DIY

Postavte snehuliaka – 15 zábavných nápadov na napodobnenie

Budovanie snehuliaka návod-nápady-história-tipy-triky

Každý pozná klasického snehuliaka, ktorý sa skladá z dvoch alebo troch loptičiek a je navrhnutý s kamienkami, uhlím, mrkvou, čiapkou a šatkou. Ale môžete prísť aj s niečím veľmi originálnym a takýmto spôsobom vyčarovať úsmev na tvárach všetkých okoloidúcich. Chceli by ste tento rok nejaký špeciálny? postaviť snehuliaka, môžete vyskúšať naše vtipné nápady a vytvoriť vtipnú dekoráciu vo svojom dvore.

Príbeh o stavaní snehuliaka

postaviť snehuliaka roztomilý-nohy-mrkva-nos-dizajn

Iste vás bude zaujímať, odkiaľ vlastne pochádza myšlienka postaviť snehuliaka. Dnes je považovaný za zábavnú postavu. Pôvodne to tak však nebolo. Snehuliak kedysi predstavoval zimu, čo vtedy nebolo považované za príjemné. Keď bol život ťažší, zima ohrozovala život.

Postavte si originálneho snehuliaka

snehuliak-stavať-punk-účes-modrá-sneh-farby-slúchadlá

Snehuliak v príbehu teda nemal nič spoločné so šťastím. Snehuliak bol podľa toho navrhnutý a mal ponurú tvár. Snehuliak varovne držal metlu zdvihnutú. A keď sa snehuliak na jar začal topiť, ľudia cítili, že je to niečo iné ako hanba. Pretože to znamenalo, že chladné obdobie sa konečne skončilo.

Vytvárajte inšpiratívne obrázky snehuliaka

snehuliak stavať mobilný telefón-smartphone-chatovanie-ironický šál

Neskôr, keď sa životné podmienky zlepšili, bol snehuliak vnímaný aj iným spôsobom. Dnes sa tešíme na prvý veľký sneh a na možnosť konečne postaviť snehuliaka. Nie je to zábava len pre deti. Mnoho dospelých si rád spomenie na svoje detstvo, keď stavia snehuliaka.

Skombinujte snehuliaka s inými postavami

snehuliak stavať mravce figúrky tenisová raketa vedierko klobúk

Ako už bolo spomenuté, figúrka snehuliaka môže byť navrhnutá rôznymi spôsobmi. Variant postaviť snehuliaka s loptičkami je asi najjednoduchší. Nos snehuliaka sa tradične skladá z mrkvy, ale môže byť vyrobený aj z iných materiálov. V súčasnej dobe sú so snehuliakom kombinované aj iné predmety, ako sú tu lyže. Neexistujú teda žiadne prísne pravidlá, ako správne postaviť snehuliaka.

Snehuliak bez loptičiek

snehuliak-stavať-myslieť-muž-lavička-neobvyklý-kutil

Tu môžete vidieť napríklad snehuliaka, ktorý sa skladá iba z gule na hlavu. Zvyšok tela je tvarovaný ako socha, čo samozrejme tiež vyžaduje viac času a precíznej práce. Výsledkom je snehuliak, ktorý sa veľmi podobá na človeka. Pri stavbe takého snehuliaka ho skombinujte s lavicou, stoličkou alebo iným nábytkom, aby bol ešte pôsobivejší.

Postavte obrovského snehuliaka

snehuliak-stavať-obr-veľké-vtipné-okuliare-valec

Váš predný dvor bude obzvlášť pôsobivý, keď postavíte veľkého snehuliaka. Na to musí byť samozrejme dostatok priestoru a treba počítať s dlhým obdobím stavby. Najľahšie ho získate tak, že namiesto loptičiek vytvoríte ploché vrstvy. S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť vziať do úvahy aj rebrík.

Tipy na stavbu snehuliaka

snehuliak-stavba-okrúhly-veľký-červený-šál-klobúk-gombíky-značka

Existujú tipy na stavbu snehuliaka, ktorými sa môžete riadiť, aby ste si to uľahčili. Na jednej strane je dôležité, aby bol sneh pečením snehu. Postaviť snehuliaka z práškového snehu je jednoducho nemožné, pretože jednotlivé vločky sa navzájom nelepia a rozpadávajú sa. Pečie sa sneh, keď je ešte teplé počasie a sneh je vlhkejší. Ak teploty klesnú, padá prachový sneh.

Návod na stavbu snehuliaka

snehuliak-stavaj-vyrob-si-citis-oko-drotarina-tlacitka

Začnite jednoduchou snehovou guľou, akú poznáte z boja so snehovými guličkami. Táto guľa sa potom valí po okolitom snehu. Prilepuje sa naň stále viac snehu, vďaka ktorému rastie. Celé to zopakujte ešte raz alebo dvakrát, pričom každá ďalšia loptička by mala byť o niečo menšia. Nakoniec sú loptičky poukladané na seba.

Postavte snehuliaka hore nohami

snehuliak stavať hore nohami ponožky-vetvičky-vtipný-nápad

Ak však chcete postaviť vtipného snehuliaka, ktorý mu stojí na hlave, vráťte sa dozadu. Najmenšia guľa prichádza úplne dole, najväčšia je na konci. Tu je dôležité, aby ste našli rovnováhu, aby sa snehuliak zrazu neprevrátil. Jednotlivé gule k sebe najlepšie pripevníte tak, že použijete ďalší sneh.

Ozdobte a oblečte snehuliaka

snehuliak-stavať-strašiak-optika-slamený klobúk-oblečenie-obliečky

To, ako budete teraz postupovať, závisí úplne od vášho vkusu. Ako pokrývku hlavy použite akýkoľvek klobúk, vedro alebo hrniec. Vytvorte nos z mrkvy, uhlia alebo kameňov, oblečte snehuliaka, ako sa vám páči, a tak ďalej. Ak chcete postaviť snehuliaka ako na obrázku vyššie, použite ako predlohu strašiaka.

Svadobný pár zo snehu

snehuliak-stavať-svadobný-pár-nevesta-ženích-závoj-svadobná kytica

Ani títo dvaja snehuliaci nie sú z guličiek. Je to záležitosť nevesty a ženícha, ktorí sa do takých premenia iba prostredníctvom niekoľkých konkrétnych prvkov. Motýlik k snehuliakovi a svadobná kytica a závoj stačia na to, aby reprezentovali to, čo chcete. Nápad je veľmi vhodný aj ako ozdoba na zimnú svadbu.

Dekorácia s domácimi predmetmi

snehuliak-stavať-zimné-zábavné-fľaše od piva

Postavíte si teda dokonalého snehuliaka podľa svojich predstáv. V zásade môžete popustiť uzdu svojej fantázii a používať všetky druhy domácich potrieb. Tento popíjajúci snehuliak s plechovkou piva a pivovými fľašami je tiež veľmi zábavný. Inak boli na gombíky a oči použité iba kúsky dreveného uhlia a malý kúsok mrkvy.

Zostavte Snoopy

snehuliak-build-snoopy-pes-chovateľská stanica-nápad-originál-kutil

Úplne iný variant, ktorý sám osebe nemá nič spoločné so snehuliakom, ale je veľmi pôsobivý, je tento Snoopy. To je opäť dôkaz zaujímavých variácií pre snehuliakov, s ktorými môžete prísť s trochou fantázie. Ak chcete postaviť tento typ snehuliaka, najskôr vyrobte kocku so strieškou. Snoopy prichádza na konci.

Stavba snehuliaka Olafa zo snehu

snehuliak-stavať-olaf-ľadová kráľovná-mrazená-stimulácia-sneh-zima

Tento Olaf je skvelou variantou pre fanúšikov Frozen. Pri stavbe snehuliaka ľadovej princezny určite nebudete mať žiadne ťažkosti. Je tiež vyrobený z troch guličiek, po ktorých jednoducho prebytočný sneh odbrúsite rukami, kým nedosiahnete správny tvar. Nakoniec nezabudnite zo snehu urobiť pár nôh.

Opaľovať sa v zime

snehuliak-stavba-ležadlá-pár-opaľovanie-bikiny-záhrada-inšpirácia

Ležadlá, pre ktoré v kôlni už nebolo miesto, sa teraz dajú vtipne využiť aj počas zimy. Jednoducho si na nich môžete navrhnúť takých snehuliakov. Použite sneh, ktorý sa na neho navršil sám, alebo začnite od nuly. Keď dokončíte stavbu snehuliaka, chýbajú vám už len plavky a nejaké slnečné okuliare.