Bývať

Položte sušičku na práčku alebo vedľa nej – 10 rád

Sušička na práčke, šatni, šatni-biela-luxus

Sušička ponúka v domácnosti niekoľko pozitív. Aj keď je na sušenie oblečenia k dispozícii balkón alebo terasa, je obzvlášť v zime veľmi praktické, aby boli odevy čisté a hebké a suché iba po hodine, nie po 1-2 dňoch alebo viac. Moderné práčky sú vybavené funkciou práčky so sušičkou, ale väčšina z nich nemôže poskytovať rovnaký výkon ako samostatné zariadenie. V závislosti od priestorových podmienok môže človek vstúpiť Sušička na práčke alebo voliteľne umiestnite vedľa neho.

Sušička na práčke v šatni

Sušička na práčke-šatňa-chodba-v skrini-luxus-čierna

V tomto článku sa nebudeme zaoberať dôvodmi, prečo vám práčka so sušičkou môže tak uľahčiť domáce práce. Ide skôr o priestor, čo v práčke potrebuje a ako by mohol byť prakticky umiestnený.

Ak v byte nie je k dispozícii toľko miesta a aj keď to konštrukcia zariadení umožňuje, na vrch práčky je možné umiestniť sušičku. Základnou požiadavkou je, aby títo dvaja boli prednými tábormi. Je tiež vhodné vlastniť zariadenia od rovnakého výrobcu, pretože majú rovnaké rozmery a jednoducho vyzerajú lepšie.

Sušičku umiestnite na práčku alebo vedľa nej

Sušička na práčke-šatňa-posuvné dvere-moderná-pivnica-otvorená

Sušičky na práčkach od rovnakého výrobcu sú vyrobené s myšlienkou, že môžu byť umiestnené buď vedľa seba, alebo na seba. Preto sú ich rozmery koordinované, rovnako ako nabíjanie, napájanie a ovládací panel. Sušičku nie je možné umiestniť na každú práčku.

Sušička vedľa práčky – moderné prevedenie

Sušička na práčke -farebný-akcent-moderný-dizajn

Niektoré práčky pri odstreďovaní veľmi silne vibrujú. V návode na použitie zariadenia by však malo byť uvedené, či je vhodné pre stavbu veže alebo nie. Na dosku práčky je umiestnená izolačná a protišmyková podložka a v prípade potreby je postavený medziľahlý rám.

Položte sušičku na práčku vo vstavanej skrini

Sušička na práčke vstavaná skriňa-skladacie dvere-biele-police-drez

Nie je povinné, aby bola sušička umiestnená priamo na práčku. Vyzerá to veľmi esteticky, keď sú tieto dve zariadenia namontované v skrinkách nad a pod s medzerou medzi nimi. V tomto prípade by mala byť hĺbka skriniek najmenej 60 cm. Ak sú požadované aj predné strany, niekoľko centimetrov zostane voľných.

Využite výhodu výklenku v dome – ideálne miesto pre sušičku a práčku

sušička-práčka-skriňa-výklenky-police-stojany

Správnym miestom na odloženie práčky a sušičky sú tie, ktoré majú výklenok ako malú komoru. To je na tento účel úžasne vhodné, ak je hlboké najmenej 60-65 centimetrov. Ak je práčka dostatočne široká, môže byť umiestnená vedľa alebo na práčku. Tiež by dávalo zmysel namontovať dvere skrinky, ktoré za sebou skrývajú všetko.

Sušička na práčke v kúpeľni-konštrukcia skrinky na mieru

sušička-práčka-kúpeľňa-skrinka-integrovaná-sivá-vysoký lesk

Kúpeľňa sa tiež javí ako dobré miesto pre práčku a sušičku. Inštalácia veže je rozhodne vhodná ako riešenie šetriace priestor. Slúži na to skrinka na mieru, ktorá ich dvoch ubytuje a nenechá ich prítomných. Práčka je pevná a je na nej namontovaný rám, ktorý na nej sušička drží stabilne. Dvere skrinky poskytujú dokonalú konečnú úpravu.

Sušička na práčke v malej kúpeľni

sušička-práčka-kúpeľňa-malá-drevo-biela-moderná

Ak je miestnosť príliš malá a vyžadujú sa skutočne šikovné riešenia, ponúkame inštaláciu do špeciálne vyrobeného výklenku s rozmermi, ktoré sa presne zhodujú s rozmermi zariadení. Tento variant muriva je skutočne udržateľný a nestratí sa ani centimeter. Do úzkeho výklenku môžu byť integrované police pre kúpeľňové doplnky, ako na ukážkovej fotografii.

Sušička na práčke alebo nie – s čím musíte počítať

sušička-práčka-kúpeľňa-práčka-moderná-farba-na stenu-tyrkysová

Aj keď je výrobca týchto dvoch zariadení rovnaký, môže sa stať, že ich nemožno položiť na seba. Chyby sa dopúšťa veľa ľudí, ktorí si objednávajú online a vopred sa nenechali poradiť. Na prvý pohľad môžete rovno vidieť aspoň jednu vec – zásuvku pod dverami. Je to skutočne veľmi praktické a pomáha jednoduchšie vyberať bielizeň a vkladať ju. Na druhej strane je tým zariadenie o niekoľko centimetrov väčšie a po postavení veže by každá žena v domácnosti potrebovala pravdepodobne stoličku na to, aby sa bielizeň dostávala dovnútra a von zo sušičky..

Sušička a práčka v kuchyni

sušička-práčka-kuchyňa-čierna-biela-červená-vinobranie

Sušička a práčka umiestnené vedľa seba zvyčajne zaberajú príliš veľa miesta, čo je v malej kuchyni veľmi cenené a samozrejme by ste to nemali bohato obracať. Ak výška miestnosti neumožňuje postaviť vežu, mali by ste zvážiť, ako by bolo požadované zariadenie vizuálne atraktívnym spôsobom integrované do interiéru. Vyššie uvedený príklad je malá, ale veľmi jemná kuchyňa v čiernej a bielej farbe s retro prvkami a vrcholom je funkčné červené duo, ktoré žiari a priťahuje pozornosť..

Sušička a práčka v malej kuchyni

sušička-práčka-podkrovie-čierna-biela-kuchyňa šikmá strecha

Apartmány na najvyššom poschodí sú mimoriadne romantické a jedinečné, ale to sa zvyčajne považuje za nevýhodu. Šikmá strecha nezanecháva veľa možností pre nábytok Fretig a s nízkou výškou stropu neostáva nič iné, len požiadať o pomoc odbornosť stolárov a stolárov. Chytré riešenie je len vo výklenku, ktorý je možné využiť pod inak nepriaznivým sklonom strechy, a umiestniť tam práčku a sušičku.

Sušička a práčka sú atraktívne prezentované – praktická práčovňa

sušička-práčka-práčka-moderná-skriňa-police-úložný priestor

Samozrejme, je vhodnejšie mať oddelenú miestnosť, kde sú umiestnené umývacie zariadenia. V každej domácnosti s deťmi alebo s niekoľkými členmi je skutočne potrebná práčovňa, aby v celom byte nebol chaos s vypranými a nevypranými šatami a pod. Je tiež rozumné položiť vedľa nich police a stojany na oddelenie bielizne a zavesenie čistých predmetov.

Sušička na práčke v práčovni

sušička-práčka-práčovňa-malá-biela-tapeta-kvetinový vzor

Práčovňa výrazne obmedzuje dochádzanie za prácou do domácnosti. Najlepšie by bolo, keby boli práčovňa a šatňa vedľa seba, aby bolo prádlo ihneď po praní a sušení vložené na správne miesto. Ako práčovňa je v zásade vhodná každá miestnosť, ktorú je možné pripojiť k kanalizácii. Malú miestnosť alebo suterén je možné ľahko zmeniť na samostatnú miestnosť na pranie a sušenie bielizne.

Práčovňa vo vidieckom štýle so sušičkou a práčkou

sušička-práčka-práčovňa-úzke-rozmery-vintage-vidiecky štýl

Okrem políc na oddelenie bielizne, stojana na zavesenie už vypraného oblečenia je tu aj malé umývadlo. Nie je to potrebné len pri čistení, ale aj pri každom použití sušičky. V závislosti od modelu by mali byť filtre zariadenia po použití starostlivo vyčistené. Ak je k dispozícii pripojenie na kanalizáciu, nie je rozhodne problém integrovať umývadlo.