Cestovanie a dovolenka

Dovolenka na Mauríciu: Corona predpisy, tipy pre cestovateľov a najkrajšie pláže na ostrove snov

Vysnený ostrov Maurícius víta od 15. júla turistov z celého sveta. Prázdninový raj sa etabloval ako obľúbené cestovateľské miesto pre milovníkov prírody, športových nadšencov a zamilovaných. Od bielych pláží po malebné lagúny s azúrovo modrou vodou, od medzinárodnej kuchyne až po hotely s množstvom ostrovnej romantiky: dovolenka na Mauríciu má turistom čo ponúknuť. Krajina bola dlho uzavretá pre turistov, ale teraz ju vláda chce pomaly otvárať nováčikom. Vysvetlíme vám, čo by ste si mali pripraviť na nádhernú dovolenku, a odpovieme na všetky otázky týkajúce sa klímy, najlepšieho času na cestu a najkrajších pláží.

Prázdniny na Mauríciu v časoch Corony: Kedy môžete opäť cestovať na Maurícius??

Dovolenka na Mauríciu v časoch Corony

Takmer rok boli cestujúci na Mauríciu v karanténe doma. Ostrovnej vláde sa podarilo udržať počet nakazených na minime a zaočkovať väčšinu populácie. Počet aktívnych prípadov, celkový počet prípadov a očkovaných ľudí možno teraz nájsť na oficiálnych webových stránkach ostrova. Od začiatku pandémie sa COVID-19 nakazilo asi 2 000 ľudí a viac ako 610 000 bolo očkovaných. Personál v hoteloch je tiež plne očkovaný. To umožňuje postupné otváranie ostrova.

Prázdniny na Mauríciu v časoch Corony: Toto sú pravidlá

Pravidlá Corony pre dovolenky na Mauríciu a v letovisku

1. Rezortná dovolenka počas prvej fázy od 15. júla do 30. septembra

Od 15. júla budú pravidlá uvoľnené. Od 15. júla do 30. septembra si očkovaní turisti z celého sveta môžu užívať letoviská na ostrove. Tieto obmedzenia by ste mali dodržiavať pri vstupe do krajiny (toto je aktuálny stav. Zmeny sú však možné. Preto sa preventívne opýtajte cestovnej kancelárie pri rezervácii a pred vstupom do krajiny a požiadajte o zodpovedné orgány podrobné informácie):

Mauritius Holiday Corona Pravidlá pre očkovaných

 • Turisti z celého sveta sú vítaní.
 • Všetci cestujúci musia byť úplne očkovaní vládou schválenou vakcínou.
 • Vstup do krajiny vám bude umožnený najskôr 14 dní po druhej dávke a musíte predložiť doklad o očkovaní.
 • Deti mladšie ako 18 rokov nepotrebujú doklad o očkovaní, ale musia mať negatívny test PCR, ktorý nie je starší ako 72 hodín a potom budú testované na mieste.
 • Všetci účastníci vyplnia v lietadle vyhlásenie a po prílete ho odovzdajú miestnym orgánom.

Dovolenka na ostrove, kde je Maurícius

 • Všetci plne zaočkovaní hoteloví hostia sú následne transportovaní do korona-bezpečného rezortu, kde by mali zostať minimálne 14 dní (na požiadanie je samozrejme možná aj kratšia dovolenka). Hostia tu majú k dispozícii všetky hotelové zariadenia. Môžete ísť aj na pláž, ale iba na hotelovú pláž.
 • Všetci očkovaní turisti (vrátane detí a kojencov) musia absolvovať tri testy PCR: pri príchode, 7. deň a 14. deň. Ak sú všetky tri negatívne, môžu preskúmať ostrov. Turisti sú zodpovední za náklady na testy PCR. Pri rezervácii výletu sa teda opýtajte, koľko stoja.

Bezpečnostné opatrenia a záruky na dovolenke na Mauríciu

 • Hostí, ktorí nie sú očkovaní (neplatí pre deti), prevezú do karanténneho hotela, kde musia stráviť 14 dní a nesmú opustiť hotelovú izbu. Tam tiež musia urobiť tri testy PCR (prvý, siedmy a štrnásty deň). Ak sú všetky negatívne, môžu preskúmať ostrov, prenajať si vilu alebo sa ubytovať v inom hoteli.
 • Svadby na ostrove sú povolené iba po 14-dňovom pobyte v rezorte (pre očkovaných hostí) alebo karanténnom hoteli (pre neočkovaných hostí).
 • Aby mohli lietať, musia mať všetci cestujúci zdravotné poistenie s ochranou Corona.
 • Zoznam všetkých stredísk, ktoré sú schválené pre očkovaných hostí, ako aj karanténne hotely, nájdete na oficiálna webová stránka Maurícia Nájsť.
 • Pri rezervácii dovolenky zistite, čo sa stane, ak je test PCR pozitívny. V súčasnosti je na výber niekoľko možností, aj keď je možný aj návrat.

2. Kedy otvára Maurícius svoje hranice? Od 1. októbra budú zrušené takmer všetky obmedzenia. 

Keď sa Maurícius znova otvorí, cestovanie je povolené

 • Očkovaní hostia musia tiež preukázať negatívny test PCR, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Potom môžete ostrov preskúmať od prvého dňa.
 • Hostia, ktorí neboli očkovaní, si musia rezervovať 14-dňový pobyt v karanténnom hoteli. Tam nemôžete opustiť svoju izbu a musíte urobiť 3 testy PCR: prvý, siedmy a štrnásty deň. Po troch negatívnych testoch a 14 dňoch karantény sa môžete presťahovať do hotela podľa vlastného výberu, preskúmať ostrov alebo si prenajať vilu.

Dovolenka na Mauríciu: tipy pre cestovateľov

Maurícius tipy pre cestovateľov na cestovný čas a podnebie

Okrem predpisov Corony by ste sa mali na svoju vysnívanú dovolenku na Mauríciu veľa pripraviť. Dobrá správa: počasie je teplé po celý rok.

1. Maurícius: Kedy je najlepší čas na cestovanie?

Kedy je najlepší čas na návštevu vodopádu Mauritius Chamarel

Najlepší čas na cestu na Maurícius je na jeseň a na jar. V mesiacoch od augusta do novembra a od marca do júna prší oveľa menej často. V tomto období nie sú žiadne oficiálne sviatky, takže môžete objavovať ostrov, nakupovať alebo len tak relaxovať na pláži.

1. Klíma

Najlepšie pláže Maurícius Grand Baie

Kedy je na Mauríciu najteplejšie?? Na ostrove sú len dve sezóny: leto a zima, pričom teploty od novembra do apríla sú o niečo vyššie a pohybujú sa medzi 25 ° a 30 ° Celzia. Od mája do konca októbra klesnú asi o 5 stupňov, pričom voda je ešte teplá. Zábava pri kúpaní je preto zaručená po celý rok.

Kedy je cyklónový čas na Mauríciu?? Od decembra do apríla častejšie prší, od januára do apríla treba počítať aj s búrlivým počasím.

Vodné športy na Mauritius kite surfovanie na pláži Le Morne

2. Zabezpečenie

Maurícius je považovaný za bezpečný ostrov. Mali by ste však zvážiť základné pravidlá dovolenky v zahraničí. Ak si požičiavate auto, nenechávajte batožinu v aute. Požiadajte hotel alebo miestne úrady o poskytnutie taxi služby. Nikdy nevstupujte do taxíkov bez licencie a neprijímajte ponuky na cesty, výlety loďou atď. ľudí na ulici.

3. Hygiena a ochrana proti Covid

Na Mauríciu je povinné používať tvárovú masku a udržiavať minimálny odstup od ostatných na verejnosti. Reštaurácie a kaviarne ponúkajú iba jedlo a nápoje so sebou. Obchody sú otvorené. Národné parky a divoké pláže sú v súčasnosti zatvorené. Od 15. júla sa to pravdepodobne zmení, preto sa pri rezervácii vždy pýtajte na aktuálny stav.

Zostaňte na Mauríciu, na čo si dať pri Corone pozor

4. Všeobecné informácie o pobyte

Váš zoznam obalov na Mauríciu obsahuje repelenty proti hmyzu (podľa miestnych úradov v súčasnosti riziko malárie nehrozí. Pre istotu sa poraďte s lekárom a zistite potrebné očkovania a lieky, ktoré si treba vziať so sebou). Na cesty si určite vezmite repelent a noste krycie oblečenie. Zbaľte si tiež pevnú, nepremokavú obuv, batoh, bundu do dažďa, šnorchel, potápačskú masku, plutvy a prípadne oblečenie na surfovanie.

Ktoré pobrežie na Mauríciu je najlepšie a čo môžete na Mauríciu robiť?

Podvodný svet v koralovej záhrade na Mauríciu

Maurícius je ostrovný štát v Indickom oceáne, 1800 km od afrického pobrežia. V blízkosti sa nachádza Francúzsky ostrov Réunion a Seychely sú vzdialené 1 750 km severne. Hlavné mesto sa nazýva Port Louis a má takmer 150 000 obyvateľov. Ďalšími veľkými mestami sú Vacoas-Phoenix a Beau Bassin-Rose Hill.

Ktoré pobrežie na Mauríciu je najlepšie, závisí viac od toho, o čo vám ide.

Turisti uprednostňujú severné, južné a západné pobrežie, pretože sú ušetrené od silného vánku a vysokých vĺn. Nachádza sa tu aj veľa lagún, ktoré zaručujú zábavu pri kúpaní aj vo veterných dňoch. Početné koralové útesy chránia pobrežie a pozývajú vás zažiť podmorský svet zblízka. Na porovnanie, vlny na východnom pobreží sú príliš vysoké a prúdy príliš silné, a preto sú podmienečne vhodné len pre vodné športy.

Kde je najkrajšie miesto na Mauríciu? Letmý pohľad na severné pobrežie

Kde je najkrajšie na Mauríciu Trouaux-Biches

Najkrajšie pláže v severnej časti ostrova sú Grand Baie, Mont Choisy a Trouax-Biches.

Tube na severozápade, v blízkosti Trouaux-Biches, je ideálnym miestom pre váš prvý zážitok ako potápača. Nachádza sa za útesom a má optimálnu hĺbku (6 až 10 metrov), ktorá je ideálna pre začiatočníkov. K metru sa dostanete iba loďou. Môžete sa opýtať hotela, kedy bude takýto výlet zorganizovaný.

Pamiatky na kostol Mauritius Cap Malheureux

Severne od Trouaux -Biches sa nachádza The Coral Garden of Pereybere – veľmi obľúbené potápačské miesto pre skúsených apneodiverov (apneodiveri sa potápajú bez valca so stlačeným vzduchom). Môžete tam preskúmať morský život a vidieť tropické ryby, ako sú klauni, slnečníci a diodoni, ale aj korytnačky, kraby, homáre a mušle.

Bývalá rybárska dedina Cap Malheureux je známa starými budovami a predovšetkým kostolom s ohnivo červenou strechou.

Hotspot pre potápačov, šnorchlovačov, nadšencov výletov loďou

Dovolenka na Mauríciu: najkrajšie pláže na južnom pobreží

Najkrajšie pláže na Mauríciu a šnorchlovanie nájdete v lagúne Blue Bay

Félix a Gris Gris sú najobľúbenejšie pláže v južnej časti krajiny. Tam máte šancu podniknúť výlet s katamaránom a objaviť malebné južné pobrežie Maurícia.

Na juhu sa nachádza svetoznáma lagúna Blue Bay, ktorá má neporušený koralový útes. Tak sa stal hotspotom pre potápačov a šnorchlistov. Lagúnu môžete preskúmať aj pádlovaním v stoji. Takto sa môžete pohybovať v bludisku koralov a dostať sa do každého kúta lagúny. Paddleboarding je zároveň ekologickou alternatívou k lodi.

Prírodná rezervácia na Mauríciu Ile aux Aigrettes

V juhovýchodnej časti ostrova sa nachádza prírodná rezervácia Île aux Aigrettes, ktorá je domovom ohrozených živočíšnych a rastlinných druhov. Môžete tam okrem iného vidieť veľké korytnačky, ružové holuby, plazy a vzácne rastliny.

Hory Le Morne Brabant sa nachádzajú v juhozápadnej časti krajiny a sú obzvlášť obľúbené u horolezcov. Hobby športovci si môžu požičať základné vybavenie a zúčastniť sa organizovanej exkurzie.

Pohorie Le Morne Brabant na Mauríciu Výlet na bicykli

V blízkosti pohoria Le Morne sa nachádza aj vodopád Chamarel.

Black River Park je prírodná rezervácia v južnej časti ostrova, kde sa nachádza niekoľko krásnych turistických chodníkov.

Aktivity: pádlovanie v stoji, potápanie, šnorchlovanie, výlety na katamaráne, horolezectvo, turistika

Kam na dovolenku na Mauríciu: západné pobrežie

Pláž Tamarin na Mauríciu je obľúbeným miestom na juhozápade

Biele pláže a krištáľovo čistá voda: malebné Tamarin, Le Morne a Flic en Flac sú obzvlášť obľúbené medzi fanúšikmi vodných športov.

Pláže v regióne Le Morne v juhozápadnej časti ostrova lákajú športových nadšencov z celého sveta, ktorí si tu prídu na svoje. Smer vetra a výška vĺn sú ideálne pre surfovanie, kitesurfing a windsurfing.

V Le Morne si môžete zaplávať aj s delfínmi. Dva druhy – delfíny skákavé a delfíny východného Pacifiku sú častými návštevníkmi západného pobrežia.

Kam ísť na potápanie a šnorchlovanie?

Kde šnorchlovať a potápať sa na Mauríciu La Cathédrale

Neďaleko mesta Flic en Flac sa nachádza La Cathédrale, podvodná jaskyňa vhodná pre skúsených potápačov.

Na západnom pobreží sa organizujú aj výlety za pozorovaním veľrýb. Prehliadky sa konajú popoludní. Spermie veľryby sa nachádzajú okolo pobrežia po celý rok a keporkaky môžete pri pobreží vidieť od júla do novembra..

Aktivity: surfovanie, kite surfing, windsurfing, delfíny a šnorchlovanie 

Kedy sa vrátiť na Maurícius Tipy pre cestovateľov