DIY

Ušite roztomilé plyšové hračky z ponožiek alebo drotárstva bez ihly a nite

plyšové hračky z ponožiek ponožka opice návod ušiť plyšáky sami

Chcete dopriať svojmu dieťaťu alebo inej osobe veľmi špeciálnu pochúťku a darovať im roztomilú plyšovú hračku? Napriek tomu, že váš projekt znie ako veľa práce, môžete ušiť roztomilého plyšáka s malým vynaložením materiálu a času alebo dokonca robiť ručné práce bez ihly a nite. Čo si myslíte o výrobe milujúcich plyšových hračiek z ponožiek? V dnešnom príspevku sme pre vás dali dohromady skvelé nápady, návrhy a návody, ako si môžete vyrobiť roztomilé ponožkové zvieratká sami zo starých alebo bez partneriek.

Plyšová hračka vyrobená z ponožiek – roztomilá ponožková opica, ktorá vás vyrobí

ponožková opica ušije si vlastné plyšové hračky drotársku látku

Na to, aby ste si mohli vyrobiť takú roztomilú opicu doma, potrebujete malú predstavivosť, voľný čas, ako aj nasledujúce materiály a nástroje:

Pár ponožiek

Nejaký výplňový materiál

Ihla a niť vo farbe podľa vášho výberu

nožnice

Gombíky alebo plastové očká

Vyrobte si z ponožiek návod na šitie opice

Najprv otočte obe ponožky naruby. Jedna ponožka slúži na výrobu tela opice, zatiaľ čo druhá slúži na ruky, uši, chvost a ňufák. Najprv sa vyformujú nohy. Ponožku odstrihnite uprostred až k päte. Zaoblite spodok ponožky, tj. dve nohy, niečo mimo. Z druhej ponožky odstrihnite kúsky látky, ktoré budú slúžiť ako ruky, uši, papuľa a chvost. Pokyny krok za krokom ukazujú, ktorá časť ponožky sa na čo používa. Potom môžete obe nohy zošiť slučkovým stehom a ponechať malý otvor otvorený pre polyfill. Otočte telo opäť pravou stranou von. Teraz určte polohu očí a pripevnite ich. Naplňte telo plniacim materiálom a zošite.

Ponožková opica šije z ponožky plyšové hračky

Teraz musíte zmeniť špičkovú časť druhej ponožky na ňufák. Dočasne vložte časť náplne, aby ste získali predstavu o tom, ako bude vyzerať. Prišite hornú časť papule k vnútornej strane tela a urobte dve nozdry a široký úsmev cez papuľu. Vložte si vatu do úst a úplne ju zošite.

Vyrobte si plyšové hračky z ponožiek opice sami si ušite plyšové hračky sami

Potom musíte ušiť, vyplniť uši, ruky a chvost a nakoniec ich prišiť k telu. Vaša ručne vyrobená, roztomilá opica je teraz pripravená!

Ušite si plyšové hračky sami – vyrobte si z ponožiek zajace

Pokyny, ako si vyrobiť králika z ponožiek sami

Malé, rozkošné zajačiky nie sú len obľúbenou ozdobou Veľkej noci. Máte niekde ležiace malé ponožky od vášho už dospelého dieťaťa? Ako ste už videli, z ponožiek si veľmi rýchlo vyrobíte skvelé plyšové hračky. A keď sú plyšáky vyrobené v mini formáte, vyzerajú jednoducho roztomilo.

Materiály:

Ponožky pre novorodencov alebo dojčatá vyrobené z bavlny (na králika potrebujete jednu ponožku)

Šijacie nite

ihla

nožnice

Čierna niť

Ružové plstené pero alebo akvarel

Pompony, stuhy alebo iné dekorácie

Fiberfill

plyšové hračky z ponožiek návody ponožkové zvieratká

Pre králika vyrobeného z ponožiek najskôr otočte ponožku na nesprávnu stranu a prerežte ju uprostred, začínajúc od prstov na nohách, takmer k päte. Špičku oboch uší vytvarujte do trojuholníka a zošite vnútornú stranu uší. Potom telo napchajte vatou (uši prosím vynechajte) a vytvarujte z neho ovál. Ponožku trochu natiahnite okolo plnky a odstrihnite prebytočnú látku. Prišite otvor ponožkového zajačika k sebe, ako je znázornené v návode. Zložte okraje dovnútra, aby úplne zakryli otvory.

drobný králik z ponožiek, vyrobte si plyšové hračky sami

Teraz zošite zajačie uši niekoľkými stehmi na základni, aby získali typický tvar. Teraz môžete malému zajačikovi vyrobenému z ponožiek dať tvár s čiernymi očami a nosom v tvare kríža. Nakreslite červené líčka ružovým akvarelom alebo fixkou. V neposlednom rade oblečte roztomilé ponožkové zvieratko mašľou alebo pomponmi.

Zajačikovia z ponožiek si šijú plyšové hračky sami

Vyrobte si z ponožiek plyšové hračky – drotárstvo s mačacími ponožkami bez šitia

Vyrobte si z ponožiek mačku plyšové hračky bez šitia

Skutoční milovníci mačiek môžu z ponožky bez partnera a partnerky ľahko a rýchlo urobiť roztomilé mačiatko. Vybrali sme pre vás jednoduchý ručný projekt, ktorý môžete rýchlo zrealizovať bez šitia.

Požadovaný materiál:

ponožka

Nožnice na textil

Lepidlo na textil

Fiberfill

Elastické pásy

Gombíky, plsť, niť, stuhy

drotárska mačka, vyrobte si z ponožiek plyšovú hračku sami

Odstráňte otvor ponožky v tvare písmena V; potom to budú mačacie uši. Naplňte ponožkové zviera vatou, až kým nedosiahne požadovanú veľkosť. Uši uviažte na spodnej časti gumičkami a prilepte prípadný existujúci otvor medzi ušami. Pomocou ďalšej gumičky vytvarujte mačke hlavu. Aby mala mačička realistickú tvár, vyrobte fúzy z priadze a vytvarujte oči z plsti a gombíkov. Aby boli plyšové plyšáčky pekné, použite materiály ako mašličky, flitre a pod.

Šiť plyšovú hračku – ušiť mačku z ponožiek

vyrobte si z ponožiek plyšovú hračku sami

Z ponožiek si môžete urobiť peknú mačku. Aj keď sa tu odporúča používať šijací stroj, tento remeselný projekt nie je taký komplikovaný, takže mačiatko môžete ušiť aj ručne.

Požadovaný materiál:

Pár ponožiek

Fiberfill

Gombíky pre oči a nos, ak je to žiaduce

ihla a niť

Mačička šije ponožky plyšovú hračku sama

Otočte ponožky naruby. Jednu ponožku používajte na telo a druhú na hlavu a chvost. Uprostred prvej ponožky nakreslite čiaru vychádzajúcu z päty. Toto budú zadné nohy. Zaoblite labky. Pre predné labky nakreslite ďalšiu čiaru začínajúc od prsta na nohe. Vystrihnite telo a nohy a ponožku opäť otočte pravou stranou von. Vystrihnite čelo postele o palec pod pätou. Teraz môžete vyplniť všetky časti ponožkového zvieraťa plniacim materiálom a uzavrieť otvory na otáčanie. Kým nebudete držať roztomilú plyšovú mačku v ruke, stačí len dať dohromady všetky kúsky a dať roztomilému zvieratku usmievavú tvár..

Remeslá pre mačky bez šitia

Vyrobte si plyšové hračky z ponožiek sami, drotárstvo s materiálmi

Ponožky bez partnera môžete pomocou horúcej lepiacej pištole premeniť na rozkošné, sladké plyšové hračky. Či už ide o mačku, králika alebo psa, vašej kreatívnej predstavivosti sa medze nekladú. Pre hravé ponožkové zvieratá sú potrebné nasledujúce materiály:

Farebné ponožky

nožnice

čierna permanentná značka

Mini pompony

Cítil sa v rôznych farbách

Horúca lepiaca pištoľ

Fiberfill

drotárska mačka s ponožkami bez šitia, jednoducho drotár ponožkových zvieratiek

Napchajte vatu do ponožiek a oblasť členkov nechajte prázdnu. Zložte tento kus látky späť a prilepte ho k zadnej časti ponožky. Pripevnite mini pompony ako oči a nos horúcim lepidlom a fixkou nakreslite fúzy a ústa. Uši, brucho a labky môžu byť vyrobené z plsti. Prilepte chvost k zadnej časti ponožky. Vaši potomkovia sú tiež vítaní zúčastniť sa tohto jednoduchého DIY projektu. Vo veľmi krátkom čase budete mať celý tím malých ponožkových priateľov!

Vyrobte si malé plyšové hračky z ponožiek – chobotnice bez šitia

Chobotničky plyšové zvieratká z ponožiek bez šijacieho lepidla

Za menej ako 30 minút vyrobíte takú plyšovú malú chobotnicu z ponožiek bez šitia. Váš miláčik bude rád vyhadzovať chobotnicu do vzduchu a predstierať, že morský tvor pláva vodou. Vezmite svetlé, vzorované ponožky a urobte z nich hravé chobotnice. S trochou náplne a niekoľkými strihmi môžete mať za pár minút skvelé plyšové hračky z ponožiek.

Požadovaný materiál:

ponožka

Fiberfill

nožnice

vlákno

Plsť (biela, čierna a žltá)

Horúca lepiaca pištoľ

Vezmite si vatu a napchajte ju do ponožky. Pod výplňou uviažte niť. Na výrobu chápadiel chobotnice nakrájajte do ponožky niekoľko tenkých pásikov. Potom jemne potiahnite prúžky látky k sebe. Vďaka tomu budete mierne zvlnený a budete pôsobiť realistickejšie. Ak chcete vytvoriť oči chobotnice, musíte z plsti vystrihnúť kruhy troch rôznych veľkostí a farieb. Celkom musí byť 6 kruhov. Na zadnú stranu očí naneste trochu lepidla a prilepte ho trochu hlbšie a trochu nabok na tvár chobotnice. Malé morské živočíchy sú tiež ideálnou ozdobou alebo darovaním na večierku s tematikou obyvateľov mora.

Šitie plyšových zvierat – výroba hadov z ponožiek

návody na hadie ponožky vyrobte si gombíky sami

Náš ďalší remeselný projekt je tiež ľahký a vhodný pre začiatočníkov. Ak ste už nazbierali kopu starých ponožiek alebo takých, ktoré vaše dieťa už dávno prerástlo, môžete z nich urobiť takého roztomilého hada. Pre ponožkové zviera je potrebných asi 10-12 ponožiek. Je to ešte jednoduchšie, ak na tvora ponožiek použijete farebné detské pančuchy alebo podkolienky.

Materiály:

najmenej 10 ponožiek (alternatívne pančuchové nohavice)

šijací stroj

vlákno

nožnice

Gombíky

červená stuha

výplňový materiál

Vyrobte si z ponožiek plyšové hračky – roztomilá húsenica ponožiek 

Ponožky drotár húsenica flexibilné plyšové gombíky plyšové hračky

Vystrihnite rovné kusy na šírku štyroch prstov z ponožiek odstránením päty alebo vydutia. Ak majú kúsky rôznu šírku, môžete časť roztriediť od najmenšej po najväčšiu a druhú podľa toho od najväčšej po najmenšiu, aby ste napodobnili tvar tela. Potom prestrihnite každý kus na boku a zošite všetky kusy k sebe na dlhšej strane. Z konca červenej stužky odstrihnite malý trojuholník. To bude hadí jazyk. Prišite ich na vrch ponožky. Teraz môžete ponožkového hada prišiť na bok a pripevniť dva gombíky pre oči. Teraz otočte hada opäť pravou stranou von. Teraz je najnáročnejšia úloha vášho DIY projektu. Plnenie plyšovej hračky môže kvôli svojej dĺžke nejaký čas trvať. Hneď ako budete hotoví, zašite otočný otvor.

Vyrobte si plyšovú hračku sami – farebné sovy bez šitia

sova drotár s ponožkami bez šitia urobte plyšovú hračku sami

Tieto pestré sovy je možné tiež rýchlo vyrobiť z páru ponožiek, plsti v rôznych farbách a dvoch gombíkov. Akú farbu a vzor si vyberiete, je len a len na vás. Máte radšej zemité tóny alebo chcete vytvoriť stvorenie, ktoré je čo najfarebnejšie? Ponožke odrežte pätu a naplňte ju ryžou, aby roztomilý vtáčik stál stabilne. Vytvorte z papiera šablóny pre pierko, zobák, oči a chodidlá a vystrihnite ich z plsti. Pripevnite ich k telu horúcim lepidlom. Nakoniec vytiahnite konce okraja ponožky rovno a preložte zadnú časť ponožky dopredu v strede. Teraz prilepte odhalený okraj ponožky cez oči a et voilà, roztomilá sova je pripravená.

Plyšová hračka Dino vyrobená z ponožiek

drotárska hračka dinosaurus plyšová hračka z ponožiek

Radšej sa vaši blízki pozerajú na knihy pre dinosaurov celý deň a považujú ich svet za obzvlášť vzrušujúci? Potom prekvapte tých najmenších láskyplne ručne vyrobenou plyšovou hračkou dinosaura vyrobenou z ponožiek. Pre pravekého obra je najlepšie použiť jednoduché pruhované ponožky alebo jednobarevné ponožky s bodkami. Druhú ponožku alebo plsť, ktoré vytvarujete do trojuholníkov, môžete použiť na výrobu charakteristických kostných platničiek na chrbte obra. Vaše deti milujúce dinosaury budú s novou hračkou po mesiaci.

Ušite jednoduchú plyšovú hračku – urobte roztomilého psíka

plyšová hračka šiť ponožkové zvieratká drotár pes

Ľahko sa starajúci a milý domáci, ktorý je ideálny aj na maznanie, je roztomilý psík. Verného štvornohého priateľa môžete vyrobiť len z niekoľkých materiálov podľa rovnakého princípu ako mačka alebo dinosaurus sami.

Vyrábajte malé myšky plyšové hračky z ponožiek sami

jednoduchá plyšová hračka šitie myš pre začiatočníkov

Alebo by ste chceli urobiť roztomilú malú myš? Fantázii sa medze nekladú. Už máte v pláne svoj ďalší kutilský projekt plyšových hračiek vyrobených z ponožiek??