Dizajn dovolenkového domu a hotela

Wellness pavilón s pevnou strechou pre záhradu hotela v Južnom Tirolsku

Pavilón s pevnou strechou Hotel Wellness v záhrade

Kto by nesníval o vlastnom wellness centre vo vlastných štyroch stenách, alebo ešte lepšie – vo vlastnej záhrade s výhľadom na prírodu? Ak by to bolo niečo aj pre vás, potom nasledujúci projekt nad vami určite očarí. Ide o moderný a jedinečný pavilón s pevnou strechou, ktorý je súčasťou hotela zo 70. rokov minulého storočia a uprostred hotelovej záhrady sa v ňom nachádzajú rôzne wellness zóny. Tieto priestory zahŕňajú vírivku, fínsku saunu a parný kúpeľ, ktoré majú rozlohu viac ako 250 metrov štvorcových a sú iba na jednom poschodí. Priamo pred pavilónom s dažďovou strechou je veľký vyhrievaný bazén, v ktorom sa môžete po návšteve sauny dokonale ochladiť. Vzbudil vo vás prvý dojem zvedavosť? Potom budete určite chcieť vidieť viac obrázkov z vnútornej aj vonkajšej oblasti.

Pavilón s pevnou strechou a prednými oknami v Južnom Tirolsku

moderný pavilón s pevnou strechou a bazénom na záhradných ležadlách

Hotel so záhradným pavilónom s pevnou strechou sa nachádza v Južnom Tirolsku a presnejšie pri jazere Caldaro. Aby bolo prostredie čo najpríjemnejšie, bola okrem iného vylepšená aj krajina. Napriek modernému dizajnu pavilónu na prvý pohľad je vo vnútri mnoho prvkov, ktoré pripomínajú štýl 70. rokov. Cieľom architektov Waltera Angoneseho a Flaima Prünstera bolo spojiť sa so štýlom hotela a znovu ho interpretovať do wellness centra s cieľom vytvoriť súčasnú atmosféru. Aby bol vytvorený dokonalý komfort, bolo pre návrh interiéru zvolené drevo. Čierne prvky, ako sú okenné rámy a drevené obklady stien, kontrastujú s bielym hotelom.

Interiérový dizajn s drevom pre pavilón s pevnou strechou

relaxujte na dovolenke v Taliansku ležadlá na drevenej podlahe

Spoločným znakom budovy hotela a wellness pavilónu s pevnou strechou je purizmus. Príkladom puristického charakteru wellness centra je spôsob, akým bola budova postavená. Nie sú viditeľné žiadne chodúle, čím by sa zdalo, že sa vznášajú nad zemou. Okrem toho existujú atraktívne predné okná, ktoré sú nádhernou alternatívou k pavilónu s pevnou strechou a pevnými stenami. Veľké okná nielenže vytvárajú svetlé miestnosti, ale ponúkajú aj neobmedzený výhľad do záhrady a na krajinu. Za zmienku stojí aj pôvodný tvar pavilónu s pevnou strechou a sklenenými bočnými stenami. V skutočnosti boli navrhnuté tri krídla, ktoré smerovali rôznymi smermi. Jedno z krídel smeruje k hotelu, druhé k jazeru a z tretieho sa vám naskytne výhľad na hory.

Wellness pavilón s výhľadom do záhrady a na krajinu

Posuvné okná do slnečných miestností v záhradnom altánku Inspiration

Pavilón s pevnou strechou s prednými oknami a posuvnými oknami

Hotelový kúpeľný dom so saunou a vírivkou

Plochá strecha s dažďovým dizajnom. Nápad na penzión

Pevný strešný pavilón, drevený obklad v čiernych hákoch na stene

Farba steny tyrkysová moderná sprcha dažďová sprcha v záhradnom altánku

Parný kúpeľ wellness parná sauna modrý dizajn steny, puristický a moderný

Pohorie Alpy plávajúce v bazéne Krajina so stromami

Pavilón s pevnou strechou Dovolenka v Južnom Tirolsku pri jazere

moderná architektúra pre záhradné sklenené steny minimalistická

Pôdorys pavilónu s pevnou strechou a bazénovým kúpeľom

Projekt od Walter Angonese a Flaim Prünster pre Seehotel Ambach.