke, nie je dôvod meniť svoje plány. Kúpená markíza môže udržať všetkých hostí a gril v suchu. Na to však musíte správne postaviť a nastaviť. Vo väčšine prípadov by sa na stavbe mali zúčastniť najmenej dve osoby a dodržiavať nasledujúce informácie:

grilovanie v záhrade skladací stan do dažďa vodotesná ochrana

  • Vyberte rovný povrch, ktorý je aspoň taký veľký ako markíza.
  • Rúry sú zvyčajne označené tak, aby ukazovali, kam patria.
  • Profily pre rohy sú tiež označené.
  • Potom vložte rúrky do rohových profilov.
  • Teraz prevlečte strechu cez hlavný rám a pripevnite ju k rúrkam popruhmi.
  • Napínacie káble zaisťujú väčšiu stabilitu.
  • Večierkový stan je pripravený – oslava sa môže začať.