DIY

Vyrobte si na jar vlastnú dekoráciu zo zelených rastlín

nápad jarná dekorácia zo zelených rastlín vázy sklo gypsophila

Každý teraz túži po hrejivom slnku, po viacerých farbách a radosti z každodenného života. A s nástupom jari si môžete podľa toho vyzdobiť aj svoj domov! S pomocou niekoľkých príkladov pekného Dekorácia zo zelených rastlín radi by sme vám ukázali, ako vítať toto skvelé ročné obdobie! Na to, aby ste do domu vniesli novú náladu, naozaj nepotrebujete veľa. Predzvesť jari teraz prichádza so zelenými listami, pekne upravenými v priehľadnej sklenenej nádobe. Pre jednoduchý, ale súčasný vzhľad používajte jednotlivé listy vo váze, džbáne alebo pohári.

Dekorácia zo zelených rastlín – potrebujete:

mäsiar dlaň areka dlaň špirála gypsophila kukurica tŕň listy deco

Ak nemáte vlastný výber zelených listov na ozdobenie záhrady zelenými rastlinami, môžete ísť do najbližšieho kvetinárstva. Široký sortiment tam určite nájdete. Hľadaj rôzne tvary, textúry a veľkosti listov. Pre tieto pokyny boli vybrané listy mäsiarskej dlane (aspidistra), palmových listov areka (areca), mäsiarskej metly (Ruscus aculeatus) a gypsophily (paniculata). Nalejte čistú vodu do naaranžovaných nádob, usporiadajte vázy do príjemnej skupiny a kochajte sa pohľadom! Jar je tu!

Dekorácia zo zelených rastlín – sklenené vázy v rôznych tvaroch

navrhuje vázy moderné sklenené tvary drevená krabica

Máte už všetky vázy, ktoré potrebujete na zdobenie zelených rastlín? Ak nie, zbierajte pekné fľaše, prázdne lampióny a džbány z číreho skla. Sú tiež dobré pre váš DIY projekt. Všetky vázy dôkladne umyte, aby ste sa presvedčili, že sú krištáľovo čisté.

Dekorácia zo zelených rastlín – voľná kytica arekových a palmových špirál

sklenená váza moderné nožnice areka dlaň dlaň špirála listy idea deco

Poškodené a pokrčené listy palmových listov však odstráňte malými nožnicami. Potom môžete usporiadať štyri listy vo voľnom tvare ventilátora.

Umiestnite palmové listy na ozdobu listov

blaetter areka palm dlaň špirála strauss aranžovať jar

Dekorácia zo zelených rastlín s mäsiarskou palmou

Mäsiar palmový kvet aranžmán nápad listy dekorácie okrúhla váza

Stonky, ktoré sú príliš dlhé, je potrebné samozrejme narezať, aby listy zodpovedali veľkosti vázy, aby sa dosiahlo stabilnejšie usporiadanie.

Skráťte stonky listov na ozdobu

aranžovať dekoráciu zo zelených rastlín mäsiarska nožnica fľaša

Jemná gypsophila ako ozdoba zo zelených rastlín

kvety biela gypsophila dekorácia kutilstvo jar

Všetko, čo potrebujete, je banda gypsophily. Jemné, biele kvety nádherne zaplnia krátku, širšiu nádobu, a preto sú ideálne na zdobenie zelených rastlín. Stačí prerezať vetvičky a kvety vložiť do nádoby, aby sa úplne naplnila.

Oddeľte kvety na ozdobu …

gypsophila aranžovať kytice listy nožnice biele kvety

… a naplňte nimi ozdobnú vázu

pohár gypsophila kytice zelených rastlín

Jednoduchá dekorácia zo zelených rastlín

dekorácia zo zelených listov váza moderné sklo

Na túto dekoráciu zo zelených rastlín potrebujete snáď len list mäsiarskej dlane alebo vetvičku mäsiarskej metly (Ruscus aculeatus). Vyzerajú naozaj nádherne, obzvlášť v tenkej váze. Ak je stonka príliš tenká alebo príliš mäkká, môže pomôcť veľmi jednoduchý trik: omotajte tenký drôt okolo stonky. Vo váze tak zostane vzpriamený.

Dekorácia zo zelených rastlín – nápad na veľmi nízku vázu

maeusedorn nožnice kovová váza hranatá sklenená deco pružina

Najmenšia sklenená nádoba tiež niečo stojí. Pozbierajte listy mäsiarskej metly (Ruscus aculeatus) a usporiadajte ich do malej štvorcovej nádoby, ktorá mohla slúžiť ako lampáš.

Nezabudnite polievať dekoráciu zo zelených rastlín!

dekorácia zo zelených listov konvička čierne sklenené vázy