DIY

Vytvorte si vlastnú gumičku do vlasov bez šitia rôznymi technikami a prevedením – 4 nápady

Vlasy sú zúrivosťou a zdobia ženské vlasy čoraz častejšie. Ak spontánne máte chuť na nový vlasový doplnok, môžete si tiež vyrobiť gumičku do vlasov sami! A na to nemusíte nutne vedieť šiť. Existujú aj ďalšie skvelé možnosti. Ukážeme vám, ako si vyrobiť gumičku do vlasov sami bez šitia. Určite si užijete veľa zábavy a budete chcieť stále vytvárať nové!

Vyrobte si vlastnú gumičku do vlasov bez šitia pre deti i dospelých

Vyrobte si vlastnú gumičku do vlasov bez ušitia trička

Vytvorte si vlastnú gumičku do vlasov bez ušitia trička

Ak vám stále leží staré tričko, ktoré už nenosíte, ale akosi sa vám tiež nechce vyhodiť, môžete ho teraz recyklovať. Môžete si z neho rýchlo a jednoducho vyrobiť čelenku bez šitia. Ale tkanina by mala byť trochu elastická. Funguje to tak jednoducho:

Vyrobte si vlastnú gumičku do vlasov – návod

Vytvorte si vlastný pásik na vlasy bez šitia - pásy uzla a copu z látky

Z trička vystrihnite úzke prúžky a potom ich splietajte, ako je znázornené na obrázku vyššie. Ak konce potiahnete za konce, získate pekný, tesný uzol. Potom z trička vystrihnite ďalší obdĺžnikový kúsok a konce pásikov prilepte k dlhším stranám. Potom vezmite kratšie strany a zrolujte ich dovnútra. Prilepte prúžky k sebe a gumička do vlasov je pripravená a môžete si vytvoriť krásny letný účes.

Vytvorte si vlastnú gumičku do vlasov bez šitia - jednoduchý návod s pekným vrkočom

Vyrobte si vlastnú turbanovú čelenku bez šitia

Turbanové čelenky sú trendy a zdobia účes

Takúto turbanovú čelenku si môžete vyrobiť aj z elastického trička alebo zo sukne, košele atď. Oblečenie položte rovno pred seba a ostrými nožnicami odstrihnite prúžok látky vodorovne k dolnému lemu. Šírku si môžete zvoliť podľa svojho vkusu (10 až 15 cm by malo stačiť). Potom odrežte lem zo slučky, ktorú ste dostali.

Turbanová čelenka bez lepidla a šitia

Teraz položte slučku ako osmičku a potom ju znova zaskrutkujte. Získate dve slučky, ktoré na seba navlečiete. Teraz je turbanová čelenka pripravená a môžete si ju dať okolo hlavy. Uzol smeruje nahor.

Vyrobte si čelenky sami z hodvábu a drôtu

Vytvorte si vlastnú retro gumičku do vlasov bez šitia - pekné vlasové doplnky pre domácich majstrov

Ak si chcete tento vlasový pás vyrobiť sami bez šitia, budete potrebovať lepidlo a drôt. Výsledkom je pekný vlasový doplnok s retro vzhľadom, ktorý je okrem iného dosiahnutý aj prostredníctvom hodvábnej tkaniny. Môžete však použiť aj iné látky. Takto sa robí vlasová páska DIY:

  • Látkové pásy (v príklade 90 x 10 cm)
  • Lepidlo na textil
  • drôt
  • Žehlička
  • Zvinovací meter alebo pravítko
  • nožnice

Hodváb nakrájajte na pásik a preložte žehličkou

Pruh látky najskôr vyžehlite a položte pred seba tak, aby ľavá strana (tá nevzhľadná) smerovala nahor. Žehličkou preložte kratšie strany (cca 2 cm). Potom to zopakujte s dlhými stranami a tiež s 2 cm. Teraz označte stred šírky na jednej z dvoch krátkych strán a preložte rohy k tomuto bodu tak, aby stuha mala bod. Aby to dobre fungovalo, znova použite žehličku. Opakujte aj pre druhú stranu.

Pre lepšie držanie pri nosení zapracujte do gumičky vlasy

Teraz pomocou žehličky stužku stočte úplne vodorovne. Umiestnite drôt na najdlhšiu stranu pásky, aby ste určili potrebnú dĺžku, a odstrihnite ďalšie 2 cm. Ohnite 1 cm na každej strane raz, aby ste vytvorili slučku. Tým sa zabráni tomu, aby špicaté konce drôtu po chvíli prešli tkaninou.

Vytvorte si vlastnú gumičku do vlasov bez šitia z hodvábu drôtom

Prilepte jeden z dvoch koncov pásky, zatvorte kábel, druhým otvorom vložte drôt do pásky a túto stranu tiež zalepte lepidlom na textil. Keď lepidlo zaschne, je čas vyskúšať čelenku. Ak si takú gumičku do vlasov vyrobíte sami drôtom bez šitia, pomôže vám to dostať ju do tvaru a bude lepšie sedieť.

Gumičky do vlasov s kvetmi aj bez nich

Drobné vlásenky z elastických tkanín - nápad pre dojčatá, deti i dospelých

Zmerajte obvod hlavy a premýšľajte o tom, akú šírku pásky by ste chceli (v príklade tesne pod 13 cm). Potom zdvojnásobte požadovanú šírku, pretože látku budete pokladať dvakrát. Teraz pomocou týchto meraní vystrihnite kúsok elastickej látky. Položte pásik pravou stranou nadol pred seba a dve dlhé strany preložte dovnútra do stredu. Potom vytvorte slučku umiestnením dvoch koncov na seba. Mali by sa prekrývať asi o 2 cm. Prilepte konce k sebe.

Lepenie namiesto šitia a vytváranie krásnych vláseniek

Teraz potrebujete menší pás (v príklade s rozmermi 2 x 7,5 cm). Zložíte to rovnakým spôsobom ako zložíte veľký pás látky. Potom ho umiestnite na prednú časť čelenky okolo pásky a konce zalepte páskou. Táto slučka by mala stláčať gumičku do vlasov. V prípade potreby môžete malú slučku trochu skrátiť. Ak by ste chceli vyrobiť kvetinovú čelenku sami bez šitia, môžete na pásik prilepiť aj niekoľko kvetov z akéhokoľvek materiálu (napr. Z veľkých flitrov, plsti alebo umelých kvetov).

Poznámka: Príklad je určený pre detské vlásenky, a preto je trochu voľnejší. V prípade väčších detí a dospelých je možné pásik ešte viac sprísniť jednoduchým odčítaním jedného alebo dvoch palcov od obvodu hlavy..