Dom a záhrada

Ako správne rozložiť terasu – dôležité kroky plánovania

Vytvorte terasu vonkajší-nápad-trávnik-umelý-záhradný-nábytok-biely

Na úspešné navrhnutie a výstavbu vonkajšej plochy sú potrebné jasné ciele. Len s podrobným plánovaním terasy v konečnom dôsledku tiež splní vaše očakávania. K Vytvorte si terasu zahŕňať jasné ciele a zostavenie rozpočtu. Tiež by ste mali mať jasno v jednotlivých stavebných krokoch a robiť presné rozhodnutia, vďaka ktorým bude stavba prebiehať hladko.

Ako správne rozložiť terasu – potrebné kroky k úspechu

Vytvorte zastrešenie terasy minimalisticko-betónovou vaňou-rastlinou

Sadnite si k tomu Vytvorte si terasu Základné ciele stanovením toho, ako chcete danú oblasť využiť a ako honosná by mala byť hotová terasa alebo veranda. Čím sú vaše ciele presnejšie, tým bude výsledok nakoniec uspokojivejší. Je napríklad k ničomu, ak chcete terasu na príjemné večery pre dve alebo tri osoby a chcete plochu zbytočne rozširovať. V tomto prípade stačí, ak si naplánujete intímnejšiu oblasť so stolom a dvoma alebo tromi stoličkami. Ak však plánujete pravidelne organizovať večierky pre 20 a viac osôb, potrebujete terasu s dostatkom priestoru pre jeden alebo viac veľkých stolov a prípadne aj vonkajšiu kuchyňu..

Z hľadiska architektúry dbajte na to, aby bola terasa kompatibilná s vonkajším dizajnom vášho domova a záhradnej krajiny. Na plánovanie terasy by bolo najlepšie najať si špecialistu. Na mysli sú architekti, dizajnéri a krajinní architekti. Môžu vám pomôcť načrtnúť vaše nápady a zaistiť, aby bol projekt v súlade so stavebnými predpismi a obecnými predpismi a aby bol dodržaný stavebný limit. Môžu tiež ušetriť zbytočné náklady predvídaním budúcich problémov a navrhovaním riešení pred začatím stavby.

Pri plánovaní terasy navrhnite rôzne oblasti a kroky. To dáva vášmu návrhu určitý stupeň flexibility. Ak máte menšie posedenie, môžete mu časť terasy nechať. Ak je na večierku niekoľko hostí, môžete ich ľahko rozšíriť. Vaša terasa nemusí byť veľká, aby bola flexibilná. Použite kvetináče a boxy, nábytok alebo pergolu, altánok alebo altánok na usporiadanie vonkajšieho priestoru a zvýraznenie jednotlivých oblastí..

Pri plánovaní terasy myslite na vymoženosti, ktoré jej chcete pridať. S niektorými elektrickými zásuvkami môžete napríklad nastaviť podlahové a stolné žiarovky alebo používať stereo a prenosný počítač vonku.

Ako správne rozložiť terasu – urobte náčrty

Vytvorte terasu betón-drevo súkromie obrazovka-krb-lavica

Nakreslite sa počas Plánovanie náčrtkov terasy. Obsahujú a takpovediac ukladajú vaše nápady. Použitie meradla vám pomôže zviditeľniť proporcie vašich myšlienok a podrobností. Náčrty sú tiež prospešné pri zamestnávaní architekta alebo dizajnéra. Toto je najlepší spôsob, ako mu vysvetliť svoje nápady a nápady.

Perfektné kresby sú pre Vytvorte si terasu zbytočné. Náčrtky majú zaistiť, aby všetko dôležité, ako sú cesty a terénne úpravy, bolo zahrnuté do konečného plánu. Uložte si všetky náčrty, aby ste videli, ako sa vyvíjali vaše nápady na dizajn.

Náčrt s pohľadom zhora vám pomôže pri plánovaní terasy, dobrom rozdelení vonkajšieho priestoru a hľadaní vhodného miesta pre záhradný nábytok, chodníky a samozrejme terasu, ktorá ladí s okolím..

Okrem plánovania terasy môžete kresliť aj náčrty bočných strán vonkajšieho priestoru alebo ich nakresliť spredu. Takýmto spôsobom môžete lepšie plánovať a hodnotiť zvislé objekty, ako sú obrazovky ochrany osobných údajov alebo ploty.

Pri plánovaní terasy sa snažte odhadnúť aj tieň, ktorý počas dňa padne. Toto je obzvlášť dôležité neskoro popoludní alebo večer, pretože zvyčajne je čas na odpočinok a rozhovor.

Na skicu je najlepšie použiť pôdorys vašej nehnuteľnosti. Sú tam uvedené tvar a veľkosť nehnuteľnosti, ako aj jej hranice a konštrukčné limity a môžete ich použiť ako vodítko pri plánovaní terasy.

Premeňte pozemok na milimetrový papier. Označte svoj dom a všetky vedľajšie budovy, ako sú garáže alebo prístrešky, štítkom. Všimnite si, akým smerom je sever a určité črty krajiny alebo záhrady. Patria sem stromy alebo záhony kvetov a zeleniny. V prípade stromov by ste si mali všímať aj približný obvod kmeňa a koruny. Pridajte tiene podľa denného času, v ktorom trávite väčšinu času v záhrade. Najlepšie je tento základný náčrt skopírovať niekoľkokrát. Teraz na to môžete nakresliť svoje nápady a začať s plánovaním terasy kedykoľvek alebo ich navzájom porovnať.

Pri vytváraní terasy zaistite dostatočný tieň!

terasa-vytvorte-baldachýn-salónik-jedálenský kút-zapustené osvetlenie

Terasy sú prechody, ktoré majú prepojiť vnútorný priestor s vonkajším. Zahrnuté by mali byť aj časti záhrady, ako sú stromy a záhony Vytvorte si terasu zahrnúť. Pri plánovaní majte na pamäti nasledujúce veci:

Stromy sú hlavným prvkom dobre naplánovaných vonkajších priestorov. Poskytujú tieň, zaisťujú súkromie a prirodzene pútajú pozornosť. Urobte maximum a pokúste sa začleniť existujúce stromy do svojho návrhu a plánovania terasy. Samozrejme môžete vysádzať aj nové stromy. Je to však dosť drahé, pretože stromy dostatočne veľké na to, aby poskytovali tieň, sú veľmi drahé. Veľké stromy vyzerajú obzvlášť skvele, keď stojíte uprostred terasy. S dostatočnou vynaliezavosťou sa dá okolo nich stavať. Takto prirodzene získate tienisté miesta a tiež to vyzerá skvele.

Rýchlo rastúca vinič je ďalším spôsobom, ako pridať tieň a súkromie. Pri plánovaní terasy by ste mali vziať do úvahy aj mreže, na ktoré sa môže vinič vyšplhať. Zaistite, aby jeho tvar a štruktúra zodpovedali zvyšku dizajnu terasy. Za správnych podmienok môže vinič rásť kdekoľvek od 4 do 6 metrov za jednu sezónu a až do polovice leta vás poteší množstvom zelených listov. Rýchlo rastúce popínavé vína, ako napríklad trúbkový kvet alebo plamienok, poskytujú nielen tieň, ale aj pekné farebné kvety počas najhorúcejších letných dní..

Vytvorenie terasy – s rastlinami treba počítať

terasa-vytvoriť-moderný-biely-nábytok-bambus

Ak je terasa vyvýšená, môžete okolo nej vysadiť niekoľko rastlín vysokých až tri stopy. To vám umožní skryť základy, hromady, stĺpy alebo iné konštrukčné prvky, ktoré by inak boli viditeľné. Pri výbere rastlín dávajte pozor na to, koľko slnka dostane oblasť, do ktorej ich budete sadiť. Je možné, že časť rastliny je prevažne v tieni, preto by ste sa mali uistiť, že sa príslušné rastliny cítia príjemne na mieste, ktoré ste im vybrali. V takom prípade vyberte kvety, ktoré si vystačia s malým slnkom.

Rozložte terasu – Chráňte existujúce rastliny

vytvoriť strechu terasy priestrannú veľa ľudí pozýva drevo

Aby ste počas výstavby chránili už existujúce zariadenia, požiadajte svojho dodávateľa, aby bol opatrný pri stavbe základov na terase alebo pri reštrukturalizácii svahu s opornými múrmi. Koreňové systémy rastlín sa dajú ľahko poškodiť kopaním alebo ťažkými predmetmi na povrchu Zeme. Na ochranu stromov sa odporúča vidieť jeho korunu ako hranicu, takže stavebné práce by nemali prebiehať bližšie k nej. Vykopanie niekoľkých dier do základu zvyčajne nepoškodí veľký strom. Môžete však zabrániť možnému poškodeniu koreňového systému, ak si vyberiete základy, ktoré nevyžadujú veľa kopania alebo konzolovú terasu (vo vzduchu). V prípade druhého z nich by ste sa mali poradiť s architektom alebo inžinierom.

Môžete si tiež nechať prestavať svoj obľúbený strom. Jeho kmeň by však nemal byť široký viac ako 2 metre. Používa sa tu takzvaná guľová fréza, ktorá vytiahne strom a jeho koreňový systém zo zeme. Vopred zistite viac a nechajte si poradiť, aby ste sa uistili, že príslušný strom je skutočne možné opäť zasadiť.

Vytvorte terasu – plánujte so záhradným architektom

správne navrhnúť záhradný barový salónik s terasou

Ak chcete, môžete si najať aj záhradného architekta alebo dizajnéra. Navrhnú mapu vášho majetku, na ktorej budú integrovať vaše nápady a vytvoria tak plán, ktorý bude zahŕňať všetky vaše nápady.

Rozložte terasu – mala by ladiť s vašim domom

vytvorte krásne dizajnové nápady terasy okolo svetlého dreva

Je tiež dôležité, aby nová terasa bola v súlade s dizajnom vášho domova. Proporcie, ako aj materiály a umiestnenie zábradlí, plotov, schodísk, altánkov, obrazoviek ochrany osobných údajov a ďalších prvkov by mali zodpovedať štýlu domu..

Každá časť dizajnu nehnuteľnosti je sama o sebe jedinečná, ale pri plánovaní terasy, aby ste dosiahli harmóniu, by ste mali dodržať niekoľko pravidiel:

Nechajte sa inšpirovať svojim domom. Stavebné prvky nemusíte presne kopírovať, ale napríklad stĺpy alebo zábradlia by ste mali vyberať starostlivo a ladiť s celkovým štýlom domu. Hrajte s prvkami, farbami a štýlom, aby ste našli harmóniu.

Pri plánovaní terasy sa vyhnite novým materiálom, ktoré sa veľmi líšia od existujúcich. Dvojpodlažný tehlový dom preto potrebuje terasu z tehál, a nie z kameňa alebo betónového povrchu. Ak chcete zmiešať materiály a farby, mali by ste tiež pridať prvky originálu. Betónová paluba pre tehlový dom by vyzerala lepšie, ak by bol betón zafarbený na tehlovú farbu alebo bol obklopený malou tehlovou stenou..

Proporcie sú dôležité. Nepreháňajte to s navrhovaním terasy, ktorá zahltí dom. Aj keď peniaze nie sú problém a vy ste prišli s najveľkolepejšími kombináciami, konečný projekt by mal byť úmerný veľkosti domu. Aj tu vám náčrty pomôžu pri plánovaní terasy. Zaznamenajte svoje nápady vo vzťahu k domu a týmto spôsobom vizualizujte a experimentujte s proporciami a veľkosťami. A aj keď si najmete profesionálneho dizajnéra, vaše náčrty im pomôžu vidieť vaše zásluhy.

Vytvorenie terasy – naplánujte si jednotlivé plochy

vytvorte vankúše na terasu terasy čierna pohovka biela

Pri plánovaní terasy je zaujímavé predstaviť si, ako nová vonkajšia plocha alebo terasa zmení prostredie vonku. Predstavte si však aj to, ako terasa zmení okolie priľahlých miestností v dome. Patria sem napríklad nové vstupné oblasti a trasy so zvýšenou premávkou. Skúste prepojiť terasu s interiérom tak, aby nebola narušená doprava a mohla plynulo plynúť, aby ste bez problémov a bez predmetov v ceste prechádzali miestnosťami na terasu. Zmeny by mali zodpovedať aj vašim predstavám o pohodlí.

Najlepší prechod na terasu tvoria kuchyne, obývačky alebo iné miestnosti, v ktorých sa rodina schádza. Zoberte to do úvahy pri používaní súboru Vytvorte si terasu. Tieto miestnosti zvyčajne nie sú oficiálnymi a prirodzenými miestami, kde by deti a domáce zvieratá mohli voľne prechádzať zvnútra aj zvonku. Odolné koberce alebo dlaždice sú najlepšou podlahovou krytinou, ktorá vydrží neustále behanie tam a späť, a najľahšie sa čistia.

Pri plánovaní terasy by sa nemalo zabúdať na veľké dvere, ktoré spájajú kuchyňu alebo obývaciu izbu s terasou, pretože zaručujú ľahký a rýchly prístup. Ak majú existujúce predné dvere štandardnú veľkosť, zvážte ich výmenu za väčšie. Na to sa najlepšie hodia posuvné dvere alebo dvojité francúzske dvere, ktoré zaplnia miestnosť svetlom a zaručia lepší výhľad. Investícia do veľkých dverí sa rozhodne oplatí.

Pri plánovaní terasy by ste mali zvážiť aj to, ako bude pokračovať doprava od dverí terasy cez terasu po schodisko alebo do záhrady. Túto trasu by ste mali zvoliť prakticky a stoly a stoličky by mali byť od seba vzdialené v určitej vzdialenosti, aby neprekážali. Pre gril alebo vonkajšiu kuchyňu a gril a príslušenstvo na varenie by mali byť tiež umiestnené vzdialene alebo môžete navrhnúť výklenok, v ktorom je priestor. Vďaka vstavaným laviciam sa uistite, že je k dispozícii dostatok miesta na nohy, aby sa hostia nemuseli upravovať ani dvíhať nohy zakaždým, keď niekto prejde okolo.

Vytvorenie terasy – odborná pomoc môže byť užitočná

Vytvorte terasové ležadlá stoličky kreslá priestor kresiel je dostačujúci

Profesionálny dizajnér môže navrhnúť terasu podľa vašich potrieb alebo vám pomôže s plánovaním terasy. Na základe svojich odborných znalostí a skúseností vie navrhnúť moderné nápady, pozná stavebné limity a stavebné predpisy a dokáže nájsť riešenia neobvyklých problémov. Ak sa vám náklady na prenájom projektanta zdajú príliš vysoké, majte na pamäti, že na druhej strane sa môže postarať o to, aby ste ušetrili peniaze na realizáciu vášho projektu tým, že starostlivo naplánujete postup stavby a vyhnete sa zbytočným chybám počas stavby. Alebo hľadáte dizajnéra, ktorý vám dáva iba nápady a tipy a je platený za hodinu.

Keď pracujete s dizajnérom, dobrá komunikácia je obzvlášť dôležitá pre dosiahnutie vašich cieľov. Kým vy Vytvorte si terasu, vytvorte priečinok, do ktorého budete zbierať rôzne fotografie a články z časopisov zobrazujúcich nápady a návrhy, ktoré sa vám páčia. Môžete do nej uložiť aj brožúry alebo reklamy. Môžete tiež nakresliť náčrty svojich nápadov a nápadov. To všetko potom ukážete návrhárovi. Bude sa zaujímať o váš spôsob života a bude si robiť poznámky o vašom každodennom živote a vašich cieľoch v súvislosti s terasou.

Existujú tri rôzne typy dizajnérov, ktorí vám môžu pomôcť s plánovaním vašej terasy. Aj keď sa špecializujete na určitú oblasť, zvyčajne máte skúsenosti so všetkými krokmi návrhu a môžete pomôcť vypracovať vhodný plán..

Vytvorenie terasy – vyberte si z troch typov dizajnérov

Vytvorte ležadlá, odpočinok, rastliny, kvetináče, jedálenský stôl

the Vytvorte si terasu s architektom: Vaša práca spočíva v organizácii a štruktúrovaní majetku alebo oblasti. Sú oboznámení so stavebnými materiálmi, farbami a podpornými systémami. Architekt sa najlepšie hodí pre komplexné návrhy terás. Navrhne terasu a uistí sa, že je integrovaná do susedných miestností domu, ako je kuchyňa alebo obývačka. Platba sa zvyčajne realizuje ako percento z celkových nákladov na projekt alebo za hodinu. Vhodný nájdete v telefónnom zozname, na žltých stránkach alebo na internete.

Plánovanie terasy so záhradným architektom: Obvykle ste len dizajnér. Vaše plány musia byť prevedené na realizáciu terénnej spoločnosti. Preto väčšina záhradných architektov spolupracuje s takouto spoločnosťou. Môže teda ponúknuť komplexné služby, od plánovania terasy až po stavbu. Zaplatil za hodinu, ktorú strávi kontrolou a analýzou majetku. Zo svojich postrehov a myšlienok vytvára plán alebo skicu, pomocou ktorej navrhuje určité rastliny a krajinné doplnky a ktorá spája novú vonkajšiu plochu s prostredím. Za tento plán očakávate zaplatenie určitého percenta z celkovej ceny projektu. Krajinného architekta nájdete aj v telefónnom zozname, na žltých stránkach alebo na internete.

Plánovanie terasy s krajinotvornou spoločnosťou: Takáto spoločnosť môže stavať terasy, chodníky, oporné múry a malé budovy, ako sú altány a pavilóny, a tiež pestovať rastliny. Väčšina z nich má vlastných dizajnérov, záhradných architektov a inštalátorov a ponúka celú škálu služieb vrátane počiatočných návrhov, konečných plánov, výstavby a údržby. Krajinné spoločnosti majú licencované certifikáty. Takéto spoločnosti možno nájsť aj na žltých stránkach a na internete.

Vytvorenie terasy – vezmite do úvahy elektrické zásuvky

Vytvorte nápady pre moderný dizajn Tipy naplánujte správne

Dôkladné plánovanie terasy a vašich potrieb elektrickej energie vám zaručí uspokojivý výsledok. Ak chcete kuchyňu na terase, zvážte používanie vlastného elektrického systému na umiestnenie rôznych kuchynských spotrebičov.

Niekoľko zásuviek zaisťuje, že na terase môžete používať stereo systém, žiarovky alebo prenosný počítač. Mali by ste vypočítať, čo umožňuje výkon elektriny vo vašom dome a či potrebujete ďalší elektrický systém na terasu. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je obrátiť sa na elektrikára. Dokáže vypočítať všetky tieto veci a zaistiť, aby všetko zodpovedalo normám. Pri skromnejšom prevedení terasy väčšinou stačí pripojiť zásuvky k existujúcemu elektrickému systému. Väčšie rozšírenie a redizajn môže tiež vyžadovať nový. Elektrikár by vám mal byť tiež schopný poskytnúť cenovú ponuku.

Rozložte terasu – diskutujte o elektrine s elektrikárom!

vytvorte krásne dlhé biele stoličky na terasu

Na pripojenie k existujúcemu systému budete potrebovať elektrikára, ktorý vyhľadá alebo pridá spojovaciu skrinku, kde vedú káble. Takéto boxy sa zvyčajne nachádzajú v podkroví alebo v suteréne, kde sa k nim dá ľahko dostať. Pri nových škatuliach bude možno musieť elektrikár prevŕtať steny alebo stropy. Výsledkom je mierne poškodenie, ktoré je možné rýchlo renovovať a je zahrnuté v cene pre elektrikára.

Pripojovacie boxy vonku by mali byť pokryté vodotesným boxom, aby boli chránené pred vlhkosťou. Väčšina predpisov tiež požaduje, aby boli vybavené ističom s ochranou proti skratu.

Ako rozložiť terasu z hľadiska osvetlenia

vytvárať nápady dizajn otvorený priestor nastaviť bazén

Vďaka dobre naplánovanému a premyslenému systému osvetlenia môžete terasu využívať bezpečne a jednoducho aj neskoro večer. Zaisťuje tiež útulnosť. Malo by osvetľovať niektoré kľúčové oblasti, ako napríklad sedenie, dvere, kuchynské priestory, chodníky, bazén a schody. Môže sa použiť aj na zvýraznenie rastlín alebo dekorácií, ako sú sochy alebo fontány. Pri správnom použití ponúka bezpečnosť v noci.

Môžete zvážiť tri rôzne typy vonkajšieho osvetlenia Vytvorte si terasu môže vziať do úvahy. Tie, ktoré používajú obvyklé domáce napätie 220 voltov, ale aj žiarovky nízkeho napätia a solárne žiarovky. Nízkonapäťové žiarovky sú obzvlášť obľúbené, pretože sú bezpečné, lacné a ľahko sa inštalujú. Ponúka sa mnoho rôznych štýlov a prevedení, vrátane štýlov pre vonkajšie prostredie. Nízkonapäťové a solárne žiarovky sú buď voľne stojace, alebo pripevnené k stĺpikom, zábradlím, schodom alebo iným prvkom.

Vytvorenie terasy – ktoré žiarovky by ste si mali vybrať?

štandardné nápady sadiaci stôl, biely stredný slnečník

Vytvorte si terasu je skutočne krásny iba so správnym osvetlením. Svietidlá a žiarovky vytvárajú skvelú atmosféru. Bežné žiarovky sú relatívne lacné. Ich prirodzené svetlo vyžaruje teplo a obzvlášť dobre vyzerá na plotoch. Môžu byť stmievané špeciálnym spínačom. Halogénové žiarovky naopak vyžarujú belšie svetlo.

Medzi žiarovky HID patria halogenidové žiarovky, ortuťové výbojky a vysokotlakové sodíkové výbojky. Všetky produkujú spoľahlivé a jasné svetlo a obzvlášť šetria energiu. Nedoporučuje sa však vybavovať ich stmievačom. Napriek tomu niektorí majú radi oranžové alebo nazelenalé svetlo, ktoré žiarovky HID nevyžarujú. Väčšinou sa používajú ako bezpečnostné osvetlenie okolo bazénov alebo na osvetlenie väčších priestorov, ako sú tenisové kurty.

Pri plánovaní osvetlenia dbajte na to, aby bolo maximálne flexibilné, aby slúžilo rôznym účelom. Vytvorte rôzne oblasti a naplánujte stmievače, aby ste v prípade potreby mohli obmedziť a regulovať množstvo svetla v jednotlivých oblastiach. Spínače svetla by mali byť vo vnútri domu.

Ak chcete prepínače vonku, mali by to byť trojcestné prepínače. Aby ste sa vyhli oslnivému svetlu, uistite sa, že zdroj svetla, tj. Žiarovka, je skrytý. Na tento účel použite tieň alebo rastliny alebo ich zakryte. Ďalším variantom je obrátiť žiarovku k stene, ktorá svetlo odráža, ale zároveň ho izoluje.

Rozloženie terasy – techniky osvetlenia

vytvorte útulnú a útulnú atmosféru dekorácie sadzača kobercov

Vonkajšie osvetlenie je zvyčajne kombináciou niekoľkých svetelných techník. Najbežnejšie sú:

Vytvorte nápady na dizajn terasy biely slnečník

  • Vytvorte si terasu – Osvetlenie smerom nadol: Tu sú svetlá zvyčajne pripevnené k stĺpikom, stromom alebo stenám domu. Svietia priamo na povrchy a slúžia na všeobecné osvetlenie a zabezpečenie.
  • Plánovanie terasy – osvetlenie smerom nahor: V tomto prípade sú svetlá pripevnené blízko zeme a smerujú nahor. Malo by to vytvoriť dramatický efekt a zvýrazniť prvky ako zaujímavý strom alebo socha.
  • Plánovanie terasy – svetelné cesty: Slúži na osvetlenie chodníkov a schodísk. Používajú sa na označenie určitej cesty a sú inštalované v blízkosti zeme alebo na zemi.
  • Plánovanie terasy – osvetlenie určitej plochy: Tu sa osvetlia väčšie plochy ako trávnik alebo terasa. Rôzne druhy osvetlenia sa zvyčajne používajú na dosiahnutie zaujímavého celkového efektu bez toho, aby boli oslňujúce, otravné alebo rušivé.

Vytvorenie terasy – správne naplánujte rozpočet

vytvorte malý útulný závod na výrobu dreveného nábytku vysoko

Slušný rozpočet je zvyčajne dobrým kompromisom pre všetky vaše predstavy o konečnom výsledku. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je stanoviť limity nákladov, ktoré ste ochotní zaplatiť. Pre krásnu Vytvorte si terasu, Existujú dva zoznamy, ktoré by ste mali urobiť: jeden na zapísanie všetkých vecí, ktoré si myslíte, že sú potrebné pre vašu terasu, a jeden na zapísanie akýchkoľvek ďalších vecí, ktoré by ste si mohli chcieť kúpiť, v prípade, že vám zostanú nejaké peniaze, ktoré získate. Nepridávajte doplnky, kým nevypočítate celkové náklady na nevyhnutné položky.

vytvorte terasu snovú rozprávku romantika žena večera

Keď skončíte s plánovaním terasy a môžete prejsť na stavbu, požiadajte dodávateľa a ďalších „pomocníkov“, ako sú dizajnéri a architekti, o cenovú ponuku. K akýmkoľvek problémom, ktoré môžu vzniknúť počas výstavby, pripočítajte k celkovým nákladom nárazník vo výške 5 až 10 percent. Mali by ste mať jasnú predstavu o tom, koľko peňazí chcete minúť, a toto obmedzenie sa týka aj projektanta, architekta, stavebnej spoločnosti atď. komunikovať. Stanovenie konečného výsledku vám pomôže pri rozhodovaní o znížení nákladov, ak projekt hrozí prekročením vášho rozpočtu.