DIY

Čo sa dá postaviť pomocou snehu – snehové figúrky, lampáše, hrad, šmýkačka a ďalšie

Zima nás konečne prekvapila peknou snehovou prikrývkou a samozrejme chceme využiť tento okamih a užiť si sneh vonku. Sánkovanie, šmýkanie sa, stavanie snehuliaka alebo jednoduchá prechádzka chrumkavým snehom – túto nádhernú prírodnú podívanú si môže užiť naozaj každý. Najmä keď ste vonku s deťmi, skôr či neskôr pocítite túžbu postaviť niečo zo snehu. Klasický snehuliak alebo snehové gule však zďaleka nie sú jedinými možnosťami stavania so snehom. Čo teda môžete postaviť zo snehu? Ponúkame vám niekoľko nápadov a návodov na najväčšiu zimnú zábavu vôbec!

Čo postaviť so snehom - zábavné nápady pre deti i dospelých

Čo sa dá postaviť so snehom – figúrky snehu

Stavajte postavičky so snehom - zvieratá, kreslené postavičky a ďalšie

Už viete, že snehuliakom môžete postaviť figúrky so snehom. Ale čo tak skúsiť pre zmenu niečo iné? Pretože s trochou kreativity a predstavivosti môžete stavať krásne snehové figúrky. Môžu mať tvar zvierat, ľudí alebo dokonca predmetov. Čo hovoríte na ľadového medveďa, stavanie zvierat zo snehu, spongeboba alebo jednoduchej lego tehly? Farby môžete dokonca použiť aj pri stavbe snehových figúr, aby ešte lepšie vynikli. Ako som už povedal, stačí trocha fantázie (a možno aj šablóny) a veľa snehu a zo snehu môžete stavať pôsobivé sochy a figúrky..

Návrh pre kreatívnych fanúšikov - vyrezať snehovú sovu

Zhruba vytvarujte tvar zvolenej postavy. Ak napríklad chcete postavu snežnej sovy, začnite oválnym blokom. Potrebujete obdĺžnik na stavebný kameň, loptu na klbko vlny atď. Sneh pevne zatlačte na miesto. Potom môžete začať navrhovať a vyrezávať pomocou akéhokoľvek záhradného náradia, ako je lopata alebo ručné hrable, ale aj príbory z kuchyne..

Nápady, čo môžete postaviť so snehom - ozdobte záhradu snehovými guličkami

Ak sa vám „vyrezávanie“ snehu zdá príliš komplikované, môžete použiť aj techniku ​​snehuliaka. Myslíme tým, že jednoducho vytvarujeme gule potrebných veľkostí a potom z nich postavíme snehové figúrky. Z radu snehových gúľ sa napríklad môže stať húsenica alebo ich môžete poskladať ako pyramídu a presvetliť interiér LED svetelnými reťazami, ktoré sú vhodné na vonkajšie použitie. Švédske snehové lampióny (švédsky „Snölykta“) sa nazývajú tieto šperky. Pokyny budú čoskoro nasledovať.

Postavte zábavné lego bloky so snehom pre zábavu v zime

Čo sa dá postaviť na snehu – vyrobte si vlastnú švédsku snehovú lampu

Postavte švédsku snehovú lampu so snehom a rozsvieťte ju čajovými alebo rozprávkovými svetlami

Na výrobu tejto dekorácie zimnej záhrady v zásade nie je nič zložité. Môžete stavať loptičky akejkoľvek veľkosti a akejkoľvek vysokej pyramídy so snehom a umiestniť ich kdekoľvek chcete. Uprostred trávnika, pozdĺž záhradnej cesty, na zasneženom záhradnom stole – na tom nezáleží. Pripravte si veľa snehových gúľ a najskôr ich spolu položte do kruhu. Potom príde druhý rad, kde je každá nová guľa umiestnená medzi dve nižšie a o niečo viac do stredu (aby mala tvar kužeľa).

Postavenie lampiónu so snehom zo snehových gúľ podľa švédskej tradície

V tomto druhom alebo treťom rade nechajte otvor, cez ktorý sa vám zmestí ruka, aby ste lampu mohli vybaviť čajovými sviečkami a v prípade potreby ich vymeniť. Alternatívne môžete tiež použiť sériu svetiel a umiestniť ich do kruhu na začiatku. Lucernu môžete stavať, kým nie je úplne zatvorená, alebo nechajte vrchnú časť otvorenú.

Tip: Prípadne môžete len postaviť malý valec so snehom. V strede vyhĺbte a vložte tam čajovú sviečku. Je to skvelá voľba, ak sa sneh nedá dobre tvarovať.

Stavba snežných sklzov so snehom

Vyrobte si malú kutilskú šmykľavku na sánkovanie v zime

A čo sa dá postaviť na snehu? Sánkovanie je jednoducho súčasťou zimy so snežením a nikto nevyužije šancu kĺzať sa po snehu. Ale to nefunguje len so sánkami, lyžami a snowboardom. Môžete si tiež postaviť snehovú šmykľavku a jednoducho ju zosunúť dole po kúsku fólie. Zvlášť, ak máte záhradu na svahu, môžete si ľahko postaviť šmykľavku. Ak nie, ani to nie je problém, pretože hromadením snehu si môžete vytvoriť požadovaný svah. Ale ako?

Zimné radovánky s domácou snehovou šmýkačkou

Použite to, čo máte: Zvýšená terasa alebo oporná stena v svahovitej záhrade môžu byť začiatkom šmykľavky. Potom navršte sneh a vytvorte svah. Funguje to veľmi dobre, keď tvarujete snehové gule ako snehuliak a ukladáte ich vedľa seba. Potom spojte medzery a otvory medzi nimi snehom a vytvorte rovný povrch. V prípade potreby je možné do snehu zabudovať dokonca aj schody.

Šmykľavka so stavbou snehu v záhrade - Tipy & amp; Triky

Podľa toho, koľko miesta a aký terén máte k dispozícii, môžete byť skutočne kreatívni a dokonca aj vytvárať zákruty so snehom. V takom prípade a v závislosti od rýchlosti sklzu budete možno potrebovať aj steny zo snehu, aby nevyleteli zo šmykľavky. Keďže ide o rozsiahlejší projekt, môžete si vybrať aj verejné námestie a postaviť šmykľavku so snehom spolu so všetkými susedmi a susedskými deťmi. Nerobte si však príliš veľké a komplikované plány, aby ste neboli sklamaní. Nezabudnite sa tiež vyhnúť nebezpečným nápadom, ako sú šmýkačky, ktoré začínajú na streche. Nakoniec vám na zaistenie najlepšej zábavy stačí malá snehová šmýkačka.

Vyrobte si s deťmi šmykľavky na sneh do saní a pneumatík

Vybudovanie niečoho zo snehu – posedenie pre stretnutie s priateľmi

Oslávte vonkajšie párty v zime so snežným barom a kreslom pre domácich majstrov

Bar, pár kresiel a pohovka – to sú ideálne podmienky na stretnutie s priateľmi alebo dokonca na párty vonku. Presuňte toto stretnutie von a postavte snežný bar a niekoľko miest na sedenie, ktoré sú oveľa zaujímavejšie ako klasické stoličky, konkrétne pohovka a kreslá vyrobené zo snehu! Barový pult je samozrejme vyrobený zo snehu a pokiaľ to množstvo snehu dovolí, môžete za pultom postaviť stupňovitú stenu so snehom a využiť ho ako policu na nápoje. Ako praktické, že pri týchto teplotách vždy zostanú pekné a chladné.

Vytvorte si na dvore vtipnú sedačku z pečenia snehu sami

Na vašich priateľov tento nápad zaručene zapôsobí! Myslíte si, že je vonku príliš zima na párty vonku? Určite nie so správnym oblečením. Bežný lyžiarsky oblek vás dostatočne zahreje a môžete si zatancovať pri hudbe a zahriať sa.

Postavte si vlastné iglu zo snehu

Snehové iglu pre deti vyrobte sami, ale používajte ich iba pod dohľadom

Ak ste pripravení investovať trochu viac času, môžete si postaviť iglu. Opäť, rovnako ako pri snímke, to nemusíte preháňať. Malé iglu, do ktorého sa môžete plaziť, úplne postačuje. Na to, aby ste stáli vzpriamene, nemusí byť celý palác. Zvlášť ak staviate iglu pre deti, stačí útulný úkryt. Ako však môžete skutočne postaviť iglu zo snehu??

Budovanie Iglu – Pokyny

Dvojité iglu do záhrady - improvizované návrhy do záhrady

V prvom rade by ste si mali byť istí, že máte k dispozícii dostatok snehu, pretože väčšina ľudí podceňuje množstvo potrebné na výrobu iglu. Potrebujete tiež správny sneh – nie práškový čerstvý sneh na povrchu, ale tvrdý sneh, v ktorom sa vaše nohy ďalej neklesajú. Na stavbu blokov budete potrebovať aj tvar (v tradičnom iglu majú bloky rozmery 90 x 38 x 20 cm, vo vašom prípade sú lepšie menšie). Môže to byť napríklad kovová skrinka. Sneh pevne zatlačte do tohto tvaru. Potom postavíte bloky na seba. Vyvíjate sa špirálovito.

DIY iglu zo snehových blokov do záhrady, keď je veľa zimného snehu

Sem -tam môžete nechať otvory voľné, aby sa umožnilo dobré vetranie a zabránilo sa otrave CO2. Prípadne môžete nechať vrch kopule otvorený. To vytvára prievan medzi týmto otvorom a vchodom. Nakoniec škáry vyplňte snehom, aby ste získali hladký povrch. Opakujte aj zvnútra.

Buď realistický. Vaše amatérske iglu pravdepodobne nebude vyzerať ako skutočné profesionálne iglu. Ale nemusí to byť žiadna zábava pre vás a vaše deti. Nakoniec je to všetko o trávení času vonku a zábave – či už staviate jednoduchého snehuliaka alebo iglu so snehom.

POZOR: Bez ohľadu na to, ako stabilne vyzerá vaše iglu, nenechajte v ňom hrať deti bez dozoru. Okrem toho, že nebola profesionálne postavená, aj tie najmenšie zmeny počasia spôsobujú zmeny v snehu a ľade a tým aj v stabilite vášho iglu. Kedykoľvek sa môže zrútiť. Aj keď sú v iglu dospelí, vždy by mal byť vonku k dispozícii niekto, kto vám pomôže alebo v prípade potreby poskytne pomoc.

Cool hrad na zdržanie alebo na bitky

Stavba hradu so snehom pre deti - jednoduché nápady na šantenie vonku

Ak chcete zo snehu stavať rôzne veci, môžete uvažovať aj o zámku. Na to potrebujete bloky ako na iglu, ale v prípade potreby môžete jednoducho navrhnúť hladké steny. Bez ohľadu na to, že hrad bude vo vašej záhrade vyzerať skutočne pôsobivo, je vhodný na veľa zábavy. Ponúka najlepšiu ochranu v súboji so snehovou guľou! Môžete si tiež predstaviť celú hru s dvoma tímami, v ktorej jeden musí brániť hrad a druhý ho dobývať..

Postavte si hrad sami pre súboje so snehovými guľami alebo sa zdržte

Ak je zámok iba na zdržanie, máme obzvlášť originálny nápad: vytiahnite svoj letný párty stan z podkrovia a znova ho postavte. Bloky snehu potom použijete na stavbu múrov na zatvorenie stanu. Niekoľko rozprávkových svetiel alebo LED žiaroviek na batérie a môžete si kedykoľvek urobiť pohodlie vo svojom osobnom zámku. Iglú môžete tiež navrhnúť ako hrad. Ak sú pre vás bloky príliš neohrabané, vezmite detské vedro s pieskom, naplňte ich snehom a prevráťte – rovnako ako pri piesku na pláži. Prvý prvok už dostanete ako alternatívu k bloku a múry pre hrad môžete postaviť snehom.

Stavanie vecí so snehom ako alternatíva ku klasickému snehuliakovi