Dekorácie a oslavy

Navrhnite letnú kyticu – tipy a druhy kvetov rozdelené do farieb

dekorácia letnej kytice-nápady-urob si sám-tipy-ružovo-letné kvety

Svieža kytica kvetov patrí do každej obývačky alebo jedálne a na stôl. Žiarivo sfarbené kvety sú predsa radosť, v prípade potreby vydávajú príjemnú vôňu a vytvárajú priateľskú a prirodzenú atmosféru, v ktorej sa môžete jednoducho cítiť dobre. Hotovú kyticu je samozrejme ľahké kúpiť, ale nesúhlasíte s tým, že vlastná výroba je oveľa zábavnejšia? Ak je to tak, radi by sme vám v tomto článku pomohli niekoľkými tipmi a samozrejme výberom druhov kvetov, ktoré môžete použiť na letnú kyticu.

Letná kytica kvetov

letná kytica ružovo-purpurovo-modrá-vedro-kovová nádoba

Kvety nemusíte ani kupovať. Tie pravé nájdete vo svojej záhrade alebo dokonca na divokej lúke, aby ste svoj projekt dokonale spojili s prechádzkou. Takto rýchlo vzniknú nečakané kytice, pretože kráskam cestou jednoducho neodoláte a naozaj si ich chcete vziať so sebou domov. Túto metódu môžete použiť aj na prípravu letnej kytice na rozdávanie. A ak hľadáte niečo špeciálne na váš veľký deň, môžete si na svadbu vybrať aj vlastnoručne vyrobenú letnú kyticu.

Samozrejme, existuje mnoho druhov kvetov, ktoré vám dnes povieme, v jednotlivých farebných kategóriách, tiež v rôznych farebných nuansách a nielen v príslušnej spomínanej farbe. Navyše, druhy kvetov majú slúžiť len ako inšpirácia a môžu byť nahradené mnohými inými. Jedna vec je však istá: žiadna kytica nebude vyzerať ako druhá, a preto bude vždy jedinečná.

Ukážte kyticu – aké plavidlo?

letná kytica nádoba-džbán-váza-ruže-pivonky-vinobranie-košík

Fantázii sa medze nekladú. Od klasických váz, ktoré môžu byť podľa vášho vkusu a štýlu zariaďovania vyrobené zo skla, hliny, kovu alebo iného materiálu, až po krásne džbány z rovnakých materiálov. Vintage poháre alebo džbány na mlieko sú ideálne aj do malých kytíc.

Letná kyticová kravata v žltej farbe

letná kytica žlto-biela-ruže-materina dúška-romantická-listová zelená

V letných kvetoch je často zastúpená najmä žltá farba. A to tiež zaisťuje priateľský vzhľad a dobrú náladu. A nakoniec, rovnako ako ostatné, letná kytica by mala dosiahnuť práve to. Tento farebný efekt dosiahnete nielen ružami rôznych veľkostí. Zlatá srsť, zlatý snop, nechtík, samozrejme slnečnica, snapdragons, zlatobyľ, tansy a mnohé ďalšie vytvárajú žiarivo žltú kyticu. Samozrejme, len žltá je trochu nudná. Môžete sa teda pohrať s rôznymi farebnými striekancami a buď navrhnúť farebnú kyticu kvetov, alebo farebne jemnejšiu kyticu pozostávajúcu z dvoch alebo maximálne troch farieb..

Ak by ste chceli k žltým nuansám vytvoriť aj niekoľko odtieňov, môžete ich sem tam znásobiť oranžovými farbami kvetov..

Letné modré a fialové kvety

letná kytica z modrej-hortenzie-bielej-akcenty-purpurovo-porcelánovej vázy

Modrá je zastúpená v nie menej kvetoch. V záhrade aj na lúke nájdete žiarivo modré varianty, ktoré poskytujú istú romantiku v letnej kytici a iných kvetinových dekoráciách. Patria sem hortenzie, ktorých sýtosť farieb sa pohybuje od bledých na začiatku leta po silné v polovici leta. Veľmi romanticky pôsobí aj panna v zelenom, delfínium v ​​tmavomodrom variante a chrpa pekná.

Pretože je modrých kvetov v počte menej, môžu sa líšiť aj fialové. A tu je výber v lete skutočne veľký. Feinstrahlaster, floxy, pivonky, klinčeky, náprstníky, levanduľa, zvončekový kvet Panny Márie, leucocoryne, sladký hrášok, plamienok a mnohé ďalšie vyzerajú pôsobivo a dajú sa nádherne kombinovať s akoukoľvek inou farbou kvetu.

Kvety na leto v ružovej alebo horúcej ružovej farbe

letná kytica-ružová-ruža-ruža-pivonka-leto-nápad-jednoduché-kutilstvo

Ruže a samozrejme pivonky sa vám hneď vybavia. S touto farbou nie sú len najrozmanitejšie nuansy, ktoré je možné kombinovať v letnej kytici a vytvárať tak príjemné odtiene. Rozmanitosť tvarov kvetov je tu tiež, ako pri ostatných farbách, mimoriadne veľká. Phlox je tu tiež skvelou voľbou a je možné ho kombinovať s červeným klinčekom, so sladkým hráškom, mini karafiátmi, hviezdicovými pupkami, kozmom, šalviou, Levkojenom, ktoré sú k dispozícii aj v iných farbách, s perím alebo delfíniom a mnohými ďalšími.

Bez ohľadu na farbu, ktorú si vyberiete, vždy kombinujte rôzne tvary kvetov, aby ste vytvorili peknú textúru. Do stredu kytice umiestnite dlhé kvety podobné hroznu a rozmiestnite okolo nich menšie. Všetko si teda môže prísť na svoje. Zvlášť mix ružovej, ružovej, fialovej a modrej je veľmi romantický, takže tieto farby môžete úžasne kombinovať. Ale napriek tomu vytvorte vysoko kontrastné akcenty s bielymi alebo žltými kvetmi, ktoré distribuujete v strede.

Letná kytica kvetov v červených odtieňoch

letná kytica-červená-vyrob si-ruže-romantika-letná kytica

Aj tu nemôžete na ruže hneď pomyslieť. Ste symbolom lásky v žiarivo červenej alebo vínovo červenej verzii? Nezabudlo sa, samozrejme, ani na mak. Ďalej sú to georgíny, ľalia fakľa, niektoré druhy klinčekov, begónie, ľalie, rebríček, kala, cínie a mečíky. Sú skvelé na vytvorenie kytice kvetov vo výrazných farbách a najlepšie sa kombinujú s oranžovou ako odtieňom červenej, ako aj so žltou.

Biele kvety do jednoduchých kytíc alebo na doplnenie

letná kytica-biela-sedmokráska-margaréta-materina dúška-žltá-akcent

Rovnako ako sedmokráska, aj feverfew kombinuje bielu a žltú farbu a ponúka tak dva farebné tóny ako akcent. V bielom je tiež lúčna ulica, ruža, svrab, zvonček, rýchlik, konvalinka pre skoré letné kytice, snehová guľa a mnoho typických lúčnych kvetov. Farby bielych kvetov určite nemožno použiť iba ako prízvuk. A naopak, celá v bielej farbe s niekoľkými farebnými akcentmi sem a tam, kytica vyzerá veľmi atraktívne a romanticky.

Farebná letná kytica mnohých farieb

letná kytica-farebné-kvetinové-textúry-červeno-žlté-georgíny

Ak chcete urobiť kyticu pestrou a skutočne pikantnou, jednoducho skombinujte čo najviac farieb. Bolo by pekné, keby každá farba bola reprezentovaná najmenej dvoma kvetmi. Mali by sa tiež nachádzať v dostatočnom množstve a mali by sa opakovať niekoľkokrát. Farebná kytica vyzerá obzvlášť pekne s lúčnymi kvetmi. Ale samozrejme môžete opäť použiť aj záhradné kvety.

Trávy pre textúru

letné kytice-okrasné-trávy-ozdobiť-textúry-prírodné-lúčne-kvety-macešky

Trávy sú v lete tiež v sezóne, a preto sú ideálne na pridanie farebne neutrálnych akcentov do textúry vašej vlastnej letnej kytice. Nechajte trávy, ako je čistič penónov, prispieť a použite ich na vytváranie akcentov. Mimochodom, vhodné sú nielen zelené varianty. Sú tiež skvelé na konci leta, keď tráva už vyschla z tepla alebo sa jednoducho skončila.