Diéta

Ako sa správne stravovať? – Dodržujte výživový režim alebo diétu

Tuk vedomé nízkokalorické stravovacie návyky výživový zelený šalát

Pozreli ste sa niekedy zblízka na to, čo máte vlastne na tanieri? Hranolky, cestoviny, rezeň sú pravdepodobne viac ako šalát, hrášok, brokolica atď. O našich obľúbených výrobkoch je známe, že sú dosť nezdravé, najmä pre deti. Početné štúdie ukázali, že správne stravovanie môže skutočne pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a ďalších škodlivých látok v tele. Neexistujú žiadne všeobecne platné diétne pravidlá, pretože každý človek je individuálny, ale ešte nie je neskoro konečne urobiť pozitívne zmeny v našich stravovacích návykoch. Ak vás to vnútorne zaujme, máte potom veľa príležitostí urobiť niečo dobré pre svoje telo. Prvým krokom k zdravému životu je teda: jeden výživový režim a jeden každú chvíľu Držte diétu.

Dodržujte zdravý stravovací plán alebo diétu

Potravinová pyramída Potravinové podlahy Najlepšie skupiny produktov

Najesť sa s potravinovou pyramídou je najľahšie. Má rôzne úrovne jedla a môžete sa orientovať podľa toho, čo je pre vaše telo dobré alebo nie. Obilné výrobky, nápoje a rastlinné potraviny tvoria základ. Na Držte diétu odporúčajú sa výrobky v spodnej časti pyramídy. V strede sú potraviny živočíšneho pôvodu. V hornej časti sú oleje, tuky, sladkosti, alkohol, občerstvenie. Čím vyšší je produkt, tým šetrnejšie by sa mal používať.

Ako často jete – správna frekvencia jedál

Diétne jedlá s vysokým obsahom vlákniny udržujú zdravé stravovanie

Časť by mala byť spravidla mierou ruky: to znamená celá dlaň ruky s natiahnutými prstami. Dlaň je meradlom pre ovocie a zeleninu, ako aj pre časť rýb. So zemiakmi, cestovinami, mrazenou zeleninou, šalátom a drobným ovocím, ako je hrášok a bobule, si môžete dovoliť dve hrste. V prípade sladkostí – nie viac ako na dlani. Čím viac budete jesť, tým menej na jedno jedlo a naopak, čím menej budete jesť, tým viac naraz. Ideálne sú tri hlavné jedlá a až dve malé občerstvenie.

Šalátové listy nie sú ozdobou! 

Pyramída z listových zeleninových šalátov držte diétu s vysokým obsahom vlákniny

Biely cukor a nasýtené mastné kyseliny by ste vo svojom dennom menu mali obmedziť. Poznamenajte si farbu zeleniny – oranžová, žltá a zelená musia byť na tanieri každý deň. Každá zdravá strava obsahuje:

– 2 až 3 litre vody (filtrovanej alebo minerálnej), čerstvo vylisovanej šťavy a bylinkového čaju

-Výrobky s vysokým obsahom vlákniny založené na dopyte

– Dodávka životne dôležitých látok

– dostatočný príjem bielkovín

– veľa pohybu

– Malý stres

Jedzte teda čo najpestrejšie, vychutnajte si jedlo a v neposlednom rade spojte všetky tieto snahy s cvičením!

Byť fit – diéta a cvičenie

Bicykel vyrobený z potravinárskych paradajok kombinuje jedlo so športom