Bývať

Premeňte svoj vysnívaný domov na realitu … Takto to funguje

Fasáda Schwedenhaus, predzáhradka v severskom štýle

Dobrodružstvo pri stavbe domu začína v dnešnej dobe bojom o pozemok. Vzhľadom na túžbu mnohých a lákavo nízke úrokové sadzby je stavebný pozemok obľúbenejší ako kedykoľvek predtým. Každý, kto sa dokázal presadiť v pretekoch o stavbu, už prešiel značnú časť cesty k domu snov. Teraz je to o – v rámci Špecifikácia plánu rozvoja – naplánujte si vysnívaný domov.

1.) Veľkosť a tvar domu

Splňte si sen o luxusnej vile s bazénom

V prvom rade pozemok rozhodne, aký tvar a veľkosť bude mať dom jedného dňa. V zásade platí, že čím je budova vidieckejšia, tým budú pozemky väčšie. A väčšie pozemky môžu znamenať buď väčší vysnívaný domov, alebo viac záhradného priestoru. Ak sa chcete inšpirovať, mali by ste sa pozrieť na rôzne pôdorysy. Sú k dispozícii pre veľmi odlišné oblasti nehnuteľností, ako aj pre veľmi odlišné varianty výstavby od bungalovov po rodinné domy, dvojdomy až po rodinné domy a mestské vily..

– Pôdorysy bungalovov sú od 99 do 164 metrov štvorcových.

– Existujú nápady na rodinné domy od 109 do 196 metrov štvorcových.

– Dvojdomy majú rozlohu 114 až 164 metrov štvorcových.

– Rodinné domy majú rozlohu 160 až 192 metrov štvorcových.

– Pôdorysy mestských víl sa pohybujú od 96 metrov štvorcových do 184 metrov štvorcových.

Veľkosť nehnuteľnosti, plánované využitie (pozri bod 2) a rozpočet určujú veľkosť domu snov.

2.) Plánovanie pôdorysu znamená pohľad do budúcnosti

Pôdorys vlastného domu snov doma

Pôdorysy uvedené v bode 1 sú dobrým východiskovým bodom pre podrobné plánovanie pôdorysu. Tí, ktorí sa stavajú sami, majú možnosť vyjadriť sa k veľkým častiam usporiadania miestnosti. Samozrejme, musí byť možné realizovať jednotlivé priania čisto architektonicky a staticky, ale určite tu je priestor. Každý, kto načrtáva pôdorys, sa musí najskôr pozrieť do budúcnosti: Čo by ešte malo byť súčasťou domu okrem obývačky, spálne, kuchyne a kúpeľne??

Notebook plán domu snov pôdorys náčrtu

V tomto mieste musíte vybrať sklenenú guľu, ktorá o nej poskytuje informácie,

či existuje základná myšlienka rodiny … Potom treba naplánovať jednu, dve, tri alebo aj viac detských izieb.

či je vízia v miestnosti, aby jedného dňa mohla pracovať doma … Potom by sa mala naplánovať pracovňa, šijacia miestnosť, dielňa alebo iný vhodný priestor.

či by sa mal sen o šatni realizovať v dome snov … Potom je dôležité vypočítať tento priestor a umiestniť ho čo najbližšie k spálni.

či by mala byť do domu snov začlenená wellness zóna … Často sa na to používa suterén, ktorý je potom ideálne už naplánovaný tak, aby saunu, mini bazén alebo iné zariadenia vo wellness oáze bolo možné čo najlepšie implementovať..

Kreatívnym nápadom sa prakticky nekladú žiadne obmedzenia. Každý, kto pracuje s architektom na vytváraní myšlienok v číslach, riadkoch a skratkách, ho tu nájde niekoľko tipov na škálovanie, Minimálne informácie, usporiadanie izieb, počet izieb a veľkosť miestnosti.

3.) Vzhľad domu

Rodinný dom so sedlovou strechou a terasou so sivým strešným šindľom

Prvý pohľad na dom by mohol naznačovať staviteľa. Preto pri plánovaní domu nemožno brať do úvahy len interiér, ale aj vonkajší dizajn zaberá veľa miesta. Rozmanitosť fasádnych materiálov nemôže byť rozsiahlejšia. Tehla, betón, cement, sklo, drevo, hlina, kov, sadra, kameň, vinyl alebo zmes materiálov je možná – pokiaľ je to povolené v pláne rozvoja stavebného územia. Ak sa chcete mentálne starať o fasádu domu, rozhodnete sa tiež pre vysnený štýl domova, ktorý môže byť moderný alebo škandinávsky, stredomorský alebo dokonca rustikálny. Medzi prírodné materiály patrí drevo a kameň. Moderný dizajn zvyčajne kombinuje jednoduchú farbu, ako je sivá, biela alebo béžová, s mnohými sklenenými prvkami.

Podlahové podlahy, otvorený obývací priestor, krb

Tip: Domov snov sa stane harmonickým, ak sa na dom pohlíte zvonku zvnútra. Ak sa teda spoliehate na tradičnú drevenú fasádu, mohli by ste ju skombinovať s interiérom vo vidieckom štýle. Ak naopak dávate prednosť modernému, možno až farebnému náteru, môžete v tomto looku pokračovať aj s moderným interiérom. Tieto obrázky ukazujú, ako harmonicky môže na prvý pohľad pôsobiť kombinácia masívneho dreva, ocele a betónu.

4.) Vonkajšia oblasť

Rodinný dom so slamenou strechou a zimnou záhradou

Ak myslíte na vonkajšiu časť domu, nemali by ste myslieť len na terasu a záhradu, ale mali by ste zvážiť aj garáž, parkovacie miesta a ďalšie budovy vo vonkajšej časti. V zásade aj tu platí: Malo by existovať spoločné vlákno.

Príklad: Každý, kto pracuje s prírodným kameňom v záhrade – pomocou ktorého vytvára hranice vlastníctva, napríklad stavia skalku alebo integruje potok – by mal tiež využiť prirodzenosť kameňa vo vonkajšej časti domu. Možnosťou tu môže byť kamenné schodisko do vchodu alebo parapety v kamennej optike. Ak sa potom prírodný kameň ukáže ako detail vo vstupnej časti alebo možno na schodisku, celkový dizajn je celkom ucelený.

Záhradný dizajn, vonkajšie zariadenia a dom by mali mať za následok ucelený celkový obraz

Prírodný kamenný záhradný štrkový chodník betónové platne vchod do domu Stredozemné more

Zdroje obrázkov: pixabay.com © 1. kul2r, 2. GregoryButler, 3. cocoparisienne, 7. Masson-Wintergarten a © pxhere.com 4./5./6./8. (Verejná doména CC0)