DIY

Stará čajová kanvica ako záhradná dekorácia: 8 originálnych nápadov na upcyklovanie, ktoré treba napodobniť

Toľko starých vecí je možné v záhrade znova použiť. Od starého riadu cez oblečenie až po pneumatiky do auta a mnoho ďalších – možnosti sú jednoducho nekonečné. Ak chcete skrášliť svoju záhradu originálnou dekoráciou, môžete staré predmety upcyklovať a priviesť ich do nového života. V tomto príspevku nájdete niekoľko skvelých nápadov, ako použiť starú čajovú kanvicu ako záhradnú dekoráciu.

Máte doma staré čajníky (alebo možno hrnce na mlieko alebo kávu?), Ktoré sú hlboko v kuchynských skrinkách alebo v suteréne? Namiesto toho, aby ste ich nechali zbierať prach, môžete z nich urobiť originálnu záhradnú dekoráciu. Čo teda môžete robiť so starými čajníkmi??

1. Zasaďte starú čajovú kanvicu

Znovu použite staré čajníky ako kvetináče

Črepníkové rastliny vyzerajú v záhrade rovnako krásne ako v interiéri. Namiesto toho, aby ste do záhrady vždy kupovali nové kvetináče, môžete jednoducho zasadiť staré, nepoužité riady. Na tento účel sú ideálne staré čajníky. Či už sú vyrobené z porcelánu zdobeného pekným kvetinovým motívom alebo starodávneho kovového džbánu – s rastlinami bude každá stará čajová kanvica vyzerať pekne..

Záhrada na upcykláciu nápady na výsadbu starých čajníkov

Je to najľahší a možno aj najkrajší spôsob, ako znova použiť staré čajníky v záhrade. Na zasadenie čajníka najskôr vyvŕtajte niekoľko otvorov v spodnej časti, aby sa vytvorila drenáž. Potom nádobu naplňte zeminou a vysaďte, čo si srdce želá.

Výsadba sukulentov do starého čajníka v záhrade

Na výsadbu sa najlepšie hodia nízko rastúce rastliny a kvety, ako napríklad pôdny kryt, jarné kvety, sukulenty a mnohé ďalšie. Ak máte k dispozícii niekoľko čajníkov, môžete si záhradný kút navrhnúť ako peknú čajníkovú záhradu.

Maľovanie, zdobenie a sadenie starého čajníka

Staré nevzhľadné čajníky je možné pred výsadbou ozdobiť technikou decoupage alebo ich jednoducho namaľovať akrylovými farbami. Vďaka tomu je záhradná výzdoba atmosférickejšia a farebnejšia.

Nápady na záhradnú výzdobu so závesnými čajníkmi s rastlinami

Vysadené čajníky môžete umiestniť kdekoľvek na záhrade. Či už na terase, na fasáde domu alebo niekde visíte – rozhodnete sa sami.

2. Starú čajovú kanvicu použite ako vázu na rezané kvety

Starú čajovú kanvicu použite ako vázu s rezanými kvetmi

Nezvládate vŕtačku sami alebo sa vám jednoducho nechce prepichnúť váš starý čajník? Potom ho použite ako peknú vázu na rezané kvety! Vyzerá to teda rovnako krásne a kvety môžu byť vždy nahradené inými. Naplňte kanvicu vodou a vložte do nej rezané kvety. Takáto váza sa nádherne hodí aj ako ozdoba na záhradnú párty.

Rezané kvety vo vintage čajníku ako váza

3. Zvonkohra zvonka vyrobená zo starých čajníkov a lyžíc

Zvonkohry do záhrady vyrobené zo starých čajníkov a príborov si urobte sami

Zvonkohra je skvelým doplnkom každej záhrady. S trochou zručnosti môžete starú čajovú kanvicu premeniť na originálnu zvonkohru a zavesiť ju na strom v záhrade. Závesné prvky môžu byť vyrobené napríklad zo starého príboru, najlepšie z lyžíc, aby nehrozilo zranenie detí..

Zvonkohry zo starých čajníkov do záhrady

4. Domáca záhradná fontána vyrobená zo starých čajníkov

Vodné kaskády do záhrady zo starých porcelánových džbánov

Zo starých materiálov môžete postaviť aj originálne vodné prvky pre záhradu. Stará čajová kanvica je na tento účel ideálna, pretože napriek tomu plní podobnú funkciu. Môžete tiež použiť niekoľko čajníkov a vyrobiť si atmosférické vodné kaskády sami. Jemné lapanie vody má veľmi upokojujúci a relaxačný účinok a obohatí každú záhradu.

Vodná záhradná fontána zo starého čajníka a šálky na čaj

Postaviť si malú záhradnú fontánu svojpomocne nie je také ťažké, ako si myslíte. S trochou zručnosti a správnym návodom na stavbu to určite pôjde.

5. Urobte zo starej čajovej kanvice kŕmidlo pre vtáky

Vyrobte si čajník z vtáčieho semena sami ako ozdobu záhrady

Prilákanie vtákov v záhrade môže nielen obohatiť vonkajší priestor akusticky a vizuálne, ale tiež vám pomôže s kontrolou škodcov. Vtáčie kŕmidlo je preto skutočne užitočným doplnkom vašej záhrady. Môžete si samozrejme postaviť klasické krmítko pre vtáky, ale ešte originálnejšie vyzerá, ak naň použijete starú čajovú kanvicu.

Upcycling nápad čajník podávač vtákov

Čajník z vtáčieho semena sa veľmi ľahko replikuje. Čajovú kanvicu jednoducho musíte zavesiť hore nohami alebo pripevniť na strom, urobiť vtákom bidielko (napríklad z bambusovej tyče) a hrniec naplniť vtáčím semenom. Vaši priatelia z lietajúcej záhrady vám určite poďakujú.

6. Nápad na osvetlenie záhrady so starou čajovou kanvicou

Nápad na záhradnú výzdobu so starým čajníkom a solárnymi svetlami

So slnečnými svetlami môžete vytvárať skvelé záhradné dekorácie, ktoré v záhrade po západe slnka vytvoria romantické svetelné akcenty. Príkladom je táto pôvodná konštrukcia, kde bola stará čajová kanvica navrhnutá tak, aby vyzerala, že vrhá svetlo. Na to, aby ste si takúto záhradnú dekoráciu vyrobili sami, v skutočnosti nepotrebujete žiadne drahé nástroje ani materiály. Postačí stará čajová kanvica, reťaz slnečných svetiel a nejaký drôt. Použite tenkú šnúru svetiel, ktorú môžete akýmkoľvek spôsobom preformovať tak, aby simulovala tečúcu vodu. Potom ho stačí vložiť do čajníka a zavesiť napríklad na pastiersky háčik.

7. Vyrobte si závesné záhradné dekorácie so starými čajníkmi sami

Inšpiratívne nápady na záhradné dekorácie zo starých čajníkov

Stará čajová kanvica môže v záhrade pôsobiť veľmi dekoratívne, aj keď nie je naplnená. Napríklad, ak navlečiete priehľadné perly na niektoré nylonové nite a vložíte ich do hubice, môžete tiež obnoviť účinok tečúcej vody. Zaveste kanvicu s „vodou“ prevrátenou cez kvetináč a ozdobte touto zaujímavou stavbou plochu v záhrade.

8. Postavte veže z farebných porcelánových hrncov

Vyrobte si farebné záhradné dekorácie sami pomocou starých porcelánových čajníkov

Malé veže si môžete postaviť aj sami ako záhradnú výzdobu zo starého porcelánového riadu vrátane čajníkov. Fantázii sa medze nekladú!

Hľadáte ďalšie nápady na cykloturistiku do záhrady? Pozrite sa na naše články na túto tému a nechajte sa inšpirovať!

Upcyklácia záhradného náradia – kreatívne nápady a DIY projekty zo starého záhradného náradia

Upcyklovanie džínsov do záhrady – užitočné a dekoratívne nápady na napodobenie

Nové kvetináče do záhrady a na balkón – 22 skvelých nápadov na cykloturistiku