DIY

Vyrobte si sami pekné záhradné zátky z betónu – nápady s tvarmi, z čipky a ďalších

Záhradné sviečky sú príjemnou a zároveň decentnou ozdobou záhrady, ktorá môže ozdobiť nielen záhony, ale aj kvetináče a črepníky. A keďže betón je v súčasnej dobe trendovým a obľúbeným remeselným materiálom, radi by sme vám dnes ukázali, ako môžete kombinovať oboje v jednom. Ukážeme vám niekoľko nápadov, pomocou ktorých si môžete sami vyrobiť pekné záhradné zátky z betónu. Naučte sa vyrábať formy na odlievanie, aby ste získali akékoľvek figúrky.

Vyrábajte záhradné kolíky z betónu sami – písmená

Vytvorte si vlastné písmená ako betónové záhradné kolíky pre pekné správy v záhrade

Takéto listy sú skvelým nápadom, ak chcete poslať správu vo svojej záhrade. Môžete si vytvoriť „uvítanie“ na prednom dvore alebo „veselé X-Mas“ na vianočné obdobie. Poštárovi tak môžete dokonca zviditeľniť číslo domu. A čo je najlepšie, tvary písmen je možné pohodlne kúpiť už pripravené, takže ich musíte iba naplniť betónom. Takto si môžete vyrobiť tento typ betónovej záhradnej zátky sami:

Vyrobte si záhradné palice z betónu sami - návod na ručné práce s 3D písmenami vyrobenými z lepenky

  • rýchloschnúci betón (remeselný betón je jemnejší ako normálny stavebný betón)
  • Nádoba a plastová lyžica (alebo iný predmet) na miešanie betónu
  • rukavice
  • Medené rúrky alebo iné tyče
  • Rezačka rúrok
  • 3D písmená vyrobené z lepenky akejkoľvek veľkosti (v príklade asi 15 cm)
  • nožnice

DIY nápad s trojrozmernými písmenami vyrobenými z lepenky do záhrady

Ak by ste chceli vyrobiť betónovú záhradnú zátku sami, najskôr odstrihnite jednu stranu kartónu hore a dole, aby ste vytvorili tvar, ktorý je možné vyplniť. Na spodnej strane, kde by mala byť rúrka, vyrežte otvor v bočnej stene a vložte do nej rúrku. V liste by mala byť dostatočne hlboká, aby sa dala neskôr dobre opraviť. Aby ste neskôr uľahčili vyberanie lepenky z betónu, môžete teraz vnútro nastriekať sprejom na pečenie. Potom primiešajte betón a naplňte ním formu. Keď betón zaschne, môžete lepenku odstrániť. Jednoduchá, ale krásna betónová dekorácia do záhrady je pripravená.

Vyrobte si formy na záhradné dekorácie z betónu sami

Z betónu vyrobte formy na záhradné kolíky z lepenky a lepiacej pásky

Ak dávate prednosť tomu, aby ste si vyrobili záhradné zátky s jednotlivými tvarmi, ľahko si ich vyrobíte aj sami. Stačí akákoľvek šablóna požadovaného tvaru, ktorú si môžete vytlačiť, rovnako ako lepenka a lepiaca páska. Ako to spraviť:

Vystrihnite šablónu a položte ju na kus lepenky. Obrysy obkreslite ceruzkou. Teraz vystrihnite pásy lepenky, ktoré potom pomocou lepiacej pásky nalepíte vo zvislej polohe pozdĺž týchto obrysov motívu. Buďte k páske veľkorysí, aby boli bočné steny stabilné. Teraz pridajte otvor pre tyč. Váš tvar je teraz pripravený a betónové záhradné zátky si môžete vyrobiť sami.

Vyrobte si čipky z čipky

Vytvorte si vlastnú záhradnú zástrčku z betónu s čipkou - peknými kvetmi

Také zátky sa vyrábajú veľmi jednoducho, pretože nepotrebujú ani formu. Ak chcete pekné kvety vyrobiť ako zátku pre rastlinu sami, potrebujete iba základňu, betónovú zmes, tyčinku a kúsok čipky, ako aj špagát na uviazanie. A takto si môžete záhradnú zátku vyrobiť z betónu sami:

Ponorte hrot do betónovej zmesi a zabaľte ho okolo tyče cez podložku. Potom uviažte hrot okolo tyče v najnižšej oblasti. Vložte hmoždinku do zeme a prstami vytvarujte kvet (pozor pri použití stavebného betónu!) Opatrným vytiahnutím hrotu od seba v hornej časti. V prípade potreby môžete sem tam pridať ešte nejaký betón. Keď betón vyschne, zátky sa môžu chváliť ako konkrétne nápady pre záhradu.

S dnom fľaše

Remeselný betónový nápad na roztomilé, biele kvety v kvetináčoch

Chcete si také kvety na záhradné zátky vyrobiť sami? Potom je najlepšie použiť dno plastových fliaš, aby ste udržali tvar. Odrežte dno fľaše, vlepte do stredu kovovú tyč a buď vnútro formy naplňte tenkou vrstvou betónu, alebo ju natrite zvonku. Po zaschnutí betónu môžete kvety ľubovoľne namaľovať a navrhnúť také jemné modely ako na obrázku alebo farebné varianty.

Podľa toho, aké veľké by vaše kvety mali byť, môžete samozrejme použiť aj fľaše rôznych veľkostí. Vyrobte si veľa kvetov a použite ich na ozdobenie kvetináčov a záhonov, pretože sú obzvlášť účinné v skupinách.

Vyrobte si dekoráciu z betónu sami

Vyrobte si záhradné kolíky z betónu sami - návody na tvary a nápady na remeslá

Remeselná konkrétna myšlienka – pekné ľalie

Vyrobte si dekoráciu z betónu sami - ľalie ako zátky do záhonov

Vyrobte si betónovú dekoráciu sami pre záhradné a kvetináče

Motýlik a drotár pre pekné zátky ako záhradné dekorácie

Vyrobte si vlastnú dekoráciu slimáka z betónu

Vyrobte si slimáky z remeselného betónu a ozdobte postele