Diéta

Diéta pri cukrovke – správna diéta vám môže pomôcť

glukomer, výživa jablčnej hrušky pre diabetikov, meracie pásmo

Cukrovka je najrýchlejšie rastúca a šíriaca sa choroba na svete. Asi 347 miliónov ľudí na celom svete má cukrovku. Existujú dva typy cukrovky – cukrovka 1. typu (závislá od inzulínu) a cukrovka 2. typu (bez inzulínu, ktorá však môže časom prejsť do cukrovky 1. typu).

Diéta pri cukrovke – príčina ochorenia

cukrovka vyliečiť vzorku krvi hladinu cukru v krvi

Diéta pri cukrovke – Základnou príčinou cukrovky sú problémy s pankreasom, ktorý plní dve dôležité funkcie. Prvým je uvoľnenie tráviacich enzýmov. Druhou úlohou pankreasu je vylučovať inzulín z beta buniek, ktoré sa podieľajú na transporte glukózy do každej bunky v tele..

Ak sú funkcie buniek pankreasu oslabené, má to vplyv na obe základné funkcie pankreasu. Ak však situácia pretrváva, hyperaktívny pankreas sa stane neaktívnym. Takže žľaza začne produkovať menej inzulínu.

Oficiálny diabetes je považovaný za autoimunitný problém, pri ktorom lymfocyty útočia na beta bunky a ničia ich. Podľa súčasných poznatkov hlavná príčina cukrovky spočíva v prírastku tuku v potrave. Výsledkom je, že beta bunky nespolupracujú s glukózou, ktorá sa nemôže dostať do buniek organizmu. Reagujú tak, že dajú signál, že sú hladní, vylučujú viac inzulínu, ktorý si majú niesť, a tým vzniká začarovaný kruh, v ktorom je hladina cukru v krvi vysoká a v dôsledku toho majú ľudia cukrovku. Preto sú mastné a kyslé potraviny hlavnou príčinou cukrovky.

Diéta pri cukrovke na detoxikáciu tela

zdravá výživa pri cukrovke zelenina ovocie kivi petržlen

Existuje rozumné riešenie a spočíva v procese detoxikácie a regenerácie endokrinného systému – najmä pankreasu. S pomocou liečebnej metódy sa nevyliečiteľný diabetes môže stať vyliečiteľnou chorobou. Na rozdiel od konvenčnej medicíny, dlhoročné skúsenosti a prax ukazujú, že ovocie ako diéta pri cukrovke by sa nemalo v období hojenia obmedzovať. Najlepšie výsledky dosiahnete vylúčením ťažkých bielkovín, ako je mäso, mliečne výrobky, vajíčka, ryby, tuky a komplexné uhľohydráty, ako sú chlieb a cestoviny, rafinované potraviny a tiež viac ovocia a zeleniny..

Diéta pre cukrovku – vyhýbajte sa ťažkým jedlám

ovocie ovocie diéta cukrovka výživa nie rýchle občerstvenie

Odporúčame vám zmeniť diétu a začať s diétou, ak máte cukrovku. Na začiatku by sa nemalo konzumovať príliš sladké ovocie. Počas tejto doby je hladina cukru v krvi regulovaná. Asi týždeň po režime štartu môžete jesť aj sladké ovocie. Pri čistení krvnej plazmy začína obnova endokrinného systému a pankreasu. Používanie tabliet alebo injekcií sa postupne znižuje, v závislosti od typu cukrovky.

Diéta pri cukrovke s ovocím

ovocný šalát cukrovka černice jahody mäta mango

Nasledujúce potraviny sa odporúčajú na počiatočné obdobie úpravy stravy pri cukrovke:

Ovocie na výživu pri cukrovke – jablká, čučoriedky, černice (10 denne), brusnice, maliny, jahody, melón, melón, červený grapefruit, mango, pomaranče, hrušky, kivi, slivky.

Diéta pri cukrovke prostredníctvom zeleniny

cukrovka zelenina výživa zdravý hlávkový šalát karfiol baklažán cuketa

Diéta pri cukrovke so zeleninou – paradajky, mrkva, brokolica, špargľa, špenát, šalát, uhorka, zelené fazuľky, červená cibuľa, brokolica, karfiol.

Korenie pre diétu pri cukrovke

výživa pre diabetes korenie diéta zdravie

V strave s korením a bylinkami na liečbu cukrovky je povolená bazalka, koriander, oregano, mäta a škorica.

Diéta pri cukrovke – klíčky a sadenice

klíčky výživa pre diabetes zdravá liečebná zložka

Sadenice sú už známe svojimi pozitívnymi vlastnosťami a účinkami. Z tohto dôvodu sú tiež dôležité pre diétu pri cukrovke (6-7 denne). Vhodná je čínska fazuľa, rukola, kostihoj, brokolica, kaleráb.

Diéta pri cukrovke – Po počiatočnej fáze sú povolené niektoré živočíšne produkty

zeleninový pokrm cukrovka paradajky paprika uhorka vajíčko šunka

V ďalšej fáze diéty pri cukrovke by vaše denné menu malo obsahovať 70% ovocia a zeleniny a zvyšok by mali byť semená a orechy. Existujú aj bezlepkové zrná ako quinoa, amarant, pohánka, proso a zriedka hnedá ryža a kukurica. Ale môže byť zahrnuté aj minimálne množstvo strukovín, ako je cícer, fazuľa, šošovica.

Recept na diétu pri cukrovke so škoricou

diéta na cukrovku škorica recept kúra škoricové tyčinky

Pridajte 3 čajové lyžičky škorice do 300 až 400 ml vriacej vody a varte 20 minút na miernom plameni. Nechajte lúhovať, preosiať a piť 3 krát denne.

Diétny recept na cukrovku s senovky gréckou

Recept na výživovú zložku jedla z senovky gréckej pre diabetes

4 čajové lyžičky semien senovky gréckej sa zalejú 250 ml vlažnej vody a nechajú sa 24 hodín. Na druhý deň to rozmixujte v mixéri a preosejte. Zmes pite 3 krát denne.

výživa pre diabetes šalát ovocie jahody hrozno mandarínka

minulá diéta pri cukrovke paprika zeler mrkva karfiol

jesť šalát cukrovka zdravie diéta jahody čučoriedky

banány melón ovocie cukrovka hruška pomaranč ananás

zeleninová výživa pri cukrovke paprika žltý červený paradajkový šalát

misa cukrovka zdravý čerešňový paradajkový syr paprika

ovocie banán jablko žiadne cukríky diéta cukrovka