Dekorácie a oslavy

Vytvorte si vlastnú sušiacu kyticu – tipy a nápady na usporiadanie

Vytvorte si vlastnú suchú kyticu oranžovo-žlto-teplých farieb

Ak sa vám zdá škoda vytvárať čerstvé kytice zo záhradných kvetov, pretože rýchlo odumierajú, máte ďalšiu skvelú možnosť. Môžete mať aj vysnívaný Vytvorte si vlastnú sušiacu kyticu a týmto spôsobom si nielen dlhšie užívajte vlastné kvety, ale aj si ich nechajte na celú zimu. Na ich výrobu potrebujete iba niekoľko materiálov. Dnes vám chceme poskytnúť inšpiráciu a ukázať vám, ktoré kvety sú na tento účel vhodné.

Vytvorte si vlastnú sušiacu kyticu – zbierajte rastliny

Vyrobte si vlastné vedro na suché kytice-kov-rustikálne-aranžmán

Bohužiaľ, nie všetky rastliny sú vhodné na výrobu vlastnej suchej kytice. Tieto, ktoré sú vhodné, je tiež možné v pravidelných intervaloch zbierať a pripravovať do kytice. Za týmto účelom sa kvety sušia. V zásade ide o techniku, pomocou ktorej môžete sušiacu kyticu konzervovať.

Vytvorte si vlastnú sušiacu kyticu – ktoré rastliny a kvety?

suchá kytica-urob si sám-veľký-pestré-farby-sušené

Na sušenie kytice je najlepšie použiť vetvičky, trávy, konáre, šišky alebo listy, ale aj klasy, plody, metličky kvetov a kukuricu. Existujú skvelé sušené kvety, ktoré môžete zasadiť do záhrady a potom použiť na sušenie kytice. Vhodnými kvetmi sú hortenzie, levanduľa, ruže, bodliaky, slnečnice, šípky, dámsky plášť, nevädza, vlčí bôb, koneflower, gypsophila, stacie a celosa.

Suchá kytica hortenzie

Vytvorte si vlastnú suchú kyticu nápad-záhrada-kvet-jeseň

Hortenzie sú veľmi obľúbené, pretože kvety nielenže krásne sušia bez straty okvetných lístkov, ale sú aj svieže a dodávajú kytici textúru. Takúto sušiacu kyticu si môžete vyrobiť sami tak, že použijete iba hortenzie alebo ich skombinujete s inými detailmi. Sušené hortenzie tiež veľmi pekne vyzerajú ako veniec.

Zbierajte kvety a rastliny

Vyrobte si vlastné suché kyticové materiály-kvety-žlté-priadze-nožnice

Aj keď sa to zdá zvláštne, kvety a rastliny by ste nemali zbierať kedykoľvek počas dňa. Existuje najvhodnejšie časové obdobie, ktoré je medzi 11:00 a 15:00. V tejto chvíli môžete predpokladať, že sa rosa už odparila, to znamená, že neexistuje žiadna nepríjemná vlhkosť, ktorá by mohla byť ťažšie vysušiť vo vnútri a zničiť kvety..

Romantická kytica

suchá kytica-vyrob si-purpurovo-elegantný-nežný-aranžmán-kutil

Ak zbierate kvety na výrobu vlastnej suchej kytice, mali by ste ich zberať aj krátko pred obdobím kvitnutia. Rozvíjajú sa o niečo ďalej, aj keď sú odrezané, a potom v suchu pôsobia sviežejšie. Kvety a rastliny, ktoré čoskoro nebudete používať, uložte na suché miesto na neskoršie použitie.

Poriadne osušte

suchá kytica-urob si sám drotárstvo-nápad-modré-nuansy-studené farby

Najlepšie je nechať kvety a rastliny, ktoré chcete použiť na vlastnú sušiacu kyticu, uschnúť na vzduchu. Tekutiny z rastlín sa z nich odoberajú. Zachovávajú si svoj prirodzený vzhľad, keď sú zavesené dole hlavou. Najmä kvety majú na stole plochý vzhľad. Na sušenie vyberte tmavú miestnosť. Vetranie by v ňom malo byť dobré.

Trvanie sušenia

suchá kytica-vyrob si-ruže-ružovo-romantická-sklenená váza

V závislosti od kvetu alebo rastliny môže sušenie trvať dva až osem týždňov, kým si vyrobíte kyticu sami. Ak si nie ste istí, môžete to ľahko skontrolovať tak, že sa kvetov dotknete prstami. Ak sú tieto poriadne vysušené, zašumia. To však nie je prípad ani najmenšej vlhkosti. Keď sú kvety pripravené, postriekajte ich ešte trochou laku na vlasy. Tak zachováte tvar a farbu rastliny.

Vysušte trávu a listy

suchá kytica-vyrob si-ruže-zlato-pšenica-príroda-drotár

Ak si chcete sušiacu kyticu vyrobiť sami, pridáte aj klasy pšenice, trávy alebo lístia. Môžete ich sušiť v tej istej miestnosti ako kvety. To nie je žiadny rozdiel. Nie sú však zavesené ako kvety, ale iba vzpriamene vložené do nádoby. Neplňte nádobu vodou!

Dĺžka kvetov

vyrobte si-vlastnú-suchú-kyticu-červeno-kvet-lúčne kvety

Vopred by ste mali vedieť odhadnúť dĺžku stoniek. Kým teda začnete zbierať, premyslite si, aký typ aranžmán a ktoré plavidlo chcete použiť. Pre istotu odstrihnite dlhé stonky. Neskôr ho môžete kedykoľvek skrátiť. Ak si sušiacu kyticu vyrobíte sami a neskôr zistíte, že niektoré kvety sú príliš krátke, v prípade potreby ich môžete predĺžiť drôtom.

Levanduľová suchá kytica

suchá kytica-urob si sám-cereálie-levanduľa-vintage-kravata

Levanduľu použite aj pri vlastnej výrobe sušiacej kytice. Vďaka týmto malým kvietkom sa kvetinová úprava stane obzvlášť romantickou a sympatickou. Keďže je to rastlina korenia, sušenie je tu tiež veľmi jednoduché. Levanduľu je možné kombinovať s akýmkoľvek iným prvkom.

Viazajte schnúcu kyticu

Vyrobte si-vyrobte-vyrobte-svoje-ruže-suchú-inšpiráciu-dekoráciu

Sušiacu kyticu môžete jednoducho uviazať. Najprv uchopte drôt, niť a kvety a pripravte si nožnice, nôž a lepidlo. Najprv sa zamyslite nad stredom kytice, t. J. Ktoré kvety by ste chceli mať ako stred. Potom sa postupne prepracujete von. Mimochodom, to platí pre akýkoľvek typ kytice kvetov a nielen vtedy, ak si suchú kyticu vyrábate sami.

Dokončite schnúcu kyticu

Urob si sám, vyrob si svoj vlastný nápad na darček-kvet-kvety-ružový

Keď vyberiete stredový bod, môžete okolo neho pridať ďalšie prvky. Patria sem ďalšie kvety, ale aj bobule, ovocie, trávy, vetvičky a podobne. Keď ste s aranžmánom spokojní, omotajte stonky drôtom a v spodnej časti ich odstrihnite. Keďže drôt nevyzerá veľmi atraktívne, omotajte ho špagátom alebo peknou stužkou. Sušiacu kyticu ste si vyrobili sami!

Vytvorte rustikálne usporiadanie sami

Urob si sám, vyrob si svoju vlastnú jar-levanduľovú mašličku

Pretože je aranžmán pekne dekoratívnou sušiacou kyticou, môžete túto farbu zladiť aj s interiérom. Vydrží veľmi, veľmi dlho, takže ním môžete natrvalo vyzdobiť každú miestnosť. Ak si vyrobíte suchú kyticu sami, môžete si vybrať niektoré prvky, zviazať ich a vložiť do nádoby, do tejto kytice tiež môžete v pravidelných intervaloch pridávať čerstvé kvety..

Sušiaca kytica na podlahovú vázu

suché kytice-urob si sám-podlaha-váza-vintage-pierko-zemité tóny

Veľká podlahová váza je veľmi obľúbená pri vystavovaní sušiacej kytice. Aby to však mohlo prísť aj k sebe na zemi, musíte si veľkú sušiacu kyticu vyrobiť sami. Používajte vysokú trávu a dlhé konáre. Veľmi vhodné sú aj nerastlinné prvky, ako napríklad perie.

Mix kvetov

Vyrobte si vlastnú suchú kyticu rustikálnu vázu starožitné bobule

Nielen v záhrade nájdete mnoho skvelých kvetov na výrobu vlastnej suchej kytice. Na zbieranie sa dá využiť aj prechádzka divokou lúkou. Kytica sušených divých a záhradných rastlín vyzerá veľmi pekne. Potom si tiež vyberte správnu vázu.

Kytica ruží

Vyrobte si-vlastnú-suchú-kyticu-ružové-ruže-vintage-kvetináč

Ruže sú klasikou nielen do bežných kytíc a do záhrady. Sú tiež veľmi obľúbené pri výrobe vlastnej sušiacej kytice, pretože z nich vyžaruje romantický vinobranie. Či už v kombinácii s inými kvetmi alebo nie, ruže sú skvelou voľbou pre všetky druhy aranžmán.

Jednoduchý nápad

suchá kytica-urob si sám-zelená-neutrálna-klein-strauss

Kytica nemusí byť svieža, aby vyzerala pekne. Môžete si vyrobiť malú, jemnú sušiacu kyticu a niekoľko z nich rozdať v miestnosti. Aranžmán zo sušených kvetov a trávy je tiež skvelý nápad na rozdávanie. Obdarovaný si to bude užívať oveľa dlhšie ako s čerstvou kyticou a bude na vás myslieť vždy, keď sa naň pozriete.

Suchá kytica vyrobená z obilnín

Urobte si to sami-urobte si vlastnú-cereálnu pšenicu-jednoduchý nápad

Ako už bolo uvedené, obilniny môžete použiť aj na výrobu sušiacej kytice sami. Skombinujte niekoľko druhov ako raž, pšenicu a jačmeň a vytvorte zaujímavú zmes. Umelé kvety môžu byť tiež pridané do suchej kytice, ak ste nemali čas sušiť kvety a napriek tomu chcete pridať nejaké farebné akcenty.

Rustikálny nádych

Urobte si to sami-vyrobte si svoju vlastnú vázu z hortenzie-drevený plátok-červeno-zelenú

Sušiaca kytica je vhodná ako dekorácia pre každý štýl zariaďovania. Celé to vyzerá rustikálne so starou vázou alebo inou starožitnou nádobou, rovnako ako keď aranžmán položíte na drevený kotúč, ako sa to robilo v tomto prípade. Sušené hortenzie boli opäť použité.