Dekorácie a oslavy

Olympijské hry pre deti vonku: Cool športové hry bez fyzického kontaktu

Na začiatku olympijských hier 2021 v Tokiu je možnosť organizovať športové hry pre deti vo vašej vlastnej záhrade! Na základe ducha olympiády môžu deti proti sebe súťažiť v rôznych športoch. Aby to bolo nielen zábavné, ale aj bezpečné, zostavili sme niekoľko detských olympijských hier, ktoré môžete hrať vonku a s odstupom medzi hráčmi..

Olympijské hry pre deti v prírode: Plánovanie

Olympijské hry pre deti prinášajú nápady

Zorganizovať detskú olympiádu vo vlastnej záhrade nie je ťažké. Našťastie existuje veľa športových hier, ktoré je možné hrať bez špeciálneho vybavenia. Nižšie uvádzame niekoľko návrhov na rôzne disciplíny pre deti na základnej škole. Na zaistenie zábavy je potrebné dobré plánovanie. Hry by mali preveriť schopnosti a rýchlosť malých športovcov a podporiť tímového ducha.

Olympiáda detí pre deti v základnej škole: 1. deň

Športové hry zďaleka pre deti na olympijskom ohni základných škôl

Prvý deň si deti môžu sadnúť a pomaľovať a zdobiť svoje tímové dresy podľa vlastného želania. Olympijskú pochodeň môžete tiež najskôr vyrobiť z lepenky, alobalu a hodvábneho papiera. Kým deti formujú tímy a skúšajú dresy, môžete pripraviť záhradu na nadchádzajúce športové hry. Odstráňte kamene z trávnika, aby sa nestali nebezpečenstvom zakopnutia.

Olympiáda pre deti, deň 2

Medailová cena detských olympijských hier zo sladkostí

Môžete začať druhý deň! Každý tím musí prejsť niekoľkými disciplínami a rodičia udelia body a výsledok každého dieťaťa napíšu na špeciálnu pečiatku. Na konci môžete zorganizovať slávnostné odovzdanie cien, ktorého sa môžu zúčastniť všetci športovci. Deti potom dostanú láskyplne vyrobené medaily a jednotlivo zabalené darčeky.

Ak chcete zorganizovať detskú olympiádu k narodeninám dieťaťa, aktivity v prvý deň môžete vynechať. Ak miestne predpisy Corona neumožňujú mnohým ľuďom zhromaždiť sa vonku, rodina sa môže hrať spoločne v záhrade.

Športové hry pre deti: Disciplíny bez fyzického kontaktu

Olympijské hry pre deti s nápadmi na diaľku pre stanice

Nasleduje zoznam niekoľkých návrhov na nefyzické športové hry, ktorými si môžu malí športovci prejsť. Zvlášť vhodné sú tímové hry, v ktorých deti jednotlivo prekonávajú prekážky a potom odovzdajú štafetu. Podporuje to tímového ducha, ale hrá sa s odstupom. Je tiež dobré usporiadať stanice tak, aby si deti po fyzickej aktivite oddýchli. Napríklad: po šprinte, pneumatike alebo štafete prekážok môže nasledovať riskantný hod alebo bowling. Rozdeľte deti do niekoľkých tímov. Každý tím by mal mať minimálne 3 a maximálne 6 účastníkov.

Zďaleka vhodné športové hry: Štafetové preteky, beh kenguru, ako bocian skákajúci na jednej nohe, skok do diaľky alebo na podložku, skok do diaľky, tímový alebo rizikový hod, bowling.

Letné olympijské stanice pre deti v skratke

Prehľad staníc olympijských hier pre deti

Dali sme dohromady 10 staníc a popísali ich spolu s potrebnými materiálmi. Osem až desať staníc je ideálnych pre deti na základnej škole. Väčšina hier nezaberie veľa miesta, ale mali by ste ich hrať na trávniku. Ak záhrada nie je dostatočne veľká, môžete najskôr postaviť 5 staníc a potom ďalších 5 dať dohromady.

 • Stanica 1. Prekážková doska
 • Stanica 2. Skok do diaľky
 • Stanica 3. Preteky, vrecové preteky, prekážková dráha
 • Stanica 4. Dlhý hod
 • Stanica 5. Bowling
 • Stanica 6. Hod oštepom
 • Stanica 7. Rytmická gymnastika
 • Stanica 8. Lukostreľba
 • Stanica 9. Vodné prvky
 • Stanica 10. Vyváženie

Športové hry vonku: Stanica 1. prekážková štafeta

Prekážkové štafetové nápady na športové hry s diaľkou pre deti na základnej škole

Účastníci sú rozdelení do tímov. Polovica účastníkov stojí za značkovacími kužeľmi na štarte, druhá polovica za kužeľmi na označenie cieľa. Rodičia sú tiež rozdelení do dvoch skupín – prvá je na štarte, druhá v cieli. Čas začína „Choď“. Každý účastník môže bežať iba raz, potom musí odovzdať štafetu a bežať späť. Deti si môžu vybrať: buď skáču cez rezance z bazéna, alebo sa plazia nižšie.

Olympijské hry detí pre deti vonku Prekážková štafeta

Potrebné materiály:  

 • 5 prekážok v bazéne v rôznych farbách.
 • 4 značkovacie kužele
 • stopky (vo svojom telefóne môžete použiť aj aplikáciu stopiek)

Kde v záhrade môžete nastaviť prekážkové relé: V blízkosti terasy, letohrádku, v tieni vysokého stromu. Keďže sa deti hrajú jedna za druhou, mali by mať pohodlné sedenie v tieni.

Maximálna výška prekážok: 60 cm. Vzdialenosť medzi prekážkami: 1 meter. Na hru potrebujete celkom 5 metrov štvorcových a v závislosti od počtu hráčov 2-3 voľné metre štvorcové za štartovacím a cieľovým kužeľom.

Športové hry pre deti: Stanica 2. Skok do diaľky

Stanice detskej olympiády v skoku do diaľky pre deti na základnej škole

Všetci účastníci z tímu sa zoradia na začiatku. Ostatné tímy môžu sedieť okolo podložky. Prvý účastník sa rozbehne a urobí skok do diaľky. Rodičia zmerajú vzdialenosť skoku a miesto pristátia označia kriedou.

Potrebné materiály:  

 • podložka (podložku môžete odstrihnúť z látky a prilepiť páskou na trávnik) alebo
 • Kriedový sprej na trávnik, s ktorým môžete kresliť podložku na trávnik. Postrek je na vodnej báze a zmizne, hneď ako zalejete trávnik alebo zaprší.
 • Krieda rôznych farieb
 • zvinovací meter
 • 2 značkovacie kužele

Olympijské hry pre deti dvojnohý skok

Správne miesto v záhrade: V polotieni, na slnku. Na podložku potrebujete jeden a pol metra a na rozbeh asi 2-3 metre. Ak je trávnik kratší ako 4 metre, deti môžu urobiť dvojnohý skok bez behu. Príjazdová cesta je ideálna aj pre dvojnohý skok.

Tímové hry pre deti: 3. miesto, preteky vo vreci, prekážkový beh

Športové hry pre deti so závodom na diaľku

Je klasický šprint pre deti príliš nudný? Potom prídu tieto nápady, ako to urobiť zábavnejším. Pravidlá: Deti proti sebe pretekajú na 30 m dlhej trati. Sú možné rôzne variácie: poskakovanie na jednej nohe, vrecovanie, chôdza do strán.

Môžete tiež nastaviť kurzový systém s plyšovými hračkami a hracím vybavením a rozdeliť každý tím do dvojíc. Prvý hráč si pozrie ihrisko a potom sa so zatvorenými očami pokúša behať po prekážkach v slalome. Jeho partner môže v prípade potreby dávať varovné signály.

Športové hry na diaľku pre deti parkúry behajú so zatvorenými očami prekážky

Potrebné materiály:  

 • Ľanové vrecká
 • Plyšové hračky, hracie potreby

Správne miesto na kurz: Uprostred trávnika. Diváci môžu sedieť v kruhu okolo hráčov, aby sa netúlali po záhrade.

Olympijské hry detí vonku: Stanica 4. Dlhé hody

Tímové hry pre deti nápady na tímové hádzanie v záhrade

Deti z tímu sa postavia na štart. Prvý účastník sa pokúsi hodiť loptu do misky alebo vedra na meter a za každý hod dostane jeden, dva alebo tri body..

Potrebné materiály:

 • Látková lopta
 • tri vedrá alebo misky rôznych veľkostí

Správne miesto v záhrade: blízko záhradného plotu.

Olympijské hry detí: Stanica 5. kužeľ

Športové hry na diaľku pre deti na bowling

Tím sa zoradí na začiatku. Kužele sú zostavené v tvare diamantu: jeden kužeľ vpredu, dva kužele odsadené za ním, tri ďalšie kužele odsadené vzadu, potom ďalšie dva kužele a posledný kužeľ úplne vzadu. Účastníci sa pokúšajú jeden po druhom trafiť loptou kužeľ. Každý účastník má iba jeden pokus, potom si založí kolíky, do ktorých sa trafí. Vyhráva tím, ktorý zhodil najviac kolíkov.

Potrebné materiály:

 • 10 značkovacích kužeľov (alternatívne: vratné fľaše z tvrdého plastu alebo plechovky)
 • 1 futbalová lopta (alternatívne: 1 tenisová loptička)

Správne miesto v záhrade: blízko záhradného plotu

Športové hry pre detskú olympiádu: Stanica 6. Hod oštepom

Olympijské hry pre deti, dlhé hody vonku. Jpeg

Každé dieťa má tri kopije (tri slamky), ktoré má hodiť do misy na meter. Hráč si môže vybrať misku. Ak ju netrafí, získava 0 bodov. Ak zasiahne inú misu, získa bod. Ak trafí „svoju“ misku, získa 2 body.

Potrebné materiály: 

 • Remeselná lepenka na cieľ
 • Kompasy a ceruzky (na kreslenie olympijských kruhov)
 • tri-štyri misky
 • Slamky (stlačte jeden koniec každej slamy)

Správne miesto v záhrade: na záhradnom plote

Športové hry vonku: Stanica 7. Rytmická gymnastika

Športové hry pre deti vonku Outdoorové nápady pre olympijské hry pre deti rytmická gymnastika

Pre zmenu môžete s deťmi zorganizovať hudobnú párty. Každý účastník má 30 sekúnd na to, aby predviedol svoje tanečné schopnosti. Body sa udeľujú všetkým účastníkom.

Potrebné materiály:

 • 2 záclonové prstene s priemerom 5 cm
 • Ozdobné stuhy široké 5 cm v dúhových farbách

Správne miesto v záhrade: Na terase

Olympijské hry detí zvonku: stanica 8. Lukostreľba

Športové hry pre vonkajšiu lukostreľbu

Lukostreľba s rozdielom: V tejto hre musí každý účastník vystreliť šíp cez obruč. Priestor pred pneumatikou je rozdelený do troch zón. Každý účastník má tri pokusy. Najprv strieľate z jedného, ​​potom z dvoch a na konci zo vzdialenosti troch metrov. Rodičia sčítajú body. Potom dieťa vyberie šípky a dá ich ďalšiemu účastníkovi.

Potrebné materiály:

 • Luk a šípy s prísavkou resp
 • Oblúk môžete vyrobiť z plávajúcich rezancov alebo z vešiakov na šaty

Správne miesto v záhrade: Okolo stromu, kde môžete zavesiť pneumatiku.

Tímové hry pre deti od 3 rokov: stanica 9. Vodné hry

Vodné hry v lete na diaľku_ Plávanie

Ak je v záhrade bazén, môžete vykonávať rôzne vodné hry.

Plávať: Do súťaže sa môže zapojiť jedno dieťa z každého tímu. Je určený plavecký štýl. Ten, kto sa najskôr dostane na druhý okraj bazéna a potom rýchlo pláva späť k svojmu tímu, získava.

Štafetové hry: Tri metre od bazéna sú dve misky. Každý tím dostane špongiu. Účastníci stoja pri bazéne. Prví účastníci namočia špongie do vody, potom rýchlo bežia k miskám. Každý stlačí špongiu nad miskou a potom rýchlo beží späť do svojho tímu. Tam špongiu odovzdáva ďalej. Hra končí, keď jeden tím naplní svoju misku po okraj.

Olympijské hry detí: Stanica 10. kladina

Kurz kladiny pre detské olympijské hry

Dajte dohromady niekoľko lyžičiek, aby ste vytvorili kurz. Deti z tímu musia kurz bezchybne ovládať jedno po druhom. Tím, ktorý zvládne prekážkovú dráhu najrýchlejšie, vyhráva a získava body.

Potrebné materiály:

 • 3-4 spoonerboards

Správne miesto v záhrade: Výklenky a rohy, zaberajú málo miesta.

Bežecká karta detských olympiád

kartu pečiatky pre deti na olympijské hry, ktorú si môžete bezplatne vytlačiť

Na to, aby ste si v deň konania detskej olympiády mohli užiť zábavu, potrebujete iba pečiatku. To potom zostáva peknou spomienkou na športový festival vo vašej vlastnej záhrade. Jednoducho si stiahnite bezplatnú pečiatku a vytlačte si ju. Potom sa môžu začať športové hry!