dizajn

Skrášlite byt samošitím – vyberte si šijací stroj

Dekoratívne čalúnenie vankúšov zakrýva tvar srdca

Skrášlenie vlastných štyroch stien nemusí stáť veľa peňazí. Ak chcete byť obzvlášť kreatívni a preferovať jednotlivé kúsky, zapojte sa sami. Pri šití sa dajú poťahy na vankúše a závesy vyrobiť pomerne jednoducho, dokonca aj pre začiatočníkov, takže sa dajú rýchlo vyrobiť jednorazové kúsky, ktoré ladia s interiérom. Ale nie každá domácnosť má šijací stroj. Ak s týmto zábavným koníčkom ešte len začínate, mali by ste pri kúpe takéhoto zariadenia dbať na určité body.

Správny výber šijacieho stroja – požiadavky

Dekoratívne predmety vyšívané na ozdobu bytu

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že šijací stroj by sa mal ľahko používať. Pokiaľ sú nastavenia ťažko zvládnuteľné, rýchlo stratíte záujem o šitie. Navyše, švy musia byť čisté a musí fungovať spoľahlivo. Jednoduché zariadenie môže rýchlo dosiahnuť svoje limity, najmä keď sa stroj používa na šitie ťažkých tkanín, z ktorých sú vyrobené záclony alebo poťahy na čalúnenie. Preto by sa tomu pri výbere mal prikladať veľký význam. Pohľad na manuál pred kúpou tiež nemôže uškodiť. Je dôležité, aby boli pokyny napísané zrozumiteľne, aby sa problémy ihneď nehádzali do zrna.

Rady pred kúpou šijacieho stroja

Krycie ružové pletené vankúše dekoratívne akcenty

Pri nákupe je dôležité získať adekvátnu radu. Dáva úplne zmysel zabaliť niekoľko tenkých a hrubých útržkov látky a použiť ich na návštevu špecializovaného predajcu. Potenciálne krajčírky by mali vopred zvážiť, čo chcú hlavne šiť na stroji, a informovať o tom predajcu. Myšlienka sa samozrejme môže časom meniť, ale predajca potom vie, aké minimálne požiadavky musí zariadenie spĺňať.

Postavte šijaciu stanicu

Bytový dom zdobí krásne nápady interiéru

Na prvý pohľad sa to nezdá dôležité, ale má zmysel sledovať hmotnosť šijacieho stroja. Ak nemáte vlastnú miestnosť na šitie alebo ručné práce, spravidla nemáte priestor nechať ju zriadenú. Preto musí byť často zabalený a nesený do skladovacej miestnosti.

Ak je v obývačke malý kútik, ktorý má priestor na šijací stôl, je tam umiestnený. Látky a pomôcky sú uložené v koši alebo na poličke. Aby roh šitia pôsobil profesionálnym dojmom, oplatí sa ho použiť dummydoll.de kúpiť si šaty a založiť ich tam. Ak vášeň pre šitie zavládne a prvé kusy oblečenia sú ušité, nedokončené kúsky je možné vyskúšať na bábike.

ušiť oblečenie moderne štýlovo domáce

Veľkú úlohu samozrejme hrá aj cena. Šijacie stroje sú k dispozícii už od 50 eur, ale často majú len základné funkcie. Porozprávajte sa so svojim špecializovaným predajcom, či s nimi spoľahlivo ušijete hrubé čalúnenie alebo kožu. Obvykle existuje niekoľko modelov, ktoré prichádzajú do úvahy a ktoré je teraz možné testovať. Teraz sa používajú útržky látky, ktoré boli prinesené so sebou. Začiatočníci spravidla potrebujú stručný úvod, ale potom by sa mali v stroji zorientovať sami.