Dizajn dovolenkového domu a hotela

Korková izolácia stien: pasívny montovaný dom môže minimalizovať energetické straty

Korková izolácia stien. Pasívny montovaný dom. Tepelná izolácia stien

Pasívny montovaný dom, ktorý sa takmer úplne zaobíde bez tradičného vykurovania a namiesto toho využíva pasívne zdroje energie: takto by sa dal charakterizovať nový projekt VEĽKÝCH architektov. Nedávno ste predstavili svoj najnovší vzrušujúci koncept. Malá drevená chata A45 boduje nielen minimalistickým vzhľadom, ale ukazuje sa, že je aj udržateľnou alternatívou k tradičným montovaným domom. Tepelná izolácia je najvyššou prioritou, aby bolo možné znížiť energetické straty. Architekti sa preto rozhodli pre korkovú izoláciu stien. Steny, dvere a podlahy sú navrhnuté tak, aby boli maximálne účinné.

Korková izolácia stien: Prírodný materiál je ideálny na vnútornú izoláciu

Korková izolácia pre steny šikmým stropom vo vnútri stolovej postele

Obnoviteľná surovina korok sa získava z kôry korkového duba. Sypký substrát sa zmieša so živicou a lepidlom a potom sa vtlačí do panelov. Panely sú univerzálne: sú ideálne vhodné ako izolácia stien v drevených rámových paneloch alebo ako vnútorná izolácia priečok a stropov. Panely sú zároveň v strednom cenovom segmente, takže sú lacnou alternatívou pre víkendový dom. Architekti v BIG sa pre svoj nový pasívny montovaný dom rozhodli pre tepelnú izoláciu z korku. Dom by mal nielen šetriť energiou, mal by aj pôsobiť čo najprirodzenejšie. Bungalov vyrobený z dreva a skla harmonicky zapadá do lesnej krajiny. Architekti jednu stenu úplne presklili, aby sa obyvatelia mohli kochať nádherným výhľadom. Skosená strecha a vysoký strop robia interiér priestrannejším a umožňujú dobrú kvalitu vzduchu.

Korková izolácia stien: materiál vytvára útulnú atmosféru

Tepelná izolácia stien, pasívny montovaný dom, šikmá strecha

Architekti však v prípade potreby nainštalovali pec. Poskytuje príjemné teplo vo veľmi chladných zimných dňoch. Inak je malá drevená chatka zariadená skôr riedko. Obývací program dopĺňa jedálenský stôl pre štyri osoby, malá kuchynka s umývadlom a varnou doskou a manželská posteľ. Za drevenými posuvnými dverami sa nachádza aj šatník, ktorý ponúka úložný priestor na batožinu, oblečenie a prípadne vybavenie. Hneď vedľa skrinky je kúpeľňa, ktorá je celá obložená drevom. Pod šikmým stropom nad šatníkom a kúpeľňou zostal malý otvorený výklenok, ktorý architekti premenili na útulný salónik.

Korková izolácia pre steny bungalovu rekreačného domu

Korková izolácia stien kuchynského drezu umývadlo

Korková izolácia pre steny sprchovací kút

Korková izolácia na steny sklenená stena moderná

Korková izolácia pre steny drevený korok

Korková izolácia pre steny vo vnútri domu uprostred lesa

Korková izolácia pre steny Pasívny dom Príroda uprostred

Projekt od VEĽKÉ