Dekorácie a oslavy

Dekorácie stola pre orchidey – očarujúci pútač očí pre svadby a každodenný život

orchidey stolná dekorácia sklenená misa-dekoračné kamienky-vetvička-kvety-púčiky-obrus-koktailový stôl

Hľadáte očarujúcu dekoráciu stolu na svadbu alebo na inú špeciálnu príležitosť? Čo si myslíte o zdobení stola iba krásnymi kvetmi? V tomto článku vám dáme pár skvelých nápadov na inšpiráciu, ako začať s a Dekorácia stola pre orchidey spôsobiť wow faktor pre vašich hostí, aj keď vstúpia do miestnosti.

Dekorácia stola pre orchidey – exkluzívna kvetinová dekorácia

orchidey stolná dekorácia biele okuliare-obrus-držiak na sviečku-sviečka-záhradná-tanier

Nádherné orchidey sú medzi stolovými dekoráciami veľmi obľúbené, a nie náhodou. Inšpirujú svojou skutočnou, jemnou krásou, eleganciou a jedinečným vzhľadom. Ako ozdoba stola je kvet orchidey šetrný a vytvára nádherne krásne výtvory. Listy orchidey vyzerajú veľmi odlišne v závislosti od druhu a kvety kvitnú v rôznych farbách.

Dekorácia stola pre orchidey – elegancia so špeciálnou symbolikou

orchidea dekorácia na stôl váza-keramika-biele-vetvičky-ružovo-fuchsiové kvety-šálka kávy

Od svetlo ružovej a fuchsie, cez oranžovú a žltú, po bielu a čiernu, je orchidea skutočným umeleckým dielom a priťahuje pozornosť všetkých. Orchidey je možné kombinovať aj s mnohými ďalšími kvetmi v kytici. Symbolizujú krásu, oddanosť, vášeň a túžbu, a preto sú vyberané aj k harmonickej výzdobe stola pri príležitostiach, ako sú svadby, narodeniny alebo krsty.

Dekorácie na stôl pre orchidey na svadbu – príjemná farba na stole

orchidey stolné dekorácie vonku-stôl-dlhé-stoličky-svadobné-misky-vázy-kytice-fuchsie-biele

Plánujete svadbu vonku s veľkým počtom hostí? Tento dlhý stôl na letnej svadbe je vyzdobený výlučne nádhernými orchideami. Pestrofarebné kvety vo fuchsii sú nepochybne skutočným pútačom pozornosti. Vázy, ktoré sú umiestnené v strede stola, dodávajú skvelý farebný akcent. Jednotlivé kvety, ktoré sú umiestnené na tanieroch, šikovne nadväzujú na tému dekorácie stola.

Jarné prestieranie s kyticou kvetov 

orchidey stolné dekorácie záhradná ozdoba-kytica-jar-pivonky-tégliky-sviečky

Čo si myslíte o takej jarnej, slnečnej výzdobe stola? Svoj stôl môžete tiež navrhnúť pomocou kvetinovej dekorácie bez akéhokoľvek dôvodu. Ak trávite veľa času v záhrade a užívate si obed na čerstvom vzduchu, skvelá kytica pivoniek a orchideí rozžiari stôl a dodá vám dobrú náladu.

Neobvyklé dekorácie na stôl s kvetmi orchideí a hroznom

orchidey-dekorácie na stôl-svadba-krst-obrúsky-príbory-poháre-kvety-box-ovocné hrozno

Ak hľadáte zaujímavú dekoráciu stola, ktorá vyzerá rustikálne a kreatívne zároveň, môžete naaranžovať drevené debničky s kvetmi podľa vlastného výberu a umiestniť ich do stredu stola. Jednotlivé kvety orchideí vo fialovej farbe preberajú farebnú tému a hrozno robí túto krásnu kyticu jedinečnou.

Romantické a elegantné dekorácie na stôl pre svadby

orchidea-stolna-dekoracia-svadobna vaza-gla-fuchsie-poharove-taniere-pribory-sklenene misky-kvety-biele

Snívate o magicky krásnej svadbe s individuálnymi dekoráciami stolu? Stredobod stola môžete ozdobiť jemnými orgovánovými orchideami, ktoré vystupujú z elegantnej sklenenej vázy ako vodopád. Krásne, vysoké kvetinové dekorácie na stole pre hostí dokonale harmonizujú s výzdobou vázy a s malými guľovitými miskami, v ktorých plávajú kvety bielej orchidey.

Vysoké kvetinové vázy pre vznešený pohľad

orchidea-dekorácia na stôl-biela-váza-sklenený-svietnik-nerezová oceľ-strieborná-sviečka-tanier-príbor-obrus

Ak si pre kvetinové dekorácie vyberiete vysoké sklenené vázy, u svojich hostí určite vzbudíte nadšenie. Očarujúce kvety sa budú vznášať nad vašimi hlavami a vyčarujú romantickú a sviatočnú atmosféru. Aby ste hosťom umožnili nerušený očný kontakt, mali by ste kvetinové dekorácie usporiadať jasne nad hlavy hostí alebo sa rozhodnúť pre nízke vázy. Zábavnému rozhovoru teda nič nestojí v ceste.

Dekorácie stola pre orchidey – krásne prezentované kvetinové kúzlo

orchidea-ozdoba-stolu-cisla-znacky-svietnik-sviecky-kvetiny-biele-fuchsie-obrúsky

Nielenže krásne kvety vytvárajú fantastickú dekoráciu, vázy, ktoré sú pred očami hostí, môžu byť jedinečným pútačom pozornosti a dotvárať celú výzdobu stola. Táto sférická váza, ktorá je v hornej časti veľmi úzka, predstavuje elegantným spôsobom iba jednu panikulu orchidey.

Sviečky pre romantický nádych

orchidea-stolny-dekoracny-elegantny-marocky-svietnik-sviecka-šampanske-sklenena-ruzova-kvetinová váza

Pri fascinujúcej výzdobe stolu s orchideami, obzvlášť na svadbe, by nemalo chýbať teplé svetlo sviečky. Vyberte si sviečky, ktoré budú ladiť s celkovým prestieraním vášho stola. Či už sa rozhodnete pre poháre na čajovú sviečku, stĺpové sviečky alebo tvarované sviečky, sviečky vo všetkých variáciách jednoducho patria na svadobnú hostinu.

Ušľachtilý a jednoduchý vzhľad v striebornej farbe

orchidea-dekorácia stola-váza-svietnik-striebro-kov-lesklé-elegantné-stoličky-stoly-kamienky

Váza v striebornom vzhľade a lesklé držiaky na čajové sviečky vylepšujú celú výzdobu stola a robia celkový obraz slávnostne vyzdobenej stolovej uniformy. Lesklý príbor dotvára harmonickú a elegantnú výzdobu. Ak chcete mať viac lesku, ale ponechajte výzdobu jednoduchú, môžete vázu posypať priehľadnými ozdobnými kamienkami.

Podvodná orchidea pre pôsobivú dekoráciu

orchidea-dekorácie na stôl-svadobné poháre-váza-vodné kvety-záhradný-svietnik-príbor

Táto dekorácia je dobrým príkladom toho, ako len jedna latka orchidey môže ponúknuť čarovné prestieranie. Panicles orchideí je o niečo dlhší ako ostatné kvety a má niekoľko rovnomerne rozložených, krásnych kvetov. Ak chcete túto prírodnú krásu postaviť na výslnie, môžete naplniť sklenenú trubicu vodou na ozdobu svojho stolu s orchideami a predviesť elegantné plávajúce orchidey.

Dekorácia stola pre orchidey s plávajúcimi sviečkami 

orchidey-dekorácie na stôl-ruže-čajové svetlá-voda-príbory-taniere-obrúsky-svetlo sviečok

Vďaka vode budú jemné kvety pôsobiť väčšie a ich farba ešte lepšie vynikne. Kto chce, môže okoreniť kvetinovú výzdobu plávajúcou sviečkou a navodiť romantickú atmosféru. Môžete tiež nastaviť nižšiu vázu s inými kvetmi ako kontrast.

Prestieranie v ružových tónoch

orchidey-dekorácie na stôl-stredobod-pohárov-svietnikov-sviečky-menovky-ruže-podlaha-svadba

Chcete svojmu svadobnému dňu dodať farbu? Ak má kvetinová výzdoba vašu svadobnú farbu, môžete tiež skombinovať rôzne kvety v jednej farbe alebo kvety s podobnými odtieňmi. Tým sa zabráni tomu, aby stôl vyzeral rozcuchane a neprehľadne.

Hravé dekorácie na stôl s malými orchideami

orchidea-stolny-dekoracny-krst-holchzeit-stolny-cislo-pohara-svietnik-sklenene-vasy-fuchsie

Ak ste sa rozhodli pre nižšie vázy, môžete vytvoriť aj atraktívnu kompozíciu, v ktorej umiestnite niekoľko váz vedľa seba do rôznych výšok. Vaša dekorácia na stôl bude pôsobiť živšie.

Rustikálne kúzlo a elegancia v jednom

orchidey-dekorácie na stôl-naplavené drevo-svietniky-okuliare-váza-list-luster-stoličky

Ak chcete dekoráciu stola, ktorá vyzerá úplne prirodzene a má rustikálny nádych, môžete elegantné kvety bielej alebo krémovej farby skombinovať s naplaveným drevom alebo vetvičkami. Tento kúsok prírody ešte viac podčiarkuje nefalšovanú krásu ušľachtilých kvetov.

Dekorácia stola z prírodných materiálov a kvetov orchideí

orchidea-stolny-ozdoba-rustikalny-naplavene drevo-drzak na cajovu sviecku-mech-fuchsie-zelene-sklenene-drevo

Táto nádherná dekorácia na stôl je úplne inšpirovaná prírodou a predstavuje úspešnú kombináciu prírodných materiálov s ich jedinečným dizajnom a takmer nerealisticky dokonalým vzhľadom jemných kvetov. Farebné kvety dekoráciu osviežia a vyniknú.

Oživte krúžok na obrúsky kvetmi

orchidea-dekorácia na stôl-tanier-servítka-obrúsok-krúžok-kvety-púčiky-pohár-príbor

Môžete tiež spestriť svoje každodenné dekorácie na stôl s orchideami. Nemusia to byť nevyhnutne kytice kvetov na stole. Prstene na obrúsky môžete ozdobiť malou orchideou a jednoducho položiť na tanier jednotlivé kvety.

Ohromujúca kvetinová krása na stole

orchidea-stolny-dekoracia-obyvaci-priestor-jedalensky-stol-stolicky-obrazky-luster-kvety-biela

Ak si chcete svoj stôl doma skrášliť kvetinovou, šik ozdobou, orchidey môžete efektívne naaranžovať aj do kvetináča. Vytvorte farebný kontrast medzi zariadením miestnosti a kvetináčom.

Orchidey v kvetináči

orchidea-stolná dekorácia-obývačka-závesné svetlá-sklenená guľa-stôl-stoličky-kvetináč-drevené trámy

Ak chcete dlhšie obdivovať intenzívne farby a krásu orchidey, môžete ako vázu na kvetinu použiť kvetináč ako ozdobu na stôl. Toto je optimálny variant pre všetkých milovníkov kvetov, ktorí sa nechcú zaobísť bez nádhernej krásy.